Nezletilé matky. Jaké máte z toho pocity?

cermon
28. pro 2007

Dobrý den,
píšu diplomovou práci o mateřství nezletilých dívek. Byla bych ráda, kdyby někdo i z vašich řad se chtěl k tomuto tématu nějak vyjádřit a třeba se i podělit o vlastní zkušenosti, s čím se setkal(a), máte pocit, že jsme na nečekané těhotenství (před 15. rokem věku) i u našich dětí připravení ? Měli jste ten pocit sami u sebe na základní škole ?
Moc mi pomůžete, když se do diskuse zapojíte tady , nebo mi můžete napsat na můj email.
Mnohokrát Vám děkuji a přeji všechno dobré v příštím roce

k.ate
26. únor 2009

garfieldmail - problém by nastal, když by to její prarodiče nahlásili jako únos... Pak by z toho mohl mít problém i její přítel... 😒

garfieldmail1
27. únor 2009

k.ate - no je fakt, že její opatrovníci jsou asi všeho schopní ☹

sirinka
27. únor 2009

unos? a ako by to dokazali, ze tam nie je dobrovolne??? to nie je take lahke, vyhlasit uteka dietata z domu za unos 😉

peta...a co keby si nahlasila na socialke, ze sa ti vyhrazaju, ze ublizia tomu dietatu...ze sa o neho bojis a rada by si sla niekde do azyloveho domu, kym nebudes plnoleta kvoli tomu miminku...

terinda
1. bře 2009

Petro, požádej si na sociálce o přiznání rodičovské zodpovědnosti.
Nikdo nemá právo Ti nařizovat potrat nebo vyhrožovat.
Nedej se a zapoj přítele 😉

zuzimme
14. bře 2009

Petro, já bych možná ještě zkusila linku bezpečí, jestli by ti nějak nepomohli nebo aspoň neporadili.

peta17
18. kvě 2009

Dobry den tak sem tu opět a potřebuji radu.. ☹ Tak sem u přitele už tři měsice. Než sem se semka dostala tal sem požadala doktorku a ona mi dala kontakt na jednu pani ta mě odvezla k azylovemu domu jenomže všude měli plno a tak sem zustala u přitele, jenomže to zjistila socialka a začala dělat problemy. Tak po tydnu sme sepsali na socialce že tadyk mužu bydlet akorat podala na tu pani trestni oznameni. A tedka sem pozvana na kryminalku spiš asi policii a sestra mi řikala že mě chcou nejspiš odvezt do děckeho domova. ☹ ☹ to mi jako připada divny že mě chtěji odvezt když už sme to sepisovali se socialkou že tu budu bydlet. A pry policie řika že mě odtahnout že tady nemam co dělat že mi neni 18. ☹ Přitom to sme normalně sepsali že sem tadyk tak ja už nevim. ☹ Poradte prosim co mam dělat kdyby mě htěli odtahnout? ja už nevim ☹

lorettas
25. kvě 2009

Já nestačím zírat... a to jsem si myslela.. že takovýhle problémy múže mít málokto, možná tak filmový hrdinové...
Péťo, hlavne neklesej na duchu a bojuj... zakon nemuze byt az tak slepy.. ja ti bohuzel nemuzu nejak pomoct nebo poradit i kdybych chtela, ale verim ze se z toho dostanes a o par let uz na to budete vsichni tri jen spominat🙂 ..

