Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
jesika
18. črc 2008
Aha, tak nevadí..., já jen pro ispiraci.. 😉

Tonička je pěkné jméno...Manža chtěl původně Aničku( né že by se mi nelíbila, jmenuje se tak i moje mamka a jmenovala se tak i babička), ale mamka mi ji sama vymluvila, že si s tím jménem hodně " užila" :-S , hlavně v dětském věku - děcka dovedou být i zlí...Říkali ji Ančo, Andulo a pod.
Prý ať dáme raději Anetu, je to odvozené od Anny, ale tu mají naši známí a přišlo mi to takové opičení se. :-|

Mě se moc líbila a líbí Natálka.Brali jsme to už jako hotovou věc, a tak jí nikdo už jinak neřekne.Ale můj syn a já jsme objevili Sofinku( v našem okolí je to takové neokoukané a nefrekventované jméno - narozdíl od té Natálky...), ale dneska prohlásil tatínek, že Sofie je taková divná, jak jí jako budeme říkat...No prostě se proti ní najednou postavil a vzhledem k tomu, že můžu rodit každým dnem, nejsme 100% rozhodnutí, jak se naše beruška teda bude jmenovat... :-p

Pak jsem ze srandy nadhodila Dominiku a ta že by se mu líbila, ale ty zrobněliny se zase moc nezamlovají mě...Navíc je to taky dlouhé jméno... 😞 ...Dominika Fölklová...Jako šlo by to, ale já bych raději tu Sofii... :-N
krispule
18. črc 2008
ozvu se určitě 🙂

kamarádka mi říkala že na jiných stránkách prý jedn atěhule ještě psala holkám, když jeli do porodky, jaké jméno ze dvou vybrat 😃 tak takhle už snad nedopadnu...

já teda holčičku nikdy vybranou neměla a překvapení na utz že to není kluk bylo spíše šokem!!
byla jsem přesvědčená že nemůžu nikdy mít holku 🙂
..a kluků jsem měla dost 🙂
..no a kdyby se náhodou spletli tak budeme mít Matěje 🙂

můj 100% favorit to nebyl (já měla právě Olivera, Kryštofa...) ale manžel by Matýska moc rád.

Tak uvidíme jak to s "Toničkou" dopadne, ale doktor 3x potvrdil že je to holka jako fík 😃
deni
18. črc 2008
ahoj Jes, tak stále váháte... teda tak prvně to bylo taťkovi jedno a teď remcá? 😃
krispule
18. črc 2008
Jes - ty to taky nemáš jednoduché :-N

me se moc nezamlouvá ta Natálie...ale Dominika i Sofie ano.
A sofie je myslím nejlepší - tedy podle mě...

jak se jmenuje bráška?
beranek
18. črc 2008
My jsme jeli do porodnice a taky nevěděli jméno 😃 Pro kluka jsme žádné neměli, protože s ním tatínek vůbec nepočítal...já jsem jela se Štěpánem 😉
krispule
18. črc 2008
štěpán je hezkej!! moc

vy jste to nemuseli mít vyplněný dopředu, nebo jste to psali v autě?🙂
beranek
18. črc 2008
Nás se ptali až v porodnici a my jsme jim řekli, že jim to řekneme až se narodí 😉
krispule
18. črc 2008
hmm 😞 to bych přesně chtěla - až jí uvidím..jenže tady (beneov) to má být vyplněné předem
ale taky jsem si říkala - když to nevyplním - musím mě odrodit ne?
jesika
18. črc 2008
ahojky Deni,

no sem dneska myslela, že mě vomejou... :-p :-p On je taky někdy náladovej a občas se mu to rozleží v hlavě.A hlavně už jde do tuhýho 😃 😃 , můžeme rodit každým dnem... :-N

Kris, my s malým bojujeme za tu Sofinku, ale pokud si ji nevybojujeme, bude to asi ta Natálka, no... 😃 To by měla největší radost rodina, protože si na ni už tak zvykli, že by jí tak říkali nejspíš i po porodu... 😃 😃 , úplně automaticky. :-N

Malej se jemnuje Martínek - po tátovi. 😉
beranek
18. črc 2008
Já si myslím, že v tom by problém být neměl, co s tebou asi tak udělají, že, když jim to neřekneš 😃 Taťka měl fakt dvě jména, po porodu se mě ptal, tak které, tak jsem mu řekla, podívej se a rozhodni co se bude pro ni víc hodit...pak přišla sestřička, zeptala se a zapsala naše vybrané jméno 😉
jesika
18. črc 2008
Tak my jsme taky nemuseli zatím nic vyplňovat, až v porodce.Ale taky by se mi líbilo říct jméno až po porodu...Přišlo by mi to daleko lepší a pro rozhodování daleko jednodušší... 😉
beranek
18. črc 2008
Sofie je moc pěkné jméno, taky se mi líbí 😉
beranek
18. črc 2008
Jes, tak jim taky řekněte, že se rozhodnete až po, počkej, třeba manžel koukne a řekne jasná Sofie 😃
jesika
18. črc 2008
Beri, nebo taky jasná Dominika..., že? 😃 😃 😃
sylvar
18. črc 2008
jasně, Sofie 😃 😃 😃 😃
krispule
18. črc 2008
jasně, nic nevyplníme 😃
až je uvidíme, řekneme

proboha, aby ze mě nevypadlo něco...něco úplně jinýho!! hroznýho!!! z toho šoku 🙂
jesika
18. črc 2008
Dneska u nás asi bude velká debata... 😃 😃 😃

Taky jsem mu říkala, jaké bychom dali jméno případnému klučíkovi..., protože jméno Jakub( které bych případně dala) u něj nepřichází v úvahu... :-S
Tak prej že proč uvažuju nad klukem, když čekáme holku! ( nějak nebere v potaz, že tam musím nahlásit i jméno pro kluka)..., tak nakonec ať nahlásím co chci, ale kdyby to byl vážně ten kluk, tak by se asi divil... 😃 😃 On by chtěl Jiříka, ale mě se s prominutím Jiří nelíbí... 😞 .

Ale líbil by se mi i Tomášek... 😉
jesika
18. črc 2008
Sylvar, tobě se to mluví, když už Sofinku máš doma... 😃 😃 😉
beranek
18. črc 2008
Ale mám takovou perličku ke jménům, moje kolegyně, když se narodila, tak otec se tak opil, že cestou na matriku zapomněl to jméno a když se ho ptali, tak ho napadlo asi nejčastější jméno, které se tehdy používalo, prostě na to vybrané zapomněl a mamka jí dlouho říkala úplně jiným jménem, nemohla se smířit s tím, které vůbec nechtěla, ale zvykla si a dnes už žádný problém není 😃
jesika
18. črc 2008
Kris 😃 😃 😃
jesika
18. črc 2008
Tak to je teda dobrý... :-N , ale mě by asi šlehlo... 😃 😃

To je jako moje tchýně..., malej jí hned oznámil, že uvažujeme nad Sofinkou místo nad Natálkou - no byla samo v šoku :-N , ale o to nejde.Pak kdesi na procházce potkala sousedku a ta se jí ptala, jestli už něco máme a ona, že ne, ale že budeme mít Sylvinku...No nevím, jak na to jméno přišla, ale vím, že by se jí líbilo.Což má teda smůlu... :-N
tetadolly
18. črc 2008
ahoj, tak já nevím, je to zajímavý jak se přichází na jména miminek 😃 to mi měli jasno hned pro holčičku Eva a pro chlapečka to byl oříšek, já chtěla tomáška nebo vašíka,to neprošlo, tak jsem muži sdělila, že bude mít jméno po něm, až se naštval a díky tomu jsem prosadila,že to bude vendelínek po dědečkovi,akorát chudinky děti jestli to bodou dvojčátka 😃 😃 😃 😃 😃
krispule
18. črc 2008
Jakub i Tomáš jsou pěkná..já jsem pro Jakuba..

Jo tak to já mám taky perličku:

Měla se narodit sestřička jedné holčičce (cca 50let zpět) a jelikož měla kamarádku Zuzanku chtěla Zuzanku. Ale rodiče ne a vybrali Jitku...když ji přinesli domů, sestřička ji stále ubližovala a brečela a že Jitku ne a ne!

A tak Jitku, jako odnesli, převlékli a tak a řekli, že ji teda vyměnili a je to Zuzanka 🙂

Dodnes jméno JItka používá jen úředně a většina lidí ji zná jako Zuzanu 😃

jesiko: no fakt! díky vám jsem se rozhodla, prostě to nevyplním - jako fakt - co se může stát? jsem pitomá že mi to nedošlo dřív - to budou ty hormony :-N
jesika
18. črc 2008
Tak já si myslím, že fakt o nic nejde... 😉
kristi
18. črc 2008
stat se nic nemuze, ja to priste taky nechci vyplnovat, podle me to mimi na tebe nejakym zpusobem zapusobi a pak teprve mu mas vybrat jmeno - my jsme taky dceri po poodu rikali Fanoušku, pac nam proste pripominala dedu, no 😃 😃 😃

ja bych si nechala 2 favoritni jmena pro holku a 2 pro kluka a rozhodla bych se, az ji/ho uvidim. V matrice problem neni, spravne se na dite pojmenovat tusim do 3 dnu, jen si proste ulehcuji praci, no
krispule
18. črc 2008
jasně..stejně jsem dopadla s příjmením..že prý to nejde - to co jsem chtěla a pka jsem zjistila že ano 😞
koza - matrikářka - líná :-p
tetadolly
18. črc 2008
já mám taky perličku: moje mamina, když rodila mě, tak milej tatík celý v obavě, že přijde o ženu, protože rodí císařem se rozhodl, že mi dá jméno po mamince, jenže maminka chtěla betynku, tak s tatíkem měsíc nemluvila a ke mě ho nepustila 😃 jestli můžu mít radu? nedávejte svým dítkám jména rodičů, do dnes s tím máme s mamčou problém při korespondenci s úřadama a uplně bomba je, když máte vedený účet ve stejném peněžním ústavu, pak si krásně vyměníte výpisy z účtu a hned víte kolik kdo má na účtě, je to peklo ]-(
kristi
18. črc 2008
jj, je to tak jak rikas, jsou liny 🙂
krispule
18. črc 2008
jj, já taky nechtěla dát po nás

Vašek by to byl čtvrtej - ale nechci
a tchán by chtěl Kristýnku - to je od něj milé, ale ne, je to potom na prd 🙂
krispule
18. črc 2008
Přeji hezký víkend, klidné diskuze a pohodové porody. zatím páčko, Týna