Matrika - jméno Rachele - bude to problém?

michelleponky
5. lis 2018

Ahojky, chci se zeptat, jestli musím jít na matriku a nechat si schválit jméno Rachele. Chci ho takhle
"Po Italsku" Žádné Ráchel, Rachel. Ale Rachele. Je to problém? Nevíte? Děkuju za rady.

pettrus1210
5. lis 2018

@michelleponky podle kdejsme.cz se jméno Rachele v ČR vyskytuje 3x, takže by to problém byt nemel.

makronka222
5. lis 2018

Myslim, ze ne. Na matrice maji knihu co je tlusta jak 3 bible, kde jsou jmena a jejich vyznamy. Takze tam tohle urcite bude. Kdyz dovolili i Donatello Versace tak tohle urcite :D

vineta
5. lis 2018

@michelleponky Rachele je opravdu jako cizojazyčná varianta Ráchel zapsána v té bibli, co o ní mluví @makronka222 , takže by jí měli bez problémů na matrice zapsat 😉

ah1234
5. lis 2018

Myslim, ze v dnesnej dobe uz skoro nejde prist s niecim, co v tej knihe nemaju 😅

michelleponky
autor
5. lis 2018

Super, děkuju moc!
A stačí to nahlásit v porodnici, nebo musím na tu matriku a dodat v porodnici nějaké schválení? (To víte, prvorodička a ještě si vybírá takový jméno 😂😂 )

ah1234
5. lis 2018

@michelleponky Podla mna staci, ked to nahlasis v nemocnici, pokial nemusis ist na matriku kvoli niecomu inemu 🙂 my sme napriklad s priatelom boli kvoli priznaniu otcovstva 😅

michelleponky
autor
5. lis 2018

@ah1234 Nene já jsem na ní právě už sama, takže na matriku nepotřebuju vůbec a nechce se mi tam právě hnát kvůli křestnímu jménu, kdyby to bylo zbytečné. 🙂

ester_davidova
6. lis 2018

Ode mne jen taková douška na okraj - Já dost věřím na to, že jméno ovlivňuje člověka - tedy, že se jménem přejímá i to, co jméno v sobě nese. Proto jsme změnili jméno u druhé syna, původně měl být Jakub. Rachel jako jméno hebrejského původu má význam "ovce" a to doslova. Ovce ve stádě. Ale jak říkám, to jen na okraj. Jinak samozřejmě směle do toho🙂

pettrus1210
6. lis 2018

@ester_davidova náhodou, je to krasne jméno, me bohužel u pritele neproslo, tak máme Ester🙂

gruyerre
6. lis 2018

Krásné jméno ano, @ester_davidova upozorňuje na význam jména, protože někteří věří, že se význam může pak přenést na jeho nositele 😉

michelleponky
autor
6. lis 2018

@gruyerre Tyhle kecy jsem slyšela opravdu hodněkrát a rozhodně si to k srdci neberu, ke jménu mám vztah a už pár let ho mám v plánu dát svému dítěti. 🙂

gruyerre
6. lis 2018

@michelleponky Ať si každý dá jaké jméno se mu líbí, ale nemusíš hned psát tak útočně, jaké kecy? Vždyť je to pravda, že každé jméno má nějaký význam a je na každém rodiči, jestli ten význam zohlední nebo ne.

bayt
6. lis 2018

@ester_davidova T yjo ne že by ale Ester měla o tolik lepší význam. Pokud vím, Ester znamená něco jako "skrytá" a byl to pseudonym, protože nemohla vystupovat pod svým pravým jménem. A to nemohla proto, že se stala manželkou krále, který taky nebyl zrovna úplně good guy. To už asi lepší jméno Rachel - myslím si, že to jméno s sebou nese spíš význam typu "obětovat se pro druhé".

michelleponky
autor
6. lis 2018

@gruyerre To nemělo být útočné :D To jen mělo dát najevo, že jsou to pro mě jen "kecy" a že je opravdu poslouchám z každé strany.
Vím co to jméno znamená, každé jméno má význam, ale to je jako dát klukovi jméno Denis aby mu děti měnili první písmenko. Každé jméno má něco :/

gruyerre
6. lis 2018

@michelleponky Tak to jo 🙂. Každopádně tvé vybrané jméno zní pěkně a určitě by neměl být se zapsáním do RL problém.

michelleponky
autor
6. lis 2018

@gruyerre Děkuju 🙂

adinka19
6. lis 2018

@gruyerre Odkud, prosim cerpate? Podivala bych se na vyznam jmena, ktere mame pro mimco vybrane my 🙂

gruyerre
6. lis 2018

@adinka19 knížka Jak se bude vaše dítě jmenovat 🙂 doporučuji, jsou tam všechna jména, která se u nás můžou dát. Pokud nechcete pořizovat, stačí zadat do google “význam jména xy” a najdete to také 🙂

adinka19
6. lis 2018

@gruyerre Dekuju 🙂

ester_davidova
6. lis 2018

@bayt Super, tak to sedí perfektně, protože mé jméno civilní je "světlo"🙂 Tak vidíte, jak to funguje.

bayt
6. lis 2018

@ester_davidova Furt jsem ten jinotaj nepochopila :D

ester_davidova
6. lis 2018

@bayt ...pseudonym...už? Ať si každý dělá co chce, vložila jsem svou doušku k zamyšlení, že hebrejské slovo rachel znamená ovce a že jménem možná předáváme dítěti i jeho poselství. Toť vše.

ester_davidova
6. lis 2018

@bayt a jinak bych o vašem výkladu významu slova\jména ester dost pochybovala, ale je to vlastně asi jedno.

bayt
6. lis 2018

@ester_davidova Tak jelikož už jsem pár nějakých těch Purimů absolvovala a Knihu Ester četla, tak si troufám tvrdit, že na tom, co píšu, něco bude. Chtěla jsem jen říct, že u nás je ovce možná něco hanlivého, ale jmenovat se po Ráchel s sebou nese naopak hodně pěkné a silné poselství.

gruyerre
6. lis 2018

@bayt Tak přiznávám, že tenhle význam jsem taky neznala... já vím, že Ester se vykládá jako “záříci, jasná, hvězda” apod... ale tak některá jména se dají vyložit vícero způsoby, holt tohle paří mezi ně... 😊

bayt
6. lis 2018

@gruyerre Jo, to bytak bylo, kdyby to pocházelo z perskýho slova. No kdo ví 🙂

ryvoleco
6. lis 2018

Moje spolubydlící v porodnici měla Rachel, tak vím jistě, že v tom problém nebude. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru