Od kolika let jste kupovali dárky rodičům?

veruli03
1. pro 2016

Ahoj 🙂, je mi 13 a rodičům kupuji dárky již od 9 let. Asi bych tehdy ještě tohle neřešila ale když vám v 1. Třídě řekne učitelka že dárky nosí rodiče, a ježíšek neexistuje :/... První jsem jim každému kupovala maličkosti za pár korun, tak že dohromady mi ještě ze stovky zbylo pár korun, ty peníze jsem si už tehdy šetřila sama asi dva měsíce 😂😂😂 a naši z toho tehdy měli hroznou radost, jinak tehdy Adrianka (5 let) ještě nebyla na světě tak jí sem dárky neřešila, a Markétě (11) mé vlastní sestře (Adrianku má mamka s jejím přítelem, ale my s ním vyrůstáme od 3 let, a Markéta tehdy byla možná půl roční takže bereme ho jako tátu, i když našeho tátu výdáme jednou za 2-3 měsíce na výkend, kvůli tomu že bydlí v německu, jinak máme s ním hezký vztah, ale s mamčiným přítelem lepší ;). Táta nám pokoupí co chceme ale pak odjede.. jezdíme k němu v létě na dva týdny, jinak s mamkou se docela i baví, v pohodě...

Takže dala jsem dárek mamce, Zdeňkovi, a Markéťe za 100 a bylo. Potom se Markéta ptala jestli budu rodičům kupovat dárky (já myslela že ještě věří na ježuldu) a ona naznačí něco jako - Veru budem spolu kupovat dárky? Takže minulý rok jsme spolu (předtím dárky každému za zhruba 100) spojili peníze, dárky si mezi sebou nedávali ale koupili dárky mamce, tátovi (Zdendovi), a Adriance, trochu sme to přepískly a v součtu to bylo asi 1500😂 (+200 prarodiče)... Které jsme si šetřili asi měsíc, jinak tehdy jsme ještě hráli florbal (teď již aerobik, a krasobruslení taky drahá zaležitost 😂) takže jsme dostávali peníze na florbalové turnaje - každá třeba 200 ať si tam koupíme jídlo pití... No a my si vychytrale nachystali doma 😂😂😂.... Pak si vzali z prásátka a bylo.. letos jsme se ale dohodli že nebudem tolik utrácet a koupíme dárky jen rodičům.. takže zatím máme Mamce- deodorant, vařešku 😂 ze dřeva se srdíčkama (si stěžovala toťka že se nasere a koupí si sadu vařešek jak jednu spálila 😂) pak hrníček keramický s lžičkou, krém, hřeben ten co ma teď ale nový ten starý už taky trochu vypadá 😂... Nebyl nikde k sehnání když mamka říkala že si ho musí koupit znovu že ten už má 3 roky,a jiný nesnese, a hele! A my ho našly 😂 takže už se těším jakou bude mít radost ❤❤, pak pro ní máme v plánu koupit sadu od niveii kazetu (mamčina značka 🙂 i deodorantů krémů... Taťkovi koupíme taky kazetu ale dál si nevíme rady... Prosím poraďte typy na dárky, a od kolikati let jste kupovali dárky vy? Jinak my jsme zvyklí všichni dostávat drahší dárky třeba notebook, kolo.... Více dárků menších, oblečení a tak a třeba dva velké dárky..
Rodiče taky... Jinak moc předem děkuji.

8slunicko6
1. pro 2016

Ahoj, obdivuju že tak hezky na všechny myslíte a děláte si starosti co komu koupit. Já už přesně nevím odkdy jsem kupovala dárky (možná od 10 let), ale vždy jen maličkosti-kapesné jsme moc od rodičů nedostávali, spíš nám koupili co bylo třeba, takže ušetřit nějakou kačku byla dřina... Myslím, že toho už máte koupeno docela dost...
My si nedáváme velké dárky ani teď-bereme to hlavně tak, že se sejdeme a jsme rádi spolu. Jinak jsem letos koupila pěkný solný svícen na svíčku (krásně svítí a je to hezké nejen na pohled ale i pro zdraví), pro neteř porcelánovou panenku a dřevěný hrací kolotoč s koníky, těm co rádi čtou-knížky, také nějakou tu kosmetiku a oblečení...

urtica
5. pro 2019

Taky od 9 let...šlo jen o drobnosti...mýdla, zápisník, známky pro bráchu, svícen pro babičku, porcelánový hrníček, čaje...