Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
30. pro 2008

Ahojte!

Krasne zamrznuty dnik prajem vsetkym!
Dnes aj zajtra je manzelik v praci, ale snad ich tam nebudu drzat az do "zaverecnej". Ja surfujem po internete a spekulujem nad detskou izbickou a mensimi upravami v byte. Sice bude piskotka prve mesiace a mozno aj roky spinkat s nami, ale chceme dat dokopy aj detsku izbu, lebo momentalne je to skor skladisko 😅 Nech tam ma svoje hracky, svoj kutik na hranie, vecicky a tak. Ak mate nejake typy alebo odporucania z vlastnej skusenosti, rada privitam kazdy postreh.

A vy ako bojujete? Ako budete slavit prichod noveho roka? 😉

jaduska
30. pro 2008

Dupi u nás to funguje tak, že hoci má Sandra zariadenú samostatnú izbu od svojich dvoch rokov, tak aj tak spávame všetci na jednej kope 😀 A hračky sú po celom byte, hlavne v obývačke, lebo baby sa hrajú tam, kde som ja. Vo veľmi výnimočných prípadoch sa hrajú aj v detskej. Ale to sa buď ja tam pri nich učím, alebo má San nejakú kámošku na návšteve...
Ale ak môžem poradiť, dajte si na výbere nábytku a zariadenia záležať. Máte na to kopec času, zariaďujte postupne, najlepší je nábytok, ktorý rastie s dieťaťom. My sme kúpili Sandre detskú izbu, ktorá je nám teraz nanič, lebo je vhodná tak pre jedno dieťa, čo sa týka priestoru na ukladanie. Takže ja, keby som sa mala rozhodovať ešte raz, tak dám nábytok urobiť na mieru - vstavaný veľký šatník až po strop, obrovský stôl pod okno a postele sa už dokombinovať dajú, aj nejaké komody a pod.

Príchod nového roka oslávime klasicky - doma pred telkou a budeme pozerať na ohňostroj. Manžel má ešte zajtra službu, ale iba od 7. do 15-tej, tak by mal prísť domov "normálne"....

dupinka
30. pro 2008

Jadus,
my mame teraz vymenene izby - tam, kde planujeme casom detsku izbu, je teraz nasa spalna (je vacsia) a v malej izbe mame teraz akoze detsku. Minimalne kym bude jedno dieta (planujeme dve, s cca 4 rocnym rozdielom) to chceme nechat takto.
Teraz sme do spalne dokupili komodu pre drobca, aby malo vecicky v samostatnom uloznom priestore.

A v detskej mame valandu, ak pride nejaka navsteva, preto tam zrejme uz len dokupime nejaky ulozny system v rovnakom odtieni ako je ta komoda a pripadne potom namontovat stolik - mne sa paci klasicka doska, pod to kontajner, nech sa variuje podla potreby.

Co sa tyka zariadenia detskej pre dve deti, ked budu vacsie, tiez uvazujeme nad zariadenim, ako si pisala ty. Len akosi nechcem pristupit na poschodovu postel. Ale uvidime, co nas bude dane, kolko deticiek a tak....To je este daleko. Teraz sa tesime na to nase prve 🙂

jaduska
30. pro 2008

Dupi aj my sme to mali takto, že väčšiu izbu my a menšiu deti, ale asi pred 3 mesiacmi sme to vymenili, odkedy sa začala už aj Barborka hrať. No a posteľ sme kúpili poschodovú, lebo naša Sandra strašne rada lozí a ona by len rebríky a schody a neviem čo všetko chcela. Lenže teraz by sa nám hodila poschodová posteľ, kde sa spodná rozkladá, keďže bude treba vyriešiť spanie pre 3 deti 😝 A to ešte keď dorazí sestra so svojimi troma, tak to už len karimatky a spacáky asi pomôžu 😀

dupinka
30. pro 2008

Jadus, sak vojenske siete, spacaky a vies aka romantika bude?? 😀 😀 😀 😀

bodka13
30. pro 2008

ahojte dievčence 🙂
My sme sa sťahovali do 3izbového bytu,keď mal Martinko 4 a Davidko 1 rok.Detskú sme hneď urobili v tej väčšej izbe,základ bol podkladový koberec do celej izby(hrávali sa na zemi) a naň sme kupili taký menší križovatkový pre autíčka,dve nové válendy s úložným a nábytok sme dostali od našich(originál z dávnych časov r.1975)čo sme ešte mali my s bratom.Nábytok má veľa skriniek na ukladanie.skriňu na vešanie a asi 8 políc zo sklom,to sme z bezpečnostných dôvodov vybrali.keďže už mal čosi za sebou trošku sme ho vylepšili tapetou,myslím že kým odrastú tak im stačí a potom sa vymyslí niečo ako študentská izba rozdelená na dve časti aby mal každý svoje súkromie.Nechceli sme kupovať nový kým boli malí,určite by ho zničili-obili s hračkami a Davidko sa výtvarne prejavuje 😀

...a spávať začali v izbe až keď mal Davidko 2 roky a sám sa pýtal na válendu,Maťko tam sám nechcel byť tak sme dovtedy spali všetci na kôpke v spálni
😀 😀 😀

dupinka
30. pro 2008

susedovci napr. dali spat maleho do detskej izby na velku postel uz po 1 roku, s tym, ze k nemu chodila mamka v noci dojcit ho a zostavala tam pri nom spat na druhej casti rozkladatelnej postele. Teraz tam spi maly s ockom, kedze maju dalsie - pol rocne dieta, aby ich nerusilo. To mi pride zase trochu o nicom a dufam, ze takto nedopadneme 😒 Nerada by som mala oddelene spalne s muzikom. Ja potrebujem jeho teplo pri zaspavani, aj ked potom spime kazdy na opacnom konci postele. Ktovie, mozno ak by sme sa vymenili, tak by sme spali otoceni k sebe 😀

sveva
30. pro 2008

Dupinka my spíme tak ako vy. 😀 Elišku sme dali do detskej len nedávno a aj to sa vypýtala sama. 😉 Netreba nič robiť nasilu. Tiež sme spali všetci v spálni, dievčatá v postieľkach a ja s mužíkom. 😉

bodka13
31. pro 2008

ahojte dievčence 🙂 všetky asi pripravujete pohostenie tak vám prajem veselý silvester a do nového roku všetko len to najlepšie 😉

dupinka
31. pro 2008

Vsetkym Vam a Vasim rodinkam prajem krasny Silvester, uzite si oslavy noveho roka patricne... A v roku 2009 vela zdravia, stastia, lasky, rodinnej pohody, manzelikov a oteckov doma, splnenie vasich snov a tuzob a vela super ludi okolo Vas. 🙂

jaduska
31. pro 2008

Babky aj my vám všetkým prajeme v novom ročku všetko len to NAJ, NAJ, NAJ................ 😵 😵 😵

vavka33
31. pro 2008

Aj ja sa pripajam ku gratulacii krasneho Noveho roku 2009 a nech sa vsetko podari,co si budete priat. 😵

roasha
31. pro 2008

..aj ja prajem vsetkym babulkam krasny Novy rok 2009,hlavne vela zdravia.... 🙂 😵

petullia
31. pro 2008

Stastny novy rok babulky! 😵

sveva
31. pro 2008

pridávame sa k prianiu nádherného nového roku a hlavne prajeme zdravé detičky, maminky a celé rodinky nech nás choroby obchádzajú a veľa šťastia privádzajú medzi všedné dni plné čarovných vecí 😀 😉 😵

zoya1
1. led 2009

ahojte!
Tak sa konečne hlásim, od Vianoc som akosi nemala čas napísať. Vianoce sme prežili v pohodičke, deti sa ešte stále vytešujú z darčekov - tohto roku ich naozaj dostali požehnane, babičky sa asi predbiehali, ktorá kúpi viac. Silvestra sme strávili doma a nebol veľmi radostný, teda aspoň pre mňa, lebo práve na Silvestra moju mamku operovali v Košiciach. Operácia (hysterektómia) trvala 4 hodiny, a ja som si myslela, že sa tu doma zbláznim, kým mi doktor zavolá že to dopadlo ok. Ale našťastie je všetko v poriadku, dnes sme boli mamku pozrieť v nemocnici. Síce ešte leží na ARO, ale vyzerá fakt dobre. Teda dúfam, že sa aj tak cíti. Inak ja sa už strašne vytešujem do roboty, nech už bude toho 7.1. lebo už ma ide doma poraziť. V kuse len upratujem, varím, periem a žehlím. Tieto sviatky ma fakt psychicky zničili. Ale dúfam, že nový rok bude super. 😀 😀 😀
Všetkým Vám prajem hlavne veľa zdravíčka, šťastíčka, a veľa pohody a optimizmu. 😎

sveva
2. led 2009

Zoya tak prajeme tvojej mamine veeeeeeeeeľa zdravíčka a sily. 😉 Nech je čím skôr doma z nemocnice.

