Otec dítěte cizinec, žádaly jste o dítě do vlastní péče?

blazenalot
31. bře 2018

Dobrý den , Ahoj
Jdu si k vám pro radu.. SOS mám dceru s cizincem nežijeme spolu 3x do roka se na ni prijede podivat loni jsem tam jela 1x i já. Bohužel jak to někdy v životě bývá nemáma již společnou cestu životem. Už několikrát mi vyhrožoval že mi malou veme a odveze . Je tu prosim nekdo kdo žadal o ďítě do vlastni péče kdy je otec cizinec? Na co si dat pozor atd. Popravde nechci zadne peníze nic ken aby malicka byla zde kde se narodila a žije ..kde má rodinné zázemí. Děkuji všem penize

blazenalot
autor
31. bře 2018

Prosim neragujte na chyby v textu ..buď odpovězte na dotaz nebo vůbec děkuji.. je to pro mě moc citlivé téma

pecinkaandulkova
31. bře 2018

@blazenalot myslim ze toho najdes plno na netu,nebo zajdi primo na socialku. Ale pokud ho mas zapsaneho v, rodnym liste male tak ma na malou stejne naroky jako ty...byt tebou zajdu si to vyridit co nejdrive at mas klid a vis co a jak..drzim palce..

zelenaesmolda
31. bře 2018

jake ma mala obcanstvi?malou ti nemuze jen tak bez tveho souhlasu odvezt protoze na vycestovani za hranice potrebuje tvuj pisemny souhlas jinak je to unos...

blazenalot
autor
31. bře 2018

@pecinkaandulkova asi neumim hledat ...vsude jen oba češi..

blazenalot
autor
31. bře 2018

@zelenaesmolda české ale je registrovaná i v Italii

blazenalot
autor
31. bře 2018

@pecinkaandulkova a jinak je v rod. listu😦

zelenaesmolda
31. bře 2018

@blazenalot jak to myslis registrovana?Kde?

bachovy_esence_poradna
31. bře 2018

@blazenalot mám manžela cizince, ale mimo EU, takže podmínky tam jsou jiné...

každopádně pokud se otec přijede podívat jen 3 x do roka, tak myslím, že spíš okolo sebe takříkajíc "kope" - většinou to bývá pokud došlo k nějakému emocionálnímu zranění při rozchodu a je tam něco nedořešeného nebo pokud jsou nějaké spory...
ale záleží i na věku dítěte, pokud je dítě hodně malé, tak bývá hodně vázané na maminku a i návštěva je někdy komplikovaná (např. kvůli kojení nebo kvůli tomu, že malé dítě pokud otce skoro nevídá, tak se ho může bát).... každopádně je dobré zkusit se na to podívat i z druhé strany, často to je dost náročné a pak když muž neví jak si s pocity poradit, tak útočí nebo dělá naschvály...

co se týká svěření do péče, nejlépe se dotázat u právníka - např. zde http://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-pora...

blazenalot
autor
31. bře 2018

@zelenaesmolda on jako otec ji musel nahlasit v italii na magistratu....nevim proč ale na ital.ambasadě to od něj vyžadovali

sangina
31. bře 2018

Je mi líto,že tímto procházíš.Nejprve zajdi na sociálku a nech si dítě svěřit do péče.Pokud nemáš tušení ,kde se tvuj ex nachází,dostane od soudu opatrovníka---a to že ji musel nahlásit v itálii na magistrátu je pitomost,žádný zákon mu to neukládá

zelenaesmolda
31. bře 2018

@blazenalot taky se mi to s tou registraci zda nejake divne,kontaktuj pravnika,ten ti rekne presne co delat.penize bys chtit mela,jsou to koneckoncu penize pro malou a ne pro tebe a ma na ne narok.zajdi na socialku,pomuzou ti to vyresit a obrat se kdyz tak do brna na mezinarodni soud.tohle nam rekl pravnik,otec meho ditete je taky cizinec

pecinkaandulkova
31. bře 2018

@blazenalot tak ptala jsemse see zname co dela tyhle veci. V prvni rade zajdi zazadat o dceru do sve pece. Potom muzes zazadat o zamezeni styku uplne nebo do urcite hodnoty.( po ustni i, pisemne domluve s manzelem ze muze prijet kdy chce,nebo jen predem na domluvene schuzky)nebo zamezit vse. Kazdopadne on nesmi vyvez za hranice bez tveho pisemneho svoleni nic krom sam sebe..😉 V italii na ambaselade i nevim kde nikde nemusi nic hlasit! Mala musi byt nahlasena kde se narodila aa tim to vse hasne,..pak jen trvale bydliste atd...takze sup sup vylitej si toto a mas klid..drzim pesti aa ozvy se jak ti vse dopadlo pokud nebudes vedet rady dam ti na kamosku kontakt dela na soc.odborech poradi ti hlavne nic nemusis platit atd..🙂ale myslim ze vse reknou i, na socce..

