Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jakoubka
1. črc 2009

Tak to Kubajz na mě už před druhou hulákal.Chceme jet na Amošku,já na kole a ségra autem 🙂

janica..
autor
1. črc 2009

Premiéra jo? tak ať se ti dobře jede na novým kole 😉 a hlavně nespadni 😀 😀

zlatka
1. črc 2009

zdar matky,
jsem měla áčko menší, tak se omlouvám, ale jako čtu vás, to joo.
Tak u nás dnes vůbec nepršelo, zase to spadlo jen na Olomouc.No, Beruš začala mít dobrý hysteráky, denně min. ze dva, abych věděla, že ji mám.......jako super to je. Mezi dětma se to ještě dá,to je v poho, ale doma, když ji přestanu bavit a začnu nuidt nebo když není po jejím....parádička.

No a taky nám v pondělí umřel náš pejsek, bylo a je to pořád smutný, hlavně ta druhá dobrmanka, co s ní od narození byla, je te´d totálně nepoužitelná, neumí být na dvoře sama....

Marti, s papírama moc nepomůžu, jsme ve stejné situaci🙂

janica..
autor
1. črc 2009

Zlatuš nekecej, to já teď řeším taky, tak týden, mladej jak není po jeho, tak je průser největší, no ale dnes i včera byl v poho, tak doufám, že už je to za náma, no uvidíme, ale fakt to byla hrůza, jsem už neměla sílu a normálně se rozbrečela 😒

To je mi líto s pejskem 😔

bananek
2. črc 2009

Ahoj holky tak koukám že jsme ve stejné situaci naše mladá zuří tak až je fialová to jsem z mlaďochem nikdy nezažila.A máme teda dost problém i z papáním když řekne že né tak do ní nedostanu ani lžičku začne se mrška nadavovat tak že to rači vzdám ona je ten typ že celej den nemusí jíst no děs a ztěma vedrama se to ještě zhorší to co ona váží ve dvou letech měl mlaďoch vroku.
Jo Jani nekteří rodičové nepřemýšlí my jen sednem do auta už mám dokořán a když táta vletí jen na minutku do obchodu tak už mám zase všechny dveře dokořán a děcko bych tam nikdy nenechala to jsou teda nápady.A covůbec nechápu jak může nechat děcko v autě a jít do práce a nevšímnout si ho to je pak debil nebo nevím jak to nazvat 😉 😉 😉 😉

cecil
2. črc 2009

Jo, Banánku, debil....přesněji to nazvat nejde.

Ženský...Emča má od rána horečku. NO taky není divu....sednem do auta, tam padesát stupňů, děcko zpocený, vlezem do obchodu, tam zaes všude klima a zima....na děckovi studenej pot...měli jsme ji v to úterý nechat doma ☹. A včera ta zmrzlina jí taky nepřidala....já prostě zmrzlinu nenávidím a když vidím jak na to děcka letí.... 😖 ...navíc Śtěpánka vytáhla zmrzlinu z mražáku, ani se nezeptala, Emča to samozřejmě viděla a chtěla taky... 😠 , musím dát Štěpánce instrukce, aby byla příště víc nenápadná.

Banánku, Emi má ve dvou letech taky 11 kilo, nic si z toho nedělej. Máš ji na výchovu nebo na výkrm????? 😀 A zrovna teď jsme se bavili, že Emča je býk, ale nevzteká se moc, to ne.....jen když řekne ne-zrovna u jídla, tak do ní nikdo lžičku navíc nedostane. Prostě má jasno. A já už se o to ani nepokouším. Já to respektuju. Však když má hlad, řve "mám had" a hotovo. Domluví se, tak co.

Toš já jdu něco dělat, dnes jsem stěží uvařila a Emi už podruhé dnes spí.

začínají tropy, prý do úterý a my budeme nemocný doma ☹ . A dusno je, to je děs!!!!

Zlatu, pořiďte druhýho pejska na dvůr, uvidíš jak se dobrmanka spraví. Mně dnes ti naši čokli taky nasrrrrr...ali! Napřed skákali do sklepovýho okýnka za kočkama, tak už mám oba truhlíky rozsypaný a polámaný kvítka a pak si navzájem žrali žrádlo, servali se u toho tak, že jsem myslela, že se sežerou... 😠 ..to byl hned zrána tlak!

páček

entik
2. črc 2009

hojky holky,

Zlatu, pejska je mi lito ☹

Matej ma tento tyden rymu a kasel, ale jinak je dobry a dokonce se naucil i smrkat.

