Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
30. led 2009

vavka, pekna fotocka... danove sa podava do 31.3. a buduci tyzden to asi nepojde, maju dojst svokrovci. Oni totiz este nevedia kedy dojdu a ci vobec.. 😠

bodka13
30. led 2009

takže ideš vyupratovať celý bytík 😀 😀 😀 ... aby ťa svokruša neohovorila,že aká neporiadna nevesta 😉

niki29
30. led 2009

ahojte babenky tak pozeram ako jazdite ostosest no a mne zacina v stredu prva hodina v autoskole a mam z toho riadne nervy. Mala sa mi narodila v aprili 2006 takze uz bude mat 3 roky. Od 1. 3 mam nastupit do prace nieco sa mi podarilo na ambulanciu tak uvidime ako to bude. Za 2 tyzdne ide mala do skolky a mam taky pocit ze jato budem horsie znasat ako ona. Inak co sa tyka veku tak ja mam 27 nozachvilu to bude28. Mala je baran myslim 2 krat/ jej povaha to dava jasne najavo - tvrdohlavost/ Som zvedava ako ja budem potom jazdit a ci vobec budem ci sa nebudem bat. Ahojte

vavka33
30. led 2009

Dupi,tak kedykolvek,ved ja vlastne mozem aj cez tyzden.Ked budes moct,daj mi vediet a ja sa prisposobim

dupinka
30. led 2009

No, svokra sa vyjadrila v tom zmysle, ze ona sem chce velmi prist, lebo si u nas oddychne, ale co s babkou, ta nevytiahne paty z domu ani na balkon 😒 Jasne, ze si u nas oddychne, ked ma full servis 😠 este ani vodu si z flase nenaleje, ked pred nu postavim... A ja to potom predychavam este mesiac. Ale tak casto sem nechodia, tak sa to da prezit. 😉 😉 😉

Vavka, neviem, ako bude cas, kedze v pondelok som na diabetologii, v utorok poradna a uvidim, ci ma doky vypise do prace. Na jednej strane mi je samej doma dlho, ale zase do prace sa mi velmi nechce, hlavne, ked vidim, co sa tam deje a som rada, ze odtial idem na cas prec.

vavka33
30. led 2009

Dupi,ved to neponahla 😉 do marca casu dist 😀

dupinka
30. led 2009

oki, vavka, ved uz by sa konecne patrila ta kavicka... A aj bodka by sa mohla pridat, kedze to nema k nam daleko 😵 😵 😵

vavka33
31. led 2009

to by bolo super 😉

dupinka
31. led 2009

baby, hroza,.... Dnes sme sa vracali z obchodu, muz ma chcel nechat zaparkovat pred panelakom. Sice som to nakoniec zvladla, ale skoncilo to slzami. Moj problem totiz je, ze sa az velmi strachujem o nase auto, a tiez som prehnane sebakriticka. Tak sa na mna vykrical, ze nech jemu ani susedom nemusim dokazovat, ze viem parkovat, lebo to viem... Asi ma pravdu, len prekonat ten strach. 😖

vavka33
31. led 2009

Dupi,aj ja som par krat skoncila so slzami,ked bol pri mne manzel.ked som bola sama,bolo to v pohode.A aj teraz,ked soferujem,vzdy ma nastve 😉

niki29
31. led 2009

ahojte ! tak vidim co ma caka s tym soferovanim- uz sa teraz trasiem a to mi zacina 1 hodina v stredu a to bude len teoria. Som zvedava ako potom budem jazdit moj mangel je velmi citlivi na nase auticko 😀 no uvidime ci vlastne ten vodicak spravim 🙂 pekny vecer

bodka13
31. led 2009

ahojte dievčence 🙂 ...som si vás prečítala až teraz lebo cez deň som sem nestíhala ani nakuknúť
...oslavu už máme za sebou...zdá sa že už mám veľkých chalanov,našťastie su ešte prítulní,takí maznoškovia 🙂

dupi,vavka... aj ja by som vás rada spoznala 😵

niki...neboj,všetko zvládneš 😉 🙂 😉

vavka33
1. únor 2009

Bodka,tak sa mozme niekedy stretnut.K dupinke ja dosoerujem,ved do kauflacu chodim a tam do okolitych obchodov tiez 😀

dupinka
1. únor 2009

Krásne ránko!

Baby, viem, že toto nie je psychologická poradňa, ale potrebujem sa aspoň "vypísať".
Celú noc som preto nespala, Adamko v brušku asi nemal zo mňa radosť.

Manžel oznámil, že volal s jeho mamkou, chystajú sa sem na celý ďalší týždeň aj s babkou a psom. Nikto sa pritom nespýtal, či už náhodou nejdem do práce a či ako tehotná zvládnem domácnosť s troma dôchodcami, navyše svokra je imobilná a babka senilná. K tomu sa na večer dotrepe švagor, ktorý tu má od budúceho týždňa začať pracovať. A samozrejme, prídu si sem oddýchnuť, lebo nevesta okolo nich behá ako besná, len nech je všetko v najlepšom poriadku. Ja si kedy oddýchnem?! Síce manžel pomôže ako sa dá, ale ide o princíp.
Čo si neuvedomujú, že to teraz nie je vhodné, aby sem prišli na tak dlho? Veď ani program sa s nimi nedá spraviť, keďže sedia iba doma, tak to bude na nervy. A navyše, manžel má nočné streľby, tak jeden celý deň budem na nich sama.
Nehovoriac o tom, že som sa veľmi tešila do práce, v ten týždeň maú byť 2 pojednávania v mojich kauzách.

Manželovi som nič ani len nenaznačila, už sme sa neraz na túto tému bavili a minule sa ma dokonca spýtal, či ich nemám rada.
Mám, ale toto sa predsa nerobí. No musia si to sami uvedomiť, čo je a čo nie je vhodné.Krásne ránko!

Baby, viem, že toto nie je psychologická poradňa, ale potrebujem sa aspoň "vypísať".
Celú noc som preto nespala, Adamko v brušku asi nemal zo mňa radosť.

Manžel oznámil, že volal s jeho mamkou, chystajú sa sem na celý ďalší týždeň aj s babkou a psom. Nikto sa pritom nespýtal, či už náhodou nejdem do práce a či ako tehotná zvládnem domácnosť s troma dôchodcami, navyše svokra je imobilná a babka senilná. K tomu sa na večer dotrepe švagor, ktorý tu má od budúceho týždňa začať pracovať. A samozrejme, prídu si sem oddýchnuť, lebo nevesta okolo nich behá ako besná, len nech je všetko v najlepšom poriadku. Ja si kedy oddýchnem?! Síce manžel pomôže ako sa dá, ale ide o princíp.
Čo si neuvedomujú, že to teraz nie je vhodné, aby sem prišli na tak dlho? Veď ani program sa s nimi nedá spraviť, keďže sedia iba doma, tak to bude na nervy. A navyše, manžel má nočné streľby, tak jeden celý deň budem na nich sama.
Nehovoriac o tom, že som sa veľmi tešila do práce, v ten týždeň maú byť 2 pojednávania v mojich kauzách.

Manželovi som nič ani len nenaznačila, už sme sa neraz na túto tému bavili a minule sa ma dokonca spýtal, či ich nemám rada.
Mám, ale toto sa predsa nerobí. No musia si to sami uvedomiť, čo je a čo nie je vhodné.

Tak držte palce, nech manželovi v zúfalstve niečo blbé nepoviem..... Snáď to nejako zvládnem. 😖

dupinka
1. únor 2009

hups, hodilo mi to tam dvakrát.... 😅

petullia
1. únor 2009

Ahoj... dupi...chudiatkooo, ☹ sak neobskakuj, hadam sa dovtipia preco teraz ten full servis nemaju 😅 .
Bodka mliecko zatial ok, uz som nemusela odvtedy dokrmovat, vykryvame, ta sa to hadam znormalizovalo.
Vavka pekna fotecka... koneccne 😵 😝
aj ja sa viem statocne posekat s mangelomm ked sedim za volantom, ale to asi kazda.... aspon co ja poznam baby soferky, ta sa stale vadia so svojimi polovickami v aute ked soferuju.... a statisticky najviac hadok vznika prave v aute, vtedy treba byt asi naozaj ticho 😅 😀

jaduska
1. únor 2009

Ahojte babule....
dupi, chlapom také veci nedôjdu, nemyslím to v zlom, jednoducho rozmýšľajú inak ako ženy. Ale keby si ho tak nechala týždeň samého v tejto situácii, tak by možno zmenil názor....Ty sa hlavne nestresuj, veď doma sa tiež musia o seba postarať sami, nie? Pekne choď do robotky a mysli na seba a Adamka....

K tomu šoférovaniu - u nás to je vyriešené, lebo vodičák mám iba ja, síce nemáme auto, ale hádky kvôli tomu, kto bude šofér by neboli 😀 Odjazdené mám dosť, jazdievala som autom denne do práce 30 km a tiež som išla sama k sestre od nás do Novej Bane, len problém je v tom, že už asi 5 rokov som nejazdila. Síce teraz v lete mi ségra trochu dala zašoférovať, aj sme v pohode došli, akurát mi ostala v rukách časť riadacej páky, ale to tým, že to bolo staré rozsypané auto 😝 😝 😝 😝 A ako všetky činnosti, aj šoférovanie potrebuje hlavne cvik....

jaduska
1. únor 2009

a inak - raz som čítala, že ženy nemajú v mozgu nejakú časť (už neviem, ako sa to volalo), preto im robí väčší problém parkovať ako mužom...takže za to môže genetika a nie šikovnosť....

kati, som rada, že si došla 😉

roasha
1. únor 2009

dupi..........uprimne.........kleplo by ma. 🙄 😠
jadus,aj ked nam "cosi"chyba, je dokazane,ze zeny su lepsie soferky........parkoviska urcite vymyslel chlap,aby sa aspon tam mohol predviest........ved sa da stat aj na ceste,ze? 😀

vavka33
1. únor 2009

Dupi,ja by som im to normalne povedala,teda zavolala tak ako si to napisala a hotovo.ak maju aspon trosku rozumu,tak ta m usia pochopit.ak nie,normalne im povedz,ze si neprajes,aby prisli a hotovo.

Petu,preco konecne? 🙂 ja som vzdy mavala fotku,ale od urcitej doby som sa tu na to vsetko chcela vykaslat,teda na jednu temu som sa,lebo neznasam ludi,ktori sa robia niecim inym ako su a niektori sa starali do veci,do ktorych ich nic nebolo.Ale tu chodim stale a dala som si aj fotku,nech nie som inkognito 😀

vavka33
1. únor 2009

Inak ja mam tie knihy,zeny su z venuse,muzi z marsu a vsetky tie casti a jedna je o soferovani,parkovani,jazdeni,orientacii a pod.-uplna pravda,odporucam precitat!!!! 😀 potom sa uz nebudeme zamyslat,preco nam ide alebo nejde soferovanie,ci parkovanie 😀 😀

roasha
1. únor 2009

fotky asi tak ako vavka,radsej si treba chranit sukromie,chodia sem poriadne individua.tiez si dam len raz za cas par fotiek,ktore si baby pozru,a potom mazem.
jadus,mna napr.normalne vytocilo,ze si nejaka tapša dovolila kopirovat moj prispevok z inej temy/dokonca to len vytrhla z konceptu/,a vlozila to do skolakov 2009. 🙄
ja som vobec nepochopila,o co jej slo.-bolo tam napisane presne to iste,co som pisala do skolackej temy,len v inom slovoslede.- 🙄
fakt sa tu najde "bohate idiotov". 😝

