• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

20. září 2013 
Ahoj bambulkaj....

mne tá armáda teda už poriadne ide na nerf s tými presunmi...Môjho už tiež raz preložili, ale aspoň to bolo bližšie ako pôvodne. Najideálnejší by bol pre nás Prešov, ale tam je asi malá šanca.... :confounded:
5. led 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaduska, sanca je, ak su znamosti.... :confounded:

Bambulkaj, vitaj v klube!
5. led 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dupi, mám spolužiačky zo strednej, ktoré by mi niečo boli vybavili už dávno, ale problém je, že manžel nemá vodičák a ani si ho nechce urobiť. Lebo slobodnícke miesta voľné mali, ale vodičov... :unamused:
5. led 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadus, a preco nechce vodicak? Ved armada mu ho cely preplati a zide sa mu aj do civilu. Ja som sa tiez bala vodicaku ako cert kriza, kym sme nekupili auto. No a teraz ma cakaju skusky v autoskole.... Zistujem, ze dnes je to nevyhnutnost.
5. led 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, naš tatiš robí na Sliači, čo je 67 km od RK, býva na ubytke a domov chodí vlastne len na víkendy. Mesačne minie na stravu,ubyt. a cestu cca. 10 tis.,čo teda v denšnej dobe tiež nie je zanedbateľné, vhod by bol RK alebo LM. Problém je v tom, že teraz je u letectva a tu v okolí je len pozemné vojsko... takže vyhliadky nič moc-aj keď občas snaha niečo nove sa naučiť by aj bola..no niekedy je ako tvoj muž - Jaduska- niektorým veciam sa bráni...ale to tí chlapi nezmýšlajú ako my...veď keď chcem, aby sa rodina mala lepšie,tak niekedy treba aj zaťať zuby a ísť do toho... a nie iba počúvať:"vieš, aké to je, začínať zase v novom prostredí od nuly"? teda ja by somišla aj do nového, ak to má byť lepšie...
5. led 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka... my sme mali presne opacny problem, teda mangel :sweat_smile: ... je u pozemakov a xcel k letcom, kedze sme momentalne vo ZV. aj ked svoju pracu zboznuje, radsej by zametal letisko, aby sme boli doma s rodinou a priatelmi, ale museli sme to riesit tak, ze sme kupili dom pri LV a "zaciname" tam ked sa dostavia... vyslo nam to ako jedine dostupne resenie. ale sak mozno nam tam bude lepsie ako kdekolvek, nebranim sa nicomu novemu. myslime pozitivne :slight_smile:
inak ahojte babusky soferske... dupi a kedy mas skusky, nak ti drzim palciska :wink:
5. led 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, s tymi nasimi chlapmi je to hrozne, vsak? :grinning: :grinning:

Moj je zase typ, ktory by najradsej robil vsetko a podla moznosti naraz.. Pokial moze, robi si kurzy, skolenia, co sa mu zide aj v civile. A az velmi priahne po tom, aby mal nieco lepsie, kvoli sebe a predovsetkym kvoli rodine. Niekedy az nezdravo, a to je opacny extrem.

Petulia, skusky mam 29.1., este ma cakaju dva tyzdne intenzivneho jazdenia, tak snad to na tom snehu zvladnem.
5. led 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulkaj vitaj v klube :wink:
5. led 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vavka ahoj a ďakujem za privítanie. prajem pekny večer
5. led 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vavka, inak tvoje baby majú rovnakú kuchynku ako my,a keďže nám ju doniesol Ježiško a je ešte" čerstvá", tak pri nej tiež trávime celéééééééé dni. Malá Kajka vyvára a vypeká, takže sme poriadne prepchatí.. :wink:
5. led 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee, babulka, keď nenapíšeš, tak si ani nevšimnem, že vavuš má fotky..... :slight_smile:

