Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
15. lis 2008

Zlatu je jech devět prvňáčků ve třídě, je pak spojená až druhá a třetí třída. No tady paní učitelka má vždycky jen prvńáky, tak to má našprtaný 🙂 ,ale úkoly dává, teda čtení, psaní, ale ono se to procvičovat a zopáknout musí....i dnes jsme psaly na tabulku a četly.

No a telátka to jsou...to mě teda jediný štve, že učitelka jim píše jen minimum věcí do deníčku, aby prej děcka trénovaly paměť a tím pádem já se nic nedozvím....to jsou zmatky! Třeba dnes z naší dcéry vypadlo, že pan učitel na flétnu dojíždí do Bohuslavic, že bych ji nemusela vozit až do Konice... nebo třeba jsem se dodnes nedozvěděla jaký jsou přesně ve škole kroužky, protože mi to prostě nikdo neřekl ani nenapsal.... 😒 . Toš tak.

Zlatuš a ty nejsi bandaska ale termoska...máš ho teplý to mlíko, ne? 😀

jo a urvalo se mi dnes ucho u trouby, u dvířek... 😅 , prostě pořád něco.

cecil
15. lis 2008

A včera náš starosta hlásil že se dnes mají platit popelnice a internet....vždycky to taky vyhlásí na poslední chvíli! 😠 ........můžu se zeptat kolik platíte?

My za odpad...350 Kč/osobu...a internet 200 měsíčně. Ty popelnice se mi zdají docela drahý, internet ujde, víc bych asi nebyla moc ochotná platit.... 🤐

cecil
15. lis 2008

Jo a ještě jedna veselá z dnešního odpoledne...Štěpánka letěla kadit a jako vždy musela mít knížku a by si početla 😀 a Emča viděla jak sedí na záchodě s knížkou a hrozně se tomu chechtal a říkala : Pipi, a a a hcechtala se. Já jsem myslela že se směje tomu, že kadí, ale Emča k tomu přidala znak pro knížku a znova : pipi a a .....tak se jí ptám Pipi čte na záchodě, to je taková sranda? A ona NOOOOOOOOOOOOOOO 😀 😀 😀

bazalka
15. lis 2008

Ahoj holky!!!

Zlatus, Champix je lek na odvykani koureni ... ale vse je o vuli. Chapu Premu, ze v hospode to laka, ale dycha to furt, tak plice dostavaji zabrat ☹

Zoterka, ta ulne zmizela a tak byla dobra. Vilas na ni desne vzpomina 😉

Evko, s tou skolou je to super ... jo za nas to bylo jiny, ruce za zada a poslouchat 😠 😠

Marci, jsem se s tema hardama nasmala ... uplne to vidim, ale jsem stejna, teda skoro 😉. Kdyz si vzpomenu, co jsme nosili jako maly 😅

U nas teda nasi uz nastesti nekouri, tchani taky ne, ale braci jo ... vzdy je zenu na balkon a i to nadavam, ze by meli jit radej ven.

bazalka
15. lis 2008

Evko 😀

My platime za net 300,- mes a za odpad 400,- rocne.

Dnes byl malos poprve na delsi dobu u nasich ... uple v poho, jen po obidku usnul a vzbudil se za 40 min s placen, asi se mu neco zdalo a leknul se, byl pry vysoklej ☹. My jsme s tatinem behali po obchodech ... sileny, vsude desnejch lidi, Globus praskal ve svech 😠 ... nic moc jsme stejne nekoupili, jen tunu jidla 😉
Pak jsme si zajeli na papku, do te nove restaurace na Kopecku vedle ZOO ... je to tam tottalne exkluzivni, dobry ceny, ale ta obsluha 😠 😠 😠 ... mladosi, nic nevedi, neumi nosit jidlo, Kdyz otevreli, meli tam super lidi, delala tam i jedna kamoska, ale brzo zdrhla, pry jim neplati ☹. Tak se tam asi personal meni jak ponozky.

