Odhalí CT rakovinu?

lenicka2323
26. únor 2019

Dobrý den, už nevím kam se obrátit ačkoliv vím že nejvíc budu vědět až od lékaře ale přesto jsem si řekla že třeba někdo bude vědět a poradí. Je možné aby CT odhalilo rakovinu? Můj táta před cca dvěma měsíci spadl v práci že žebříku na motorovou pilu na záda na pravou stranu a minulý týden ho chytly bolesti zad a měl malou srazeninu v moči v nemocnici dostal algifein a že to bude nejspíš ledvinova kolika.. Po 5 dnech zas bolest a to už CT odhalilo že je ledvina lehce zvětšená a že je tam nějaký tumor a prý se neví jaký na další návštěvu k dr jde až 13.3 a já jsem z toho nervove hotová zda to může být následek toho pádu jelikož hned po něm k dr nešel a šel až ten minulý týden skrz bolest zad. 😣

dat
26. únor 2019

@lenicka2323 tezko soufit jako nelekar.. ale rekla bych ze pad na zada nema s vyvojem tumoru nic spolecneho.. ct ti odhali patologicky prosces takze i nador.. nejsem si jista zda i normalni ct nebo jen ct s kontrastni latkou odhali zda je to solo nador nebo zda ma jiz nejake metastazy...? Kazdopadne tip nadoru urci i histologicke vysetreni - punkci z ledviny a toho loziska v ni..ale kazde pracoviste ma sve postupy metody atd.. preji at jsou vysledky co nejlepsi a drzim palce

lenicka2323
autor
26. únor 2019

@dat moc děkuji.. doktor právě říkal že je možné že je to srazenina že nejde nic vidět a toho 13.3 budou dávat nějakou tekutinu nebo co..

petuik
26. únor 2019

U mě odhalila, jen že je něco nestandartního a až další vyšetření potvrdily nemoc - magnet. resonance a histologické vyšetření.

lenicka2323
autor
26. únor 2019

@petuik u tatky právě taky něco objevily ale že neví jestli to souvisí s tím jeho pádem že by tam byla srazenina a nebo něco jiného no... A až 13. 3 tam má znovu jít..

petuik
26. únor 2019

Já na výsledky čekala skoro čtvrt roku a co se týče všetření taky to chvilu trvalo než se našly termíny. Ale hlavní je myslet pozitívně. 🙂) A hlavně ja to brala, jakože se nic neděje🙂)

janik01
26. únor 2019

Ahoj, manželovi při CT průtoku dolními končetinami našli náhodně na ledvině zhoubný nádor. Do 3 týdnů byl bez ledviny a doufám, že i bez dalších následků.

lenicka2323
autor
26. únor 2019

@petuik to je jasné no ty termíny jsou horší ale chápu to čeká spousta lidí.. Je fakt že se snaží m to brát taky pozitivně ale ten strach mě Teda premaha😒

@janik01 Ahoj, je zase fakt že když už se něco takového stane je lepší na to prijit dřív a o to dřív To resit.. Říkala jsem si jestli by to ct ukázalo i metastaze kdyby tam byli četla jsem i o příznacích na internetu ale to mě snad ještě víc vystrasilo přece jen má taťka už 63 let.. Jinak držím pěsti ať je manžel v pořádku ale určitě bude 🍀

janik01
26. únor 2019

@lenicka2323 nevím přesně, ale v podstatě mi po tom CT řekli, že to vypadá, že to jinde rozšířené není, ale že se uvidí při operaci. Takže asi i ty metastázy částečně vidět mohou. Manželovi je už také skoro 63, je po těžké mrtvici na půl těla ochrnutý, má i poškozený mozek. Takže musím vše za něj řešit.

lenicka2323
autor
26. únor 2019

@janik01 Taťkovi právě neřekl nic jen že tam je nález ale nevědí jaký ta nejistota je na prd on je jinak zdravý ale tohle teď nás všechny pěkný vyplatilo.. Jste statečná a šikovná že to takhle zvládáte 🍀

petuik
27. únor 2019

@lenicka2323 držím palce ať je to vše v pořádku

lenicka2323
autor
27. únor 2019

@petuik moc děkuji ❤️🍀

lenicka2323
autor
25. bře 2019

Dobrý večer, obracím se na vás s dotazem zda po ct kosti mohl být otci sdelen výsledek ct? Údajně jsou kosti v pořádku tak mě zajímá zda je to důvěryhodné nebo jestli spíše čekat co řekne urolog. Dekuji