Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nesnesitelné chrápání, co by mohlo pomoct?

indi001
5. únor 2017

Ahoj můj bratr nesnesitene chrápe a švagrová už neví jak dál.Mají malinkatý byt ani jejich malé deti nemohou pořadné spát a švagrová sotva se drží na nohou.Bratr jako miminko mel roštěp patra a ma plastiku část tvrdého a celého patra,takže si myslíme ze chrápe kuli tomu.Ale bratr musí chodit neustále do práce nemužou přijid o peníze tak se ted momentalně nemuže dostavit k doktorovy.Poradte prosim co by na to chrápání mohlo pomoc (kapky na polštář nezabýrají) dekuji

karlajasmine
5. únor 2017

@indi001 Asi jedine vymenit byt za vetsi :( Muj manzel chrape a proste spi v jine mistnosti nez my vsichni ostatni a tak to zustane..

indi001
autor
5. únor 2017

Bouzel to zatim nemuzou nemaji finance na vedsi byt mame velky roddiny barak mame tu teda kazdy svou bytovou jednotku ale bydli nas tu tri generace.planuji si pristavet ale zatim to nejde bouzel.

pet359
5. únor 2017

@indi001 proc by nemohl k doktorovi? Nemusi prece nutne hned na nemocenskou- na nejakou operaci....treba je medicina uz dal s timto problemem, nez si myslite...

indi001
autor
5. únor 2017

Nemuze si ted momentalne dovolit chybet v praci.

jani76
5. únor 2017

Operace neřeší problém úplně, alespoň co jsem slyšela od kamošek, jejichž manžel chrápal a podstoupil operaci. Vždycky se to jen trochu zmírnilo. Já osobně svého partnera do operace nedonutím, ale co na něj zabírá, je určitě spát pouze na boku, nikdy na zádech. Pak méně na večer jíst a pít alkohol, a taky nebýt příliš "při těle", tzn. nemít nadváhu, to je pak horší. Takže střídavě oblačno občas spává v jiném pokoji, a když chrápe, tak mám špunty v uších, který tu intenzitu trochu mírní ... a lze usnout 🙂 Toť z mých zkušeností

carmilla
5. únor 2017

@karlajasmine Stejny problem. Pritel obcas silene chrape, takze spime zvlast...

victress
5. únor 2017

@indi001 a kdy si bude moct dovolit chybět v práci? jak znám zaměstnavatele, tak nikdy, takže ať to neodkládá a jde se poradit s Dr, i když si myslím, že ani Dr nevymyslí Ameriku a nejlepším řešením budou dvě ložnice👍

indi001
autor
5. únor 2017

Spunty do uší mít švagrová nemužu ma 4letou dceru a 1dceru.Boužel na boku bracha chrápe stejně :( . Myslíme si ze tam je velkej problém ze má tu plastyku toho patra takže si take myslíme ze doktoři nepomužou proto jsem skusila napsat sem jestli třeba neznáte nějaké babské rady

indi001
autor
5. únor 2017

No a ty odbělené ložnice to je ted take problém maji tu unás v rodiném baráku byteček 2+1.kdyby měli vedší byt tak by to bylo jine a nepsala bych sem boužel

netopejr
5. únor 2017

@indi001 Zena s dětma spi v ložnici, muz v obyvaku, to nejde? Nebo zena s dětma v pokojíčku dětským, muz v ložnici. Spat se da i v kuchyni, pokud je dost velka.

barumat
5. únor 2017

A chrápe ve všech polohách? Třeba manžel chrápe, ale na levém boku ne. Tak už je zvyklý, že ho někdy budím a otáčí se už sám automaticky. A posledně jsem viděla v televizi reklamu na nějaký sprej.

indi001
autor
5. únor 2017

@netopejr nene to nejde mýsto obývaku mají ložnici a to mají i tam kuchyn a dětcák maji odělen pouze slabýma dveřma

indi001
autor
5. únor 2017

@barumat ano chrápe uplně na všech polohách.. vim o té reklamě je to sprej a jmenuje se pssst to je jediné co není vyzkoušené to je tak poslední záchrana.Ale myslím že to nezabere

jani76
5. únor 2017

@indi001 Spím se špunty v uších, a to máme taky malé dítě/batole - jak jsem uvedla, ty špunty to úplně taky neřeší, jen to trochu tlumí, takže dítě bych určitě slyšela 😀
Oni musí zkusit všechno co jde, taky to tak děláme, i kdyby měl můj jít spat třebas do předsíně. A pak pouvažovat, co a jak dál, jestli si nějak nenašetřit a nepřestěhovat se do většího, popř. upravit si doma místnosti apod. TAKY NA TO NEMÁME, ale snažíme se co můžeme, abychom měli všichni tři komfort co do žití a spaní, a ještě měli dokonce další děti. Každý si na to musí přijít sám. Ale vyloženě vím, že na chrápání nepomůže na 100% nic, je to jen souhra všeho dohromady, co to trochu eliminuje.

barumat
5. únor 2017

@indi001 Pak už asi můžu doporučit jen špunty do uší. Bez legrace.