sme ich popozerali a Sandra hneď, že jeeej aká je pekná tá veľká, to koľko má rokov? (myslela Vanesku) :grinning:
5. led 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vítam bambulku v klube.
Aj naša Zoja má takúto kuchynku, a neskutočne dlho sa sňou hrávala. Teraz už pomenej asi je už obkukaná. Ale denne som musela vypiť aj 20 káv apod. :grinning: Ináč nič nové, len vypomáham ocovi s účtovníctvom keďže mama je teraz indisponovaná, a to Euro mi asi zožerie pol života. Keď budem mať čas tak hodím nejaké nové fotečky do albumu, ale momentálne je foták aj s manželom na stavbe. Robia nám tak krb - vraj budú robiť celú noc, takže manžel má nočnú fušku :grinning: :grinning: :grinning: . Potom hodím foto aj z domu, ako pokračujeme. Niekedy mám pocit, že takýmto tempom sa tam nasťahujú naše deti v 30-ke :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky..ako sa mate... teraz nechodim az tak casto..nestiham, myslite na mna v sobotu...moj veelky den..
dens sme boli s drahym na krvne testy, tak mu to schvalili tak ho afgac asi neminie..ale co nech ide radsej teraz akoby sme mali mat neskor male a bolo by to ovela tahsie..takto o rok by mal byt doma..povedala som si ze pol roka musim vydrzat..aj s odretymi usami :slight_smile:
vitam novu clenku... :slight_smile:
dam aj ja nejake fotky asi do albumu, lebo mam len na moja svadba..papa
5. led 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no podarilo sa mi hodit nejake foto..len tak..aj ked este nemam mimi
5. led 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, tak ja som len na skok, lebo malá len teraz po viac ako hodine uspávania zaspala,skoro som zalomila skor než ona.Večer sme boli na prechádzke,podupkať po snehu, s cieľom unaviť drobca,nech skor zaspí, ale efekt sa nedostavil..Dík moc všetkým za privítanie, idem si dať sprchu a zaľahnem,lebo tieto dni boli náročné a som off...aj keď nieviem,ako po tých 25 večerných kávach z baby kuchynky zaspím,však Zoya? :slight_smile: Tak dobrú...
5. led 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte žienky :slight_smile: ...vitaj bambulka :slight_smile:
kikus tak tomuto sa hovorí telepatia :dizzy_face: ...včera som sem nakukla a pozerám že už si tu dlhšie nebola,urobím kuk dnes a ty tu aj s fotečkami :slight_smile:tak v sobotu je ten veľký deň, pekná budeš nevestička :wink: už sa tešim keď nám budeš rozprávať :dizzy_face:

bambulka...veď treba kavičku bez kofeínu :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodka, dám si na to kafé pozor,asi malú naučim variť niečo iné.. :slight_smile:
Kikus,veľa lásky a šťastíčka želám a uži si ešte posledné dni slobody :wink:
5. led 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikuska,budem na vas mysliet,a neboj,vsetko dobre dopadne :wink: A si riadna kocica :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Bambulkaj,aj nase stale varia a varia o dusu spasenu.A Lele sa najviac rata,ked to co navari akoze zjem,dam to do ust a ona mi nosi,ze este papaj maminka :grinning:
Jaduska,veru,Vava je velka babizna.ved ja este nejake fotky pridam :wink:
6. led 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

ale ste sa rozpisali, aj s fotockami sa to rozbehlo.. :wink:
Kikus, myslime na teba!Nech ten Vas den D dopadne podla vasich predstav!
Nech navzdy zostane vo vasich srdciach laska k tomu, kto bude stat v ten velky den vedla Vas....

A uz sa tesime, ako nam budes vsetko dopodrobna referovat!
6. led 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikuša, tak nech to dopadne presne podľa tvojich predstáv. Nejako to rýchlo zbehlo, pred chvíľou ste ešte len plánovali a už je to tu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikuša, s tým bábom vám to sekne.... :wink: :wink: :wink: :wink:
6. led 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ako si užívate sviatočný dnik?
:slight_smile:
My sme boli v cerkvi, teraz sme pozvali susedovcov k nám na trojkráľovú kapustnicu (oni robili na nový rok), k tomu som piekla mäsovú roládu + zem. šalát. Len mi chybaju bobaľky - opekance. Škoda, že sme všetky na vianoce pojedli...
Pre pochopenie: my totiž po mojich starých rodičoch - rusínoch slávime Vianoce aj podľa juliánskeho kalendára. Vždy sa robila taká mini štedrá večera u nich. :wink:
Tak to chcem aspoň symbolicky dodržiavať aj ja, v našej rodinke.

