Opět černý mravenci, co s nima?

ellinamom
5. kvě 2018

Ahoj ,uz jsem tu nedavno psala ,ale zalozim novou diskuzi a popisi vam celou situaci. Bydlim v baraku ani ne rok a mam 10 mesicniho syna,co vsude leze po ctyrech. Jednoho dne se mi v kuchyni na podlaze objevilo asi 4 mravenci. Zabila jsem se a nic neresila. Druhy den se opet v kuchyni na zemi objevili dalsi..asi tak 3 ,podotykam nikdy jsem jich nemela hodne. Jen takhle par..a vzdy na par hodin klid a pote vylezli treba dva najednou. To uz jsem zacala resit. Nejdirve prirodni cestou. Nasla jsem si jejich cestu.vylezali mi pod oknem z listy v kuchyni. Takze sel na radu hrebicek,kyprici prasek,pepr ,sul,skorice,octem jsem vytrela kuchyn. Nepomohlo. Tak sem na radu bilolit . Vystrikala jsem dane misto a byl klid. Dalsi den ,jsem je znova videla v kuchyni ,jen o kousek dal nez na tamtom miste ! Opet z listy. Rikam fajn,vytru kuchyn znovu octem a postrikame celou kuchyn. Vsude nasypu prirodni prasky a rady ,co jsem si cetla na netu. Nechala jsem to tyden. Byl klid..tyden..uz jsem se radovala jak je klid. Uklidila jsem to a asi par dni take klid. Jupi..uz nejsou..jenze tak to nebylo. Hned vedle kuchyne mam obyvak a ejhle..vylezaji z listy v obyvaku..tak jsem to vystrikala to dane misto. Nepomohlo..nasypala kyprici prasek. Nepomohlo..vylezali jich vice ..treba 10 za den..ale kvuli malemu,chci to resit. Zavolala jsem si nedavno ted firmu ,postrikali to. Jenze dnes ??? V obyvaku na detskych puzzi asi 20 mravencu a stale vylezaji!! Prosim co s nima ? Uz to resime vice nez 2 mesice a jsem zoufala !!! Kazdy den jich zabiju par
Prosim o nejakou fakt ucinnou radu..🙂

letadylkokane
5. kvě 2018

@ellinamom psala jsem ti v minule diskuzi, abyste vzali firmu. Takze me mrzi, ze to nepomohlo a moje rada byla k nicemu. Napada me jen zkusit jinou s jinym pripravkem. Ja se jich babskymi radami nezbavila, nepomohlo nic, ani mravenci bufety. Kdybych si pamatovala, co to bylo za firmu, napsala bych. Ale vypadlo mi to z hlavy, navic uz bydlime jinde, takze to nepotrebuju. Vem Google, obvolej par profiku v kraji a porad se s nimi. Rekni jim, ze tam uz byl profi postrik bez efektu, nezapomrn si zjistit, co to bylo za latku, at jim to muzes rict.

leniczka23
5. kvě 2018

Kazde jaro jsem to.resila taky..vzdy trvalo nez jsem.jim to natolik zneprijemnila ze to vzdali. Nejvic pomohli domecky. Protoze jestli uz u tebe nekde maji kralovnu tak neodejdou jen tak. Do toho domecku vlezou a zanesou to.do.hnizda a vymrou. Akorat musis hlidat malyho no aby to nestrkal do pusy. Ale ja to schovala pod neco kam nemohl vlezt a v pohode. Nic z tech prirodnich veci nepomohlo..drzim palce vim jak to je neprijemne.

vendelinka08
5. kvě 2018

resime stejny problem...kazdy rok....dokonce mi ted vylezli na linku z kachlicek za linkou. A v detskem pokoji lezou po koberci...musim dnes najit jejich cestu. Jsou to mali faraoni.