nellygray
5. únor 2017

@indi001 sprej jsou vyhozene peníze. Jedine, co zabírá, ale to uz tu padlo stokrát, je oddelene spani. Ať se s tím nějak srovnají a upravi byt podle toho. Můj manžel byl na operaci, strašně to bolelo a stejne nezabralo. Spi v obýváku.😁

veeeraf
5. únor 2017

Když je krušná noc, tak používám špunty do uší a není pravda, že by prcky neslyšela. Žádný špunty nedokážou aby si neslyšela nic, hlavně v jedný místnosti

lenka_strelenka
5. únor 2017

Je-li to opravdu silné chrápání a zejména je-li doprovázeno zástavami dechu (tvz. apnoe), pak bych to nebrala na lehkou váhu a dřív než kupovat špunty a řešit oddělené spaní, bych nechala bratra vyšetřit. On je totiž zásadní rozdíl tzv. "kosmetické" chrápání, tj. jenom ten zvukový fenomén, který nezpůsobuje žádné zdravotní obtíže, a chrápání, které doprovázejí epizody zástav dechu, tomu se pak říká obstrukční spánková apnoe, s velkými důsledky na krevní oběh (vysoký tlak, v dlouhodobém horizontu infarkt, mrtvice...), denní spavost a poruchy pozornosti (usínání za volantem apod.). To se dá rozlišit jedině monitorací spánku, někde se dělá i ambulantně - přístroj se zapůjčí na noc domů. Od výsledků se pak odvíjí další postup. Důležité je pak komplexní vyšetření - ORL (nejlépe včetně spánkové endoskopie, ale to dělají málokde), neurologické, stomatochirurgické, v některých případech i plicní. Velmi varuji před různými komerčními zařízeními, které nabízejí placené operace měkkého patra, bez toho aby byl pacient řádně vyšetřený. Obdobně zmiňované spreje, polštářky, roztahováky/stahováky na nos jsou naprosto k ničemu, jenom šidítka dobrá k tomu, aby se z lidí tahaly peníze...

lalaland
5. únor 2017

Manžel tak isto neznesiteľne chrápe. Vyskúšal všelijaké spreje ale myslím si, že to je zbytočná chémia do tela a ani to nemá taký účinok. Potom našiel toto pilulka.cz/naplast-proti-chrapani-10ks-wundmed a musím povedať, že je to o moc lepšie. Kupujeme to teraz pravideľne a kedže to ide do peňazí, tak využívame zľavy slevovy-kod.cz/pilulka-cz/

medulinek
5. únor 2017

taky jsem si zazila,spunty jsem zkousela,ale sice utlumi,ale slysis to dal a ja proste neusnula,ruzn spreje,ted ho presvedcuju k laseru na mekke patro,ale jinak mame oddelene loznice,mame sice maly baracek,ale trochu jsme osekali detske pokoje,z kazdeho se vzal necely metr a vznikla komurka akorat na postel a stolek,manzel to pouziva i jako pracovnu. A konecne se vyspime,protoze ani on se nevyspal,kdyz jsem ho pulku noci kopala. K tem spuntum a detem,i pres spunty jsem slysela kazdy vrznutí,na to jsou asi mamy nastavene 🙂

indi001
autor
5. únor 2017

@lenka_strelenka .dala jsem váš komentář přečíst švagrové a schodli jsme se ze ho donutíme zajit k lekaři.On totiž chrape kolikrát tak že se u toho zaliká a někdy i se i nemůže nadechnout.!Po vašem komentáři nechceme nic riskovat jde videt že víte o čem píšete.děkujeme

majaaa82
5. únor 2017

Ahoj... a nema spankovou apnoe? To je pomerne zavazne onemocneni, kdy se zastavuje dech. Proto clovek pak strasne nelidsky chrape. Je nutne ho dostat do spankove laboratore, aby se apnoe vyloucilo. Kdyz ma clovek treba sedesat zastav za noc, nevyspi se, usina pres den, muze usnout i za volantem a je velke riziko infarktu. Tak bacha na nej.

lucizal
5. únor 2017

Muj tatka taky strasne chrapal. Meli jsme byt 3+1 a slysely jsme ho se segrou,i kdyz jsme mely pokoj na druhem konci bytu nez byla loznice. Zacal to resit az kdyz jsme ho "dokopaly" k doktoru. Doktor ho poslal do spankove laboratore a tam mu zjistili,ze ma apnoi. Dostal na to takovy pristroj - maska s chobotem. Musi si to nasadit,kdyz jde spat. Chvilku si na to zvykal,ale ted s tim spi v pohode a nechrape (pokud tu masku nema,tak jo). Pokud by vas bratr trpel apnoi,rozhodne se to musi resit 😉

majaaa82
5. únor 2017

@lucizal jj, kamarad to taky ma. Dostal ted nejaky mensi, nevim jak se to pise, ale vyslovuje se to si-pap. A je s tim hodne spokojeny. Hlavne muze pres den normalne fungovat a neusina ve stoje...

Sem začni psát odpověď...

Odešli