Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
30. led 2008

Ahojte som dnes tu.prisiel dnes rano manzel z Novak -museli sme s malou utekat k doktorke,celu noc mi strasne plakala,tak mam net.Zajtra odchadza naspat,tak neviem,ci mi necha jeho pc.
Oslava bola normalana,cakali sme kym skonci,lebo sme montovali spalnovu skrinu a chceli sme ju dokoncit.no dokoncili sme ju az v nedelu

dupinka
30. led 2008

ahoj vavka:

pozeram, ze to mas zaujimave.. A co mala, uz je v poriadku??

vavka33
30. led 2008

Dupi je o.k.Vraj to je vsetko zo zubkov
Snad sa nam podari stretnut cez vikend.uvidime,co bude

dupinka
30. led 2008

jasne! kedykolvek ti to vyhovuje..... 🙂

dupinka
31. led 2008

baby, kde ste?? Co mate doma manzelov? 😀 😀 😀

jaduska
31. led 2008

Ja som tuuuuuuuuuu 😀 Baby dnes zázrakom zaspali skoro, tak konečne mám čas vypísať tú prihlášku na VŠ 😝 Ešte treba počkať na mužíčkovu výplatu, zaplatiť poplatok a mám to komplet.
A môj chudáčisko manžel mal tento týždeň intenzívny výcvik, aj nejaké písomky a testy písali, ale zvládol ich dobre bifľoš 😀 😅 😵

zoya1
31. led 2008

haló je tu ešte niekto?

dupinka
1. únor 2008

jaduska: sak mi mame len sikovnych muzov, ked maju take sikovne zienky 😀 😀

Aj moj sa pochvalil, ze na Stanagu presli do vyssieho levela, pretoze vstupne testy napisali nad ocakavanie dobre.. A tesi sa, zatial ho to bavi, tak uvidime, ked pridu skusky a testy.

Jaduska, a aky odbor si vybrala? Mas magisterske ci musis najprv bakalara a potom mgr.

jaduska
1. únor 2008

Dupi, vybrala som si predškolskú a elementárnu pedagogiku, najprv musím ísť na bakalára, a potom znova podávať prihlášku a robiť prijímačky na mgr. 😒

dupinka
1. únor 2008

no teeeda, to je fakt ble toto delenie studia 😒 Ale verim, ze to pojde vsetko hladko, ako ma .... 😎

dupinka
1. únor 2008

baby, asi vas tymto riadne nastvem, nechcem vsak provokovat, ale poradit:

Manzelik dostal oba poukazy, na ktore si podal ziadost: Tatranske Zruby a hned na to Zemplinska Sirava. Su uz aj vypisane, podpisane, este potom v lete uhradit,..Tak nam to dvom vychadza na cca 12 000 Sk na 20 dni dovolenky.
No a teraz som dostala ja v praci ponuku na 7 dni do Chorvatska - Baska Polje (pri Baska vode), v takom este starsom 2** komunistickom, ale peknom hotely, za 9 300 na osobu, s tym, ze mne 5 000 preplaca colna sprava... To by vyslo na rovnako.
Comu by ste dali prednost? 20 dni dovolenky aj pri vode aj na horach na Slovensku, alebo 7 dni dovolenky pri mori a usetrene dni stravene u rodicov na vychode??

jaduska
1. únor 2008

Dupi, kým ste sami dvaja, choďte k moru. Slovenskú dovolenku si nechajte na časy, keď budete mať nejakého drobca (dvoch, troch 😀 ), lebo s malými deťmi si to v zahraničí neužijete. Teda aspoň podľa mňa. Ja viem, že ľudia cestujú na dovolenky k moru aj s malými bábätkami, ale keď si predstavíš, že ti bábo ochorie ani nevieš kedy, behaj s ním v cudzom svete po lekároch, ani si to more také malé neužije, na prudké slnko ísť nemôže, furt to musí človek strážiť, viac ako doma. Neviem, ja by som nešla. My sme chodili s našou malou na Domašu, teraz sme boli s oboma na Šírave. Doma je doma. Keby sa niečo nedajbože stalo, tak si skôr pomôžeme ako niekde v Chorvátsku. Toť môj názor 😉

dupinka
1. únor 2008

noo, presne tak rozmyslam aj ja, ale manzelik, ze co ak potom mu uz poukaz nepridelia, ked tieto zrusi... 😒 Ja sa v podstate tesim an akukolvek dovolenku, hlavne ze si oddychnem.. 😉

jaduska
1. únor 2008

chi, tak na tú slovenskú pôjdeme namiesto váááááááás 😀 my nemáme žiadne poukazy 😒

dupinka
1. únor 2008

jaduska: keby to slo..... 😉

jaduska
1. únor 2008

no veď ja viem, že nie, by nám nikto neveril, že sme vy 😀

dupinka
1. únor 2008

a narobiť si problémy...