Holky, zdarec a fajn pokracovani vikendu!!! My jedem zitra ke tchanum

konoupek
15. lis 2008

Ahoj holky,tak oběd u "tchýně" jsme přežili a zítra si dáme druhý kolo 😀 😀 ,abych jako nemusela vařit,takže aspon v tomhle to má zase výhodu 😉 .
Ivi my dnes byli v Globusu taky a lidí tam bylo neskutečně 🙄 .Koupili jsme pár ptákovin a valili domů.A to nechci vidět,jak to tam bude vypadat tak 14 dní před vánocema 😝 .
Evi my popelnice platíme tuším 450kč,ale to fakt nevím,nechci kecat a net máme zadarmo,pže Tom ho tu ještě s jedním kamošem zakládal,jinak ostatní platí 300kč a pak je tu net obecní a ten je taky za 300kč.Za dvě stovky to máte super cenu 😉
Jooo a zrovna včera jsme s tatinem vzpomínali ne nugety,jak nám chutnali,když jsme byli malí a že stáli asi 2,30Kčs 😀

fajn
15. lis 2008

když tady čtu o těch vašich chorobách tak vám musím taky napsat jak jsem s Didkou byla na gyndě. Pořád mrčela že ju bolí pipina při čurání. Tak jsem sní šla k doktorce dětskařce a ta nám dala optalmo septonex co je na oči. No ale pořád to trvalo a měla jsem strach aby neměla srostlou pipinu někdy to maly holky mají. Objednala jsem se do Uničova já tam chodím taky je tam super doktor a dětská gyndařka. Ta jí zjistila že má zánět tak zavádíme mastičku no je to horor mám strach abych nebyla první 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale zatím v pohodě od narození byla roztažnožka a tak spolupracuje dobře. Ta starší když to vidí tak je ztoho úplně vedle že se dá něco strkat do pipiny. 😲 😲 😀 Tak doufám že to bude v pohodě. A ta malá má zážitek z velké postele jak blázen ,myslí tím kozu 😀

cecil
16. lis 2008

Fajn 😕 to se teda taky nenudíte, no a starší má aspoń průpravu do života 😀 .
No Štěpánka jak chytne nějakou rýmu, nebo nachlazení, tak hned má červenou pipku. Já se umývám Intimou do Hadka, tak ji tím taky vždycky začnu umývat a ještě jí šupnu laktobacily do pusy a vždycky jsme to zvládly takhle. Jo a ještě mi poradila dětská že taky Pityol je dobrej a je to pravda, stačí máznout.

No net máme levnej, jsme na to dvě obce dohromady, kdyby jsme ho chtěli soukromě, tak stojí 500 měsíčně. To bych nebyla ochotná dávat, to bych to radši strčila na stavebko a umřela blbá 😀 .
Spíš mě štvou ty popelnice...rodina platíme 1400 a to třídím plasty, sklo, papírama podpalujeme doma, ze dvora a ze zahrady(listí atd) to většinou hodíme na hnůj, takže do popelnice dáváme opravdu minimum.

Jani a nugetky ještě jsou!!! Lískooříškové a arašídové. Já milovala ty arašídové, onehdy jsem si jednu koupila zblajzla a pak mi bylo tak blbě ☹ , zase ty moje alergie. Takže můžu utřít nos.

A Zoretka mi něco říká, ale nemůžu si to vybavit. Co to konkrétně bylo?

cecil
16. lis 2008

JO a mám teda problém, dřív jsme "tomu" se Štěpánkou říkali pipina a teď si Emilka zkracuje Štěpi na Pipi, takže Pipina je Śtěpánka a teď nemáme jak říkat "tomu" 😅 😀 😀 😀 . Čurinka se mi nelíbí, ale asi nám nic jinýho nezbude 😀 .

Stejně je zajímavý, jak je ten život propletenej, mě se třeba vždycky líbilo jméno Josefína, Pepina, ale nikdy jsem na něj neměla odvahu. A Emilka teď říká Š. Pipi, nebo někdy Pepi, takže teď máme Pepinu doma i tak! 😵 A kdyřž se Emilce sejde belděmodré bodyčko a modrým pyžamem po synovci , tak máme doma Lojzíka 😵 🙂 .

Páček holky, pěknej prodlouženej víkend....to je blaho když se budeme zítra ráno ještě válet v posteli 🙂 .

dali
16. lis 2008

Zdarec
zdravím Vás VIKI za mě obaluje řízky tam mám vegáč 😀 😀
Ve středu jdeme na ty mandle a včera jsme se dozvěděla že nás bude na pokoji víc tak se mi tam vůbec nechce,těšila jsem se že to bude jako na dětské klinice jen já a Vikča.....navíc jsme zjistila že ve stejnej den tam bude jedna bú tady z Příkaz(ona to byla moje kamarádka kdysy než mi chtěla lést do zelí na oslavě narození Filípka,tak asi chápete proč se mi tam nechce 😠 😝 😢

Za popelnice,stočné a kanalizaci vypláznu ročně 3600 za nás 4., za net platíme 300 měs.,myslím že popelnice stojí tak 400-450,taky mě to štve,protože vyvážejí jen jednou za 14dní a taky tříme odpad jako blbí trpíme za ty co ho netřídí 😠

No a my říkáme prcina a můj manžel tomu říká všelijak.....,ale v Praze kámoška tomu říká buchtička a když s malou pekly buchty a ona jí říkala Agi dáme buchtičku do trouby,tak ta si jí držela a plakala že neee 😀 😀

Tak si ten prodlouženej víkend pěkně užijte 🙂 my dnes ani nemáme žádnej plán,jen tatin ten jde na fotbal on 13-15h a pak asi půjdem k našim na kafčo 😉

zlatka
16. lis 2008

My říkáme fifinka, fifina. A to druhý bimbásek. Pipina je u nás slepice. A určitě bych neříkala buchtička ani kačenka, bo pak potká Kačenku na ulici nebo jak píše zdenča s buchtičkou....

hezkou neděli.

konoupek
16. lis 2008

Ahoj holky,
tak my tomu říkáme stejně,jako u Zlatuš,fifinka 🙂 .A musím říct teda,že jsme pozvaný na oběd i zítra 😎 ,takže jako tři dny nechytnout na vaření je pro mě ráj!!!!!!!!! 😵 .Dnes jsme byli pouštět draky se "švagrem" a ještě půjdeme i s babi a holkama.Jen vyzvedeneme Denuš u mé mamky.Ale už jsem zmrzlá ,jak ho 🤐 .

cecil
16. lis 2008

Teda chudák Fifinka ze Čtyřlístku 😀 😀 😀 , no my tomu ještě řikáme prcinka, prcka, ale to se plete s prdelkou jako zadečkem. Jo a fifi se mi vybaví pes co měla kamoška ve Španělsku 😅 😀 .

Páček, jdeme k babičce, včera večer jsme u ní rozpily víno, dělaly jsme si svařák.....ááááááá....a dnes to dorazíme 😉 .

Jani závidím tři dny nevařit, kurnik to už se mi dlouho nestalo...

bazalka
16. lis 2008

Marci, tak to mate veselo!!!

Evko, Zoretka byla takova tycinka, obalovana v cokolade a uvnitr duta ... byla z nejake vlakniny ... takovy stribrny obal, teda pokud si dobre pamatuju. Ja jeste vzpominam na oplatky Havana, babicka je davala ke kafcu 😅

Zdeni, teda takovou pomocnici bych brala!!!! 🙂 S tou nemocnici ... uplne te chapu 😠, ale jeden den nejak prezijes. A s buchtickou dobryyy ... u nas se rikala blazenka, kdyz jsem byla mala 😀 😀 😀.

