Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

luciebx
19. pro 2009

no abych pravdu rekla tak by mi mozna bylo uplne jedno jestli je jmeno zidovske ci krestanske ci islamske ci jakekoliv.. kdyz se ti libi tak proc ne...

tymothy
autor
19. pro 2009

O to, že to jsou židovská jména ani moc nejde jako spíš o to, že se vůbec nehodí k příjmení. Znělo by to dohromady strašně tvrdě a bylo by to samé R

luciebx
19. pro 2009

aha no tak ono by se to melo hlavne hodit k prijmeni.. kvuli tomu taky nemuzeme mit s pritelem par jmen pro mimi..

pampeliska1
19. pro 2009

Nám se moc líbí Dorota a k příjmení by to taky docela šlo, tak uvidíme 🙂
Tymothy: proč by měla vadit židovská jména v křesťanské rodině? Vždyť Ježíš byl taky Žid.. Vidím, že už máte Magdalénku (moc kráásné jméno 🙂 ) a myslím, že to je taky židovské 😉, ne? Ráchel je moc zajímavé, i když si hned vzpomenu na Rachel ("rejčl") ze seriálu Přátelé 😀

kvetinka7
19. pro 2009

Holky, proc ne zidovske? treba Ester je typicky zidovske jmeno a moc pekne.. o jmenech Adam,David, Simon radeji nehovorim 😀

tymothy
autor
19. pro 2009

Pampelisko, to bylo řečeno mírně s nadsázkou ale asi to nevyznělo... 😉 Spíš jde o to, že to nezapadá ani do jmen zbytku rodiny. Jedno dítě Magdaléna, druhé Ráchel - přijde mi to jedno hop a druhý trop.
A také by to asi nerozdýchal můj muž a hlavně babičky a dědečkové.

tymothy
autor
19. pro 2009

Kvetinko, ještě Daniel je pěkné. 😉

meix
19. pro 2009

ahoj, moc se mi taky libi Dorotka, ale Dorota Meixnerova to hodne nahrava na Dorotu Machalovou z pohadky...
Budememe mit Elissu (a rikat ji Elinka, Eli, El, Elis...), vypatrala jsem, ze jmeno pochazi z rectiny a znamena "z pozehnanych ostrovu" 🙂

mmmk
20. pro 2009

Kvetinko, latinskou verzi Ester je Stella (hvezda) 😵 Ale abych pravdu rekla, libi se mi obe 😎 My mame vybranou Evelinu - jedine jmeno, na kterem se shodnem 😅

kualalik
20. pro 2009

Ahoj ženy 😀
Tak my jsme dlouho vybírali jméno pro naši slečnu,která se má narodit v dubnu. Dlouho vyhrávala Anna, ale roztrhl se s nima pytel 😅 Nakonec jsme vybrali jméno "Marie"... přijde mi takové netradiční, moc se nedává dle statistik... a je typicky "české" (původem je egyptské-hebrejské) 😀

musilka
20. pro 2009

židovská jména jsou nádherná... Má prababička byla Sarah Rachel a babička byla Hanah a pradědeček byl Nathaniel ale to sem do holčičích nepatří 😅
mmk Evelína je nádherné jméno taky bych ho chtěla jenže manžel chce zas nějaký typiko český jméno kvůli našemu příjmení. Furt bojujeme a už jsem z toho na mrtvici. Porod je sice ještě daleko ale mrzí mě že nemám pupíku jak říkat 😅

musilka
20. pro 2009

kualalik ale je to krásný Marie... Já bych brala i Mariannu nebo Marion 😵 😵 😵

kristi
20. pro 2009

mne se libi nase Mia a mooooc bych chtela Carlu, pak jeste Evelyn

musilka
20. pro 2009

Mia je moc hezké 😵 ale já mám prostě pocit že k tomuhle jménu a i těm jiným cizím jménům musí mít dítě i dobré příjmení. CHodila jsem do školy s Pamelou Novotnou a to je prostě jak pěst na oko 😔

michaela1984
20. pro 2009

Jak mě se líbí Stela i když to zas nijak netradiční není, moc jsem si ji přála nakonec mám Sofii a conevidět Sebastiana tak snad do třetice se to povede 😎

kvetinka7
20. pro 2009

Musilko, tva holcicka nebude mit do nekonecna stejne prijmeni.. 🙂 a casy se meni, lide si zvyknou .. jestli to neni vylozene jako pest na oko,jak pises,tak bych se toho nebala .. vetsinu casu stejne oslovujes cloveka jmenem, potom prijmenim a jen "uredne" jmeno+prijmeni dohromady 🙂

kualalik
20. pro 2009

Musilka, my jsme taky museli přizpůsobit křestní jméno k příjmení, páč je dlouhý jak lokomotiva 😀 A určitě jak píšek, to křestní musí dávat hlavu a patu s příjmením 😉 Marianna taky u nás byla ve hře 😵 Jedno z pěti TOP 😀 Ale kratší verze vyhrála 😉

Michaela, Stela je moc pěkné jméno 😉 V mém okolí jich docela dost holčiček nosí, tak že schvaluju 😉 A páreček Sofie a Sebastian, no nádhera, krásně to jde k sobě 😵