Jinak na svatbe bylo skvele, Matysek mel plno zazitku, z cestovani, z brna i svatby. Jen na me toho bylo celkem dost, prijela jsem totatlne unavena 😒 hlavne z toho cestovani...

Kdyz jsem byla v brne, tak jsem se koukla do Brany k detem, porovnala nositka, koupila lanolin a knizku o bezplenkovce, tak kdyby jste pak nekdy nektrera chtela pujcit, tak rada pujcim 😉

A ted ctu knizku od LIndi, je fajn, jako prvni dil, supr se to cte a pak Nova doba porodni, je to o historii porodu u nas i jinde ve svete, o ruznych vyzkumech v prenatalnim zivote, a tak.. zajimave🙂

O vikendu jedem stavet tabor, tak uz se tesim mimo mesto. Vypada to, ze letos krome tabora nikam nejedem ☹ , tak jsem z toho mela ted dva dny blbou naladu, ale dnes uz lepsi.. 😉

Mejte se!

zlatka
2. črc 2009

No, Peti,hlavně abyste měli lepší počasí a nepršelo vám tam každej den. Snad už tohle brzo skončí.S tím dusnem máte recht, ale je to tím vlhkem všude a potrvá to, než se to zase ustálí. Jako o otm dítěti v autě-to je strašný, taky to nepochopím, jak někdo může zapomenout, že veze dítě do jeslí, chudáček malá, ta tam musela řvát jak tygr.

Co se týče vztekání- spíš to jsou takový návalůy láče-něco jí nejde a hned spustí, neo si usmyslí, že ji mám nosit, krmit a v takových případech je to hra- kdo s koho, snažím se vydrže a vyhrát nebo se někdy domluvíme na kompromisu, když vidím, že je jak beran a neustoupí.Ale teda ještě nefialoví, Marti, to ne. Taky jsem si všimla, že to je hlaně tehdy, když já si dělám svoje, jakmile s ejí plně věnuju, tak je zlatá.Peti-tu knížku(y) bych si ráda pak půjčila a přečetla, teď čteš od lindi respektovat a být respektován?

linn
2. črc 2009

Zdarec,
no to vlhko je priserny, pres zimu jsme byli radi, kdyz jsme tady v baraku diky vysouseni srazili vlhkost na 60% a ted je tady 80% 😠

Evi, sim, nejaky ten receptik s cizrnou, jesm psala vcera 😅

Zlatus, Peta ma ted to moje pokracovani Stastnych deti, jestli chces, tak si to pak od ni pujc. resp.... jsem ted zacala cist, ale asi to bude chvilku trvat, pak pujcuju Pete a pak Jance, tak jestli chces pak 😉 zapisu te do seznamu.
S pejskem me to mrzi, budete kupovat jineho?
Nam minuly tyden posel i ten samecek osmak, tak ted jsme bez zviratek ☹

Peti, a co nositka? Manduca nebo Ergo? Ja ted tu nasi peru, tak snad to prezije, byla pekne nechutna, Sebik totiz s oblibou cuca a kouse jednu stranu 😒 peti a chces s druhym zkusit bezplenkovku?
A ten tabor, no snad vam vyjde pocasi lip jak loni, to prselo, co?

linn
2. črc 2009

prave mame 10 000 prispevku 😵 😵 😵 😵

A zdravime do Brna pilnou studentku 🙂

bananek
2. črc 2009

TEDA TADY JE MRTVO!!!!
Jinak Zlati ono je to taky tak pokud se jí věnuji tak je nejzlatější a moje nejmilejší kočenka ale jak mám moc práce a nevím z které do které a do toho si začne vydupávat své potřeby tak pak to končí právě i stím že je fialová a já prostě neustoupím jsem vesměs na vše sama a nedá se to z barákem a zahradou atd.zvládnout ,ale zase během dne ten čas se snažím nahonit a vrátit ji to aby nebyla ošizená.

