Odmítli vám někdy sdělit výsledky vyšetření telefonicky?

denousek
28. čer 2011

Ahojky ,podobne tema jsem nenašla..mohu se zeptat když jste si měli na gyndu nebo kamkoliv volat pro výsledek vyšetření tak že vám ho odmítl sdělit po tel?ted jsem volala na výsledek manželova spermiogramu ke svemu gyndr a odmítli mi to řict..!! prý se mám dostavit,za 14 dni po dovolené!to se asi zbláznily..tak jsem řekla at se nezlobí že přijedu ještě dnes...jak kdyby mi po tel nemohli řict-dobrý-špatný-co vy na to?setkali jste se s tim-?

musko
28. čer 2011

@dendousek - zdelovaní výsledkov po telefone sa nesmie. Dr si nemá ako overiť, že Ty si naozaj Ty, može volať ktokoľvek a predstaviť sa ako Ty a čo potom? Sú to informácie citlivé a zneužiteľné. Vezmi si to z druhej strany - keby sa Tvoje výsledk dozvedel niekto iný, lebo by sa predstavil, ako Ty - myslím, že by si nebola rada. A lekár musí chrániť aj sám seba - pretože je to žalovateĺné - výsledy má povedať len a jednie pacientovi, tebe iba ak má od manžela písomný súhlas:o)

denousek
autor
28. čer 2011

@musko joale to teda pak nemuze rict ani me kdyz je to manzelovo spermio .-) tak proc tammam prijet

musko
28. čer 2011

ak ste sa dohodli, že výsledky chcete vedieť a máš manželov súhlas, tak preto tam máš prísť - pozná Ťa a vie, že je to naozaj Tvoj manžel a chcete otehotnieť, takže Vám na tom záleží obom. Ale do telefonu Ti to nepovie.

kutcher
28. čer 2011

@denousek ahoj holka, to je jako s výsledkama z amniocentézy - normálně mi to řekli, ale na druhou stranu by mi vadilo, kdyby to řekli komukoliv jen tak, mě se ptali jen na rodný číslo, ale asi by to měli mít udělaný tak, že si máte smluvit nějaký heslo jako u operátorů a byl by klid🙂

svataterezicka
28. čer 2011

Já teda nevím ale mě říkají výsledky po telefonu s tím že oni volají mě (mají moje tel číslo) nebo normálně pošlou jen sms. Tak se možná příště domluvit jakým způsobem ty výsledky se dozvíte....

evaviki
28. čer 2011

@denousek tak ja som si volala dnes pre nejake vysledky, sestricka mi iba povedala, ze sa mam zastavit pre lieky, nejak extra neupresnila, kvoli comu.. ale zase ked som mala v tehu zle vysledky, tak mi sami volali, ze je to zle, ci by som sa nezastavila, idealne v ten den.. tiez nekonkretizovala..

denousek
autor
28. čer 2011

jo taky jsem tam musela jet..a to jsem am byla tak 2 minuty celkem... začínám sveho gyndr nenávidet 😠

miuskas
29. čer 2011

@denousek Sice je to otrava, že tam člověk musí sám zajet, ale kdyby to řekl někomu do telefonu, kdo se představí jako ty by byl obrovský průšvih- stačila by např: zlá tchýně, bývalá manželka, zaměstnavatel, největší drbna z ulice- no myslím, že by se ti nelíbila varianta, že kdokoliv, koho to napadne, se dozví, co s tebou je... A hlavně by jsi ho pak zažalovala o pár miliónů, takže se nediv, že ti to nepoví :D :D :D

denousek
autor
29. čer 2011

@miuskas jj máte pravdu neco na tom bude..ale muzou prece volat na muj telefon ktery tam maji,, ☹

miuskas
29. čer 2011

@denousek já znám některé doktory, co volají a jiní ne- známý říká, že se na to může vykašlat, že by pak nedělal celý den nic jiného než se snažil někomu dovolat a on mu to nebere :D
To je asi různé dle doktora, asi bych Vám doporučovala se s ním propříště domluvit 🙂