• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

12. února 2017 
petamarketka... asi jooo! Jsou jen dvě osoby, které když jednou za čas potkám tak mi říkají Maky, Marky, Marku a to vždy házím takové ksichty že jim o vždy dojde (já už jim to říkám asi po 100, že to nenávidím) :grinning:
26. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk: tak lilith bych tedy nedala, nejde o to že by to nebylo hezké, ale ve stovkách knih, příběhů a filmů je lilith démon, satanáš, apod. Vždy mrcha v negativním slova smyslu.

alcatko: my už se o tom bavili. Thea je úžasná. A neříkej mi, že nikdo z těch balvanů nečumí na Ulici?

Jinak mě se moc líbí Stella, Tamara, Mia, Amelie, Emily, Elizabeth, Lara, Kyra, Lea, Zoe, Sofie, Thea, Lisa
26. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jak tak koukám do statistik na netu, za pár let už snad "netradiční" jména nebudou problém, prostě přibudou do kalendářů, starší generace si zvyknou a nepřijde jim to, doufejme, že matriky taky :grinning: :grinning:
26. pro 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
A už nebudou netradiční a holky začnou vymýšlet jiná :slight_smile:
26. pro 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak mi máme Ninu, ze začátku se lidi taky docela podivovali, kde jsme k němu přišli a jak jí vůbec říkáme? Ale ať už se dá jakékoli jméno, tak oslovování přijde samo od sebe a lidi si zvyknou, nepříjde jim to a nakonec si jiné jméno ani představit nedokážou, protože s ním mají danou osobu spojenou :wink:
26. pro 2009 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky řešíme jméno pro holčičku. Máme chlapečka Bohumila (je to tradice, 4. generace :slight_smile:) a chceme, aby holčička měla taky nějaké české jméno. Líbí se nám Anna nebo Bára, ale to moc netradiční není. Já bych klidně brala i Antonii, byla to manželova babička, která letos umřela, tak bychom aspoň uctili její památku tím, že bysme po ní pojmenovali naše mimi. Navíc se jí dá říkat jak Toničko, tak i Aničko, což mi přijde fajn :slight_smile:. Manžel není proti, ale definitivně se bude asi rozhodovat až cestou do porodnice, jako to bylo u malýho, kdy jsem psala do formuláře jméno u dveří porodnice :grinning:.
Jinak z Bohumila jsem měla taky trochu obavy, ale jsem ráda, že má jméno, které se mezi dětmi moc nevyskytuje. Říkáme mu Bobe, Bohoušku, někdy Bobši a reakce okolí jsou pozitivní.
27. pro 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betusha: Tonička se mi strašně líbí, i Toňa :slight_smile:....

a změň si týden v profilu :wink:
27. pro 2009 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jen k těm variantám my máme doma Amálii, říkáme jí nejvíc Málinko, Máli, Malino.....a čekáme druhou holčičku a rozhodli jsme se pto Rozálii, takže Rozinka, Rozi, Rozálka, líbí se mi, že Amálie a Rozálie jdem pěkně k sobě a k našemu typicky českému příjmení...ale zase jsme nechtěli dát nějaké "obyčejné" jméno...přítel je Jan Novák :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mě se na holčičku moc líbí Diana, to jsme chtěly ale byl to kluk, tak máme Danielu a Dominika. A jméno Bella je taky krásný :wink: :sweat_smile: jako z tý knížky :wink:
29. pro 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já jsem taky Markéta a mám to jméno ráda.Manžel mi říká Marky,kámoška Májo.Setkala jsem se i s Market.Mojí bývalé kolegyni se nedávno narodila holčička a dostala jméno Tajisia. Oba jsou z Ukrajiny.
3. led 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co Belinda nebo Beáta?
3. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak my se shodli jedině na Stele.. ale u kluků to bylo ještě horší :grinning: jo a od malinka se mi líbilo jmono Santén.. bylo myslím z nějakýho seriálu, "Až na vrcholky hor.." byl tam i Ashok :grinning: to je jediný co si z toho pamatuju.. :slight_smile:
3. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, obnovím trošku toto téma :slight_smile:

Ještrě tedy nevíme co čekáme, ale lámu si hlavu s dívíčm jménem, líbí se mi Patricie a Antonie,nevím jesti to schválí manža, ale mě se líbí a moc :grinning: :sunglasses: :grinning:
První holčičau má jméno Lucie, tak to docela jde hezky k sobě, Lucie-Patricie.Ale jen nevím jak by jsme té Patricii, zdrobněle říkali, nci moc mě nenapadá :unamused:

