Operace v Hradci Králové, zkušenosti s dětským oddělením

mili84
11. led 2010

Ahoj holky, pobývala jste některá s vaším mimi na dětské oddělení v Hradci Králové? My tam máme jít na operaci (Toník má hydronefrozu), tak chci zjistit, jak to tam chodí, jaký je personál a prostě co nejvíc info..Nedokážu si představit, jak to tam zvládneme ☹ Díky za každou informaci a zkušenost.

mili84
autor
11. led 2010

...fakt nikdo holky?? ☹

k.ate
12. led 2010

mili - osobní zkušenosti nemám, ale manžovi tam jako malýmu klukovi zachránil doc. Novák na urologii život 🙂 tak přeju hodně štěstí, ať všechno dobře dopadne 🙂

mili84
autor
12. led 2010

kate - nás bude taky operovat sr. Novák!! 🙂 A můžu se zeptat, co manžovi bylo?

kutcher
12. led 2010

Me FNHK pracuje asi 17 lidi z rodiny, nemuzu na ne dopustit jen nektery sestricky na prijmu jsou na zabiti, vzdycky kdyz tam jdou delat neco detem mych kamosek, reknu mamce a ta na jejich prcky vzdycky dohlidne a nikdy problem nebyl. Urcite to tvuj malej zvladne 😉

jajkax
12. led 2010

mili:vlastní zkušenost nemám(díkybohu),ale setřenka tam z holčičkou(3měsíce)pobývala asi týden před vánocema..Byla tam na nějaký operaci s pupíčkem.A vím že byla spokojená.Nejdřív byli asi týden v Jičíně, a pak v HK a říkala že tam byl určitě lepší přístup 😉 Tak to bude určo dobrý,neboj.Víc informací ti bohužel nedám

mili84
autor
12. led 2010

kutcher, jajkax: díky aspoň za tohle málo, jste hodné... 😉

moncicik
12. led 2010

Ahojda byli jsme tam na operaci když měl malej 2.měsíce,musím říct že sestřičky byli strašně hodný.Operující chirurg byl super,vše vysvětlil.Byla jsem spokojená.Záleží zda budete mít společný pokoj nebo budeš odděleně ale i to se dá,je to přes chodbu.
Fakt mužu jen chválit!!!
A mému synovi tam zachránili život.

mili84
autor
12. led 2010

ahoj monci - to jsem strašně ráda, že píšeš samé klady. Já kojím, tak snad říkali, že budeme spolu.... Říkáš hodný sestřičky? Ufff...tak snad vyjdou vstříc, když je něco potřeba. A mohli jste třeba ven do kočárku? Nebo aspon an chodbu do kočárku...malej mi jinde nespí (teda v noci v postýlce jo samozřejmě). A jak jste tam byli dlouho??

kutcher
12. led 2010

mili, kdyz budes chtit, tak mi napis cele jmeno prcka a datum OP do interni posty a ja reknu mamine at na nej mrkne, je to mozna hnusny takhle psat, ale pokazdy, kdyz se dozvedeli ci jsem, mohli se v ty laskavosti pretrhnout, pak si jen na chodbe suskali: hele ta je od Zuzky, tak bacha, bylo to fakt srandovni 😀 tak si to rozmysli

moncicik
12. led 2010

mili84- pokud kojíš máš velikou šanci na tzv.roaming , že jsi s dítkem na pokoji.My měli tu smůlu že bylo plno a všechny pokoje byli obsazené,proto měl Matysek svůj box s postýlkou a já spala přes oddělění s jinýma maminkama na pokoji.Ale přes den jsem byla pořád jen u něj a v noci mě stejně sestřičky volali telefonem na krmení.Na tom pokojiku kde jste oba máš postýlku,postel a tuším že i tv a někde i malý balkon.
Sestřičky byli opravdu moc profesionální a dost si semnou i povídali a jako ustrašenou maminu mě i povídali a utěšovali🙂 hlavně v den výkonu , to jsem to tam obrečela jako želva a sestřičky byli skvělý.
Ven jsme mohli , samozřejmě že nás pustili až to zdravotní stav dovolil.Mají tam vlastní kočárky.
Návštěvy za náma mohli neomezeně.
My tam byli něco málo přes týden.Malej měl pylorostenozu.

moncicik
12. led 2010

Ať to Toníčkovi dobře dopadne a je brzo ok.Oni ty prckové malinkatí tyhle výkony snáší lépe než my !!!!

mili84
autor
12. led 2010

kutcher - to je od Tebe strašně hezký....IP napíšu...ale datum OP ještě nevíme, až 11.2. jdeme na konzultaci, kde se to rozhodne co a jak dál....jsi strašně milá a moc si Tvé pomoci vážím., určitě se ozvu.... 🙂

monici - tak to je fakt náhoda, já měla pylorostenozu jako malá..takže vím, o čem je řeč 😉 mimochodem žádné následky to nemá a jizva už mi není ani vidět 😉 Díky za podrobné info...snad budeme moc být spolu. Ty noci teda nevím..on se budí třeba jenom na dudáčka nebo chce pohladit, radši bych byla s ním, Noční kojení jsem ho hned odnaučila, mojíme až v 5-6 ráno, tak bych nerada, aby si z nemocnice zase přinesl nějaký zlozvyk... 😕 ach jo ☹ A můžu mít i svůj kočárek? Manžel by mi ho tam vozil....A jak to bylo s jídlem pro Tebe?A jsou tam i jednolůžkové pokoje kde bych mohla být s malým sama?? Asi bych toho ale chtěla moc co.... ☹ ☹

kutcher
12. led 2010

V pohode tohle chapu, tak pak pisni mozna ti ho bude operovat otcinuv bracha, hodne ted ma pripadu s ledvinama, to by bylo fajn, ale taky nemusi vubec slouzit, tak uvidime, ale neboj, doktori tam jsou fakt trida.

janette.j
13. led 2010

Ahojda vubec se neboj,my byly ted v listopadu na magnetické resonanci,malá měla celkovou narkozu takže jsme tam byly 4 dny a čeká nás to znova v unoru,sestřičky jsou super,nemužu si stěžovat,byla jsem s malou na pokoji,pokoje mají krásně vybyvené,na pokoji jsou malé televize,přebalováky a vanička pro koupání prcku,fakt mě překvapilo jak jsou pokoje vybavené,.A sestřičky ty starší to jsou takový skvělý náhradní babičky a ty mladší se snaží být kamarádkami,aspon já jsem to tak měla,malá má malej nález na mozku od komp porodu,takže jsem z toho byla na mrtvici a sestřičky byly ty kdo mě podpořily po psychické stránce. 🙂 🙂 🙂 Kdyby Tě napadlo ještě něco na co by ses chtěla zeptat klidně písni. 🙂

janette.j
13. led 2010

Jo a kočárek jsem měla svuj na pokoji celou dobu,vedle mě byla paní s chlapečkem po operaci,byla tam skoro 14 dní a taky měla svuj kočárek na pokoji,a na pokoji budeš samozřejmě jen ty a tvuj prcek,jestli teda budou mít volné pokoje,ale pokud jdete 11.2 na konzultaci,tak Vám určo stanoví datum výkonu a tím ten pokoj pro matku s dítětem budete mít jakoby zarezervovaný,my to takhle měli,určo tam budete muset být den předem kvuli vyšetření jako my a tím pádem by tam měl být pro vás připravený pokoj,nezapomen jim to na té konzultaci říct že by jsi chtěla být s malím určitě na pokoji,oni by tam měli na kojenecké zavolat a objednat vás.Přijímali nás dopoledne,měřily ji,vážili atd,pak se stavil ještě anesteziolog a potom jsem celé odpolko byla s malou venku,taky mi spí jen v kočárku přes den.