petullia
1. únor 2009

Nuz, kde sa koncentruje vela ludi, zasadne sa tam najde aj viac individuii, ktore niekedy naozaj stoja za to!!! 😔
Vavka, ja len ze som ti pisala, ze kde mas fotooo 😕 , bo som bola chvilku zmetena, ze ta nevidim, bo niekedy necitam mena, len kuknem na fotku a potom som dopletena... no blondcka.. co ti budem rozpravat 😀 😀 😀
na mna tiez vynasaju nejaky ludia odtialto do kruhov, do ktorych nemaju preco a riesia moje veci aj za mna.... ale mozem ich ja.. 😠 a uplne zboznujem ked nie su ani prihlaseni a len citaju a potom roznasaju klebety a prikrasluju a co ja viem co... ignorujem to uz, ale tiez som istu dobu prestala koli tomu chodit na stranku, ale potom som si povedala, ze sa koli takymto nebudem ja obmedzovat a pokial mam svedomie ciste, ta mi nemaju ako ublizit... alebo ano? no uz troska trepem... 😀 ako tehulkujete tehulky nase drahe najkrajsie?hm? 😵

dupinka
1. únor 2009

baby, vdaka 😉

za tehulkujem v pohode, citim sa fajn. Zajtra idem rano na diabetologiu na krv, tak dnes trochu dietujem, ale inak sa nejako extra neobmedzujem. Jasne, nejem sladkosti, ale mnozstvo sacharidov v strave moc nesledujem, ved ked je Adamko v uplnom poriadku, tak naco pobabrat dietou doteraz dobre hodnoty, nie?
V utorok mame poradnu, tak hodim pokec s doktorom.

A Jaduska ty ako??

jaduska
1. únor 2009

roa - to s tými zubami som nepochopila ani ja, prečo to tam dala, keď už sa jej nechcelo písať, tak mala skopčiť iba svoje a nie aj tvoje, ale neva, keď vyrastiem, možno pochopím....

naša betty sa má asi dobre, kope odušu, len Lily je hrozne chorá, nič neje a najhoršie je, že ani nepije, ráno sa aj povracala, tak máme trošku stresy...
Do poradne idem v stredu...už by som mala ísť aj na UZV, hádam je všetko OK

zoyi, ak sa tu náhodou objavíš, tak sa ťa chcem opýtať, či ste na tú biológiu mali skriptá, alebo ste tiež museli samoštudovať. Ja som normálne prekvapená, že čo kniha, to iné názvy a aj iné informácie. A teraz mám neviem odkiaľ vedieť, ktorú verziu považuje za správnu náš pán profesor.... 😠

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kikusa100
1. únor 2009

ahojte..no ja tiez nemam fotky..teiz sa bojim lebo neviem co a ako.kto to tu cita a tak aj ked nepisem neviem co..no ale ludia su rozni nie?
aj na MS si chcem neskor vymazat lebo som paranoidna a drahy by sa poriadne nastval keby to vedel..
raz mi segra povedala ze tiez v jednej teme co si pisu kocky zo zahranicia a komunikuju medzi sebou tak mo hovorila ze sa jednej stalo ze sa stazovala na svokru a ze ju tam aj riadne poohovarala a tak..a ze ta kocka bola tehu cakala druhe dieta a ze to niekto cital z toho mesta zo slovenska odkial bola ta kocka no a ze ta pani alebo baba co to citala to povedala jej svokre ze jej nevesta caka druhe dietatko a svokra o tom ani nevedela a bolo to cele trapne a ta baba co to citala sa dozvedela o tom aka je ta jej svokra otrasna..a tak preto je to nebezpecne..ja sa bojim pisat nejake detaily dolezite ked tak do IP..lebo fakt ziju na svete vseliaky psychopati a niekedy sa bojim ze sa mi moze stat co sa stalo tej chudinke babe v tej zahranicnej teme.. 😠 takze pozor..
inak ja asi sme mali nejaky hadaaci tyzden..aj ja som sa povadila s drahym..
viete stale mi hovoril ze ked dojdu maliari ze sa hodi asi na choru lebo chce byt doma aby to nesfusovali... a byt uz je vypratany..manzel bol vypratavat v sobotu..a teta nam vybavila aj maliarov a jasne ze dojdu v stredu alebo vo stvrtok... ale som mu povedala nech si vyberie volno lebo nam treba vela veci..a ze neviem ci zvladnem tych maliarov a on ze sa nemoze na mna spolahnut a ze som trdlo atd..a tak..no nastvalo mat, lebo ja zvladnem sa s nimi porozpravat, vybrat farby..atd.. 🙂 len clovek tam s nimi musi byt ak chce aby to urobili dobre..a nechcem aby nam to odfusovali a nejako to nevedel pochopit.. ☹ tak to tiez skoncilo slzami a hadkou..v takych to veciach konam prchko a mrzi mat po tom..najhorsie na tom je ze ani mamka nie je doma cely tyzden..a ani sa nezastala mna ale manzela ze ja som taka ze neveim take veci vybavit, citila som sa ako idiot..ale veite ja som len chcela aby tam bol s nimi manzel a nie ja..lebo jeho neoklamu ale mna mozu a sfusuju nam farby alebo tak..ale nakoniec si aj tak zoberie tu marodku ako ho poznam..ale stve ma ze si o mne potom mysli ze som nemozna..
vy sa tiez vadite pre hluposti alebo ako?? 😒 😠
do kelu tri tydzne manzelia a hadame sa pre hluposti..chlapi maju uplne ini mozog... len nechcem robit muzske veci v rodine ja..lebo si na to zvykne a vsetko budem robit ja.. 😒 nech to robia muzi nie?ja mu teiz nekazem aby piekol alebo varil alebo co ja viem co..xi xi

kikusa100
1. únor 2009

ahojte este surfujem po nete..hladam inspiracie do bytu... 🙂
a na modej streche a natrafila som na jeden bytik ...zaujal ma nazov ze nas navzdy prazdny bytik..alebo tak nejako to znelo..a no predstavte si ze ta kocka je pod nickom beruska21 a zomrel jej manzel pri nehode ked do nich vrazil kamion, dalej bola tehotna potratila, ma znicenu tvar, skoro zomrela a aj jej bracek je po operaciach mozgu..no proste hruza...ona ma ten nick ale je to ceska..ma vsetky albumi aj n asvadba.cz, aj na modrejstreche.cz aj na konikovi a v kazodm albume ma nieco ine napisane o sebe, manzelovi a tom nestasti..bolo mi jej tak horzne luto co sa jej stalo...zivot je taky kruty... 😠 😒
no napadlo ma ze sme sa dnes s mojim fakt pohadali pre uplnu blbost..a zivot je pri tom taky kratky..ani si to clovek neuvedomi hruza a des.... 😔

roasha
2. únor 2009

kikusa,jasne ze si do vlasov skaceme pre totalne hluposti 😅 😀
aj cez vikend bola hadacia 5minutovka,a vazne len nejaka kravina,lebo si uz ani nespomeniem kvoli comu... 😅 😀
o beruske som citala,ked boli stastni manzelia,potom ten sok/autonehoda/,aj teraz nedavno ked chudatko pisala.... 😔 😢
moja sestra pisala basnicky......a na hrobe ma vynatok jednej svojej....
"zivot je kniha
obrovska kronika,
vsetko si pise
na nic sa nepyta..."
Umrela pred 9r/16r/na skolskej exkurzii,ked vystupila z autobusu,zabilo nam ju oprotiiduce auto. 😔 😢
Ja sa preto nikdy neprenesiem cez "blok",a moje dieta nikdy nepojde na ziadny skolsky vylet. 😔

ka77ka
2. únor 2009

ahojte...

roasha...az zimomriavky mam na tele z toho, co si tu napisala.je mi to velmi luto. ☹ ☹ ☹