Nepozornost a nesoustředěnost u dospělého. Jak řešit?

13. kvě 2021

Pěkný večer. Řeším sama u sebe nesoustředěnost a nepozornost. Máte tip třeba i na knížku, jak se sebou pracovat nebo přírodní preparáty? Často nevnímám dítě, které na mě mluví. Pořád cítím vnitřní neklid, i když jsem dost klidný člověk.. Byla jsem taková vždy, ale teď se to horší. Dřív jsem byla schopna číst knížky, teď to nezvládám. Vydržím 3 minuty a jdu dělat něco jiného. A tak to je se vším. Vše rozdelam, ale nic nedotahnu.

barmil
13. kvě 2021

Nemáš něco se štítnou žlazou? Tam je problém s hyperaktivitou, nesoustredenim, taky podráždění, unava...

autor
13. kvě 2021

@barmil nevím, nikdy mi nic nevyšlo. Ale taková jsem byla už jako dítě. Věčně s hlavou v oblacích. Stejné jsou i moje děti.

hasara33
13. kvě 2021

Učebnicový případ ADHD v dospělosti 😉 navštiv psychologa, pomůže ti a poradí, jak se sebou pracovat a také jak bys ty měla pracovat se svými dětmi pojď jsou stejní jako ty

autor
13. kvě 2021

@hasara33 psychologa řešit zatím nechci. Nejprve bych to zkusila zvládnout sama.

hasara33
13. kvě 2021

To není nic za co by ses měla stydět pokud ti jde o tohle 😉 k psychologovi chodí hodně lidí, dneska je to už normální 😉 nicméně koukni na internet, existuje spousta bylinek na soustředění a uklidnění, ale volila bych na tvém místě spíš toho psychologa, protože takhle pojedeš metodou pokus/omyl a budeš se akorát trápit 🤷‍♀️

cilkat
13. kvě 2021

Kamarádka mi nedávno postla tuhle stránku: http://www.nepozornidospeli.cz/

autor
14. kvě 2021

@hasara33 o stud nejde. Jen mám s psychology špatnou zkušenost. Buď poradí něco, co už dělám/používám, nebo nevěří, bagatelizují a tvrdí, že takto to určitě není. Mám tedy zkušenost jen s dětskými psychology.
A ano, na internetu je těch možností hodně, proto hledám konkrétní tip.

amazonkajanik
14. kvě 2021

V prvé řadě bych si nechala vzít krev a zjistit, jak na tom jste s minerály a vitamíny. Jelikož nedostatek některých prvků může způsobovat stavy, obdobné adhd. A když to bude v pohodě, tak pak jít k psychologovi. Nejlépe k takovému, který používá i alternativní medicínu pomocí bylin ...

autor
14. kvě 2021

@amazonkajanik toto je celoživotní problém. Není to tak, že bych byla v pohodě a najednou cvak a je problém. Na krvi jsem byla loni a nenašli mi nic.

hasara33
14. kvě 2021

Jasně to chápu 😉 no buď to chce hledat podle recenzí na netu a nebo na doporučení něho známého

amazonkajanik
14. kvě 2021

Tak ono to s těma minerály a vitamíny může být letitý vleklý problém. Jednou jsou v normě, pak zase výkyv. Já mám třeba od mala nižší hladinu železa, dle tabulek. Ale pro můj organismus v normě. Když mi nedávno vyšla vyšší hladina, zbystřili jsme, jelikož to může být předzvěst zánětu v těle a taky že jo...přišla jsem do 2měsíců o sedmičku a téměř rok se potýkám s problémy ...
Zkusila bych si tedy najít přes net, co je na co. Občas na mě na seznamu vyskočí zajímavé články, kde se píše,co se děje, když člověku něco schází. Ony opravdu mohou pomoci s lepší koncentrací stopové prvky ...

mattie
14. kvě 2021

Si odvážna, že sa do toho chceš pustiť sama. Zvážila by si aspoň nejaké komplexné psychologické vyšetrenie, kde by ťa aspoň mohli nasmerovať, kde je tvoj "problém" a od toho by si sa mohla odraziť (keď si si teda istá, že to nie je nič "s telom").

Inak sama môžeš vyskúšať meditáciu. Ak nie je problém angličtina, tak Headspace alebo Calm sú fajn aplikácie, kde ťa to krok po kroku naučia. Určite existujú aj české meditácie, ale tam ti osobne dať odporúčanie neviem, Google poradí.

Môžno by ti tiež mohlo pomôcť niečo si naštudovať o mindfulness a skúsiť pár techník. Je to teraz dosť populárna téma, takže existuje veľa kníh, napr:
1) Všímavost od Sinclair Michael, Seydel Josie
2) Ukliďte si v hlavě od Andy Puddicombe
3) Technika Mindfulness od Gill Hasson

Držím palce!