Oresi nebo Ikea kuchyně?

monapink
26. led 2012

Byla bych moc ráda kdybych si vyslechla pár rad,které by mi pomohly s výběrem kuchyně 😉 Nebo nechat výrobu na truhláři?

vitezove
14. čer 2018

@zelenaesmolda 😀DD.

vitezove
14. čer 2018

@cherris Hanák má krásné kuchyně ale opravdu hodně drahé - protože jsou fakt spíš luxusní. Oresi má taky tu luxusní řadu, a tam to může opravdu vyjít stejně. Ale zase má i levnější kuchyně a střední. Což Hanák nemá úplně tolik cenově na výběr.

petralak
15. čer 2018

@vitezove však jsem psala jiné výrobce. Oni vám ten návrh zdarma nikde nedají, ale to už si každý zapamatuje, kde co, šlo mi spíš o to, že poradí, kde co přizpůsobit, člověka to kolikrát napadne, až když začne kuchyň používat a to už je pozdě.
Záleží co porovnáváte, jestli máte stejnou kvalitu povrchu, cpl, dýha, hpl... jaká je použitá dřevotříska (hustota atd.), jaké je provedení hran, pak se ceny markantně liší aniž by laik viděl rozdíl.

vitezove
15. čer 2018

@petralak Ano, to je o lidech a vysloveně o konkrétních studiích. Na některé pobočce Hanáka můžete narazit na blbce stejně jako jinde. Když narazíte na profíka, co vám fakt pomůže a poradí, tak je to největší výhra 🙂). Jinak nejsem nějaký kontrolor kvality, takže se v tom vyznám na laické úrovni. Ale zase jsem si o tom dost načetla, takže vím, že třeba ta lepší studia používají všechna stejné pojezdy a různé jiné komponenty. Kamarádi nedávno kupovali kuchyni, a k Hanákovi jsem je poslala. Přišli a řekli, že mají na kuchyni 150 000 a oni se jim v podstatě vysmáli, že s tím nic neudělají. Tak pak šli o dům dál no, jinak osobní zkušenost nemám.

vitezove
15. čer 2018

@petralak možná kecám a bylo to 200 000 a ne 150 000.

daasqua
15. čer 2018

Za mě Gorenje kuchyně nebo Hanák, ale hodně závisí, do kterého studia se jde... plus u některých věcí se holt musí připlatit, není to investice na rok...

vitezove
15. čer 2018

@daasqua na Gorenje jsem slyšela jen stížnosti. Objednávali si tam bohužel kamarádi před asi 3 rokama a byl to děs. Trvalo přes půl roku než ji měli kompletní a není teda nic extra.

emilkamilka
18. říj 2018

jaký druh kuchyňske linky máte doma? Klasiku, nebo něco hodně moderního, nebo rustikální?