Od začátku těhu mám averzi na partnera

tehulinka91
21. dub 2018

Ahojda všem...Jsem v 10tt a od zacatku tehotenstvi pocituju odpor k partnerovi. Vsimla jsem si ze je to nejspis chlap co se porad drzi maminy sukne. Pred tim me to nenapadlo, rekla jsem si ze kdyz byl jen s mamou a tatu videl obcas protoze jeho rodice nikdy nezili spolu tak ze maji blizky vztah. Ale to mam s moji mamkou taky a nechovam se k nemu jako dite co chce napit z prsu. Nastesti bydlime kazdy u svych rodicu. Me zustali po byvalem partnerovi dluhy tak jsem si nemohla dovolit byt a proto ziju u rodicu. Bohuzel jsme si s timto partnerem nedali pozor a jsem tehotna. Ale s partnerem jsme pouze 5 mesicu. Miva hrozne prehnane zenske reakce a ja nevim co ted delat. Nesnesu kdyz mi pise nebo kdyz je v me pritomnosti. Je hrozne doterny. Bohuzel ma jiz s ex pritelkyni 5 letou dceru. Rozhodne jsem s nim neplanovala otehotnet takto brzo. Potrebuji poradit. Prpsom pomozte mi. Jsem uz opravdu zoufala... =,(

pavca1982
21. dub 2018

Jojo mě taky se.e víc než normálně je to hormonama.To zase přejde.

nita1984
21. dub 2018

Co chceš radit? Ty musíš vědět jestli dítě chceš a zvládneš. Averze na partnera mohou být hormony, ale také upadnutí růžových brýlí.
Je třeba zvážit, zda se dokážeš postarat o dítě bez partnera a s dluhy z minulosti. Protože podle toho co píšeš, asi moc perspektivu ve vztahu nevidíš

kepu
21. dub 2018

@tehulinka91 od zacatku tehotenstvi jsem sveho nemohla ani citit ... Kdyz promluvil tak mi lezl na nervy .... Ale 16tt a uz je to lepsi..... 😊

tehulinka91
autor
21. dub 2018

@pavca1982 : vis mam docela pochybnosti o tom ze to prejde. Myslela jsem si jak je to bajecny chlap, ale zjistila jsem ze kam ho postavim tam ho najdu. Vsechno musim zarizovat a zjistovat ja. On neni schopny nic zaridit sam. Predtim me to nenapadlo, nemela jsem takovou zodpovednost jaka me ceka. Ja jen nevim jestli mu to mam rict. Bojim se jeho reakce a nechci mu ublizit. Je to i jeho dite.

tehulinka91
autor
21. dub 2018

@nita1984 : dluhy splacim, vse jsem si vyridila a ano Dítě chci...a byvalemu priteli jsem se starala o dítě. Jezdil pracovat do Prahy a cely tyden jsem mela malou na starosti ja + jsem podnikala a keste navic chodila do prace o to strach nemam. Prave ohledne toho partnera potrebuju poradit. Chci si s nim promluvit jen nevim jak zacit...

nita1984
21. dub 2018

@tehulinka91 no, na to není asi žádná univerzální odpověď. Nejspíš si sednout někde na skleničku a všechno probrat. Alespoň tak to řeším já. Když potřebuji řešit něco nemilého. Sedneme si s manželem, uvaříme kafe nebo jdeme na večeři, prostě čas jen pro nás a tam to vše rozebereme. Nemá smysl to příliš odkládat.

tehulinka91
autor
21. dub 2018

@nita1984: odkladat to urcite nechci, ma pravo vedet co se deje. Jen mam strach, ze to nepochopi. Jsem citliva i normalne a ted kdyz jsen TEHU je to silnejsi a pak to nejde zastavit. Nechci se vystavovat stresu. Co kdyz to nepochopi a bude mi to vycitat, jak mam potom reagovat? Omlouvat se mu?

nita1984
21. dub 2018

@tehulinka91 to musíš vědět ty, co je správné. Jak to cítíš. Proč by ses měla omlouvat, když to tak necítíš? Na tohle ti nikdo neodpoví. Buď se musíš překonat (pokud ti za to vztah stojí ) nebo to musí pochopit (pokud jemu za to vztah stojí ) nebo půjdete od sebe. Moc jiných možností asi není

tehulinka91
autor
21. dub 2018

@nita1984: budu muset zatnout zuby a rict mu to. At mu da cas a netlaci na me. A uvidim jak to dopadne. Ale diky za nazor. I to mi pomohlo... =)

letadylkokane
21. dub 2018

@tehulinka91 nezapomen ale, ze je to i jeho detatko a ma pravo na to, jej po porodu vidat. Nejlepe casteji, nez urci soud, pokud pujdete od sebe. Tak se s nim zkus na vecech v klidu dohodnout. Hlavne si nedelejte naschvaly 🙂

tehulinka91
autor
22. dub 2018

@letadylkokane : Neeee to bych udelala jen v pripade kdyby se s nim neslo domluvit. Urcite chci aby byl se mnou na vsech vysetrenich a jeho prani byt u porodu urcite uvitam 🙂 Nejsem ten typ co by mu delal naschvaly... muj nazor je ze pokud ma ten druhy rodic zajem nevidim problem mu neumoznit cokoliv bude chtit podniknout. A po soudech ho urcite tajat nechci. Prosla jsem si tim s byvalym pritelem ktery resil 2 dcery a kazdou mel s jinou zenou. Je to narocne pro oba rodice i pro to dite. Zbytecny stres......

ivular
22. dub 2018

@letadylkokane No, kdyby jen vídat. Kdyby si např. zažádal o střídavou péči (což by asi mohl, když by mu zjevně dost pomáhala jeho matka), soud by ji klidně přiřkne už od jednoho roku dítěte☹

hlasimse
22. dub 2018

Musíš se nejdřív sama rozhodnout, jestli vůbec s ním chceš být. Jestli jo, ale vadí ti konkrétní věci, možná se zamysli, proč ti to vadí - co konkrétně dělá, že se podle tebe chová jako že chce pít z prsu matce? Jen to, že nic nezařídí? To může být jen zvyk. Ani spolu nebydlíte, tak nevíš, jak by se choval, kdyby měl s tebou domácnost. Musíš si prostě v hlavě srovnat, co přesně ti vadí, a pak to s ním citlivě pořešit.

vila_z_lesa
22. dub 2018

Ahoj, je to uplne normalni v tehotenstvi 🙂 mne v prvnim tehotenstvi vadilo i to, jak sklada uterku 🙂 ted cekame druhy a kdyz mi neco vadi, tak se musim ozvat

tehulinka91
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
tehulinka91
autor
22. dub 2018

@hlasimse : chapu, ze pro nej je to taky tezke a urcite mu nechci ublizovat. Dneska jsme si promluvili a nevypadal ze by to moc chapal. Prvni co ho napadlo, tak to ze mam nekoho jineho. Ale dohodli jsne se co dal a uvidine jak to bude fungovat. Snad to dopadne dobre.

renca1996
8. kvě 2018

Podle meho... Dite za to nemuze nechala bych si ho at bych s tim chlapem byla nebo ne... Zkus si s nim promluvit proc se tak chova... Nehazej to vsechno do zita

tehulinka91
autor
8. kvě 2018

No tak nakonec to dopadlo tak ze jsem se s nim rozesla. Zacal me psychycky vydirat a citove na me tlacil. Nedokazal pochopit to ze moje telo proziva urcitou zmenu. A mluvil jen a jen o sobe. Potom zacal strasit ze bude to dite nemocny atd. Proste hruza. Misto aby me podporil a snazil se mi pomoct byt v klidu tak me nervoval a stresoval. Pak me urazel a bylo to k nevydrzeni. Takze je konec. Snazime se ted domluvit co a jak o diteti, ale mluvi hlavne jen o sobe. Takzr je to tezke. Hlavne se snazim nerozcilovat