Chcela by som sa spýtať, či tu niekto poznáte nejaké nezletilé dievča, ktoré otehotnelo plánovane?

haninusinka
13. pro 2009

ahojik lidi.. mno me je 17 let a mam 15 mesicniho chlapecka.. o tom ze sem tehotna sem se dozvedela az v 5 mesici kdyz sem sla na rocni kontrolu. do 6 mesice sem menstruovala a postavu sem mela uplne normalni.. brisko plochy jako vzdy.. nebyt semnou mamka tak nevim co ted semnou je.. pomohla mi se vsim.. byla na me moc hodna a hned jen co jsem se dozvedela ze sem tehotna tak mi rekla ze se nemam niceho bat ze to spolu vsechno zvladneme..zatim se o moje miminko stara moje mamka s tatkou..ja stale chodim do skoly..nasi vzaly na maliho porucinstvi nebo jak se tomu rika 😀 do mich 18 let.. potom uz bude jenom moje 🙂 nedokazu si predstavit zivot bez nej... je to moje vsechno.. 🙂 staram se jen jak to de a da se rict ze mi to vubec nekomplikuje zivot.. sice slycham vysmechy od par lidi a i kruty slova.. ale neberu si to osobne protoze tohle se muze stat komukoliv z nas.. a myslim ze dite neni problem a neni to vec ktery by se mely lidi smat..je to naprosto lidsky... 😢 tatinek miho miminka se neozyva,nestara se a nezajima ho nic z toho.. byla sem s nim 2 roky a hned jenco se dozvedel ze cekam miho davidka tak me opustil.. nestykame se a ani se spolu od ty doby nebavime.. jen se obcas vidame na soudech...

sasi2
7. led 2011

Ahoj Ahoj, nejsem nezletilá maminka, ani budoucí. K Vám na stránky jsem se zaregistrovala, protože studuju právo a píšu práci o nezletilých matkách. Moc Vám všem fandím 🙂 a ráda bych příběh některé z Vás uvedla ve své práci. Děkuji za ochotu spolupracovat. Sasi 🙂

lavazza
7. led 2011

Ahoj, já mám sestru, která otěhotněla někdy v 15 a v 16 se jí narodil můj synovec.Především vidím chybu u našich,protože od 13 to táhla s o 12 let starším chlapem.Pak sem se dozvěděla že ho vždycky táhly takový holčičky.Nechápu proč tomu naši nezabránili.Když se ségra vdala, to jí nebylo 18, tak jí tchýně zakazovala aby se stýkala s rodinou a jedinej kdo za ní mohl sem byla já. Takže naši malého neviděli do roka, pak to muselo být na tajno nějakou dobu. Ségra byla vydíraná, že pokud s malým odejde, že ji ho vezmou atd.
Pak požádala o rozvod, jenže žádost pod výhrůžkama stáhla.
Nakonec v otěhotněla podruhé, teď má ještě 2 kluka. V červnu jí bude 22, rozvádí se, bydlí u našich protože má jen rodičovský příspěvek+přídavky a pár stovek ze sociálky, protože ten její bývalý jí neplatí.
Sice je mladá o kluky se stará to by člověk koukal, al e tohle všechno nemuselo být.

sasi2
8. led 2011

Cermon - Ahoj píšu taky práci o nezletilých matkách, ale z právního hlediska. Možná by jsme si mohli nějak pomoct co se týče zdrojů informací a podobně. Za spolupráci budu ráda. Díky za odpověď Sasi

artemis29
9. led 2011

Ahojte, tak ja sa zaraďujem do tejto skupiny, ale ešte bábo len čakám, som v siedmom mesiaci, takže moc osobných skúseností ešte nemám 😕

lucinka187
1. bře 2012

Dobrý den,byl by schopnej mi někdo poradit a popovídat si??ozvěte se mi kdyžtak na email Lucinka187@seznam.cz děkuju Lucka 😉

peviaaa
9. pro 2013

Dobrý den, Potřebuji poradit 🙂 Je mi 17 a nedávno sem zjistila že sem tehotnáá mamce se to bojim říct 😢 Učim se na obor kadeřnice ! Mám strach že se mamka zblazníí !! nemám stoho moc dobry pocit ..mám totiž štítnou žlázu tak že se vubec divim že sem otehotnila ale víc se bojim toho že když zajdu doktorovi že mi už řekne že nebudu mít děti.. vim sem hloupáá mněla sem se chránit ..ale prášky nemužu brát a na latex sem alergickááá :(