• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nikon D 3100 postřehy a focení s ním.

10. srpna 2013 
Z velmi dobrého kompaktu jsem byla díky extrémě rychlé dceři nucena,přejít na DSLR.Kompakt fotí super,ale nestíhá ...
Hledám maminy i tátínky,co rádi fotí své ratolesti a na jejich focení si pořídili právě tento foťák.Můžeme si předávat postřehy a rady.co a jak nejlépe udělat.... :wink:
20. únor 2011 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak pomalu začínám přecházet z auto režimu na prioritu clony A..Pár fotek z tohot režimu..
20. únor 2011 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa Díky za prima téma, já teda zatím žádné postřehy nemám, jsem začátečník :slight_smile: - ale ráda se od vás přiučím.
20. únor 2011 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ivarei Já jsem taky začátečník..Alespon si můžeme radit navzájem:slight_smile:)))Třeba se přidá někdo další,kdo si ho už koupil dříve...Já ho mám od vánoc:slight_smile:
20. únor 2011 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jinak zatím vše fotím na JPG.ted stahuji Adobe PS 5.Na raw úpravy...tak jsem zvědavá...jaké režimy zatím nejvíce využíváš?Zkoušela jsem makro,ale to je slabé..Musím koupit čočky.Používám Uv a Polarizační filtr.A zkouším fotit na to A.Doma myslím super,ale venku zatím nic moc.Kvalitu mám na fain,velikost fotky na M a živé...tam jsou asi nejlepší barvy..takové reálné...Co ty?Tobě to fotí krásně venku... :wink:
20. únor 2011 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa Ahojky, mohu? Nejsem sice Nikoňák,ale mohu pár rad poskytnout. Dopučuji fotit do RAW, nebo do Raw+Jpeg, já fotím jen do raw,kvůli kvalitě snímku pro tisk.Potom převod v Capture One do TIFF, pak zpracovávám ve photoshopu.Pokud chcete fotky tisknout a dělat si např.fotoknihu, je lepší fotit do rawu.
21. únor 2011 ve 22:14  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vera5 Díky..samo,že můžeš. :wink: ted znova stahuji PHSE5.Abych mohla zkusit raw.Jak pak mám upravit fotky,aby mi nezabraly celý HD?
21. únor 2011 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vera5 Tak jsem to také zkusila...RAW :wink:
27. únor 2011 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda,
my take koupili nejdrive kompakt,ale jelikoz je na 'me foceni' nedostacujici (rada si fotim objekty v pohybu),tak si jej nechavame na dovolene a vylety a na ten zbytek jsme poridili zrcadlovku... :sunglasses:
Take fotim prevazne na prioritu clony.
Jinak na kurziku nam rikali,ze do RAW jedine pokud budeme chtit tisknout plakaty jinak je bohate dostacujici JPG :wink: ja zpocatku fotila do RAW+JPG,ale zabira to hrozne mista a nemam moc casu na upravy,tak jsem presla jen na JPG.
28. únor 2011 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa Super :slight_smile: vím zabere to hodně místa,ale kvalita je kvalita. Zkus si na převod stáhnout zkušební verzi Captur one, tam si pak fotku z RAW převedeš na TIFF. nCaptur ti udělá i základní úpravy, např.kontrast a jiné.
28. únor 2011 ve 13:10  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile:
@jaa rozmýšlala som nad týmto,nakoniec som kupila iný.. :slight_smile: :sunglasses:
28. únor 2011 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, pridajte sa: http://www.modrykonik.sk/forum/tema/fotografujeme/?page=last&post=last&lastref=il
A ked naozaj mate zaujem, mame aj sukromnu temu o fotografovani.
28. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@briketa Ahoj..ako sa darí..volakedy daaavno som ti fotky posielala...že kuk na ne..sa vyznaš... :wink: :slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí

ahojte,

tiež sa pridávam k majiteľkám tohto foťáčiku :wink:
28. únor 2011 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucy222
@qetinka Super.budou nové postřehy.. :wink: Holky honem šup sem s nimi...Už zkoším tofocení RAW a JPG.Viz přízpěvek výše.Mám stažený Photoshop..

@briketa Jsem tu v tématu ohledně focení DSLR,také.Ale chci téma jen na NIKON D 3100.Je to nový foták a zajímají mne postřehy a zkušenosti...
28. únor 2011 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@l.e.n.u.s A tvé zkušenosti???jak fotíš,na jaký režim???Atd.
28. únor 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@briketa pokud je to mozne,hod mi prosim do IP odkaz na tu soukromou skupinu :wink: dekuji.
Ja do ted na foceni nemela moc cas,ted se szivam s prckem,ale uz planuji absolvovani dalsiho kurziku,tak se moc tesim.
Jinak my nemame D3100,ale Nikon to je :wink:

28. únor 2011 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí

@lucy222 snažím sa fotiť na manuálnom režime, ale skúšam aj prioritu času (tá mi veru nejde do hlavy :frowning2:) a prioritu clony. keď fotím tak do RAW+JPEG... snažím sa čítať knihy a lúskam aj tento portál http://www.fotoroman.cz/. skúšam,fotím všetko, niekedy sa darí inokedy menej...

@briketa ak by som mohla a prijímate nové členky rada by som sa pridala do súkromnej témy (ak to nie je možné pochopím to :wink: ), do odomknutej už málokto chodí..
28. únor 2011 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@l.e.n.u.s prioritou casu se nezatezuj-tu v praxi temer nevuzijes... :wink:
ja mam knizku od Neffa-krasne to vysvetluje, pak jeste jednu jen na upravy fotek, sem tam nejaky kurzik, ale ono ted uz je to hlavne o praxi-proste fotit, fotit, fotit... Kdyz budu hodna, tak dostanu i novy objektiv, tak se moooc snazim :sweat_smile:
28. únor 2011 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí

@lucy222 to som chcela počuť, že mi ho netreba :grinning: :wink:. a teraz pozerám, že odpoveď bola smerovaná pre zakladateľku témy @jaa, ale veď to nevadí :wink:

a po akom objektíve snívaš?
28. únor 2011 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky,tak dejte nějaké vzorky fotek.. :wink: Já používám hlavně tu prioritu clony...Nastavím si ji o 3 stupně výše,než je na objektivu..Tím bych měla dosáhnout nejvyšší ostrosti... :wink: Když to chci máznout,tak dám úplně nejnižší...Na manuál úplný to nejde..je to hrozně citlivé..Tak jedině se stativem..
28. únor 2011 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@l.e.n.u.s 20-120...něco v tom rozmezí..Dle pana odborníka je nejlepší na portréty a vůbec na vše...ještě chci objednat makro čočky...
28. únor 2011 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@l.e.n.u.s Už mrkám na ten tvůj odkaz:slight_smile:
28. únor 2011 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@l.e.n.u.s no,koukam po teleobjektivu... Treba Nikkor ma 70-300... Ale jeste nevim jestli nekoupit treba Sigmu-je s Nikonem kompatibilni a za cenu Nikkoru je Sigma s vyssi svetelnosti... Nikkor je super,ale drahy a ja zatim nejsem ten uzivatel co by tem rozdil poznal :wink:
no,popatram az bude chvilka a budu na PC-zatim je cas.
No nic-jdu odpojit ditko od prsu a uzit si svych 5-6 hodinek spanku :sunglasses:
28. únor 2011 ve 23:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa co mas ted za objektiv? Novy porizuj podle toho co budes chtit fotit. Jinak Nikkor ma velmi slusny 18-105.
28. únor 2011 ve 23:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222
@l.e.n.u.s
najdite si v sukromnych temach temu Vsetko o fotografovani... (je to tak s tromi bodkami ako som napisala) tam si potom kliknite na moznost Napisat zakladetelke temy. Ja nou nie som, tak vas vpustit neviem. "objasnite sa" co a ako ste, kolko fotite a ze mate zaujem vstupit do temy.
1. bře 2011 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucy222 18-55.Fotím hlavně malou a pevná 50 je sice na portréty,ale ten rozsah 20-140 je prý ideální..Tak uvidím..Bude to stejně tak na vánoce.. :wink: Ale ta 18-105 by šla též..
1. bře 2011 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí

@briketa ja som asi slepá, ale v súkromných témach tému Všetko o fotografovaní... absolútne nevidím :sweat_smile: :frowning2:... jedine Fotomamy a Photography som videla, tie by o fotení aj mohli byť...
1. bře 2011 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí

ja mám tiež zatiaľ len seťák, ale chcela by som niečo lepšie. aj keď kočky z témy Fotografujeme mi radili, aby som si ešte cvičila a seťáku, ale ja som taká nedočkavá :grinning: :grinning: :grinning: hneď chcem a musím mať všetko.

plánujem kúpiť Nikorr 50mm f/1.4 na portréty a potom niečo na krajinku a také moje bežné fotenie, ale to ešte fakt netuším aký objektív
1. bře 2011 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí

objektívy chodím obzerať a čítať recenzie na http://www.megapixel.cz/, dá sa napísať aj predajcovi a odpíše, poradí...
1. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@l.e.n.u.s ta tema je v skupinke Photography

-co sa tyka objektivov, najkrajsi "najsmotankovejsi" bokeh na portrety ma Nikkor 85mm. 50mm je skvela volba koli ohnisku (s malymi detmi praktickejsie)
- na krajinku a bezne fotenie je najlepsi Nikkor objektiv 17-55mm/f2.8
pokial planujes kupit plnoformat fotak, tak by som hned kupila 24-70mm/f 2.8
pri neplnoformatovke treba pocitat s crop faktorom a ked fotis akciu vo vnutri miestnosti, casto sa s nim pri skupinke ludi (napr. fotenie svadby) nezmestis.
1. bře 2011 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek