Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

niki29
26. únor 2009

Dobre ranko dievcata, Kikuska tak asi ta nepotesim no asi si budes musiet dorobit kurz sanitarky / asi l rok/ neboj pracu najdes ta co ta bude bavit, ja mam prac. doba uplne super na 7.30 alebo aj na 7.45 do 14.00 hod. takze velmi vyhovujuce aj pre mna aj pre malu. Kikuska si bola pekne dlho hore , ja som uz o 22.15 spala . tak pekny dnicek kocky 🙂

dupinka
26. únor 2009

ahojte!

chcela som vam len popriat pekny dnik 😉

Dnes pride na predlzeny vikend moja mamka, tak sa tesiiiim 🙂

bodka13
26. únor 2009

🙂 ahojte...pekný dník

dupinka...to ti normálne závidím 🙂 ...my sme boli s našimi v Ždiari a bolo super,tak som si už dávno neoddýchla 😉

zoji...pekné fotečky

sveva
26. únor 2009

ahojte baby.

Zoji krásne fotky a aký je malú fešák v tom kroji. 😉 Samozrejme aj malá je kočka. 😉

Aj ja robím účtovníctvo, ale ja mám rada matematiku. 😅 Mňa to dosť bavilo, ale občas som potrebovala vypnúť. Inak moja prac. doba bola od rána 7.00 do 15.00. Mne tam len chýbal čas na obed, pretože keď sme začali obedovať, tak vždy niekto nabehol, že niečo súrne potrebuje. ☹

kikusa100
26. únor 2009

ahojte kocky..
ako sa mate?ja som bola dnes opat u doktorky, lebo som jej mala doniest moc, ci nahodou nemam zapal ladviny alebo coho ked ma boli ten lavy bok..ale moc ok..tak sa potvrdilo ze chbtica..inak nic mi nedchce dat lebo sa boji ci nie som tehotna... a tak musim trpiet bez toho... nemozem ist ani na rtg ani na nic..ked nebudem tak mam prist za nou ze ma este posle na vysetrenia..normalne ma tak navnadila s tym tehu..ze dufam ze budem.. 😀 tak drzte palce..aj ked is mylsim ze sa to tak skoro po svadbe nepodari...xi xi
no niki..ja osm bola vcera hore do jednej lebo som robila este statnicove otazky..a aj k doktorke som zaspala prisla som az po osmej a to som sa bala ze ci mi potom zoberie moj biolog. material xi xi 😀 vies mne sa najlepsie sustredi vecer ked je pokoj a klud xi xi asi som cudna. a ta skola..no uvidime..keby som si musela urobit tak by som bola rada keby to bolo na rok..lebo budem v stvrtom rocniku a nebola by osm rada keby som musela v piatom rocniku este aj studovat, statnicovat a este si robit rocnu skolu..ja sa uz zblaznim z tych skoll..a moj manzel uz dostava zachvat ked mu hovorim ze nejaka dalsia skola..lebo ked vidi ako vsetko mozne robim a aj tak mi to nepomaha k lepsiej robote tak ho ide porazit..
tak sa majte papa zatial..
vavi mas mail odomna 🙂
inak baby..kolko by ste mi odporucili platit dobrovolne nemocenske aby osm mala dobru matersku?

dupinka
26. únor 2009

Vavka, mas IP.

Kikus, ja by som dobrovolne nemocenske neplatila. Nemam dobre skusenosti so Socialkou a socialny system sa meni kazdu chvilu. Skor by som si tie peniazky odkladala niekam na dobre uroceny ucet. Ale je to kazdeho individualna vec....

monikuba
26. únor 2009

ahojky mam přítele profi vojáka sme spolu půl roku a časem chceme založit rodinu,ale odjíždějí na dlouhé mise a bude těžké to zvladnout,mam klučinu s předchozího vztahu a hodně si na něho zvykl.mám obavy z tech misí,pokud přijde rodina..

