Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Druhý screening, podivné výsledky. Máte stejnou zkušenost?

eiram7
14. dub 2020

Ahoj holky,
mohu se zeptat, jestli jste měla některá podobný problém?
Teď mi volala sestřička z gyndy, ze přišly výsledky z druhého screeningu a ze jsou negativní. Ale vyšla mi pry nějak podivně disproporce mezi utz a výsledky krve. Takže mě pry budou muset odeslat na genetiku.
Zítra mi doktor rekne vic.
Má některá z vás stejnou zkušenost? Bylo nakonec vše v poradku? A jaké jste na genetice musely popřípadě absolvovat vyšetření?
Moc děkuji 🙏

lenka_tom
14. dub 2020

@eiram7 asi bych se tím zbytečně neplašila. Já byla na genetice kvůli věku a že mi vyšla hraniční (vysoká) hodnota HCG. Celkově byl ale výsledek negativní a to bylo nejdůležitější. Nejdřív mi na gynekologii udělali další odběr krve na triple test a rovnou to předali do Gennetu. Potom byl pohovor s genetičkou, která nám vysvětlila, že se vlastně nic neděje, protože podle triple testu hodnota HCG klesá, ale samozřejmě řekla, že na 100% genetické vady vyloučí jen odběr plodovky. To by ale řekla komukoliv s jakýmikoliv výsledky. Doporučila nám absolvovat ultrazvuk u jejich specialisty a ten pravděpodobnost Downa snížil ještě na polovinu. Pak jsme k němu museli rovnou i na druhý screening, aby porovnal data z výsledků. Všechno bylo v naprostém pořádku.

vladienka
14. dub 2020

@eiram7 uplne nerozumiem o akom druhom screeningu hovoris. Druhy screening sa robi cca v 20tt bez odberu krve, len utz- podrobna morfologia plodu. Niekto to kombinuje s tripple testom a ten by som vobec nebrala do uvahy.

lenka_tom
14. dub 2020

@vladienka jsem tele, motám výsledky prvního screeningu s druhým 🙂 Každopádně mně ten triple spíš pomohl, ale brali si z něj jen nějaké hodnoty.

eiram7
autor
14. dub 2020

@vladienka ja se v tom prave sama nevyznám. Naposledy jsem byla u doktora 16+6. Brali mi krev, a pak jsem šla na utz s tím, ze mi rekli ze se jedna o druhy screening.
Prave mi nesedí, ze mi dělali ten utz screening u taky brzy. Vzdyt by to mělo být až ve 20. tydnu ne?
Takže myslis, te ta krev byly tripple testy a samotný utz ten druhy screening?

eiram7
autor
14. dub 2020

@lenka_tom moc dekuju za info. na ten pohovor do gennetu mám jít podle sestřičky taky, tak snad se bude jednat jen o nej, případně nějaký podrobnější utz

lenka_tom
14. dub 2020

@eiram7 my měli kliku, nikdo nás nikam netlačil, jen nás informovali o možnostech. Hororový scénáře se nekonaly. Mužův kamarád to měl bohužel přesně obráceně, tlačili je do amniocentézy. Prcek se samozřejmě narodil úplně v pořádku. Prostě se připrav na oba scénáře. Budu držet palce, ať se tě týká spíš ten náš 🙂

eiram7
autor
14. dub 2020

@lenka_tom dekuju moc za zprávu. Doufam, ze budu mít podobnou zkušenost jako ty.🙏

ferda90
2. srp 2020

Ahoj maminky, byla jsem v prvním trimestru na screeningu a ve 20 týdnu jdu zase na další screening, nevíte co se tam bude dělat? Sestřička mi jen řekla, že máme jít na screening a pak na srdíčko, ale nevím co se bude vyšetřovat? Děkuji

vladienka
2. srp 2020

@ferda90 kontroluju sa podrobne organy- mozog, srdce, skontroluje sa zaludok, ruky, nohy, pater, mnozstvo plodovky, odhad vahy..

ferda90
2. srp 2020

@vladienka ahaa děkuji za info 🙂