A co říkáte na to, že svátek má 2.7. a termín mám 26.7.2010, neneí to moc brzy???
22. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkjane, znam dospelou Patricii a bud se ji rika celym jmenem nebo "Patri." Ona sama nesnasi Páťa. Ale jmeno je to pekne :dizzy_face:
22. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě se Patricie taky líbí, znám taky jednu a ta je zdrobněle Paty, Patka, Patri je taky hezký. Mě se vůbec líbí takový míň obvyklý jména - Vanda, Nora, Irma
22. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Patricie je moc hezké jméno. Také jsem nad ním přemýšlela, ale pak nám řekli, že to bude kluk, tak jsem to pak už neřešila. :slight_smile: Zdrobnělina většinou vyplyne časem. Jediné co mne zatím napadlo je Paťulka :slight_smile: S tím datem narození a svátku se vůbec netrap, já to mám všechno v jednom měsíci únor a moje kamarádka má všechno zase v lednu :slight_smile: Nikdy jsem z toho trauma neměla a takové ty názory, že to rodiče dávají, aby ušetřili, mne vždy pobaviliy. Na mne tedy rodiče nešetřili a i moji kamarádi si dají práci a pošlou mi zvlášť sms k narozkám a svátku :sunglasses:
22. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, Antonie je moje mamka, mne se to jmeno hrozne libi!!! ale neproslo u manzela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mamce rikaji Toničko, Toni, nebo i Táňo
22. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se začala líbit Noemi, ale neprošla mi u manžela :unamused:
27. únor 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz, nedělají úřady problém, pokud jméno pro dítě není v našem kalendáři????
Chceme Isabellu ta u nás není.
20. srp 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda holčičku (zatím) nemáme, ale kamarádky malá se jmenuje Shaza. docela zajímavé...
27. srp 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte moje deti sa volaju amanda a nina...manzel chcel meno riana.......tiez pekne ale ninka sa mi viac pacilo....amanda tiez nieje v kalendari ale nasla som si to na nete a viem ked ma menin..... :wink:
28. srp 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Ahoj,my chceme Sofii i kdyz mi to pripada jako normalni jmeno,u nas v kalendari taky neni,ale mluvila jsem s pani na matrice a ta mi rekla,at si sezeneme knizku od Knappove,tam je silene moc jmen a jsou tam prave jmena,ktera sice nejsou u nas v kalendari,ale muzeme tak ditka pojmenovat,aniz by s tim byly nejaky peripetie....Kdyz by jsi chtela,mrknu ti do te knizky,koupili jsme ji...
28. srp 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, kamarádka mi teď říkala, že zas její kamarádka :slight_smile: se jmenuje Monika a má sestru Liu. A ta Monika celý život závidí sestře,že jí dali rodiče obyčejný jméno a sestře dali jméno Lia. Což chápu, Lia je pěkný a zajímavý jméno.
16. zář 2010 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, také zrovna vybíráme jméno pro naši princeznu. Mně se strašně líbí Vanda a Matylda (ale to u manžela rozhodně neprošlo). Takže se rozhodujeme mezi Vandou a Beatkou. Klidně napište co se vám líbí víc :wink:
Sestře se před měsícem narodila holčička a ta se jmenuje Abigail (Ebigeil) :slight_smile:
17. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katzi A to jsou vlastní sestry? Nebo nevlastní? Já jen, že Monika a Lia se k sobě vůbec nehodí, je to každý pes jiná ves :sweat_smile: No ale hlavně, že se to líbí rodičům :wink:

@zuzik28 Když to vezmu objetivně, tak je pro mě hezčí Beáta než Vanda. Ale znala jsem jednu Beátu a byla strašně nesympatická, takže bych dala Vandu :wink:
18. zář 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abigail je hezké, ale pro mě už moc "cizí" :sweat_smile: pokud teda není jeden rodič cizinec.
18. zář 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nunacek tak tak, Abigail jen pokud jsou cizinci...
@zuzik28 Matylda je takove "tluste" jmeno :sweat_smile: A Vanda a Beata jsou pro me na stejne urovni, zajimave, neobvykle, ale nijak extremni, proste akorat, takze bych se rozhodla podle prijmeni, co se hodi k vasemu vic... A to neznam, takze nemohu slouzit. A asi taky podle toho, na ktere me napadne vic variant osloveni...
18. zář 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, tak u nas to byl boj o jmena az do porodu :grinning: :grinning: : manzel je cizinec, tak jsem si prosadila alespon prostredni jmena :wink:
kluk se jmenuje: Luca Thomas, a holcicka Tia Emma, 0be se vyslovuji, tak jak se pisi :wink: , u holcicky jsem chtela Maya-Maja nebo Mia, ale nakonec se tady kazda druha holcicka jmenovala Mia. Treba moje sestra ji rika Kia :angry:
Kdyz si tady procitam vase navrhy, nektera jmena opravdu nadherna, asi razim pristi tyden na matriku :wink: :wink: , skoda, ze jsem na toto forum nenakoukla pred rokem :frowning2:
18. zář 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nunacek: jj, vlastní sestry. Proto je to fakt nepochopitelný, že to rodiče střelili takhle každý jinak :slight_smile:
20. zář 2010 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek