• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

12. února 2017 
@mandre mně se teda líbí Diana :slight_smile:
18. črc 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa no my nechceme hodně dávané jméno, a taky mi ta Beátka přijde hodně hezká. Ale kdo ví, co bude, jestli náhodou pak nebudou ve třídě 3 :grinning:
Koukám, že máš zkušenost se 2 jménama :dizzy_face:, můžu se zeptat na jména tvých dětiček?
@michaela2310 manžel Dianku preferuje spolu s Klaudinkou :slight_smile:
@jasekd mě se dřív líbilo hodně Valérie, ale začíná se to dost objevovat, :unamused: , a ta Violetta se mi zdála spíš ojedinělá - má jí ten houslista Šporcl :slight_smile:
18. črc 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandre jasně - Noemi Nela, Nathalie Anne a Amelie Sophie. :wink:
18. črc 2011 ve 13:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa To je sestava :dizzy_face: Ta Amelie Sophie mi zní asi nejlíp. :slight_smile:
18. črc 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Prosím tě, a jak ty jména vyslovujete? Česky nebo jinak? Protože Anne se česky vysloví asi špatně.. (resp. jako "En"?) Jinak pěkná řada :wink:
18. črc 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 no, vlastně jen ta Nathalie Anne, vyslovujeme "natali en", ale ono jde o zvyk, v okolí to už nikomu nepřijde, ona je povětšinou pro všechny Aňa :grinning:
A ono to možná tak vypadá, že to zní divně, ale to asi jen proto, že jsou dvě, jinak na těch jménech není nic zvláštního.
Noemi je staré hebrejské jméno, dnes hodně používané v Maďarsku, Nela to už je dnes skoro klasika, Nathalku chtěl manžel a já Aničku po babičce, Amelie je jen obměna české Amálky, nechtěli jsme diakritiku a Amelii říkáme i Mia a ta Sophie je vlastně Žofinka, ale taky, chtěli jsem bez diakritiky a -ph- si prosadil manžel, že to se bude i v cizině líp vyslovovat, obecně máme rádi francouzská jmén, takže jsme jich spoustu použili právě ve francouzské podobě.
18. črc 2011 v 17:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa jj, francouzsky by "ameli sofi" taky zněla dobře, ale je fakt, že v Čechách už by to byl pro mnoho lidí ořech :wink: proto mě to zajímalo, jak to máte. Ale A.S. vyzní běžněji v té cizí podobě - taková Amálie Žofie by byla určitě originál :grinning:
18. črc 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 :grinning: :grinning: :grinning: no to by byla bomba :grinning: :grinning: :grinning:
18. črc 2011 ve 20:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 jo a důvod, proč jsme dali dvě jména si můžeš přečíst v mém fotoblogu:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucisa/clanek/o-jmenech-aneb-proc-maji-nase-holky-dve-krestni/
18. črc 2011 ve 20:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky máme Nathalii :dizzy_face: :dizzy_face: a přemýšlíme o druhém jménu aby se to k tomu hodilo, máte nápad jak pro klučičí, tak holčičí jméno?
19. črc 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa jak to máte se psaním?Nám všude píšou Natálka (jako rodina a ve školce) sem zvědavá, jak to pak bude až začne chodit do školy..ale asi je to o zvyku..nebo se mi ještě stává, že když jim říkám, že je to psáno s "H",tak napíšou Nathálie :angry:
19. črc 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd
@lucisa No, jmenovala by se Katrin Bosáková....A nebo Katrin Nela/Ela (nevím který)Bosáková... co myslíte, hodí se to?? Vláďa říká, že jo, já se teď nějak vůbec nemůžu rozhodnout, :frowning2: ty jména co se mi vždy líbí, tak teduž je nemůžu ani slyšet :angry: máme sice ještě dost času, ale na jednu stranu už by jsme chtěli mít jasno :slight_smile: pak se budou řešti jiný věci a nechci jméno řešit cestou do porodnice :grinning: to by to asi dopadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. črc 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Netradiční? A co třeba to moje :slight_smile: Jessica
19. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulka no mě by se asi líbila Sophinka a pro chlapečka možná Nicolas :slight_smile: :wink:
19. črc 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 díky za tip
19. črc 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela2310 No ja myslim, ze to jde. Ja bych radsi dala Katerina Bosakova, ale pokud tu Katrin chcete, trapna nebude, je to sice ceske jmeno, ale neni to nejaka Vopickova atp. Katrin Nela bych nedala, kdyz to prvni konci a druhy zacina na N, takze pripadne Ela, to zni hezky, akorat k tomu ceskemu Bosakova uz mi to prijde prekombinovany.
19. črc 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ema Bosáková je taky hezké. Teď nově letí Leontýnky. Katrin mi přijde stejné jako Kateřina. Stejné na ní každý bude volat ve školce Káťo.
19. črc 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si ymslím, že je to tak trošku jedno, jaké mají ty naše holky jména, bo se stejnak jednou vdají a bůh ví, jaké chytí přijmení, takže se někomu k přijmení to netradiční jméno hodí a pak si vezme nějakého čecha jak poleno a je vymalované, stejně tak i naopak :grinning:
19. črc 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessulka Leontýna byla můj velký favorit, ale teď jí chce každý :frowning2:( No, my plánujeme jí říkat Káťo, Kateřinu nechceme, že jich je moc :frowning2: tak proto Katrin :slight_smile:
19. črc 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.super.cz/3361-ivanka-trump-dala-dcerce-jmeno-z-ceske-pohadky-chcete-vedet-jake.html
další tip na netradiční jméno...ale myslím, že do čech nic moc
19. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já znám zase Anabelu :slight_smile:
19. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi aha, tak to jsem pomotala :wink:
20. črc 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulka jj, v Čechách by s takovým jménem asi nepochodila, ale pro zámoří je to perfektní. Arabella Rose je rozhodně lepší než třeba taková Harper Seven Beckham, řekla bych.
20. črc 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simcza mně přijdou obě jména na hlavu :grinning: ,ale je to každého věc, když se to jim líbí, tak proč ne...v USA jsou tak amgoři na všechno mně přijde :grinning:
20. črc 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulka jsme holt jiní :grinning:
21. črc 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my by jsme dali jmeno pro holčičku verunka a jolanka
26. črc 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co máte holčičky se jménem Thea, kdy slavíte jejich svátek? díky...
26. črc 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. črc 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. Thea mi k Vojtovi prijde jako dost velkej ulet
26. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes díky :wink:
26. črc 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek