Nevěra. Jak se na ni díváte? Co vše za ni považujete?

keksik002
24. kvě 2021

Díky posledním příspěvkům na téma nevěra a dost zajímavým komentářům by mě zajímalo..
Jak vy se díváte na nevěru, co vše za ni považujete a podvedla by jste?

Za mě je prostě nevěra nepřijatelná, pokud mi manželství/vztah nefunguje tak ho ukončím a teprve pak se porozhlédnu jinde.. Nevěru bych viděla i za psaním erotických zpráv, posílání intimních fotek, ale zase na drubou stranu by se opouštěla líp než sex s někým jiným.
Nejsem si jistá jestli a zda bych byla schopná odpustit a věřit.. Ale jsem si jistá, že já bych nepodvedla..Příležitosti byly.. S kamarády si píšu, občas se i vídáme, ale nedám jim ani pusu, natož něco víc.. Proč vědomě moct ublížit někomu, koho miluju..
🙂

carmenz
24. kvě 2021

Ačkoli jsem svého muže nepodvedla a on mě taky ne, máme úplně skandální pohled na nevěru oproti mainstreamu, jak vidím. Jsme spolu 13. rokem a bez problémů, právě proto, že neděláme drámo z "co by, kdyby" situací. Asi by mi bylo bolestné čelit nevěře s kamarádkou, nebo v období např. těhotenství. Jinak chápu, že život přináší situace různé a prostě stát se může. Neřešíme, nefabulujeme, odpustili bychom si.

sudylichozrout
24. kvě 2021

Parkrat jsem podvedla (ne manzela), nevim o tom, ze bych byla podvedena. Rozchazela jsem se vzdy ja, nikdy jsem nedostala vale. Nedokazala bych zit v otevrenem vztahu, ale fantazie mi jede na sto procent. Staci videt pekneho muze v metru. Sveho manzela miluju, ale podivat se, pokochat a zasnit se snad jeste muzu, ne? 🙂
@tinaprofi Asi nejlepsi komentar debaty.

cherie24
24. kvě 2021

@keksik002 já jsem si to taky říkala a přitom jsem pak nevěru udržovala a i jsem věděla, že partner taky není zrovna ukázka věrnosti. Ale my jsme to spolu moc vážně nemysleli. Prostě jsme oba chtěli trávit s někým čas a nebýt sami. Ale vždy šlo jinde jen o sex a vraceli jsme se k sobě. Bohužel nebo pro mě spíše bohudík jsme pak počali spolu dceru. Tak jsme si tenkrát řekli, že dáme do vztahu všechno a žádné bokovky udržovat nebudeme. Ale on už v těhu koukal po jiných a v jejich 3. měsících už normálně udržoval vztah s jinou. Vyprávěl jí kecy, které podle mě říká každý nevěrník, typu jakou má doma semetriku, všechno mu zákážu, jak jen nosí peníze a o něho mi nejde. Taky která by podváděla s chlapem, co o své přítelkyni vypráví, jak je úžasná a skvělá a jaké má štěstí, že jí má, žejo. Zatímco já mu prala trenky a umývala po něm nádobí, tak on cvrdlikal jinde a doma si smskoval s ní. To byla vyloženě potupa, přímý zásah do mého sebevědomí a to už se překonat nedalo. I když on to chtěl dál udržovat, že já bych si taky opět našla povyražení někde jinde a dcerce by jsme tak zachovali rodinu, ale v ničem takovém bych ji vychovávat nechtěla. Teď co jí mám, je pro mě o to důležitější jí dát vzor milujících se rodičů a fungující rodiny. Ale popravdě tu jednorázovku bych odpustit dokázala, ale udržovaný citový vztah s milenkou fakt ne. Taky docela dokážu pochopit, když třeba ženská od rodiny, chodí kvůli sexu jinam, protože její manžel jí prostě uspokojit nedokáže. Taky takový pár znám. Podle mě, dobrý sex je základ vztahu a pokud to tam chybí, chvíli to v sobě člověk zvládne potlačovat, ale pak uz to moc nejde.

@tinaprofi to mě fakt pobavilo 😄 já si vždycky říkám, když vidím nějakého fakt pěkného chlapa, prostě kus 😁, že by mě zajímalo jestli je věrný nebo je to kurevník. Protože většinu pohledných chlapů, co znám, tak se nenechají moc dlouho přemlouvat k bokovce a rádi si zkouší, jestli se ještě pořád ženským podlamují kolena z něho 🙄

keksik002
autor
25. kvě 2021

@tinaprofi tohle ale nikdo netvrdi 🤷‍♀️ je rozdil koukat a udelat to

jasminek2012
25. kvě 2021

Nevím no, dokud člověk nezazije, tak samozřejmě má silný kecy, že o nic nejde.
Já zažila nevěru manžela celkem nedávno, bylo to s naší společnou kamarádkou a ještě tak blbě, že jsem je u toho nachytala. Ve vedlejší místnosti navíc spaly naše děti.
Opravdu bych nikomu nepřála zažít to, co jsem viděla a jak jsem se cítila. Ustala jsem to jen proto, že jsem na mateřské a syn šel tehdy do první třídy, nechtěla jsem dělat velká rozhodnutí. Ale odejít jsem chtela. Bohužel strach byl tehdy silnější.
Taky jsem X let tvrdila, že mne se to stát nemůže, že manžel by nebyl schopen. Ano, na ženy se díval, stejně jako já taky nejsem z ledu a chlapi se mi líbí. Ale líbit se a udělat podraz, to je velký rozdíl.
Nalomená důvěra, tvářit se před dětmi, že maminka je šťastná i když není, fakt není o co stát.
Dodnes to ještě nemám v sobě uzavřený, náš vztah to hodně změnilo a poznamenalo. A narovinu říkám, kdybych tenkrát měla kam jít a nebyla srab, už s ním nejsem. Nalomená důvěra, lži, s tím se prostě nikdy nesmirim.

konidana
25. kvě 2021

@keksik002 jsem sama v sobe rozpolcena. Se spolecnymi kamarady se vsichni navzajem objimame a libame ... kamaradsky na privitanou, ale v pripade soukromeho setkani jeden na jednoho je to porad ok? Ptam se sama sebe... celkově mam asi vice benevolontni pristup, presto ( nebo i prave proto?) je pro mne rodina na 1.miste

keksik002
autor
25. kvě 2021

@konidana kdyz to vezmu vseobecne, tak manzel kdyz se potka s mamkou, tetou a nebo blizkymi znamymi - zenami, tak si davaji pusu na privitanou. Tohle mi nevadí, vim ze to tak ma a dela se všemi.. Ja to mam zas jinak, pusa uz je pro me osobni 🙂

tinaprofi
25. kvě 2021

@escapelle já jsem taky založena tak, že nechci ve vztahu podvádět, proto to nedělám, ale nebudu nikdy tvrdit, že se mi kvůli tomu přestali líbit chlapi a zmizela mi fantazie 🤦‍♀️😂😂

natysnovec
25. kvě 2021

@tinaprofi souhlasim☺☺

bemo
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinaprofi
25. kvě 2021

Existují mnohem horší věci v životě, než je nevěra a ze kterých by měl mít člověk strach... Já mám dneska v horoskopu, že se zase zamiluju😂😂❤️ to je krásnej horoskop. Já jsem platonicky zamilovaná prakticky neustále a pravděpodobně jsem na tom už i závislá. Vždyť je to hezký 😬😁😁😂

priefi
25. kvě 2021

@escapelle chápu, že to nebylo lehké období a že občas cítíš pachuť toho, co se stalo. Důležité je, že Tě nakonec nepodvedl v pravém slova smyslu. Řekla bych, že to je skoro zázrak s ohledem na to, že kolegyně byla do něj zamilovaná a využila situaci a on, že byl už ve fázi dárků. Myslím, že to tehdy bylo o tom, že Tě podvést nechtěl, protože Tě miloval, ale zároveň se trápil. Je důležité, že sis uvědomila, žes ho odháněla. Díky tomu, co se stalo, jste si oba uvědomili, že chcete spolu být. Je fajn, že i poradna Vám pomohla, každopádně ta pomůže jen, když oba chtějí. Otázka je, zda bys měla stejný postoj, kdyby skutečně došlo k nevěře. A jak on by pak i postupoval. Ale na kdyby se nehraje. Nedošlo k tomu a to je nejdůležitější. Nicméně, čistě ze zvědavosti, jak ses pak chovala ke kolegyni, co Ti ho chtěla přebrat?

1eso1
25. kvě 2021

@keksik002 já jako podváděná musím říct, že mě to hodně poznamenalo. Sebevědomí v háji. Větší potupu jsem nikdy nezažila. Do dneška mám s chlapama problém. Celkově se vztahy a s důvěrou. A nemusí jít jen o partnerský vztah. Ale to nešlo jen o nevěru, ale její následky atd...

priefi
25. kvě 2021

@tinaprofi hele, nechci Tě zklamat, ale Tvůj horoskop píše, že jestli jsi singl, tak červená knihovna. Ty singl nejsi, takže máš smůlu 😅

konidana
25. kvě 2021

@keksik002 my máme s manželem hodně kamarádský vztah, který přerostl v něco víc. Důvěřujeme si navzájem, myslím, já jemu rozhodně. Ani u něj , ani u bývalého přítele mi nijak nevadilo, když mi na začátku vztahu řekli, že si musí jet vyřešit předchozí vztah (jeho ukončení). Po ničem jsem nepátrala. Až časem jsem se dověděla, s kým to vlastně předtím chodili... všichni jsme něčí kamarádi a známe se. Prostě jsem jim věřila, a neřešila jsem jestli si jedou jen odstěhovat věci, nebo se s ní naposledy vyspat (jeden i druhý byli pryč více dní nebo aspoň přes noc).
Na druhou stranu, když byl můj jiný přítel, tenkrát asi měsíc nebo dva někde na prázdninách v Indii, tak jsem neměla moc zábrany jít s kolegy zachlastat a u někoho přespat (na sex nedošlo, no ale i kdyby, tak co)
Do puntíku souhlasím s @lstuchlova , že nevěra je to , co druhému ublíží.
Takže s rozumem, bez rizik, proč ne?
Já jdu na všechno někdy dost rozumem, někdy ne, ale když má člověk první vztah až po 20 tak už není tak nevyzrálý jelito, možná 😅

priefi
25. kvě 2021

@keksik002 osobně si myslím, že zásadní je, nejít nevěře naproti. To, zda člověk bude věrný, nebo nevěrný, je o jeho volbě. O uvědomění si, co může ztratit. To, jak člověk bude reagovat na nevěru partnera je věc druhá. Jsou lidé, co jsou splachovací, jsou lidé, co bezmezně milují, že odpustí vše a nevidí doprava ani doleva. Pak jsou lidé, co to buď vzdají hned, anebo se pokusí o obnovu vztahu. Další věc je, zda se jedná o první, nebo opakovanou. Někdy je ale ta důvěra natolik podlomená, že není moc cesty zpět. Je to o těch dvou, zda se milují, ale ten, kdo byl podvedený to má horší v tom, že pochyby už nikdy nezmizí. Každopádně jedná věc platí zcela určitě, nemůžeme nikdy říci, jak bychom se chovali, kdyby... Pokud danou situaci nezažijeme.

tinaprofi
25. kvě 2021

@priefi no to nejsem ale to neznamená že mě nemůže amor zasáhnout!!! 😂

skororozvedena
25. kvě 2021

Můj názor a zkušenosti - předně pro mě sex nikdy nebyl to nejdůležitější na světě. V zásadě jsem věrný člověk, ALE - ke konci manželství (jsem rozvedená) bych určitě podvedla, mít tu možnost. Bohužel - tři malé děti, málo energie, času, a na vše sama to prakticky vylučovalo. Nicméně, byl to důsledek toho jak se ke mě manžel choval, ani stopa respektu, takže sebevědomí na bodu nula. Co vím ,tak on mi nevěrný nebyl (možná nevím), ale mě by to asi ani nevadilo - což je samo o sobě hodně vypovídající. No, a teď pohled z té druhé strany. Možná mě ukamenujete, ale jo, řeknu to, zapletla jsem se prostě se ženáčem. Trvalo to půl roku. Začlo to kamarádstvím, no a trochu se to vymklo. Ale nezříkám se odpovědnosti, víceméně jsem do toho šla vědomě (a on taky). Byla jsem prostě osamělá (po rozvodu), zamilovala jsem se, bohužel. Vím, že to není omluva. Jeho důvody? Takové ty dost obvyklé - málo sexu doma, málo doteků (jeho verze, samozřejmě), strašný stereotyp, touha po nových zážitcích. Prostě jsme si rozuměli a navzájem se obohacovali. A teď to důležité - fakt to není žádný med být bokovka, dost jsem se v tom plácala. Člověk si připadá jako potvora, ale není to ani výhodné - málo času spolu, skrývání, lhaní atd. - to pro mě není. Taky jsem rozhodnuta už to nikdy neudělat znovu. Já to nebrala lehkomyslně, trápilo mě to. A nikdy jsem ho nechtěla rozvést, to vůbec. Takže celou dobu ten pocit, že to stejně brzo skončí. Jen jsem to nějakou dobu odkládala, ale už jsem to utnula, ikdyž mě přemlouval... No, pro něj to bylo výhodné, že? Mít servis doma a k tomu povyražení. Občas to byly až paradoxní situace - třeba nadával na manželku a já ji hájila, protože ty situace znám z toho pohledu manželky, co sedí doma a pečuje o děti a chlap lítá bůhvíkde. Bylo to krásný a strašný zároveň. Zajímavá životní zkušenost, rozhodně. A z jeho strany - nešlo čistě o sex, myslím, že mu dělal dobře můj obdiv, hodně mi imponoval ze začátku. Takže taky byly dárky, kytky, dokonce i pomoc doma 😉 Ale já chci v životě skutečné partnerství ,takže mě to pak dost blokovalo - nikdo jiný mi nepřipadal tak vtipný, okouzlující ve srovnání s ním. Ale ve své podstatě je to prostě hajzl, který svou ženu podrazil. Vím, že měl milenky i dřív a bude mít milenky i nadále...

keksik002
autor
25. kvě 2021

@skororozvedena děkuji ❤️

skororozvedena
25. kvě 2021

A ještě perlička - jsou různé pojetí věrnosti. Např. můj ex-milenec říkával: "Já přece nehoním milenky, mě stačí jedna - Ty. Jsem věrný své ženě i Tobě!" Takže asi tak 🙂

escapelle
25. kvě 2021

@priefi to byla jeho kolegyně,ne moje.nicmene když jsem jí potkala,neodpustila jsem si ji říct,že mě mrzí,že ji to nevyšlo a že jí doporucuju najít si priste někoho,kdo je svobodný,že zjevně není typ,pro který muži opuštěji své ženy.a ať si vzpomene na to,jak vystartovala po nešťastném klukovi,až sama bude mít nějaký vztah.protoze takovéhle utesovatelky jsou všude a jsou nejhorší...a pak jsem ji ještě řekla,že odstín téhle rtěnky ji fakt nesluší a sla😂😂😂
On mi totiž řekl,že ona si pusu nikdy nemalovala,až když se nějak bavili a on ji řekl, že já používám rudou rtěnku a že se mu to líbí.
Je ji taky kolem 20-25.proste mladá holka.

la_amanita
25. kvě 2021

@tinaprofi to máme stejný horoskop, kdybych nebyla platonicky chycená už nějakou dobu jinde, snad bych se i začala těšit.

priefi
25. kvě 2021

@tinaprofi no to neznamená, ale dneska máš hold dle horoskopu smůlu 🙈😅

priefi
25. kvě 2021

@jasminek2012 tak to je silné kafe... A Tys byla celou dobu v bytě, anebo Ty jsi byla pryč a on "hlídal" děti?

priefi
Autor odpověď smazal
Zobraz
escapelle
25. kvě 2021

@priefi čuměla jak puk 😂...neřekla ani slovo,pak mi řekla jen "nashledanou"😂...ja už jsem zjistila,že udržet dekorum a vyřešit to jako dáma,je prostě lepsi😂😂...i když sem ji chtěla říct,ať se podívá na sebe,na mě a že nemohla věřit v to,že by mě vyměnil za ní 😂😂...ale neřekla.a hlavně jsem ji potkala v době,kdy už to prostě bylo za nama.potkat ji dřív,třeba bych se taky neudržela,kdo ví.
Nicméně pár hysterickych scén jsem jako milenka zažila a myslím si,že nic horšího ženská udělat nemůže.konfrontovat ano.ale i tomu chlapovi je lepší s klidem říct "tak fajn.je lepší,tak běž" než dělat scény.

orisek56
25. kvě 2021

@priefi jo to mi něco připomíná 😂

escapelle
25. kvě 2021

@priefi to je fat neskutečný co si některý krávy dovolej😂😂😂

priefi
25. kvě 2021

@orisek56 no jo, taky jsi zažila takovou experku 😅

priefi
25. kvě 2021

@escapelle já byla náctiletá a viděla jsem rudě 🙈 a ona si pak tehdy normálně stěžovala manželovi, že jsem na ní byla sprostá... Takže to věděl dřív, než jsem mu to stačila říci já