Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

apollo11
5. únor 2012

@pampeliska1 jj, dík 😵 Původně jsme zamýšleli jen tu staročeskou verzi, ale nakonec se tam to -e- samo napasovalo, přišlo nám to zvučnější i šlo líp k příjmení. A má spoustu domáckých variant, to se mi na tom líbí 🙂

trija
5. únor 2012

@lucisa Amalie je pěkná to je jak Amálie. O Natálii jsem taky uvažovala, jen nevím jestli není přeNatálkovano 🙂

lucisa
5. únor 2012

@trija no u nás je to vůbec trošku komplikovanější, všechny dcery mají dvě jména a protože jsme chtěli bez diakritiky, mají i fr. podoby - Noemi Nela, Nathalie Anne, Amelie Sophie. To se líbilo nám oběma 🙂

pampeliska1
5. únor 2012

@trija Myslím, že Natálek je na "každém rohu" dost 😅 To bych nedávala...

@apollo11 no já jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 😅 Ještě by to mohl být chlapeček a to by byl Mikuláš (ASI 😀 )

trija
5. únor 2012

@lucisa teda to jsou pěkná jména, pěkně to zní. a můžu se zeptat jaké máte příjmení?

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 právě.
kámoška co žije v Londýně má Natali a Andrease.

apollo11
5. únor 2012

@pampeliska1 Mikuláš je moc fajn, znám jednoho prcka a je to takové milé jméno. Tak at se shodnete, je to náročný úkol 😀 Musí to být prostě "to pravé" bez pochybností 😵

cassia01
5. únor 2012

Mně se líbí jméno Abigail nebo Angelika. Amálie taky není špatná 😉

bocinka
5. únor 2012

@trija o Andreasovi sním odmalinka 😵

bocinka
5. únor 2012

@trija jestli budu mít druhou holčičku - někdy, tak chci taky - ie k naší Sofii a vede Amélie a Melanie 😵

trija
5. únor 2012

@bocinka a jak by jste říkali Amélii? mě napadá jen Mel, Meli, Melinko a když bude velká tak nevím

lucisa
5. únor 2012

@trija kukni na můj poslední příspěvek na minulé stránce, jak říkáme Amelii........ 😉

krizecek
5. únor 2012

@trija co třeba Mia?

bocinka
5. únor 2012

@trija Ameli, Meli, Amy(Ejmi), Mia, Mel, Mili, toho je hodně, kamarádka má Amálii a říkají jí "Li" nebo Lili 😉 Dospělou znám holku, co se jmenuje Amela a říkají Amel, její ségra je Melana, takže Meli už u nich asi nehrozí

maudn
5. únor 2012

Vanda

trija
5. únor 2012

@krizecek taky pěkné 🙂

trija
5. únor 2012

holky a nevadí vám třeba, že některé ty jména nejsou v českém kalendáři, jako že se bude na jejich svátek zapomínat? ☹
Melanie je taky pěkné

verusa.j
5. únor 2012

@trija -tohle bych asi neřešila, ono totiž záleží na vydavateli kalendáře, která jména si vybere a otiswkne, na určitý den, totiž připadá moc jmen, já jsem měla doma takový kalendář, kde v jeden den bylo i 6 jmen a moje mamka taky není v kalednáři a nikdy jsme na ni nezapomněli 🙂

trija
5. únor 2012

@verusa.j tak nejbližší rodina asi nezapomene,ale kamarádi asi jo. tak to člověk vidí v kalendáři a trkne ho to.🙂

verusa.j
5. únor 2012

@trija - To máš asi pravdu, pak záleží na člověku, jak moc je pro něj důležité, aby mu v jeho svátek popřáli kromě rodiny i ostatní, my třeba moc svátky neřešíme

trija
5. únor 2012

@verusa.j myslím, že to asi děti budou řešit, jak už bude starší, tak si myslím, že to už je jedno.

bocinka
5. únor 2012

@trija ještě mě napadla Ofélie 🙂 je to takové hodně zvláštní.... Ale já tak říkám naší Sofi, protože si sama říká Ofinka, takže říkáme Ofi, Ofulko, Ofeli 😅 Dřív mě to nenapadlo, ale malá honila na náměstí holuby, tak jsem na ni volala Ofi, a vedle mě seděla mamina s bříškem a že prý je Ofélie krásné jméno, ale že čeká chlapečka a že závidí, tak jsem jí jen řekla, že je to Sofie a my ji jen občas překřtíme 😀 😀 😝

bocinka
5. únor 2012

@verusa.j jak se jmenuje mamka? 🙂

syll.
5. únor 2012

Jessica, Melanie, Izabela, Samantha, Melisa, Karin, Karla, Berenika 😀

verusa.j
5. únor 2012

@bocinka - Bronislava 🙂

eriska
5. únor 2012

holky, nechci vám tu rušit diskuzi, ale trkla mě do očí😀 sestřence se včera narodila Evelínka 😵 to je pro mě taky netradiční, ale ne cizí a hezké😉tak jen pro inspiraci😉

bocinka
5. únor 2012

@verusa.j není v kalendáři??? 😕 to jsem netušila

verusa.j
5. únor 2012

@bocinka - ne, jen Bronislav

lucisa
6. únor 2012

@verusa.j , @bocinka v nových kalendářích je uvedena s Bronislavem 3.9., takže já tvou mamku v kalendáři mám 🙂

verusa.j
6. únor 2012

@lucisa - no vidíš, záleží na tom, jaký má kdo kalendář 🙂 Já tu naši budoucí holčičku, taky budu mít v kalendáři