Informace o ochraně osobních ůdajů a používání cookies.

Přečti
Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
jankapavol
17. črc 2008
Holky ahoj,

ja jsem Jana stejne jako moje mamka.Kdyz nas oslovoval nekdo z rodiny,tak se to nejak nepletlo,
protoze mamce rekli:"Jano" a mne:"Janďo,Jančo.."
Coz bych ale nechtela,aby mi po porodu prestalo byt rikano zdrobnele,ze?

S urednimi dopisy byval sice trochu problem,ovsem ted uz mam titul a mamka ne🙂
evuliki
17. črc 2008
No zabudla som vam odpisat-ano,este zatial zijeme na slovensku,ale o mesiac sa stahujeme na dlhu dobu do francuzska.Preto sme malej vyberali meno(Jasmine),ktore by sa aj v zahranici vyslovovalo lahko.Sice veru nie je v kalendari,ale kedze sa narodila 10.10,tak meniny sme jej dali na 5.5 😃 A urobili sme jej aj paradnu meninovu oslavu,takze o sviatok urcite neprisla 😉 No a volame ju Jasmik,Jasminka,Jasmi....
jesika
17. črc 2008
Misa 84, tak jsem pohledala ve své knize o jménech a Matyáš je vlastně varianta jména Matěj, tudíž slaví svátek na Matěje(24.2.)

Já to mám podobné se Sofií.Ta taky ofic.v kalendáři není, ale slaví svátek na Žofii. 😉
_monique
18. črc 2008
holky, chci se zeptat - co rikate na Huga? vsichni (vcetne manzela) si tukaj na celo, kdyz to nekde reknu, ale mne pripada naprosto paradni 😉
marselina
18. črc 2008
mě Hugo teda nenadchl,ale každémuse líbí něco jiného
mihapiha
18. črc 2008
Monique, no, já mám s Hugem takovou zkušenost, že se mu nic nevyrovná, první byl Hugo jako žert a nakonec přesdčil všechna jména, které jsme chtěli Honzíků je všude plno. a Hugo se stává moderní a je jich tady na koníkovi dost, včetně mě. každé jméno je pěkné, když se hezky řekne. Hugo, Hugi, Hugino, Hugísek, Hugoš, Hugouš...
_monique
18. črc 2008
mihapiha - no moje rec, mne pripada hrozne cool, fakt super. ale ostatni mi bud rikaj, ze to bude muset bejs silna osobnost, aby tohle jmeno zvladnul 😉 a nebo, ze je to sranda, ale svymu diteti by ho nedali.
ale rikam si, ze v dnesni dobe, az bude ve skolce s tema kevinama a ostatnima spesl jmenama, tak by se mu smat nemuseli....zase bych mu nechtela zadelat na nakej mindrak..
jinak by to byl hugo vesely, coz mi pripada fakt vyborny 🙂
mihapiha
18. črc 2008
monique, taky jsem řešila přesně to co ty, lidi si klepali na čelo a tvářili se fakt divně a ted mu neřeknou jinak než Hugísku a tak ruzně. a co se týče zákeřnosti, tak zákeřní jsou dospělí a ne děti, malé děti, prostě říkají Hugo sem a Hugo tam a když dospělí řekně něco na jméno ošklivého,tak to ty děcka pak opakují aníž by vlastně zpočátku chtěli 🙂 . ale zatím se mi to nestalo. a čím víc Hugů bude, tím méně to bude neobvyklé jméno.
Kevinů, NIcolasů, Matyášů je taky plno a jsou to neobvyklá jména.tak to jsem zvědavá, které jméno vybojuješ, já měla jasno v porodnici, řekla jsem Hugo a bylo to.
kristi
18. črc 2008
monique, mne se Hugo libi 🙂
katzi
18. črc 2008
monique, moje kamoška když čekala svýho kloučka, tak nejprve ze srandy rozhlásila, že to bude Hugo. Celý její těhotenství naše parta říkala jejímu bříšku Hugo a fakt jsme si na to časem hrozně zvykli a líbilo se to všem. Nakonec když se malej narodil, tak kamoška vyměkla a dala jméno Vojta. Taky hezký, ale můžu říct, že jsme si ještě dlouho všichni přeříkávali a říkali Vojtovi Hugo.
_monique
18. črc 2008
🙂

holky, diky moc za nazory, dam manzelovi na tuhle diskuzi odkaz, treba vymekne 😉
krispule
18. črc 2008
Ahojky, tak se přidávám k diskuzi..resp. prosím vás o pomoc..

termín mám 10.8. a stále nemám pro svoji holčičku jméno 😞
tuto diskuzi jsem asi před měsícem celou přečetla (a jako že to fakt nemám ráda číst to celé od začátku)
kalendář jsem projela tam i zpátky asi 100x
intenetové odkazy taktéž...no a pořád nic.

pod většinou jmen "někoho" máme a nechceme to použít, pak se nám x prostě nelíbí...když se nám něco líbí, je to moc časté, nebo se to nelíbí nikomu jinému 😞

mám vyplnit "to lejstro" do porodky a já prostě nevím 😞

nemáte někdo schovaného "něco" jiného? nějaké třeba super nebo zase teba úplně obyč??
předem děkuji za tip...
beranek
18. črc 2008
My jsme taky hledali jméno, které nemá nikdo z kamarádů, příbuzných, kolegů v práci a nakonec se povedlo 😉 A pro jistotu jsme nikomu jinému jméno neřekli, aby se k tomu nevyjadřovali 🙂
gucci
18. črc 2008
krispule: a jaké máte příjmení?
krispule
18. črc 2008
beranku Tak to ti gartuluji 🙂 já to vidím u nás černočerně 😞
heresta
18. črc 2008
krispule: ja jsem mela vybrano hned, moje holcicka bude Yvona po babicce je to neobvykle a navic se mi to desne líbí 🙂 Co treba Michaela??
kristi
18. črc 2008
mne se libi Nanette - cesky Naneta
janula_nz
18. črc 2008
krispule no to je teda tazke, ked si neviete vybrat a termin porodu sa uz blizi :-p

mne sa paci tolko dievcenskych mien, ze by som si ani vybrat nevedela :-N ja by som mojej dalsej dcere dala bud emma, sára, melánia, melisa alebo miriam 🙂
beranek
18. črc 2008
My jsme neměli vyplněné jméno ani v porodnici před porodem, jméno dával tatínek a volil ze dvou jím vybraných, takže jsme řekli jméno až se na holčičku podíval a řekl, které jméno se k ní lépe hodí 😃
heresta
18. črc 2008
kristi: To jsem nikdy neslysela ale je to fakt moc pěkný :-o
gucci
18. črc 2008
Rozárka, Viktorka, Melánie, Valerie, Simone
krispule
18. črc 2008
jéé, díky za nápady...

heresto - já bych chtěla po babičce Antonii, ale bohužel jsem to prozradila a všichni mě odsuzují (hlavně vlastní máma 😞 ) co na to vy??

kristi: Naneta je opravdu zvláštní a hezké - napíšu si jej 😉 děkuji ti (jak je to s uznáním na matrice?)
beranek
18. črc 2008
Já radím příbuzným jméno neprozrazovat, pak vznikají zbytečné diskuze...zásadně říct jméno až po porodu 😃
kristi
18. črc 2008
je to tusim fr. jmeno, nasla jsem ho u jedne maminky na MMB, strasne me to nadchlo

v zaloze mam pak uz jen Ellu
beranek
18. črc 2008
Jinak my jsme volili jméno i podle jeho významu a podle numerologického výkladu, ale není to úplně to zásadní 😉
krispule
18. črc 2008
jj, to jsem zjistila už pozdě..myslela jsem si jak je Toničkou budu fascinovat - jak je to úžasné...

tchánovcům je to ještě "jakštakš jedno" ale kdybyste viděly ty výstupy naší mamky - nebudu to rozebírat, ale 3 měsíce jsme se neviděly a nemluvíme spolu 😞 - tak jen tak k nastínění situace)
gucci
18. črc 2008
kris: jestli se ti Tonička líbí, tak jí dej a kašli na okolí 😉
heresta
18. črc 2008
A tvoje maminka by chtela jake jmeno?
beranek
18. črc 2008
Krispule 😞 To je mi líto, že mohou vzniknout takové problémy kvůli jménu.
kristi
18. črc 2008
a moc moc se mi libi jeste Anastazie a Apolenka

Začni psát odpověď...

Odešli