Operativní odstranění štítné žlázy, léčba alkoholem?

madre1
5. led 2017

Je tu někdo,kdo je po klasické operaci štítné žlázy?
Zajimálo by mě,jaké měl/a výsledky cytologického vyšetření uzlu-pozitivní nebo negativní?
Lišily se pak výsledky pooperačního rozboru tkáně?
Jde mi o tento článek: www.denik.cz/zdravi/v-krnove-uz-leci-stitnou-zl...
Kdyby Vám tuto možnost tenkrát lékaři nabídli,pro kterou byste se rozhodli?
Děkuji za odpovědi 🙂

caverina
5. led 2017

@madre1 ahoj ja jsem po operaci stite zlazy uz skoro 20 let😢 a tenkrat mi punkci nedelali..vysledky jsem se dozvedela az po operaci a nastesti byly negativni..kdybych ale mela moznost vyberu tak bych urcite sla do te lecby alkoholem..kdyby to treba nezabralo tak pod kudlu se da jit kdykoliv

naomi6
5. led 2017

@madre1 ahoj, ja jsem po operaci stitne zlazy, operaci jsem podstoupila v roce 2007 v Jindrichove Hradci kvuli zvysene funkci zlazy. Odstranili mi celou sz. Cytologie byla v poradku. Operace byla naprosto v pohodě, nemela jsem zadne problemy s hlasem a jizva neni temer videt. Od operace se citim skvele, beru leky a nemam zadne potize, mam 2 zdravé deti, takze ja bych se operace nebala. Jsem za ni vdecna, protoze mi bylo tehdy opravdu dost zle. Metoda lecby alkoholem je zajímavá, slysim to poprve. Tezko rict, pro kterou variantu bych se rozhodla, kdybych teda mela uzel na sz. Ja mela hyperfunkci, a to je asi jiny pripad, ale kazdopadne operace se neni nutno bat.

madre1
autor
6. led 2017

@caverina , @naomi6 ,já mám právě kamarádku,která měla přeoperační punkci i krev negativní,jenže po operaci už měla mikrometastázy v krční uzlině a dalších třech příštitných štěrbinách.Kdyby tenkrát šla jen na léčbu alkoholem,tak už by tu dávno nebyla,protože by umřela na rakovinu.Další kamarádka měla jen zhoubný nádor místo cysty,ale to se zjistilo také až po operaci při rozboru tkáně,takže mi tato léčba přijde(když to napíšu hodně mírně)velice riskantní ☹

lavita
6. led 2017

Já bych do toho s tím alkoholem nešla, bála bych se, že se mi udělá cysta další. Jsem vděčná, že ji mám celou pryč, protože se mi doslova ,,zbláznila, během půl roku 6 cyst. punkci i biopsii jsem měla v pořádku, ale kdo ví, co by bylo potom? mám zdravého syna, podařil se na první pokus, léky mi sedí, cítím se dobře

caverina
6. led 2017

@madre1 tak hlavne je to novinka..vcera jsem napsala ze bych do toho asi sla ale tenkrat to nebylo a kdyz ctu co pises tak dneska uz na to mam nazor jiny..operace neni hrozna..jizva po tech letech v pohode...