Teď dělám velkou generálku skříní tak to tu mám jak povýbuchu a navíc mě není zrovna stěch veder nadvakrát tak mě to nebaví manža se mě dneska ptal co jsem celej den jako dělala že mu připadá že je toho tady víc než včera tak jsem mu odpověděla že h...o a že se vtěch hadrách celej den válím a odpočívám ha ha ha mě nena..re 😀 😀 😀 😀

cecil
2. črc 2009

banánku, tě vidim v barvách, jak se v těch hadrách rochníš 😀 😀 😀

Lindi, promiń.....tak cizrnová pomazánka: cizrnu namočit přes noc, ráno vodu slít a vařit asi 3/4 hodiny šokově...tzn. přilít trochu studené vody a nechat znovu přivést k varu. Zlepšuje to stravitelnost. Taky ještě dám trochu česneku, nebo zelených řas, nebo saturejky, nebo kurkumy, nebo od všeho trochu.... 🙂. Když nebudeš mít nic, tak prý i trochu pepře zlepšuje stravitelnost.

Pak ji umleu /rozmixuju...a přidám máslo/floru, sůl, česnek, cibuli, kys. okurku, hořčici....prostě všechno jako do škvarkové pomazánky, nebo co máte rádi. Zamíchat, jíst.

Taky je dobrá cizrnová polívka s píorkem, postup obdobný, jen ji vaříme ve víc vodě, + přidáme polévkové koření a pórek. Já mám ráda cizrnu celou, holky zase mixovanou, jako krém, takže ji pak dám do dvou kastrolů a jednu jím tak a děckám to mixnu.

A já myslím, že Peťa už dělala bezplenkovku i s Matějem, ne?

Já teď nestíhám číst, snad zase až na podzim...

A Emče na horečky zabraly bezvadně slivovicové ponožky...namočí se ponožky do vody, trochu pokapou slivovicí a natáhnou na nohy, přes to ještě igelit(já zapomněla) a na to teplé ponožky. Emilce jsem to natáhla ve spánku a pálila opravdu hodně. Vzbudila se ale bez teploty a celé odpoledne je už mnohem lepší. Taky jí dávám Belladonu, takže to vypadá, že to zvládneme tímhle.

Tak zdravím a páček....

linn
2. črc 2009

Evi, diky 😵
Od tebe se fakt dozvim spoustu alternativnich metod lecby, super 🙂 tak, at je Emi ok 🙂
dobrou .

jakoubka
2. črc 2009

ahoj.
No,ze vztekáním ani nemluvím 😠 A nedej bože,když není po jeho 😠
U nás to nejde vyřešit ani po dobrým ani po zlým 😒 Už ,fakt nevím ☹

Dnes vyhodil ze 6 patra ponožky a plinku 😲 A já lítala jak kretén nahoru dolů 😒

Zítra jdu ke kadeřnici 🙂

janica..
autor
2. črc 2009

Dobrý večír,

Evi super typ s tou slivovicí, to jsem ještě neslyšela......paráda, že tak brzo na Em zabral 😉

Taky zdravím Ivušku 😎

Lindi a jak zvládáš nošení Sebíka, není na tebe těžkej, myslím tím, že jsi takový pápěrko 😅

jakoubka
2. črc 2009

jani-promiň,že jsem neodepisovala na ICQ,byli jsme ve městě.Na nákupech 😀

janica..
autor
2. črc 2009

Tý jo, co furt kupuješ v tom městě, se z tebe picnu 😅

entik
2. črc 2009

lindi, my prave s matejem bezplenkovali a bylo to paradni, nedam na to dopustit, tak jsem si koupila i knizku, at to mam odborneji 😉

entik
3. črc 2009

tak vcera jsem to uz nedopsala, vzbudil se matej a "au, au". neklidna noc, dnes horecka a nikam nejedem☹
za prve nepomuzu a za druhe jsem se tesila pryc z domu, tak ani jedno.. chjo.

zlatka
3. črc 2009

To je teda smůla, Peti 😢

my jsme se dneksa byli dopo koupat u babi a dědy, malá nadšená, i když voda měla jen 24 st., snad to taky přežije a nelehne, ale jen ať si zvyká.

Tu cizrnu zkusím, ale beruš mi moc pomazáky nejí, tak to pak asi zdlabu sama. Marti, aspoň budeš mít kondičku s tím běháním pro věci🙂🙂, běhat jsi už přestala, aj když sis na to koupila šustky:_)🙂Jani, co ty a cvičení, pokračuješ nebo to krachlo jako u mě?
Banani, to jsi tatovi dobře řekla 😀 😀 😀 😀, já jsem už skříně debordelizovala minulej týden, když tak pořád lilo.

bananek
3. črc 2009

Holky ahojte kdo chce mohu poslat na mejli také nějaké zdravé pomazánky naskenuji a rozešlu napište kdo má zájem 😀

bazalka
3. črc 2009

Zdaaaaar!!!

Jsem doma ... vcera jsme zdrhli, napsali na dnesek napsali omluvenky a jeli domu 😅 😔 ... ale mame narok na 15% neucast, tak co 😉. Udelali jsme si fajn vecer, zasli na vecu a rano v 8 frceli pro maloska ... ja jsem ho zas malem snedla ... zda se mi, ze za ten tyden opet vyrost, lip mluvi a je jakejsi "dospelejsi" 😀

Peti, tak to zamrzi ... zvlast v tomhle pocasi, kdyz je na sidlisti desne! At je Matyskovi brzo lip!

No Martas byl pres tyden lepsi, ale dnes opet hnusne kasle ... tak snad to brzo prejde

Zatim zdar a dik vsem za podporu 😉

dali
3. črc 2009

Zdarec holky, mám na vás kdo můžete odpovědět otázku:
Jak vaše ratolesti cca Fildova věku kakají často??? a jestli stále řídčeji nebo už mají bobky?

Filda kaká většinou 3x denně a na řídko...nevím přemýšlím jestli nemá třeba nějakou alergii 😒 musím s ním asi k mudře,a le má do 15.7 dovču a tak jsem nad tím přemýšlela až je mi z toho zle. ☹

janica..
autor
3. črc 2009

Zdeni nám vždy zabral na řídou stolici biopron http://www.biopron.cz/ zkus a jestli nezabere 😉 mladej kadí jednou denně a normálně hovišo 😅

Teda Ivi vy jste studenti 😀 😀 ať je Martínkovi a Matýskovi líp.....

aktekram
3. črc 2009

Ahojky holčiny,
nemáte nějaký nápad kam s dětmi o víkendu nebo přes týden, mám tu 6 dětí na prázdninách a je zapotřebí je zabavit. Děkuji moc za každý nápad

cecil
3. črc 2009

Zdeni, tak Em. kadí tak jednou za dva dny až jednou za tři....a je to normálně kus jitrnice! 😀 Myslím velikostí. Má pěkný tuhoše, ale jakmile dáme víc mléčnýho (jogurt atd., tak se to hned projeví a má řidší kadění). Štěpánka kakala 3-5x denně asi v roku a po vysazení mlíka se to pěkně ustálilo na 1x denně. Tak snad to je teď jen z ovoce....nebaští Filda hodně ovoce? Třešně, rybíz, maliny....???

A Em. je už definitivně zdravá, dnes po teplotě ani památka a dokonce ani nešla dopoledne spát, protože nebyla unavená. Tak jsem ráda....a zmrzlinu zakazuju 😠.

Tata dnes dotáhl z lesa bedle a chtěl je osmažit, tak jsem dělala večeři a já jsem si udělala bokem těstíčko z vejce + pohankové mouky a osmažila si 4 kousky pro sebe. A co myslíte? Holky mi jedly zrovna ty moje a zrovna já to mám tak dobrý 😀. Prý jim chutnaly víc než ty normální.

A já už nechci furt bouřky!!!!!!! Už mě to neba! Začíná mi zahnívat hrách, doufám, ež to stihne uzrát a všude máme slimáky! Ti mají letos ráj na zemi!!!! 😠

A Peti, držte se, to zamrzí, co? 😖

cecil
3. črc 2009

Kurnik a já mám chuť na pivo a máme tu od července zavřenou hospodu! Na léto! To naštve. Večer po horkým dnu jsme si vždycky skočili do džbánku 😒 ...

Tak polykám naprázdno, jdu hodit sprchu a už konečně uspat to děcko Duracellku! 😀

janica..
autor
3. črc 2009

Marky tý jo 6 dětí 😕 a jak jsou starý?

Tý jo Evi tož to naštve, tož aspoň lahvoňa ne? 😅 No a placky taky miluju, to si ze mě dělávaj prču o vánocích, že jím bram. salát a placku 😀 😀 😀

aktekram
3. črc 2009

Pavla 14, Míša 14, Kuba 11, Tomáš 10, Vojta 4, Jůlinka 10 měsíců a možná přijede Kristýnka 13.
Mám fotku v albu z loňska 🙂

aktekram
3. črc 2009

no a samozdřejmě já jedno v bříšku 😀