jaduska
26. únor 2009

kikuša - podľa toho, z akého vymeriavacieho základu si budeš platiť DNP, toľko ti výjde materská. Minimálny vym.základ je 295,50 EUR (8902 SK) a maximálny je 1003,09 EUR (30219SK). Poistné je vo výške 4,4% z vymeriavacieho základu. Materské je potom 55% z vymeriavacieho základu, takže sama si urči, z čoho chceš platiť. Nezabudni, že nemocensky poistená musíš byť 270 dní v posledných dvoch rokoch pred nástupom na materskú a materské budeš dostávať 28 týždňov.
Takže ak by si chcela platiť z maxima, tak mesačne zaplatíš 44,14 € (cca 1330 Sk), dajme tomu, že budeš platiť nejakých 10 mesiacov. Takže sociálke zaplatíš 441,40 € (13297Sk) a materské dostaneš 551,70 € mesačne (16620Sk). Takže ak by sa ti podarilo otehotnieť zhruba mesiac po prihlásení sa na DNP, tak sa ti vložená suma vráti hneď prvou materskou. Ale ak by ti otehotnenie trvalo (nedajbože) dlhšie, tak sa môže stať, že preplatíš

kikusa100
26. únor 2009

ved toho sa clovek boji..ze nevie kedy otehotnie.... a ci nepreplati..ale riskovat musime nie?a keby osm nahodou isla na rizikove, tak z toho dobrovoleho nemocenskeho budem tiez dostavat peniaze?niekde som citala ze to nesmie presiahnut 12 mesiacov..cize sest mesiacov rizikove a sest mesiacov materska?

jaduska
26. únor 2009

kikuša, ono to je tak, kým nie si tehotná, tak by ti stačilo platiť si z minimálneho základu, ale vymeriavací základ sa dá zmeniť až po 6-tich mesiacoch. Len to by potom bolo dobré, aby tá zmena vyšla koncom roka. Myslím, že toto je taká záležitosť, že sa dá iba ťažko presne naplánovť. Keďže otehotnenie nezáleží len od človeka....
Čo sa týka tej doby, tak pokiaľ viem, maródka ak je dlhšia ako 12 mesiacov, tak potom prestanú platiť, ale či spočítavajú PN a materské, to už neviem. Až tak podrobne to naštudované nemám...

kavaapalma
26. únor 2009

ja si to dobrovolne platim mesacne 660sk z vymeriavacieho zakladu 15 000sk... tak aspon pre zaciatok mi tie peniaze trosku pomozu... ale je to vec kazdej kto chce si to plati kto nie tak nie...
este ma dnes caka jedna nocna a potom predlzeny vikend lebo do prace pojdem az v utorok-to bude vyplata
cez vikend budem u svokrovcov lebo drahy chody kazdu sobotu hravat hokej...

kavaapalma
26. únor 2009

je mi sice trosku smutno ale to prejde dnes sa ma vratit moj drahy z vycviku tak dufam,ze bude perny vikend 😀 ocividne by mi to prospelo

jaduska
26. únor 2009

palma, viem, že si to tu už písala, ale nepamätám a nechce sa mi hľadať - tvoj manžel je v mestských alebo dukelských kasárňach?

kikusa100
26. únor 2009

palmi nebud smutna... 🙂 moja..bude to ok..vsetko neboj sa..
no to hej jadus..s tym tehu to nei je sranda..nikto nikdy nevie kedy a ako sa zadari co?je to hruza
inak kocky..chcem sa opytat kolko minate mesacne na jedlo..lebo mne sa zda ze mi dajak vela miname... 😒 😠

niki29
27. únor 2009

ahojte kocky, tak Kikusa mne sa zda ze vseto co nam ostane po vyplate ide na jedlo 😀 No raz mesacne vzdy robime velky nakup tak za100 eur aj viac, plus tyzdne a vikendy tak to vychadza 300 eur a niekedy aj viac, a to nasa Nika uz nenosi plienky, mlieko pije plnotucne - ale boli sme spolu stale doma - teraz ked bude v skolke a ja v praci tak to bude mozno trochu menej . Sama uvidim. mam stale taky pocit ze ked pila este sunar, nosila plienky tak som mala stale vacsie rezervy ,??? neviem alebo kde tie prachy minam. Cavte

sveva
27. únor 2009

Ahojte.