viki999
5. kvě 2018

My máme každý rok na jaře taky problém, že nám lezou do baráku... to jak píšeš, že jich je vždy třeba pár a pak nic.. to jsou "průzkumníci", ty zjišťují zda je na místě něco proč má smysl tam chodit a nosí info z5 do mraveniště.. Ty si hlídám, abych zabila.. případně je nechat "položivé", aby mohli předat info, že sem nechodit..
Jinak stejně ale každý rok nakonec musím sáhnout k prostříkání biolitem.. lezou nám okolo terasových dveří.. prostě je tam někde špatný detail a tudy prolezou.. u tebe mi přijde, že to tak máte u více oken.. možná preventivně prostříkat všechny tím biolitem by pomohlo.. my pak máme vždy na celou sezonu pokoj.. držím palce..

letadylkokane
5. kvě 2018

@leniczka23 nam nepomohly ani ty domecky. Kolem toho mravenci zvedela chodili a prd. Nakonec az ten postrik. Chlapik vzal venkovni fasadu do vysky metr a pul kolem celeho domu a vsechny podlahy v prizemi do metru od sten. Za dva dny bylo po problemu.

ellinamom
autor
5. kvě 2018

@letadylkokane nam to same...tak proc jich ted mam jeste vic nez pred tim..

letadylkokane
5. kvě 2018

@ellinamom netusim. Mozna nemela firma tak kvalitni postrik, mozna jsem mela jen kliku, ze to zabralo. Zavolej si jine firmy a prodiskutuj to s nimi. Urcite poradi.

ellinamom
autor
5. kvě 2018

@leniczka23 strikam to snad kazde dva dny biolitem a stejne nic ..uz si priapdam jak blazen ..vim,ze se jich neda na cely zivot zbavit..ale chci neco,po cem vim,ze neprijdou aspon rok a pote bych to zkusila znovu..jeste jsem nevyzkousela ty domecky a prasek proti nim..nemate s tim prasek zkusenost? A hlavne me lezou z listy..co ty listy odsroubovat..nasypat prasek,postrikat a znova nasroubovat??

ellinamom
autor
5. kvě 2018

@viki999 to je dobry napada ,je nechat bud chcipnute primo u mista kde lezi..aby vedeli nebo polochcipnute..vyzkousim vse

ellinamom
autor
5. kvě 2018

@letadylkokane nastrikal to i na miste kde ted lezou..tak ja nevim :D nastyrikal primo ty mista (listy) a ted si z ni vylezlo par..takze jsou nejaky odolnejsi:(((

zelenaesmolda
5. kvě 2018

Deratizator?

bledulka84
5. kvě 2018

Asi bych zavolala do firmy a zkusila vyreklamovat. Jinak ja jsem do listy a do skviry mezi podlahou a francouzskym oknem dala granulky od bayer garden maji normalne v hornbachu, trvalo to mesic, nez uplne zmizli, ale jsou fuc.

lucie0205
6. kvě 2018

Mám dům velikosti 370 m2 obytné plochy a nebudu přehánět když nápisu ze mi mravenci obývali takových 200m2 plochy, bojovali sme 2 měsíce, firmou, prostředky z obchodu, ze zahradnictví proste vším. Nepomohlo nic. Narvala jsem do boje neskutečné množství peněz. Jediná věc která pomohla byl obyčejný kypřící prášek do pečiva za 1 Kč. Nasypala sem za skříně, kolem radiátoru proste všude. Do kose na odpadky jak do vnitr tak okolo. Proste všude. Ano vypadá to blbě všude bílé lajny ale máme (musím zaklepat) klid. Nesmrdi to, neublizi to mazlickum. 1 Mravencum se to nalepi na nohy a zdechnout, 2 nesnáší pach a raději jdou jinak. Za mě výhra ... 100 Kč za balíčky s kypřícim prášekem a mám klid. Zkuste a uvidíte. Držím palce.

yan01
7. kvě 2018

Někdo mi říkal, že ocet a křída je dobrá, že přes bílou křídu nepřejdou, ale nevím co je na tom pravdy.