Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

macanet
14. bře 2007

Karin, nebo Karina a Natálie: Karin a Karina v uvedené podobě splynula dvě stejně znějící jména různého původu, a to italské Carina,tj.hezká,milá, a severská zkrácenina jména Kateřina(Katharina), jehož význam se nejčastěji vykládá, jako čistá, cudná. Domácí podoby: Kara, Karka,Karča,Karinka,Karuška, Jmeniny 2.ledna

macanet
14. bře 2007

Natálie,Natalie, jm.latinského původu, vykládá se jako rodný den,narozeniny, narozená v den Kristova narození, dítě Vánoc.Dom. podoby: Nata, Naťka,Natálka,Naty,Naďa,Natuška Jmeniny: 21.prosince

majko_zuzka
14. bře 2007

macanet diky krasne

macanet
14. bře 2007

Tak a teď jen vybrat že? 😀

majko_zuzka
14. bře 2007

macanet no rpesne ten problem

janula_nz
14. bře 2007

majko a zuzka tak podla mna meno vobec nie je dolezite 🙂 nech sa vola akokolvek, stale to bude vase dievcatko, ktore budete nadovsetko lubit. je tak? a ked sa neviete dohodnut, dajte uplne ine tretie meno 😀

majko_zuzka
15. bře 2007

janula asi budeme musiet alebo ja si zvyknem na Karinku 😀

janula_nz
15. bře 2007

majko tak podme to tretie meno vymyslat 🙂 ja dam svoje tipy: sofia, sara, melania 😵

majko_zuzka
15. bře 2007

janula ta sara a melania sa mi paacii kujeem a teraz to povedat tretej osobke 🙂

janula_nz
15. bře 2007

majko co ty tu tak skoro robis? nevies spat? 😅

majko_zuzka
15. bře 2007

janula vies s mojou priatelkou byvame v mojom intrakovom byte splu s dalsimi 7chalanmi icze isli do skoly a ja tu 😀 a ty co tak?

janula_nz
15. bře 2007

majko no mne laurika dava budicek ci chcem alebo nechcem o 6h 🙂 teraz si cita v postielke, tak trosku pokukam, co tu noveho

majko_zuzka
15. bře 2007

janula tak to mas milucke 🙂 aspon milsie ako ja zit s cajou ktora ckaa babatko a kamosmi tak to je tazkee

janula_nz
15. bře 2007

neboj aj teba to caka. babo je ten najkrajsi dar na svete 😉 my budeme zachvilu uz tri kocky doma, sa toho neviem dockat

apricots
15. bře 2007

My budem mít Melánii🙂

janula_nz
15. bře 2007

apricots to je krasne meno pre dievcatko, aj mne sa velmi paci 😉

cucorietka
15. bře 2007

Ahojte, v lednu se mi narodil chlapeček a jelikož se manželovi nelíbilo skoro žádné jméno, vybrali jsme nakonec TOBIÁŠ. Jméno moc pěkné, ale potřebovala bych poradit, zda někdo nevíte, kdy toto jméno slaví svátek, v českém kalendáři prozatím není a na internetu se mi to taky nepodařilo najít, tak snad poradíte vy. Díky moc 😉

gucci
15. bře 2007

13.6.

macanet
15. bře 2007

Tak cucoriedko, v této knížce píšou, že Tobiáš má svátek podle starších kalendářů 12.září ! jinak je hebrejského původu a znamená bůh je dobrotivý, popř. mým dobrem je bůh. Dom.podoby Tobík, Toby, Tobeš,Tobiášek

gucci
15. bře 2007

Antonín – svátek slaví 13. června
Svátek mají Antonín a Tobiáš.

bustik
15. bře 2007

A já bych tedy byla pro Karin 😉 - jsem tě asi moc nepotěšila 😀

janula_nz
15. bře 2007

gucci ja som som v ten den narodila 🙂

gucci
15. bře 2007

janula: no to se máš, 13 je mé oblíbené číslo 😵

beruskax
15. bře 2007

Tobiášek je moc krásné jméno.

macanet
15. bře 2007

Tak koukám, že Tobiášek bude mít dva svátky 😉 Já koukala do knížky o jménech, ale pokud je v kalendáři, tak je to fajn 😉

gucci
15. bře 2007

macanet: v kalendáři je napsaný jen Antonín, ale Tobiáš se k němu vetřel taky 😀 , jinak jsem to našla tady http://www.miminet.cz/clanky.php?id_rubriky=3&i...

macanet
15. bře 2007

Jo, dobrý v pořádku, jen jsem na to koukala jako blázen 😀 Tak se asi někdo vzpamatoval a do kalendáře to dodali, jinak jméno je to moc hezké, mě se líbil i Tadeáš. No bude Adélka 😀

kukuluna
15. bře 2007

ahoj holky, koukám, že rozebíráte jména pro mimísky- mohla bych se přidat?.... taky je to u nás v souč.době aktuální...vybíráme jméno pro holičičku tak jsem sem mrkla pro inspiraci... zatím jsme vybrali jméno Maja (nebo Maya) nebo Luisa (Lujsa)... problém je, že se mi moc nelíběj jména ve zdrobnělinách...

adamka
15. bře 2007

kukuluna to musím říct,že obě jména jsou moc hezký, u mě by spíš vyhrála ta Luisa, hezký originální a ženský. 🙂

kukuluna
15. bře 2007

Luisa u mě taky vítězí, ale manžel je spíš pro Maju... tak uvidíme 🙂 koukám adamko, že máš 3 chlapečky doma.. tak to jste si zadělávali na holčičku viď? a jméno máš připravené? 😵