No tak aj u nás sa strašne míňajú peniaze, hlavne na jedlo, plienky pre obe slečny, mlieko pre Šárku a Eliška pije plnotučné. V sobotu robíme väčší nákup, ale koľko míňame presne neviem, ja dosť sledujem letáky kde je aká akcia. 😅 Som závisláčka na letáky. 😵 No a mäso a také chodíme kupovať raz za čas do Poľska a to sa už nakúpi na dlhšie.

marianka8004
27. únor 2009

ahojte.aj ja mam muža profesionala a rano som ho odprevadila na lešť do 17.3 sa zblaznim sama s detmi doma.neznašam ked musi preč z domu.a aj my myname dosť.tiež som zavyslačka na letaky 😀 😀 😀

bodka13
27. únor 2009

🙂 ahojte...konečne bude víkend

marianka...neboj,zvládneš to 😉 ...ešte si MD alebo už robíš?

sveva...teraz nedávno sme boli v Poľsku a tie ceny za mäso sú tam fakt super 😉 ...máte to blízko?zemepis nie je moja silná stránka

dupi...maminka už prišla?

kavaapalma...koľko bol mužík preč?...aj nám sa Dadko po kurze v MT podaril 😀 6týždňov odlúčenia asi urobilo divy 😉 😀 😀

sveva
27. únor 2009

Marianka môj mužík ide na Lešť v nedeľu ako zabezpečovačka, tiež do 17.3. Takže asi sa tam stretnú. 😉

Bodka no tak do 2 hodín cesty. Máme pri hraniciach rodinu, tak sa spojí príjemné s užitočným. 😀

marianka8004
27. únor 2009

bodka13...som na MD ešte mame rok.neviem či si niečo najdem,lebo to je bieda s pracou.
kavaapalma si z michaloviec? muž kde robi?

sveva
27. únor 2009

marianka a tvoj mužík kde robí?Predpokladám, že v MI, ale v mestských alebo dukelských.

sveva
27. únor 2009

Inak nám sa dievčatá vždy podarili po Lešti. 😀 😀 😀

bodka13
27. únor 2009

aspoň vieme,že nám tí naši vojaci nikam nezbehli a všetko našetrené domov priniesli 😀 😀 😀

marianka...tak sa teš,školáčku odprevadíš a s Emkou si doma porobíš,nemusíš letieť do roboty 🙂 rýchlo to ubehne

marianka8004
27. únor 2009

veru rychlo ten čas leti ani sa nenazdam a už je aj Emka školačka muž robi v mich.v dukelskych.predtym robil v Prešove.
sveva-a tvoj muž?

vavka33
27. únor 2009

Ahojte.No vidim,ze manzelia sa docastne stahuju na Lest 😅 nas zatial nie,ale tiez cakame kazdu chvilu,kedy sa to zas zacne.namiesto toho chodieva casto do Novak no a do prace rano chodieva o stvrtej a prichadza o piatej.Tak mu vravim,ze ma teda super prac.dobu 😅
Inak ja tiez sledujem letaky a v sobotu ideme na vacsi nakup,nech je na cely tyzden.a ked sa minie karton mlieka,tak k nakupu pribudne aj ten,alebo karton oleja a pod.V tescu je teraz mlieko na nase byvale korunky za 11sk,polotucne,co je perfektna cena,skoro zadarmo 😀
Bodka,ako bolooooooooooooo?ci uz si sa chvalila aja som to neregistrovala? 🙂

bodka13
27. únor 2009

🙂 vavka...dnes už nestíham,letím do robotky,zajtra popíšem a dúfam že hodím aj fotečky 🙂

sveva
27. únor 2009

marianka tiež v dukelských. 😉

kikusa100
27. únor 2009

no kocky.tak ja som sa rozodla... ze pojdeme asi teiz do toho polska a pokupime maso..a teiz ked bude olej, cukor v akcii tak pokupime a muku atd..aby sme nemuseli kazdu chviliu kupovat a skakat do obcodu ako blbi..
musim si najst nejaky system ..lebo ja som bola doma uz len s mamkou a my sme nemali taku spotrebu v jedeni.. xi xi takze taik
inak mam pocit ze ked je to eur tak si mylsim ze to vsetko ide viac nejakosa to rychlejsie mina... a fakt konecne je piatok..drahy dojde uz sa tesim... tento tyzden velmi rychlo ubeholl. aspon pre mne..pa zatial

vavka33
27. únor 2009

Aj ja chcem ist do Polska,teda ked budeme na Orave

dupinka
27. únor 2009

Ahojte!

Mamka dosla vcera, prekecali sme cely vecer a dnesok rovnako 😀 Doniesla nam fajnove syry z Polska, tak sa len napchavam. Kupila aj masko, tam sa oplati. 😉

Len dnes na poradni ma doktor nepotesil: mam skrateny krcok na 1 cm, musim lezat. Dokonca mam teraz tmavsi vytok, tak dufam, ze to prejde, lebo do nemocnice by som velmi nerada isla....