Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

babanci
23. únor 2017

@anelamates Ty bláho, tak krasnymimn má určitě mnohem hodnějšího. 😀

krasnymimn
24. únor 2017

babanci @anelamates já neodsuzuji rozhodně ani české jména to vůbec ne, jen sem psala že opravdu nemůže nikdo říct znám takového nebo makového Lokiho - nehledě na to že opravdu jsem zastánce toho, že vše je na výchově a taky každý si svému dítku dá jméno jaké chce...a jelikož náš Loki má i cizí příjmení tak to vypadá dobře, je fakt , že Loki Novák by nevyzněl...:D a k němu Loki sedí, je to můj obřík a jako každé dítko zlobit umí ale umí být i zlatý jako andílek...🙂

babanci
24. únor 2017

@krasnymimn Já jsem Lokiho nemohla pustit z hlavy, tak se mi líbil, říkala jsem večer doma muži a taky se mu prý moc líbí. Naše nejmladší dcera Johanka se zasnoubila s chlapcem a jmenuje se Novák. Tak dočkáme se jednou Bartoloměje?

anelamates
24. únor 2017

Dávala jsem to sem jenom jako info o tom, kdo je Loki. Jinak nevěřím na to, že by jméno nějak předurčovalo jaký bude mít dítě život nebo jaké bude. Prostě info.
Ale fakt je, že děti jsou prostě upřímné, ony si totiž ve svých hlavičkách ještě nepřeberou, že pravda někdy bolí a že když někomu řeknou třeba jé ty nemáš jednu nohu, to je divný - tak to může ublížit. Asi tak. No a pak je to, když dítě nastoupí do kolektivu, má samozřejmou potřebu zapadnout, a to s sebou nese určité riziko.

vevina14
24. únor 2017

Tak za nas, mame dcery Emmu a Zitu a kdybych mela kluka, byl by to Mikulas, ale my meli par zasad, tak byl hned vyber zuzeny, mame r v prijmeni, takze uz jmeno bez r a nechteli jsme dat jmena, co maji blizci.

zoraloki
24. únor 2017

My máme Zoru, ale kdyby to byl kluk tak měl manžel vybrané jméno Čestmír. Ze začátku se mi jméno nelíbilo, ale postupem času jsem si zvykla a začalo se mi líbit. Taky je neobvyklé 🙂. A prosím zdržte se Létajícího Čestmíra 🙂. Ještě jsme měli Mojmír. Chtěli jsme slovanské jmeno.

liskovaivu
25. únor 2017

My máme Jarouška po manželovi,kdyby byl holčička je to Ivanka po mě. Další bude buď Alžběta a nebo Vašek 🙂

krasnymimn
25. únor 2017

babanci nám se to jméno taky hodně líbilo a k cizímu příjmení je fajn...🙂 I když většina lidí když na něj volám si myslí, že je to Luky-Lukášek ...🙂 ale kolikrát už je sám opraví...🙂

nikolaforstova
25. únor 2017

Ja chtela Julii ale to mi zabrala sestra 😃ta ma Julinku a Toníka 4generace.Takze dálsi je Šarlota a Jáchym..přitel chce Marušku..mamka moje Eliáše 😃 no bude to boj 😃

venecie
25. únor 2017

@jetynka
Taky máme Kubika

venecie
25. únor 2017

Já mám doma Adam.Gabriela.Jakub.
Chtěla jsem na holčičku Eimy a na chlapecká Alex. Ale ani jedno mi neproslo😢

danuskac
26. únor 2017

Tak prvorozeny syn je Adam James - A.J. 😁 Holčička se nam nedaří, ta by byla Daisy Anna nebo naopak Anna Daisy, a posledni volba Anna Ella. A červnový druhorozeny bude Alexandr, jmeno mnoha variant. 💟

perpetuap1
24. únor 2018

Ahojky všem. Vybíráme jméno pro holčičku. Co se vám líbí nejvíc??
Elissa Bártů
Elen Bártů
Anita Bártů
Nikol Bártů
Díky všem 🙂

peagasis1017
24. únor 2018

Ahojda,
z těchto jmen bych rozhodně vybrala Elen (Eli, Elenka..) nebo Anita (Ani, Anitka, Nika) 🙂

ladyhacek
24. únor 2018

@perpetuap1 mě se zamlouvá ta Anita 🙂

perpetuap1
24. únor 2018

@peagasis1017
@ladyhacek taky se mi to jméno líbí, jen s těmi zdrobnělinami malinko bojuju 🙂

sam_carter
3. bře 2018

Chlapeckých jmen není ja "jako šafránu"
Angus, Alvís, Boleslav, Bronislav, Branimír, Břetislav, Bohdan, Ctirad, Ctibor, Ctislav, Čestmír
Dalibor, Dalemil, Dagda, Dušan, Drahoslav, Dobroslav, Dobromír, Denys, Dustin
Edmund, Eduard, Egon, Egbert, Edbert, Edwulf, Edgar, Egmund, Ernest, Ewald, Ezra
Fabian, Felix, Ferdinand, Filibert, Finn ("bílý")
Gavriel, Gerald, Gerard, Gilbert, Gustav, Harald, Haštal, Herbert, Hugo ("duše"), Hjalmar, Hostivít, Hynek (Jindřich), Chrudoš, Chrabroš, Horymír
Ingvar, Ivo, Ivar, Jaromír, Jaromil, Jasan, Jeronym, Jošt, Julian
Kajetan, Karel, Kilian, Kevin ("jemně zrozený"), Knut ("člověk urozeného úůvodu"), Konrad, Krispin ("kučeravý"), Kristian, Křesomysl, Květoslav, Kvido
Leonard, Leopold, Liber, Lubo(mí)r, Luboš, Luděk, Ludomír, Ludoslav, Lumír, Ludvík, Lugh
Manfred, Marcel, MArcus, Maxim, Medard, Mervin, Merlin, Metoděj, Milan, Miloš, Miloslav, Mnata, Mnislav, Mojmír
Nikola, Nikodém, Norbert
Odin, Odolen, Olaf, Oldřich, Osvald, Oskar, Oto, Otokar, Otomar
Přemysl, Radomír, Radovan, Radan, Radovít, Radúz, Raimund, Ralf, Randolf, Ratibor, Ratislav, Ratmír, Robert, Rodan, , Roland, , Romeo, Rostislav, Romuald ("slavný vládce"), Rudolf
Sigfrid, Silvan, Slavoj, Slavomil/mír, Soběslav, Spytihněv, Stanimír, Svatobor, Svatoslav, Svatopluk, Svantovít, Svatoslav
Šebestián, Teobald, Thór, Tórsten, Tristan
Vácslav, Valdemar (Vladimír), Valerián, Vavřinec, Veles, Vendelín , Vili, Vincent, Vít, Vítězslav, Vitoslav, Vladan, Vladislav, Vlastimil, Vlastibor, Vlastimír, Vlastislav, Vlk, Vojslav, Vojtěch
Wilem, Wiliam, Wilmar, Wilibald, Zbigněv, Zbyněk, Zbyšek, Zdenek, Zdeslav, , Zderad, Zikmund, Zlatan

pavlinecenka
3. bře 2018

@nikolaforstova taky mame Jachymka ale Elias je taky hezke

pavlinecenka
3. bře 2018

@krasnymimn , loki je krasne at ma puvod jaky ma. Vim,ze je to blbe ale meli sme psa Lokiho a byl to ten nejbajecnejsi pes , ktery by mohl nektere lidi ucit slusnemu chovani

peagasis1017
4. bře 2018

My máme doma 3 děti 😍 Sebastian, Vanessa, Tobias. Loki je zajímavé a hezké jméno, přijde mi hezčí než Darek také zajímavé a pár chlapců jej má. 😉 Má sestra má Eliáše a Amálii. Z dívčích nás seznam (Katrin, Norika, Sabrina, Samantha, Berenika, Kora, Kornelie, Sofiana, Darja, Evelin, Sarah, Vanessa) ta vyhrála seděla nám nejvíce k Sebastianovi. Z chlapeckých u druhého kluka (Theodor, Oliver, Adrian, Damian, Fabian, Markus, Tobias, Matias, Gabriel, Lucas) nakonec vyhrál Tobias a Sebik byl náš prvorozený. 😊 Máme velikánskou rodinu a nechtěla jsem, aby v naší rodině už někdy bylo jméno, které dáme.

peagasis1017
4. bře 2018

@perpetuap1 Ono se nakonec těm zdrobnělinám neubráníte. Třeba našemu Sebastianovi říkají (Sabiku, Sebi, Sebulo/ko, Sebo, Bastiane, Basťo) Vanesse (Vany, Vanes, Vanďo jí říkají ve školce a já jí říkám Vanilko) Tobias (Tobi, Tobiku, Tobo, Tobulo/ko) Sestrinemu Eliáši (Eli, Eldo, Eliasku) Amalii (Ami, Amčo,Amálko, Málko, Málinko)...

odula
4. bře 2018

@peagasis1017 elen. Jednoznacne;)

odula
4. bře 2018

@peagasis1017 když už jsme u toho lokiho,co takhle thor ?? ;) vyslovovano pěkně po seversku. /thúrr/ . :D jinak z těch severských žeru Freia, Tove, Alwa, Per, Mads, Magnus, Einar, Egil...

keicy
2. kvě 2018

Musela některá z vás v nedávné době řešit povolení jména? Vybrané jméno v knize od Knappove není, kam se obrátit na povolení jména? Díky 🙂

zelenaesmolda
2. kvě 2018

@odula znam dve miminka se jmenem Freya 🙂

zelenaesmolda
2. kvě 2018

My jsme meli vybranou mimo jine Larissu a Sorayu.Hlavne se to musi hodit k prijmeni,ona takova Graciela Novakova je opravdu parada ze? :D

danuskac
2. kvě 2018

D
@perpetuap1
Anita

babanci
2. kvě 2018

Děvčata, když jsme u těch jmen... nenapadá Vás zajímavé květinové jméno pro holčičku, ne úplně exotické, ale zase ne běžné? Máme Violku, tak kdyby měla někdy sestřičku, abych přišla s troškou do mlýna. 🙂 Zatím mě napadla jen Jasmínka, Kamilku máme v příbuzenstvu.

zelenaesmolda
2. kvě 2018

@babanci Flora?

babanci
2. kvě 2018

@zelenaesmolda Když já mám nějak problém s těmi jmény s "R". Přijdou mi taková tvrdá. Ale Vilí a Fló...to by byla pecka. 😀