Je tu krásne nasnežené, škoda, že nemôžem ísť na sánky alebo korčule :confounded: Ale ďalší rok si to vynahradíme. :wink:
6. led 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som bola s babami vonku trošku vymrznúť. A včera som sa s malou trošku posánkovala, tak môžeš aj ty dupi, ale iba z malého kopčeka :slight_smile: A korčule majú teraz na nete v akcii za polovičné ceny, tak si idem dáke objednať, hádam na budúci rok aj využijem...
6. led 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dupi vies co tie rusinske sviatky vzdy riadne primrzne ako tento rok..u nas je kopec snehu... a to som sa este pred par dnami vytesovala ze super nie je sneh.. :slight_smile:
no tak dakujem vam vsetkym za povzbudenie... mam stres... bojim sa ako to bude znasat moj zaludok..lebo ja ked mam stres musim ist na zachod.a mota mi v crevach .ha ha :slight_smile: :wink: :grinning: no neviem ako to dopadne..ale ked si dam panaka..tak :grinning: to hadam nejako prejde... ten stres...
vavka dakujem za kompliment..hi hi..
akurat som vcera chytila depku zo svojich siat, ze nie su pekne a tak..ale pritom su ok, len mi trochu uz asi svitori zo vsetkeho..ved to poznate...
a jasne ze budem rozpravat co a ako..uz nechje potom.
ja by som aj chcela stihnut babo..no drahy ide na misiu v lete tak neviem, asi by som sa dost stresovala v tehotenstve keby bol prec. uvidime ale ako sa hovori, ak pan boh da tak bude vsetko..nie?
6. led 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikus, hlavne sa snaz byt v pohode, nestresovat sa.... Ved ono to uz nejako dopadne. A ver tomu, ze to dopadne super!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Co sa tyka babatka, musite sa vy rozhodnut, ci a kedy sa na to date. Jasne, co sa ma stat, stane sa, je nam to dane z hora, ale aj tak. Podla mna by ste si to mali prepocitat, ak sa to podari/nepodari vtedy, kedy by malo...

My sme ani netusili, ci a kedy vobec pojde manzelik na misiu, momentalne to vychadza tak, ze budeme mal pol rocneho drobca, ked pojde do Afganistanu. :unamused:
Je vela faktorov, ktore veci okolo misie a prace manzela ovplyvnuju, a najhorsie je, ze to cele ovplyvnuje zivot nasej rodinky. Co uz, aj taky je zivot s vojakom.
7. led 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, asi som sa vam este nepochvalila, 27.1. ideme na 4D ultrazvuk...sa tesiiiime. :dizzy_face: :dizzy_face:

Aj sme si povedali, ze nechceme vediet pohlavie, iba ak na to sami prideme. Ale chceme toho nasho drobceka vidiet, ako vyzera v brusku, ci je vsetko oukej. Ved vidiet vlastne dietatko v brusku, to nie je kazdy den.
Moj lekar ma sice skvely ultrazvuk, pekne na nom vidiet, aj on z neho vie super citat, aj nam vysvetli, ze co kde je a tak, ale predsa len, ten trojrozmerny obraz je o niecom inom.

Som si myslela, ze sa budem doma na PNke nudit, a nakoniec ani nie, stale si najdem nejaku robotu. A to este nemam upratane skrine do kominkov. :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dupi, aj ja by som chcela ísť na 3D/4D, chystala som sa už aj pri Barborke, ale vtedy bol iba v KE a tak som sa tam nedostala. Teraz už je aj v PO, tak sa hádam zadarí....
7. led 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadus, snaz sa objednat cim skor. Najlepsie je vraj vidiet medzi 23 - 33 tt, ked babatko este nema obmedzeny pohyb v brusku. Takto ho uvidite z kazdej strany a ani plodovej vody uz nie je tolko, aby skreslovala.. :wink:
7. led 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to aby som si švihla :slight_smile:
7. led 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy,tak sa mi sem podarilo dostať, malá spinká aj s tatišom - lebo prišiel zo služby - mal nočnú. tak len na skok, lebo mám prádlo vybraté z práčky už 2 hod a nemá ho kto povešať... :wink: Možno trochu odbočím, ale chcem sa opýtať,ako oblekate drobcov vonku,keď je tak -5 zaž -7 stuňov? Malá ma 2 roky a 2 mesiace,ale ja som zimomravá a keby somju mala obliekať podľa pravidla, že má mať o 1 vrstvu viac ako ja,tak by v tejkombinéze asi neurobila ani krok.. už mám z toho nervy ,leby niekedy má studené nohy, inokedy sa vrátime a je celá spotená...Tak ako,kolko vrstiev? dik, pa
7. led 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek