• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

9. srpna 2017 
@pampeliska1 jj, dík :dizzy_face: Původně jsme zamýšleli jen tu staročeskou verzi, ale nakonec se tam to -e- samo napasovalo, přišlo nám to zvučnější i šlo líp k příjmení. A má spoustu domáckých variant, to se mi na tom líbí :slight_smile:
5. únor 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Amalie je pěkná to je jak Amálie. O Natálii jsem taky uvažovala, jen nevím jestli není přeNatálkovano :slight_smile:
5. únor 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija no u nás je to vůbec trošku komplikovanější, všechny dcery mají dvě jména a protože jsme chtěli bez diakritiky, mají i fr. podoby - Noemi Nela, Nathalie Anne, Amelie Sophie. To se líbilo nám oběma :slight_smile:
5. únor 2012 v 15:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija Myslím, že Natálek je na "každém rohu" dost :sweat_smile: To bych nedávala...

@apollo11 no já jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne :sweat_smile: Ještě by to mohl být chlapeček a to by byl Mikuláš (ASI :grinning: )
5. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa teda to jsou pěkná jména, pěkně to zní. a můžu se zeptat jaké máte příjmení?
5. únor 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 právě.
kámoška co žije v Londýně má Natali a Andrease.
5. únor 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pampeliska1 Mikuláš je moc fajn, znám jednoho prcka a je to takové milé jméno. Tak at se shodnete, je to náročný úkol :grinning: Musí to být prostě "to pravé" bez pochybností :dizzy_face:
5. únor 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se líbí jméno Abigail nebo Angelika. Amálie taky není špatná :wink:
5. únor 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija o Andreasovi sním odmalinka :dizzy_face:
5. únor 2012 v 16:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija jestli budu mít druhou holčičku - někdy, tak chci taky - ie k naší Sofii a vede Amélie a Melanie :dizzy_face:
5. únor 2012 v 16:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka a jak by jste říkali Amélii? mě napadá jen Mel, Meli, Melinko a když bude velká tak nevím
5. únor 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija kukni na můj poslední příspěvek na minulé stránce, jak říkáme Amelii........ :wink:
5. únor 2012 v 18:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija co třeba Mia?
5. únor 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@trija Ameli, Meli, Amy(Ejmi), Mia, Mel, Mili, toho je hodně, kamarádka má Amálii a říkají jí "Li" nebo Lili :wink: Dospělou znám holku, co se jmenuje Amela a říkají Amel, její ségra je Melana, takže Meli už u nich asi nehrozí
5. únor 2012 v 18:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vanda
5. únor 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krizecek taky pěkné :slight_smile:
5. únor 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a nevadí vám třeba, že některé ty jména nejsou v českém kalendáři, jako že se bude na jejich svátek zapomínat? :frowning2:
Melanie je taky pěkné
5. únor 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija -tohle bych asi neřešila, ono totiž záleží na vydavateli kalendáře, která jména si vybere a otiswkne, na určitý den, totiž připadá moc jmen, já jsem měla doma takový kalendář, kde v jeden den bylo i 6 jmen a moje mamka taky není v kalednáři a nikdy jsme na ni nezapomněli :slight_smile:
5. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak nejbližší rodina asi nezapomene,ale kamarádi asi jo. tak to člověk vidí v kalendáři a trkne ho to.:slight_smile:
5. únor 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija - To máš asi pravdu, pak záleží na člověku, jak moc je pro něj důležité, aby mu v jeho svátek popřáli kromě rodiny i ostatní, my třeba moc svátky neřešíme
5. únor 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j myslím, že to asi děti budou řešit, jak už bude starší, tak si myslím, že to už je jedno.
5. únor 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija ještě mě napadla Ofélie :slight_smile: je to takové hodně zvláštní.... Ale já tak říkám naší Sofi, protože si sama říká Ofinka, takže říkáme Ofi, Ofulko, Ofeli :sweat_smile: Dřív mě to nenapadlo, ale malá honila na náměstí holuby, tak jsem na ni volala Ofi, a vedle mě seděla mamina s bříškem a že prý je Ofélie krásné jméno, ale že čeká chlapečka a že závidí, tak jsem jí jen řekla, že je to Sofie a my ji jen občas překřtíme :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2012 v 19:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jak se jmenuje mamka? :slight_smile:
5. únor 2012 v 19:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jessica, Melanie, Izabela, Samantha, Melisa, Karin, Karla, Berenika :grinning:
5. únor 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka - Bronislava :slight_smile:
5. únor 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nechci vám tu rušit diskuzi, ale trkla mě do očí:grinning: sestřence se včera narodila Evelínka :dizzy_face: to je pro mě taky netradiční, ale ne cizí a hezké:wink:tak jen pro inspiraci:wink:
5. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j není v kalendáři??? :confused: to jsem netušila
5. únor 2012 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocinka - ne, jen Bronislav
5. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j , @bocinka v nových kalendářích je uvedena s Bronislavem 3.9., takže já tvou mamku v kalendáři mám :slight_smile:
6. únor 2012 ve 12:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa - no vidíš, záleží na tom, jaký má kdo kalendář :slight_smile: Já tu naši budoucí holčičku, taky budu mít v kalendáři
6. únor 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek