Odhalí CT vyšetření metastázy?

lenicka2323
27. únor 2019

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá zkušenosti zda vyšetření CT odhalí metastaze? Děkuji

alubif
28. únor 2019

@lenicka2323 no to bude nejspíš CT s kontrastem.

lenicka2323
autor
28. únor 2019

@alubif a to odhalí o co se jedná?

lenicka2323
autor
28. únor 2019

@alubif Res :tumor renis l.dx.anm.hematurie konkrétně tohle má ve zprávě

bamak
28. únor 2019

@alubif děkuji za nabídku, ale nemyslím si, že by toto bylo místo, kde budu hledat vysoce odborné informace. Pracuji v Trn oboru. Už mi řekněte jaké nesmysly jsem napsala? Ne vysvětlení. Jen ten nesmysl. Našla jsem jen jeden " nesmysl" a to ony 2cm....kdy mi mobil udělal automatickou opravu, měly to být 2mm.

alubif
28. únor 2019

@bamak o těch kostech.

bamak
28. únor 2019

@alubif opravdu? Na metastazy je vhodné ct? A já myslela, že scinti skeletu.... To by mě zajímalo jak takové ct skeletu děláte.

lenicka2323
autor
28. únor 2019

Moc se omlouvám jestli jsem tu rozjela nějakou hádku

alubif
28. únor 2019

@bamak pokud se dělá CT ledvin , je zachycen zkelet od dolní th páteře po proximální femury, dělají se HRrekonstrukce obrazu kosti pro vyloučení kostních lezi a na ČT lze krásné rozložit osteolyticke i ostroplysticke meta od jiných leží. K celkovému posouzení meta skeletu se používá scinty. To vše jsem autorce napsala výše.

lenicka2323
autor
28. únor 2019

Takže ženy ct metastazy vidí či ne? A zvládla by jste mi prosím některá přeložit tohle '' Res :tumor renis l.dx.anm.hematurie''? Jinak všem moc děkuji ❤️❤️

alubif
28. únor 2019

@lenicka2323 to nic, jen mezioborová debata.😉 Neboj už koncim.

alubif
28. únor 2019

@lenicka2323 tumor- leze renis l.dx- právě ledviny, hematurie- krev v moci

lenicka2323
autor
28. únor 2019

@alubif moc děkuji přesně tak jsem to i já chápala.. Ta krev v moči mi nahání největší hrůzu..

bamak
28. únor 2019

@alubif takže jsem nesmysl nenapsala.... Ct není vhodná metoda k celotelove detekci kostních metastaz....nezlob se, nemyslím to jako útok na tvoji eruduci, jen mě zarazila ta silná slova o nesmyslech.

alubif
28. únor 2019

@bamak cituji co jsi napsala ,, Na kosti už vůbec CT není vhodné..." A to opravdu nesmysl je. Ale už jsme to vyřešily k oboustranné spokojenosti a já padim spát.

bamak
28. únor 2019

@alubif vytrhla jsi to z kontextu.... Psala jsem o limitech CT vyšetření ke screening metastaz
... A ano shodli jsme se, že k tomu CT vhodné není.... Dobrou noc.

lenicka2323
autor
4. bře 2019

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu co znamená UZ ledvin 02/19-bez zn. Městnani ledvin - v. S obraz Tu expanze dol.polu ledviny m
Moč.ery 1 leu 1

lenicka2323
autor
21. bře 2019

Dobrý den, uměl by mi někdo poradit co znamená tato lékařska zpráva? Dekuji

lenicka2323
autor
25. bře 2019

Dobrý večer, obracím se na vás s otazkou zda po ct kosti mohl být otci sdelen výsledek ct? Údajně jsou kosti v pořádku tak mě zajímá zda je to důvěryhodné nebo jestli spíše čekat co řekne urolog. Dekuji

ahyt
26. bře 2019

@lenicka2323 Dobrý den,
dle výsledku CT :nádor pravé ledviny, krvácení do moče.
CT 3/ 2019-nádorové rozšíření pravé ledviny,játra,slinivka atd/to jsou parenchym orgány/nebyly nlezeny metastásy,ani nejsou známky zvětšených uzlin-což je dobrá známka.
a včera měl scinti kostí a pokud řekli,že tam nález špatný není,tak bych tomu věřila,dovedou již odhadnout.
Dneska má CT plic a 2.4. se sejde komise, která veškeré nálezy zhodnotí a stanoví,jak se bude postupovat a vše předají urologovi.Dělá se to takto běžně.
a v závěru je napsáno,že před NE.l.dx- tedy před odstraněním pravé ledviny, bude vhodná CSK- cystoskopie- tedy podívat se do moč. měchýře
Myslím,že pokud budou výsledky ostatních vyšetření v pořádku,tak by mělo jít odstranit ledvinu i s nádorem dobře a pak záleží na histologii.A i kdyby to bylo ev maligní,tak takto ohraničené nádory ledvin mají moc dobrou prognosu,mám několik pacientů,kteří již xxxx let jsou v pořádku
držím palce 👍

lenicka2323
autor
26. bře 2019

@ahyt moc děkuji 🌺mě právě zmatlo že se ho na tom ct kosti ptáky jestli nespadl 🙄v prosinci sadl že žebříku na pilu.

ahyt
26. bře 2019

@lenicka2323 pokud řekli,ale že je to v pořádku,tak by mělo,na scinti je stav třeba po zlomenině vidět,ale vypadá jinak než třeba metastáza nebo i jinak vypadají jiné degenerativní změny než meta

lenicka2323
autor
26. bře 2019

@ahyt Abych řekla pravdu tak se bojím táta prvne říkal že řekly že je to v pořádku a pak mi řekl že se ho ptaly jestli nespadl a když řekl že jo tak se ptal jestli má zlomenou kost či co tak mu bylo řečeno že ne že to je v pořádku..

lenicka2323
autor
9. kvě 2019

Dobrý den, poradil by někdo prosím co to znamená? Táta má už po odebrání ledviny.

lenicka2323
autor
18. zář 2020

Dobrý den, obracím se na vás zda nemá někdo podobnou zkušenost..
Táta byl před rokem na nefrektomii ledviny měl nádor žádné metastazy a nic neměl nyní nález na plicích 8mm a je poslán do nemocnice do Brna na posouzení další léčby
Jinak všude ve zprávě je psáno že je to bez známek recidivy..
Nevite jak se postupuje dál? děkuji