Zlatus, Fifinko mi rika muj tatka 😀 ... snad se to berunka nedozvi 😅

Teda Jani, ta tchyne se prekonava ... ale co, aspon mas vegac 🙂

My jsme byli dnes u tchanu, trochu divocina, ale fajn. Az na darek kterej dostal Martas od svagra a jeho pritelky ... dali mu letajici kravu ... hnus, otres a pak nemaji byt decka zblbly ... jedriv si mysli, ze je krava fialova a pak jeste lita 😖 ... krava na papirovy kridla, povesi se n silon trena lustr nebo futra, zapne se a ona lita dokola a mava kridlama 😕 🙄 😖 ... no, visi u tchanu v loznici na svetla, doma takovou hovadinu nechceme!!!!

A zitra .... zitra si jdu pro novou hlavu, tak mi drzte palce ... snad bude chlapec kreativni neco hezkeho mi na hlave ukuchti 😉

dali
16. lis 2008

Ivčo ty chodíš k chlapovi??? 🙂

A Fifi říkám Fildovi 😀 😀

Včera jsme byly na oslavě 5 narozenin u Viktorčené kamarádky a byly tam asi 3 5ti letý holky a tři 5ti letí kluci a řešily jakého ho který tatínek má(no nemusím psát co že??? 😀 ) 😀 😀

bazalka
16. lis 2008

Zdeni, dobry tema 😲 😅 😅. A k chlapovi nechodim, pujdu poprve.

Prave si s tatkou hrajem ... dnes jsme koupili popelare pro Martase k Vanocum a davame je dohromady, polepujem ... no parada, uplne nas to chytlo ... normalne malymu zavidim takovou hracku

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18193783&tab=0

dali
16. lis 2008

Ivčo moc dobrý,mě by popeláři taky bavily 😀 😀 ..my se bály že by je Filda ještě rozbil tak jsme koupily tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17103416&tab=2 muže si dávat dovnitř věci,to ho hrozně baví otvírat dveře..... 😉

dali
16. lis 2008

....jo a ještě tohle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12750093&tab=0

to je do 120kg tak může jezdit i táta 😀 😀 😀

entik
17. lis 2008

dobre svatecni rano 🙂
my mame dnes tatu v praci, chtela jsem jit na bazen, ale mam ted lenoru, nejdete nekdo taky, to by me donutilo 😉

vcera jsme byli v ZOO, az na tu zimu to bylo supr. Matej byl nejvic nadseny z rybicek (klasika 😅 ) a z selem, ale vubec vse bylo zajimave, zirafy uzasne, parada. az zmensim fotky, tak sem nejake dam.
v sobotu jsme meli rodinnou oslavu, a u nas, ale bylo to fajn.

janica..
autor
17. lis 2008

Ahojky,

Ivi tak ty popeláři vypadaj luxusně, kde jste je koupily? a vydává auto zvuky?

Zdeni zdáááááár ukazuj se častěji 😉 kor když máš doma takovou pomocnici 😉

konoupek
17. lis 2008

Ahoj holky,
Jani ty popeláře jsem viděla i u Mihaje 😉 a paní co tam prodává říkala,že si s tím prej děcka úžasně vyhrajou.Zrovna se tam na to totiž taky někdo ptal.
Kurna mě se vůbec nechce chodit ven,když je tam pořád taková kosa 😖

dali
17. lis 2008

Zdarec, já bych se ukazovala častěji,ale není čas...te´D se tak nemusím učit,protože dnes je volno a ve čtvrtek jsme v té nemocnici tak nejdu do školy 😝