blazenalot
autor
1. dub 2018

@pecinkaandulkova děkuji ..jde mi jen o to aby mi ji neodvezl😢

blazenalot
autor
1. dub 2018

@sangina opatrovnik bude asi socialka že?? A co potom..neznám jeho adresu..je přestěhovaný

zelenaesmolda
1. dub 2018

@blazenalot proc by opatrovnik mela byt socialka?

blazenalot
autor
2. dub 2018

@zelenaesmolda nevim to byla otazka kdyz nevim kde je otec?

zelenaesmolda
2. dub 2018

@blazenalot tak opatrovnik jsi ty ne?

blazenalot
autor
2. dub 2018

@zelenaesmolda to asi jo .. se omlouvam jsem nejak mimo . Znama do me hucela ze nez se rozvedla ze deti měli opatrovnika nekoho z magistratu(socialky) ..tak jsem ted nekde jinde s informacema..ale ono je asi neco jineho kdyz se dva rozvadi ...my spolu nikdy nemeli spol.domacnost

@blazenalot určitě zajděte na sociálku...
hodně toho záleží na dohodě a teď je otázka jestli je dohoda možná,
pokud je otec zapsaný v rodném listě, pak by bylo dobré nějak dokončit i zbytek toho "nastavení"... buď může dítě vídat a také na něj pak ale platit... pak s věkem je potřeba počítat, že pojede třeba k prarodičům v Itálii na pár dní až bude větší... znáte jeho rodinu? samozřejmě to není dnes ale třeba za pár let....
a nebo se rozhodnete, že chcete dítě výhradně do své péče....pak je ale potřeba počítat s tím, že otec s tím nemusí souhlasit a může se o svá práva prát... a také je potřeba počítat s tím, že jednoho dne se dítě může ptát proč otce nevídalo... tedy je dobré mít pro to jasný a závažný důvod - např. nabízela jste kontakt, ale nebyl zájem... bylo tam násilí... atd.

Jinak u velmi malých dětí je ten kontakt trochu problematický, protože pokud malé dítě otce nevídá, tak s ním samo většinou nechce být, tedy je potřeba pak aby to zvykání probíhalo postupně a obě strany si vycházely v zájmu dítěte vstříc.
Tedy pokud je to možné.

danieladaniela
4. dub 2018

S tim prihlasenim na magistrate (predpokladam anagrafe) to blbost neni, dite ma po otci italske obcanstvi a Italii pochopitelne zajima, aby o existenci sveho obcana vedela.

sangina
9. dub 2018

@danieladaniela no,dovolím si Vám odporovat..mé děti mají jako otce cizince,je uveden v rodném listě a žádné potvrzení na ambasádě po něm nevyžadovali...

barchen
9. dub 2018

@blazenalot Doporučuji na začátek ošetřit zákonně všechno v ČR, vybavit české doklady, český rodný list, pas, případně jiné. Dále zařídit zázemí pro dítě, nevím jak je staré ale přihlásit na trvalý pobyt v ČR, přihlásit do školky, nenápadně zjistit, co plánuje otec dítěte, to musíte vědět Vy, jak s ním plánujete, nebo neplánujete budoucnost. Je možné, že ho otec hlásil v Itálii na úřadech, jestli tomu správně rozumím, on není Ital ale žije tam a pokud je to cizinec z třetí země, musí tam hlásit rodinu, změny a tak.

blazenalot
autor
9. dub 2018

@barchen holka má rok a púl.. vše mám vyběhané zde v čr kde se narodila a celou dobu žije.otec ital kde žije. Nahlášena je i v it kde mu to ukládá zákon..

blazenalot
autor
9. dub 2018

@sangina odporovat můžete ,my tam davali rodný list (český) okolkovaný apostilou. Tak nevim proč nám to tak bylo řéčeno. Je tam v registru jako dite itala

blazenalot
autor
9. dub 2018

@sangina je taky možné že se tím pojistl a ja nevědomky aby bylo vše jak má být ,nechala vše potvrdit..ale je to jen domněnka

ludmirena
9. dub 2018

Pokud je narozena v CZ a celu svuj zivot zde zila, moc tho otec bez Vaseho souhlasu neudela. Pozadejte o sverebi dite do Vasi pece, prihlizi se na to, kde dite zije, jake ma zazemi, apod. Rocni dite nedaji do pece otci, cizinci v cizine, kde dite nezilo, nezna jazyk, nema lekare. Obcanstvi v tom az tak velkou roli nehraje, to spis si myslim, ze na ni pobira prispevky. Bez Vaseho pisemneho souhlasu s ni nemuze legalne vycestovat. Pokudnby to udelal, jde o unos a tonuz by ji nevidel nikdy. Takze ihned pozadejte o svereni ditete do sve pece, ne to udela on a vse se nekonecne natahne.

blazenalot
autor
9. dub 2018

@ludmirena nevite jak to je kdyz neznam adresu kde bydli? Preci i on asi musi byt u soudu nebo se k tomu vyjadřit? Ale adresu kterou uvedl aby mohl byt uveden do RL už není aktualní

sangina
10. dub 2018

@blazenalot pokud neznáte místo jeho aktuálního pobytu ani kontaktní adresu soud je povinen ustanovit mu opatrovníka,který jej bude zastupovat...já to také tak měla