juuj, to je hroznéé, keď nemáme nič, tak nič, a keď máme ponuku a môžeme ísť, tak to dopadne tak, že máme dilemu. A ešte je to v tom istom čase..

jaduska
1. únor 2008

No vieš, dupi, keď sa darí, tak sa darí ........ 😀 😵 😀

dupinka
1. únor 2008

jojo, sme sa teraz s manzelom dohodli, zezostane Slovensko, lebo v podobnom prostredi sme v Chorvatsku uz boli,... a ked, tak uz nieco ine. 🙂

jaduska
1. únor 2008

no vidíš, dubi, a máte po probléme 😀

dupinka
1. únor 2008

jojo 😉

vavka33
2. únor 2008

Ani my nemame poukazy.Tiez neviem kam pojdeme v lete

roasha
2. únor 2008

dupinka,chorvatskooooo!my sme boli minule leto cez vojsko,super.jaduska,a lekar tam tiez nie je problem,nam mala dostala anginu,a v pohode sme sa s chorvatmi dohovorili,ved sme slovania. 🙂 a to je mala alerg.na antibiotika,tak som este menovala skupiny,ktore nemoze.upne v pohode,este mi dali vybrat z dvoch ktore ostali. 😀 akurat sme si to cele uhradili/vysetrenie aj lieky/,kedze chorvati nie su v unii,ale preplatili nam to cez poistku.a lieky jej zabrali okamzite. 😉

zoya1
2. únor 2008

čaute. My sme boli v lete cez vojsko na Mallorce. Odporúčam!!!!! Zoja mala len 10 mesiacov a bolo to úplne v pohode (nejaké fotky sú v albume). Čo sa týka toho doktora, aj náš syn ochorel (hnačky) bezproblémov prišiel lekár na izbu hotela, vyšetril ho, predpísal lieky - služby naozaj na vysokej úrovni. Čiže ja odporúčam more - jáj keby sa dalo tak idem zase.

zoya1
2. únor 2008

Inak v piatok som bola prvýkrát v práci po MD. Super pocit fakt. Neviem dokedy mi tento entuziazmus vydrží, ale fakt je to super zmena. 😀

vavka33
3. únor 2008

Zoy,to je super,ze bolo v praci fajn

dupinka
3. únor 2008

zoyka: tak supeer! Drzim palce, nech ti ten dobry pocit vydrzi co najdlhsie 😎 A ako to prijali tvoje decka? ze maju maminku v praci?

A to chorvatsko je odo mna z prace, nie cez vojsko, ale riadne cez cestovku.. Nakoniec sme sa rozhodli pre poukazy na Slovensku. manzel aj tak musi cerpat 26 dni volna a ja tiez 3 tyzdne v jednom kuse, tak nech nesedime doma,...Buduci rok by sme chceli skusit zahranicie, teda uvidime, ako na tom budeme s potomstvom. 😅

roasha
3. únor 2008

zoya,aj my sme boli takto na mallorce,len to este bolo bez malej buby. 🙂
su to super dovce,a za par supov. 😉

zoya1
3. únor 2008

dupi: detičky sa taaaaaaak tešili, až do plaču mi bolo. Sú fakt super, také úprimné.
roasha: však to stojí za to nie? Inak som skoro pukla od smiechu, lebo aj môj muž volá malú buba. 😀 Sa poznáte či čo? 😀

vavka33
4. únor 2008

Ahojte bojovnicky.Co nove?
Nas tatko bude mesiac posobit na Lesti,isiel dnes rano,ale na vikendy bude chodit domov.Vyslali ich tam z Novak. ☹
Kedy uz sa nas zivot vrati do normalu,ze bude chodit do prace do TO a kazdy den domovneviem.Ale uz bude rok ako je odveleny a mam toho dost.