Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

majina
20. pro 2009

Pěkný je Maya!

zdenallicka
20. pro 2009

MNe se taky libi Thea, Dora, Yvone byla oje cestinarka 🙂, taky se mi libi Rozarie..

Neter je Tereza Natali..🙂 A my budem davat dve jmena.. Takze nase Jasmina bude Jasmína Mia, Alzbetka bude Alžběta Thea, Jáchym bude Eliáš Jáchym a Tadeáš bude Tadeáš Kryštof nebo Tadeáš Prokop, MIkuláš by byl Mikuláš Prokop... 😉

A z holcicich se mi jeste moc libi Jolana a Johana... 😵

mmmk
20. pro 2009

Lenka.b, co Vilma nebo Astrid? Ty jsou taky docela tvrdy. Ale Astrid se mi fakt libi (manzelovi ne) a jeste se mi libi i Ingrid (manzel je zasadne proti 😀).

zdenallicka
20. pro 2009

mmmk - myslim, ze mame stejnou kamaradku...😉

lenkabu
20. pro 2009

Ingrid jo, Astrid mi připomíná krém a Vilma se mi nelíbí,připomíná mi to nějakej film ale nemůžu si vzpomenout jakej.

itka
20. pro 2009

A co Anika? Tu jsme měli vybranou, ale nakonec se narodil Hugis

lenkabu
20. pro 2009

Anika je hodně dobrý 🙂 Mně se hodně zalíbila Darja,ale u nás zrovna nevim když je v příjmení ř..........ovšem kdybysme skončili na počtu 3 holky tak asi bude.

mmmk
20. pro 2009

Zdenallicka, ano, presne tu kamosku myslim 😉

Lenkabu (spletla jsem ti nick, promin 😉), Astrid a krem me ani nenapadl 🙂 Ale to mas pak ke vsemu neco 😅

tymothy
autor
20. pro 2009

Lenkabu - nemyslelas Flinstony? 😀

marrei
20. pro 2009

Mě se kdysi líbila Justýna, teď už ne... 😅 Manželovi favoriti byli Judita (to mi přijde dost tvrdý), pak Liliana (nedokážu si představit, že někdo bude říkat 60ti leté důchodkyni Lili 😅 ) nebo Isabela (strašně vznešený, a k našemu příjmení se absolutně nehodí). Já jsem chtěla Adinu, Stelu, Idu, nebo možná i Sofii, ale jak už někdo psal, Sofinek je nějak moc 😉

Nakonec je to Anetka. Malá se narodila v den svýho svátku, tak se mě ještě švagrová ptala, proč jsme nedali třeba Anitu - ale to je značka nějakých podprsenek, nebo co, a mě se to s tím hned spojilo 😀

A kdysi jako holce se mi moc líbilo Esterka nebo Dorotka, ale manžel mi zakázal "r" ve jméně, prý kdyby ráčkovala, tak budem mít jen jedno r, v příjmení 😀 Mu jaxi nemůžu vysvětlit, že je všude plno logopedů 😉

klara.t
20. pro 2009

Tak jsem si to zkusila sepsat a koukám, kolik tipů zde padlo:

Ida Sofie Astrid Anika Justýna Judita Vanda Samanta Maya Vilma Emilie Celine Matilda Yvon(e) Luisa Anastázie Marika Jůlie Margita Lada Thea Darja Berenika Leontýnka Leila Brigita Lara Erika Dominika Nea Karin Karen Sellene Tarja Adriana Elenn(a) Agáta Katrin Bernardeta Edita Gita Silvie Adina Madlen Anika Antonie Anastázie Karla Carla Josefína Rebeka Marianna Anabella Emma Ráchel Marion Alžběta Nora Dorota Mia Anežka Carola Ester Jasmína Tatiana Stela Evelyn Rozárka Nina Elissa Sofie Vendula Valerie Evelína Lilien Nella Rozalie

No a já zůstanu u Adélky 😀

panterka
20. pro 2009

marrei, já jsem chtěla Dorotku 😉

lenka.b, Rozpuštěný a vypuštěný "Ona je Vilma taková veselá" 😀

panterka
20. pro 2009

aha, tak já opsala chybu mmmk, omlouvám se lenkabu 😅

mmmk
20. pro 2009

Marrei, ono spis zalezi, jestli to r v krestnim a r v prijmeni nezni spolu moc tvrde. Zalezi na pozici v tom jmene a prijmeni. A s logopedama mas pravdu 😉 A Dorotka je dobra. I kdyz Dora je kratsi a nezni spatne.

ryangi
20. pro 2009

jo a moje sestra je Margita, mě se to jméno celkem líbí tak třeba někoho isnspiruje 😉

zlatka
20. pro 2009

A co Theodora? (dá s ejí říkat Theo i Dorinko) Já taky válčím se jménama, ale naštěstí je ještě hodně času.

zlatka
21. pro 2009

Zmiňovali jste tu Jamínku, tak na malou holčičku moc hezký, ale právě znám jednu babičku, co se tak jmenuje a to už se zas až tak moc nehodí. JInak tady v okolí byla jedna Malvína (malenka)-ale to je spíš slovenský jméno. Už se mi některý jména začaly pozdávat a když jsem pak mrkla do knížky Jméno je váš osud, tak tam na ně pluli 😝 😝 , tak nevím, jestli do toho jít, když tam píšou o různých karmických zátěžích a komplikacích v životě. Oni tvrdí, že výběr jména je hodně důležitej a může ovlivnit život člověka, není to maličko v něčem jiným?
Ryangi: Margita zní zajímavě a jak jí říkáte?

mmmk
21. pro 2009

Zlatka, ja si myslim, ze vyber jmena je dulezity a musi se ke konkretnimu diteti hodit. Proto nechcem vedet predem, jestli se nam narodi kluk nebo holka a chci to mimco prvni videt a pak mu dat jmeno. Hlavne ty jmena predem odmitam prozradit rodine, protoze tam by se dva lidi na jednom jmene neshodli. Oni by mi nutili Natalky, Anicky, Vojtisky nebo Frantisky a ja chci neco originalnejsiho k beznemu prijmeni.
Nedavno jsem v obchodaku slysela, jak oslovuje maminka holcicku Lovisa. Docela zajimavy jmeno.

zlatka
21. pro 2009

mmmk: po zkušensotech u prvního dítka moje řeč! Tajíme i návrhy, protože se chceme vyhnout těm řečem okolo. No a jak tu píšete, tak podle mě záleží hodně na souladu jména s příjmením u chlapečka, u holčičky zas až tak ne, ne postavené na hlavu, ale úplnej souzvuk tam být nemusí. I my jsme dávali jméno až po porodu a u holčičky jsme uvedli do kolonky jména dvě, že se rozhodneme, až ji uvidíme. právě se mi zalíbila Ester (terinka), ale podle té numerologie nic moc🙂

mmmk
21. pro 2009

Zlatka, tak ja znam jednu Dolores Kocarkovou a to mi prijde teprve nesoulad, zni mi to jako Ester Kocickova 🙄 Na tu numerologii bych se vykvakla. Ja celkove na tyhle veci neverim. My se manzelem podle horoskopu k sobe hodime na 0% a clovek, se kterym bychom si padli na 90% je podle me sileny trouba 😀 A s tou numerologii jmen je to dle meho stejny. Nedam nejakou Chantal jen proto, ze ma dobrou numerologii.

leopolda
21. pro 2009

Ahoj.

My jsme měli Jeanett,ale taky se mi líbila Patricie,Rafaela.

madlina
21. pro 2009

Ahoj my jsme při prvním miminku bojovali s více jménama ale nakonec zvítězila Adéla. Kdybysme náhodou měli na podruhý měli holčičku,tak to bude Terezie.Klučičí se mi líbí Mathyas ale vzhledem k příjmení,nemůžu vymýšlet žádný divočiny.

cuttysark
21. pro 2009

my budeme mat ako druhe meno holcicky Elsie (ku Kristinke). Druhe meno si vydupal manzel, ja v tom nevidim zmysel, ale proste manzo by siel cez mrtvoly. Takze bude Kristina Elsie. Priezvisko mame anglicke, takze sa to celkom hodi. A bola to manzola babka 🙂

cuttysark
21. pro 2009

teda manzelova, nie manzola 🙂 😅

lenkabu
21. pro 2009

Na nick kácejte,já pochopila že je to na mně 😀

Nějaká Vilma byla možná i v Pelíšcích ne? Margita je taky dost dobrý,otázka je jak jí člověk nakonec říká,ale ono se to předem moc vypovědět nedá, my máme na Vandu tolik variant že bych to v těhu nevymyslela 😀

mmmk
21. pro 2009

Lenkabu, v Pupendu hrala Vilma Cibulkova 😅 Nemyslis ji? 😕 Jinak jsem zapomnela zminit jmena mych oblibenych dvojcat ze sousedstvi - Marlen a Angnes 🙂

lenkabu
21. pro 2009

Agnes je moje oblíbená hrdinka z krysaře,tu beru.

hele já fakt nevim kde to bylo jen si pamatuju větu pronesenou debilním tónem "no tam Vilmo" a Vilma se mi od tý doby nelíbí 😅

bielanevesta
21. pro 2009

Mne sa veeeeeľmi páči Valérie 😵 a ešte aj Agáta, Linda a Kamila 😵

ryangi
21. pro 2009

Zlatka: říkali jsme jí Gitko, Gituško zdrobnělin je hodně, ve škole jí děti říkali Gito, a teď si nechává říkat Margito už je velká holka 😉

alcatko.j
21. pro 2009

Ahoj holky🙂 Krásná jména tu padla 😵

jen bych chtela zminit, z ceho jsme byla docela zaskocena po narozeni nasi druhe holcicky, az mi to pripada neuveritelne...😅 A to sice en fakt, jak lidi debilne cumi😅 zacalo to na porodnim sale😀 jelikoz druhy porod byl brnkacka😅 tak jsem stihla sledovat okoli a to jste mely videt ty pohledy, kdyz se me PA zeptala, jak se mala bude jmenovat😅 pokracovalo to na odd. sestinedeli, napsali nam jmeno na naramek blbe😅 100 x se chodili ptat, jestli jako fakt? 😅 Na matrice!!! se manzela ptala matrikarka, kde jsme to jmeno objevili??? A kolegove v praci se na manzela udajne divali, jako ze si dela prdel😅
Pokracovalo to u pediatra, kterej se me ptal, jak ma male rikat😅
Svagr se ptal, jak se jmeno Thea sklonuje😅
Reakce podivne jsou doted...
tak 98% lidi cumi, netaktne neco prohodi/napr o tea- caj😀 tady mi to nevadi, ale kdyz mi to rekne jina maminka v cekarne u pediatra, uz mi do smichu moc neni...donedavna jsem mela potrebu se obhajovat, ale uz na to kaslu😅 )ksichty jsou to teda unikatni😅
Ja nepotrebuju, aby se lidem nase jmeno libilo, hlavni je, ze se libi nam, ale proste nepochopim, ze lide nedokazi byt aspon trosku taktni, ze si nedokazi odpustit netaktni a posmivacne poznamky(a ze jsou...)..