Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

nika70
28. pro 2008

Holky, já si osobně taky nemyslím, že je nutné řešit, kdo co dětem dává..... A ruku na srdce....docela častokrát jsem tu na Koníkovi v diskuzích četla, jak mladé maminky rozebírají, že jejich děti dostali od babičky a dědy "trapné" dárky - dětské přesnídávky, džusíky apod. Víte, ono to není pro generaci dnešních babiček uplně jednoduché, co se týká výživy dětí, tak převážná většina mladých maminek dodržuje zásady, které jsou dnes moderní, děti nesmí do určitého věku jíst určité potraviny apod., což za časů babiček třeba nikdo tak přísně neřešil apod.....
Obecně si myslím, že když se v rodině narodí miminko, bývá zvykem, že mu každý nějakou maličkost donese....ale někdy je lepší volit dudlík a chrastítko, čímž se moc nezkazí (ačkoliv ani ty dudlíky dneska nejsou jednoduchá záležitost.....moje děti prostě dudaly to, co bylo a o silikonu neměly ani ponětí.... 😀 ) ...... většina dětí má hraček tolik, že kupovat jim další je prostě kravina.....
Možná jsem konzervativní, ale než řešit dárky, je pro mě mnohem důležitější, jestli se dětem babičky a dědové věnují, chodí s nimi ven, čtou jim pohádky a hrají si s nimi.....než řešit, co a za kolik kdo nakoupil..... a dětem je to upřimně šumafuk, to vůbec neřeší. Řeší to jen rodiče, kteří mají pocit, že jim ta jejich máma a táta jsou povinni do konce života něco dávat.....ale tak to opravdu není. 😉

aponchie
28. pro 2008

ale ano makelko vim co psala zakladatelka ,ale ja mluvim komplexne 😉