janette.j
13. led 2010

my jdem na konzultaci 21.1. a tam se dozvíme datum další magnetky tak se tam třeba potkáme 🙂

mili84
autor
13. led 2010

janette: Ahojky, to jsem tak ráda, že to píšeš 🙂 A samé pozitivní informace...dokonce budu teda sna doct mít svůj kočárek..No to je super, že jsou tam takhle vstřícný.. A je tam teda možnost jednolůžáku nebo ne? Prosímtě ještě takovej stupidní dotaz-dětský postýlky jsou tam hned u Tvojí postele nebo někde stranou? Nebo si ji mužu přisunout třeba k mojí posteli? A pak ještě jak je to s jídlem pro nás maminy? Je ta nějaká strava pro kojící nebo to tam vůbec neřeší?A nosí Ti jídlo na pokoj nebo musíš někam chodit?

mili84
autor
13. led 2010

to by bylo super, kdybychom se tam třeba nakonec sešly 🙂

janette.j
13. led 2010

Ahojda tak-na pokoji je jedno lužko pro tebe-polstrovaná postel a taková šílená železná bílá postýlka,která vypadá jako klec 🙂 s postýlkou si pohybuj na pokoji dle své potřeby,taky jsem si jí přisouvala k mé postely,ty pokoje jsou poměrně velké,pak tam máš tu vaničku,umyvadlo+ zrcadlo,přebalovcí pult-velký,asi 4 skřínky na věci,noční stolek,televize,váhu na vážení dítěte jo a je tam hrozný vedro i v noci,jenže zas když jsem větrala tak to táhlo na malou,takže si tam vem určo lehčí oblečení.Pokoje jsou odděleny jen takovou skleněnou příčkou na které jsou žaluzie,tím chci říci že když vedle na pokoji maminka třeba telefonuje nebo si povídá s mimčem tak je vše hrozně slyšet,to je na tom asi jediné negativum...jen pro zasmání vedle mě na pokoji paní ukrutně chrápala,takže jsem si připadala jako doma s manžou 😉 😀 mám i nějaké fotky z toho pokoje tak kdyby jsi měla zájem pošlu ti do IP muj email.Jinak jídlo pro nás maminy podle mě nedělej na kojící a nekojící,já jsem s malou ležela po porodu měsíc na nedonošených,to je oddělení pod tímto kde budete ležet a kde jseme byly ted na té magnetce a tam nám cpaly květákovou polívku,česmílka k večeři apod,ale jsou tam dost velké svačiny,takže se to vykompenzuje,to co jsem nesnědla jsem dávala tatkovi dom,když už si to tam člověk platí 🙂 jídlo teda jak kdy,někdy super někdy fuj 😒.Jinak je tam malá jídelna tam jsme chodily my co jsme měli větší děti,ty co měli mimča jako ty tak ty si nosily jídlo na pokoj i já jsem si tam brala někdy jídlo,nikdo mi nic neřekl,nebo maminy čekaj až mimčo usne a pak se jdou najíst,jinak pokoj mužeš opustit když ti mimčo spí samozřejmě když jdeš na wc nebo do sprchy nebo si něco koupit nebo když se jdeš najíst,ale vždy musíš nechat dveře otevřené a říct to nějaké sestřicče a oni tam choděj mimča kontrolovat,jo a v každé v postýlce je monitor dechu Nanny 🙂 A k těm kočárkum-určo si vem svuj,oni tam maj erární ale určo si to dovedeš představit 😝 jo a ještě co je takový protivný-ale oni musej- tak 2 krát až 3 krát deně ti tam choděj ty sanitářky vytírat a vynášet koš s plínamy a otírat prach a všude je cítit ta desinfekce,kterou máš i u umyvydla,je tam mýdlo na ruce a desinfekce na ruce.Jinak látkové pleny si svoje vubec neber,na takové to utírání pusinky,pokládání na přebalovák atd..látkové pleny jsou tam k dispozici ve velkém množství,budeš je mít i na pokoji ve skřínce a až ti dojdou tak ti je sanitářka doplní.Samozřejmě papírové plínky pro mimčo a kosmetiku musíš mít svoji,na pokoji u té vaničky nějaká erární kosmetika je ale je lepší mít svoji na co je malej zvyklej.Jsou tam fakt v poho a vše ti vysvětlej a řeknou 🙂

mili84
autor
13. led 2010

janette moc díky za Tvůj popis - tak to mě skoro příjde jako když sem tam byla v porodnici, všechno tam bylo podobný🙂 Tak to snad nebude zase tak neznáme prostředí...To znamená, že vlastně jsou to všechno jednolůžáky, když to tak vezmu - že prostě ode mě 2m není další postel s maminkou jo?? Ty jo tak to by bylo super...paráda, že si můžu i postýlkou hýbat, jak chci, vzít si tam kočárek..No tím by vlastně byly všechny moje chmury vyřešený...Ono to eda snad nakonec nebude tak černý, jak si myslim....Už jsem Ti psala IP, tak jestli budeš mít čas, klidně pár fotek pošli, budu moc ráda 😉

mili84
autor
13. led 2010

...a prosímtě ještě sprcha a WC je společná nebo máš svoji na tom pokoji?

janette.j
13. led 2010

Už mš fotečky na mejlíku....a sprch a wc je společné na chodbičce ale je to v poho,neboj vše naprosto čisté 🙂 ano a jsou to vše jednolužáky ve předu a uplně vzadu na tomto oddělení kojencu jsou malé pokoje a tam jsou právě dětičky sami a maminky ležej přes chodbu na matkách,ale to se tě určo netýká,když je to plánovaný zakrok-výkon tak je 100 procent že budeš mít svuj samostatný pokoj s mimčem,protože to budete mít objednaný dopředu,my jsme to takhle měly a právě vzadu leželi dětičky a to byli většinou nějaké akutky a né objednané jako my a vy,oni musí čekat až se něco uvolní.Je to blbý pro ně bohužel ale je to fakt.

kutcher
13. led 2010

Tak jsem dnes o tobe mluvila s mamkou, a bude tam s tebou a rikala ze ti zajisti nejlepsi anesteziolozku, o malyho se ti kralovsky postaraj, tak mi pak nezapomen napsat to info!

mili84
autor
13. led 2010

Holky mě to uplně dojímá, jak mi všechny pomáháte....ale samy máte děti, tak víte, jaký to jsou starosti 😔 Ani nevím, jak vám všem poděkovat... Díky vám se té operace bojím čím dál méně. Ještě před 2mi dny jsem měla uplně jiný představy o tom, jak to tam chodí a vypadá....no dle vašich info to předčilo moje očekávání. Tak věřím, že i realita bude taková.. 😉

kutcher - stokrát veliké díky!! určitě Ti potom napíšu, jak jsme dopadli na kontrole u doc. Nováka 11.2. a pošlu Ti veškeré info... Jak Ti koukám do pasu, tak máš Míšu taky v červenci viď? Akorát o rok dříve než já 🙂 Třeba ho budu jednou učit ve škole (jsem učitelka... 😕 😅 ...), tak Ti to oplatím na dětech, jak se říká... 😵

kutcher
13. led 2010

Tak to by bylo fajn mit takovouhle ucitelku 🙂 a i kdyby ne, dokazu pochopit, ze se bojis, pockej, za par mesicu tu budes doporucovat a uklidnovat nejakou mamcu ty. Budeme se snazit udelat vam obema to tam co nejhezci a mama to tam srovna do late, predpokladam, ze na dospavaku bude s malym a bude ti nosit info primo ze salu, nekdy si rikam, ze je andel, clovek se pro tuhle praci musi asi narodit. a to ji fakt neprechvaluju, vetsina sestricek je tam bozskych, ale vsude se bohuzel najde par tech co to kazej, ale ty jsou vetsinou neprijemne, zle urcite ne.

brokolice
19. led 2015

ahoj děvčata.........

Chtěla jsem se zeptat ..... 🙂 :D

s dcerou máme nástup 9.2 do Hk na dětskou urologii , , už jsme tam byly na všelijakých vyšetření .... prostě super přístup , max spokojenost .. se všemi ... Pokoje paráda ...

ale víc mě teď zajímá , operace dcery , má hydronefrozu ......

zajímá má mě jak to chodí po operaci , když dětičky přivezou.-..... jaký je probuzení .... atd ...
jak dlouho bude přivázána , kdy se bude moc hýbat .... ????

máte některá zkušenost ??? děkuji mooooc

brokolice
22. led 2015

nikdo ?????????????????