Ozaj neviem či som to už písala, ale aj môj manželík ide v júny na misiu, teda ak prejde tou preventívkou. Vôbec sa z toho neteším, lebo zostanem sama doma s 2 malými deťmi a to bude o držku a ešte aj odpovedať na otázky "de tati" (kde je tati) bude dosť ťažké a ešte aj Šárka v tom období začne chodiť. No a ešte nás čaká povedať to mojim rodičom a neviem, či sa môj bracho nechce náhodou ženiť.

dupinka
2. led 2009

Ahojte!

Zoyka, drzime palce, nech sa mamka da co najskor do kopy...

Sveva, tak to nie je nic super,.. My napr. vieme uz rok dopredu, ze ide prec, tak aspon mame cas si to nejako v hlave ulezat. A babatko bude este male na to, aby sa pytalo, kde mame tatka. Asi pojdem k nasim na vychod, kedze budem na materskej.

A kam by mal ist?

jaduska
2. led 2009

Svevi budeš to mať teda perné, ale neboj, to zvládneš... Môj si musí hľadať nový flek, lebo ich rušia, takže to budeme mať tiež zaujímavé...3 deti na krku, robota neistá 😖

sveva
2. led 2009

Dupinka do afganistanu. ☹

dupinka
2. led 2009

baby, to snad nie..... 😒

Sveva, do Afganistanu ide aj Kikusin nastavajuci...

No, bude to este veeeelmi zaujimave. 😖

dupinka
4. led 2009

Ako vikendujete?

vavka33
4. led 2009

JAduska a kde tvoj manzel pracuje?akosi nemam prehlad 😒
Sveva,drzim palceky,nech to zvladnete.
Moj byvaly odchadza za dva tyzdne do Kosova.
Dupi,vikendujeme cestovne,dnes sme dosli z Oravy 😀

dupinka
4. led 2009

vavka, my sa chystame na Oravu o dva tyzdne, uz sa tesime 😉

jaduska
4. led 2009

Vavka, môj je v Michalovciach. Sú tam dvoje kasárne, akurát ich palebnú vraj majú rušiť. Ale oficiálne to bude až od zajtra... 😖

roasha
4. led 2009

jaduska,tak drzim palce,my sme tym uz presli 2x. 😖 😔
najprv zrusili BB/zenistov,-presunuli do Michaloviec/,muz presiel k letectvu/Vlkanova,-tu neskor tiez zrusili/,a teraz je na Sliaci. 😒 tam to idu tiez regulovat/zatial sa nas to netyka/... 😝 😒

jaduska
4. led 2009

roa, dík, dúfam, že sa mu podarí nájsť niečo blízko, aj keď ja by som sa v pohode odsťahovala aj niekam viac na západ 😵 len budem rada, keď sa to vyrieši, kým pôjde San do školy, aby sme vedeli, na čom vlastne sme...

dupinka
4. led 2009

baby, stale sa riesi reorgnizacia, nikto nevie, co, kde a ako.... stale niekde inde tabulky menia, ta neistota je hnusna 😠

len dufam, ze nasi muzi nebudu mat problem najst miesto.

jaduska
4. led 2009

no, môj keď si ho nenájde, tak ho vyženiem do Írska 😝

bambulkaj
4. led 2009

Ahojte, niečo som zamyslená hladala na nete a nahodou som sa dostala do tejto témy - tak patrím vlastne tiež " do klubu.." Manžel sa tiež už viackrát presúval, najprv Nitra, potom BB až zakotvil na Sliači, ale teraz tiež čakáme,čo bude...☹ Tak si držme palce, nech tí naši chlapci dopadnú čo najlepšie!