Jinak teď jsme byly pouštět draka a konečně nám lítá 🙂 táta byl rád 😀 😀 😀 ,ale jinak je tam hnusná kosa,tak teď už se opět žhaví tv a pc 😀 😀 ,ale já jdu Fífovi stavět autíčka z chevy,to má nejradši.....jinak dobrej tip na vánoční dárek je lego duplo 😉 ...my teda jedem v CHevě,protože Pavel si myslí že je to stejný,ale pššššššt není legoje lepší 😀

janica..
autor
17. lis 2008

Zdeni jj kostky taky u nás frčej, já mu zas z nich stavím garáže 😅 a on si tam jezdí s angličáčkama, hrozně ho to baví 😎 Lego duplo taky máme 😉

A co Viky bojí se? nebo to nevnímá? chudinka malušká ☹

Hmm Jani tak popeláře jsem přehlídla 😅

dali
17. lis 2008

Jani
bojí,ale nedá to najevo je tvrďák....já jsem z toho taky trošku v péru...no snad to bude ok 🙂 ...štve mě že tam musíme den dopředu a zbytečně tam celej den trčet a to si myslím že pro ni bude blbý že bude čekat kdy to už bude mít za sebou...tak jak já když jsem šla rodit a celej den jsem byla na nervy ☹
No dnes ráno zvracela.......měly jsme na snídani topinky a asi jí nesedla,tak má dietu a je ok 😉

fajn
17. lis 2008

dali ahoj, jestli jdete do špitálu jako do fakultky tak vás jeden den přijmou a pustí dom a druhej den přijdete nalačno a půjde na zákrok a druhej den dom takže jste tam jenom jednu noc . Aspoň před měsícem to tak bylo 😉

konoupek
17. lis 2008

Joooo tak Duplo taky plánujkeme pod stromeček.Švagrovi holky ho mají a vždycky,když tam s Denuš přijdem,tak se na to vrhne 🙂 .I když ty ceny jsou taky 😝

dali
17. lis 2008

Ahojky Fajn, tak to by bylo super...vím že to tak má mít ta jedna co tam taky jde s malým....co vy jste tam byly před měsícem???

No konoupku ty ceny jsou příšerný,ale pokud plánujete dalšího potomka někdy tak se to vyplatí,my koupily tu chevu a taky je fajn,ale pro prcky až tak ne,no stavíme my s tátou a tak se jim aspoň věnujem 😀 😀

fajn
17. lis 2008

ne kamarádka ,já jsem měla jít s Didkou v září ale moc se mi tam nechce . Vyšetřoval nás tam nějakej arab nebo co to bylo a ani se jí nepodíval do krku a řekl že má velkou mandlu že to pozná podle očí. No tak jsem si vzala papíry a pak omluvila že je nemocná.

dali
17. lis 2008

Jj mě se taky nechce,navíc ona měla jít protože špatněji slyšela a podle vyšetření je to jen minimálně a to jen když má rýmu,teď nebyla asi půl roku nemocná...no ale dostala jsem papíry kde je napsáno co se může stát když má dítě zvětšenou mandly tak radši půjdem a snad se jí pak nerozjedou angíny 😒

Docela jsi mě uklidnila,že tam nebudu muset být dva dny 😝 🙂

Holky všímáte kolik jsme toho dnes napsala??? 😀

bazalka
17. lis 2008

Zdeni ... mas od nas pochvalu za dnesni aktivitu 😀.

Jani, zvuky nevydavaji, ale jinak jsou boziiii!!! Ale oni v realu prece popelari zvuky nevydavaji, krome rachotu popelnic 😀

Vilas ma totalne blokly zada ☹ ... i jsem mu musela dopo pichnout neco od bolesti, aby se vubec hnul 😔. Odpo u nas byli brasi, tak jsme pokecali ... bylo to fajn

Jo a mam novou hlavu ... cena silena, ale zmena poradna!!! Jsem spokojena ... ten borec bl fakt dobrej, nasmali jsme se a je fakt kouzelnik, striha tak jinak a fakt si se mnou hral. Byla jsem tam skoro 2,5 hodky 😅