Kristi, Carla je pěkně jméno a pokud vám ladí k příjmení...., ale nevěděla bych, jak mimčo oslovovat zrobněle... 😅

musilka
20. pro 2009

já vím že se jednou vdá a bude se jmenovat zas jinak ale mě to pak přijde takový až kolikrát srandovní co člověk vidí za kombinace jméno - příjmení. Je to třeba absolutně k sobě nehodící proto bych chtěla jméno kterýmu bude slušet jak Musilová tak pak nějaký jiný 😒

michaela1984
20. pro 2009

kualalik díky jediné klučičí jméno na S co se mi líbí počítala jsem prostě s holčičkou 😀
moje kamarádka má Lilien a to se mi moc líbí

musilka
20. pro 2009

kual To jo pokud je dlouhatánský příjmení tak to chce jméno kratší. My máme myslím příjmení tak nějak normál dlouhý takže na délce křestního jm. zas tak nezáleží. Marianna je božský jméno fakt se mi moc líbí jenže kvůli tchýni nesnáším vše kde je Anna ať už v jakýkoli formě takže to vylučuji já i když manžel by třeba souhlasil. 😅
A pak je tu taky ten problém že kamarádi a příbuzní rodí v posledních dvou letech jak po másle tak mi spoustu jmen už "sebrali" a nechci aby naše holčička měla stejný jako oni. 😒

jessika
20. pro 2009

Holky, já jsem Kovářová. To samo o sobě netradiční jméno vylučuje - např. Anabella Kovářová 😒 , ale tradiční taky - Alžběta (moje zamilované) Kovářová zní jako by jí bylo už 60, když se narodí... Takže asi skončíme u Lenky nebo Martiny nebo tak..... ☹

musilka
20. pro 2009

jess a co Anežka ? Já o ní uvažuju chce to prostě něco českýho jako k tomu našemu musilová 😅 nebo Tereza Aneta...

mirunda
20. pro 2009

Ahojte maminky, my jsme se hrozně bojovali s jménem na kluka, ale "naštěstí" to byla holčička, to jsme měli jasno snad už od začátku - Liliana. K příjmení se to hodí, okolí teda reagovalo tak půl na půl, nejhorší byli babičky a dědoušové 🙂 Ty to nemohli rozdejchat, ale zvykli se a dneska si nikdo neumí představit, že by se Liluška jmenovala jinak 😉 Tak se hlavně nenechte odradit od okolí!!! 🙂

jessika
20. pro 2009

Anežka mi k tomu příjmení jde podobně jako Alžběta. Tereza se mi líbí moc, ale v našem okolí se v posledních dvou letech narodily už dvě. Liliana je nádherné jméno, ale manžel by to nepřekous... Ten chce něco jako Lenku nebo Lucku nebo....

zdenallicka
20. pro 2009

NO, mne se Alzbetka moc libi.... 😵 A u nas je ve hre jeste Jasmina a Ella Rose.... 😵 ALe Ellu Rose asi vypustime abude to bud Jasmina (k Jachymovi) nebo Alzbeta.. Ve hre jeste Tadeas.. A Mikulas... 😉

mirunda
20. pro 2009

A co Rozárka? To je zatím můj favorit na další případnou holčičku 🙂
Jinak Jasminka se mi taky moc líbí...

musilka
20. pro 2009

jess Lenka se mi moc nelíbí ale já mám děsný asociace k jménům prostě jak znám někoho toho jména kdo mi zrovna nesedí tak se mi tím zhnusí i to jméno. 😅
zdena Jasmína je krásné takový že docela pásne i k obyčejnějším příjmením 😵

pehaka
20. pro 2009

🙂 krásné téma my máme Sebastiana a když bude druhá holka tak to bude Bella jako z tý knížky 😀 ale to mi asi neprojde asi určitě ne 😀 😀 😀 😀

ryangi
20. pro 2009

Ahojky my také nechtěli úplně obyčejné jméno, tak máme Vendulku, prababičce se to dlouho nezamlouvalo ale také si zvykla, o mojí mámě ani nemluvím. Jinak jak tu zazněla Aneta tak hezké je i Anita. Škoda že jednu znám a nechtěla bych se opičit 😉

mmmk
20. pro 2009

Musilka, my docela kaslem na nejaky typicky cesky jmena. Mame typicke ceske prijmeni (ja v neprechylenem tvaru, tz. holcicka taky) a zijeme v zahranici. Takze krom toho, ze se mi ty ruzny Anezky nelibi, musime vybrat neco, co nebude pro dite predstavovat ve skole "peklo na zemi." Zaroven nechceme davat jmeno, co ma kdedko (Natalku, Nelinku, Denisku, Karolinku, Emmu, Kristynky). Osobne se mi fakt libi Stella, Ester, Nora, Evelina, Carola, Tatiana, Hanna, Laura nebo Nina. To nase prijmeni je takove dost obvykle, stejne jako vase a treba stejne jmeno a prijmeni jako muj manzel, melo tehdy na vysoke dalsich 6 lidi. Proto mi jde o neco trosku originalnejsiho k obvyklemu prijmeni.

Jessika, co Nina? To se mi ke Kovarove docela hodi 😉