Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
4. únor 2010

Vdaka boduska.

itsik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dzio2
5. únor 2010

ako sa mate ? 🙂 dupinka ako drobcek Adamko?

bodka13
5. únor 2010

ahojte hviezdy 🙂

u nás fúka o 106 ☹ ale máme za sebou prvý týždeň bez tatina 😵 😵 😵
...zajtra sa chystáme osláviť Davidkove narodeniny,tak bude plný dom ľudí 🙂

dupinka
5. únor 2010

Ahojte!

S Adamkom som nakoniec bola vcera u lekarky, kedze sopliky neustavali. Zobrala vyter z nosa a opat to vyzera na stafylokoka.
Tak nam uz nasadila lokalne antibiotika na principe rakytnikoveho oleja, ktory vraj na to velmi dobre zabera. Tak uvidime.

Doma ma hned vsetci "sprdli", ze to ma z plavania, lebo chodi s mokrou hlavou po vonku, hoci to pravda nie je, tam ho pekne osusim, maju tam saunu a masaz, tak dostatocne preschne, kym vyjdeme von.
Mohol to chytit kdekolvek, ved nezije vo vakuu.
Som vedela co povedat. Teraz ma maju za neschopnu. A este ked som segre povedala, ze som Adamkovi dala susienky, ktore nam doky odporucila, tak ma zviezla, ze tam ide susene mlieko a ci som normalna. Pokial viem, tak som dostatocne prestudovala zlozenie a nebolo tam nic, co este Adamko nesmie. No hadajte sa s niekym 😖

A dnes mi volali z ministerstva, kde som bola davnejsie na vyberku, ze ta pani, ktora bola prva, to odmietla a ci mam ja zaujem, mam prist na osoby pohovor. Fuuu. To miesto by som brala, aj sme sa kedysi rozpravali, ze ak by to vyslo, tak sa prestahujeme, ak by to bolo platovo vyhodne miesto. No ale v danej situacii, neviem-neviem.

bodka13
5. únor 2010

dupi 😵 to je aká super ponuka ...asi si to musíš poriadne premyslieť,lebo taká ponuka viac nemusí prísť 😉 ...možno by si na ten pohovor mala ísť a potom sa rozhodnúť
...Adamkovi želám rýchle uzdravenie 🙂 🙂 🙂

dupinka
5. únor 2010

bodka: diky. Uvidime, ako dopadne pohovor, idem tam vo stvrtok.
A dakujem za Adamka 😉

dzio2
5. únor 2010

dupinka len jednu vec to ze ta vnimaju za neschopnu stoho si tazku hlavu nerob ,kazde dieta nasvete je pravidelne chore beznymi chorobami , to co davas papat tvojmu dietatku je len a len tvoja vec nepocuvaj nikoho , ty si matka ktora vie co je dobre pre jej dieta a urcite nasim detom nebudeme neako ublizovat,prepac ale take veci ma uplne vytacaju sestra nech sa stara o svoje deti ,a tvoji rod , mesto toho aby ta podrzali tak ta zprdnu , no krasne ,prepac za taky osty nazor ale take veci ma uplne vytacaju,a ktej ponuke vobec neviem co povedat v tom pripade aky momentalne je ,

kikusa100
5. únor 2010

Ahojte kocky.
mam sa fajn. zijeme si, byvame.hi hi... babo zatial necakame, lebo sme sa aj prestali snazit...nikdy to nevyslo na den ked bol manzel doma tak sme to nechali tak, lebo volno si v strede tydzna hi hi nemohol zobrat... 😀
zacala som si platit DNP aby som mala vyssiu matersku..tak teraz par mesiacov musime pockat.aspon do aprila..
..no ale paradoxne mi manzel hovoril ze by sme sa s tym babom mohli poponahlat lebo asi pojde na misiu..som raada aj smutna zaroven. pol roka je dlha doba a bojim sa ako to zvladneme bez seba ale potrebujeme peniaze..hm.. 😖 to asi kazdy nie?ale hadam mu to teraz vyjde..uz ide do michaloviec tento tyzden...
nerobi niektori muz v michalovciach??zda sa mi ze tu niekoho takeho mame nie??a ako zije kava palma??jej muz isel do afgaca ci nie?A uz sa podarilo babatko ci nie?viem ze chcela..tak pa zatial a ked tak mi napiste IP. co noveho a tak..

bodka13
5. únor 2010

Dupi...ja neviem,s tými radami čo už dať dieťatku jesť a čo nie je ťažko 😒 ...ja osobne som sa neriadila žiadnymi knihami a časopismi,drobci jedli postupne všetko a nikdy som im nemixovala potravu,ale iba roztláčala vidličkou
...od začiatku mali všetko mierne ochutené,lebo bez toho to bol "nekonzumovateľný grc"
takže moja rada je : riaď sa podľa toho ako to cítiš a aké sú Adamkové reakcie 😉 nič ostatné ťa trápiť nemusí,veď chceš pre neho iba to najlepšie 😵 😵 😵
...tak vo štvrtok ti budem držať palce 😉

ahoj Kikusa 😵 😵 😵

dupinka
5. únor 2010

Dzio: naši boli ešte v pohode, len mi naznačili, že teraz v zime by sme s Adamkom nemali chodiť na plávanie. A segra ma takými rečami vytáča pravidelne. Ona má o 6 týždňov staršiu dcérku a potom 3,5 ročného synčeka, naše krstniatka.
A stále sa ku mne správa ako k mladšej hlúpej sestre, hlavne, keď je doma bez manžela dlhšie a je potom z toho frustrovaná. Len čaká na chvíľu, kedy si môže "kopnúť"

Pri zavádzaní pokrmov sa riadim reakciami Adamka, jeho potrebami a konzultujem to s detskou lekárkou, ktorej plne dôverujem, "sadli sme si". Rodičia sú zodpovední za dieťa a predsa na nís záleží, čo bude naše dieťa jesť.
Mňa len vytáčajú "dobré mienené rady" práve vo chvíli, keď sa chcem niekomu vyžalovať a poplakať si na pleci. Lebo niekedy padne dobre pokecať si so ženou, aj keď manžel je veľmi dobrý poslucháč.
Hm, lenže u nás to platí tak, že ja ich počúvam, keď sa potrebujú vykecať ale opačne to už nejde 😖 Nevadí, zvykla som si, že mi okrem manžela neostáva nikto blízky. A keď MM bude ma misi, tak sa budem vykecávať aspoň takto vám....

Sorry, som sa rozkecala.

dzio2
5. únor 2010

dupinka netrap sa sestrov ☹ ked uz je raz taka , ale urcite si nenechaj riadit svoj zivot a vychovu uplne suhlas s bodkou 😉

jaduska
6. únor 2010

Ahojte ženy....ste sa rozpísali....

Kikuš - na FB som si ťa už našla, potom ti navrhnem aj ostatné babenky, keď si ma pridáš....

Moje dievky sú tiež choré, maličká soplíkuje, ale boli sme v poradni, tak lekárka povedala, že chorá nie je, aj ju zaočkovali no a na druhý deň dostala teplotu 39,1 😒 Ale už je dobre, iba tie sople stále tečú. No a Liluša má zápal uška, tak berie ATB, kvapkáme do nosa a do uška, ale znáša to statočne....
Dnes som dala dievčatám hojdačku, Sandra sa hojdala a Olívia dovtedy jačala, kým ju tam Sandra nepustila a potom sme ju odtiaľ nemohli dostať. Ona bude asi typický baran, už teraz si tak presadzuje svoju vôľu, že som to pri prvých dvoch nezažila....ešte si s ňou užijeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vavka - Leuša je kočka, keď tak zvláda škôlku.....

Svevi - toto s topánkami sa stáva aj mne, tiež občas za dverami zistím, že dieťa naobliekané ako maco, ale čižmičky nikde.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Dzio - vďaka za typ na autosedačku....chceme nejakú peknú ružovú, už keď máme taký babinec 😵 😵 😵

jaduska
6. únor 2010

A ešte - dupinka - zo sestry si nič nerob, to je syndróm staršieho súrodenca, ja mám to isté, hoci je ségra staršia iba o 11 mesiacov a sme už dospelé, tak ma stále pocit, že som "malá sestra".... 😀 😀 😀 😀
Keď sa budeš potrebovať vyplakať, tak sme tu všetky pre teba.....

dzio2
7. únor 2010

jaduska nemas zac 😉

dupinka
8. únor 2010

Zojka: všetko naj.. k meninám!!! 😵 😵

vavka33
8. únor 2010

Zoi,vsetko najsamlepsie k meninkam!!!
no a k nasej skolkarke,jej prvotne nadsenie pomaly opadlo,dnes tak strasne plakala,ze mi jej az bolo luto,ale ujala sa jej bodkina svagrinka,vzala ju na ruky a poslala ma prec.Asi o pol hodinku som tam volala,tak uz bolo dobre.Ona je chudatko zmatena,lebo dnes ostala doma Vanesa,lebo je chora,tak chcela byt doma aj ona.Ale ved sme v skole este ani nie tyzden,tak si zvykneme-dufam.

sveva
8. únor 2010

zojka všetko naj k meninám. 😉

vavka, neboj aj Eliška ešte ráno poplače. Ale sama dobrovoľne vojde do triedy, ešte sa pre istotu opýta, či pre ňu prídeme. 😅

Dupi ako si sa rozhodla s tou prácou? S tým jedením to už dievčatá vystihli, dávaj pomaličky čo mu chutí, pridávaj nové potraviny a uvidíš ako zareaguje. Moje dievčatá už jedli piškóty, keksíky sunarka alebo také podobné. Prajeme Adamkovi skoré uzdravenie. Určite to chytil niekde vonku a nie z toho kúpania. Ja som sa chystala ísť na plaváreň, ale zistila som, že už nie je otvorené pre verejnosť. Len pre kluby, školy a škôlky. Je tam vyhradené aj pre MC, ale je to doobedu a to nám nevyhovuje. ☹ 😠

dupinka
8. únor 2010

Ahojte!

co sa tyka tej prace, tak tam mam ist vo stvrtok. Uvidime podla platovych podmienok..

Dnes volal MM Adamkovej doky, tak vyter je negativny, stafylokoka nema. Uf, som si vydychla.

Pokial ide o prikrmy, pomalicky davam zo vsetkeho, diky za podporu. 🙂

vavka33
8. únor 2010

Super,ze nemate stafylokoka. 😉

kavaapalma
8. únor 2010

ahojte,
kikusa novinky mas v rp...
uz len par tyzdnov a mm sa vrati som prekvapena ako to rychlo zbehlo,v skutocnosti pol roka az taka dlha doba nie je,ako si clovek zo zaciatku mysli...ja som si ten cas naplnila aj kurzom angliny,tak nech mi to vydrzi co najdlhsie a budem v pohode spikovat 😀.....
dupinka,drzim palce na ten pohovor 😉

dupinka
8. únor 2010

jeeej, kava, ze si sa konecne ukazala!!

bodka13
8. únor 2010

😵 😵 😵 Zoji všetko najlepšie 😵 😵 😵

Vavka 😉 som rada ,že si spokojná s pani učiteľkou 🙂 🙂 🙂

Dupi...to je super správa 😵 nech Adamkovi chorôbka rýchlo ustúpi 🙂

Jaduš...aj tvojim princezničkám prajem rýchle uzdravenie 😵

Kava...ten čas naozaj rýchlo letí 🙂 a už budete zase spolu 🙂

Dzio ..a ty čo máš nové? 😉

dzio2
9. únor 2010

ahojte pridavam sa aj ja vsetko najjjjjjj 🙂 ,dupinka drzim ti palceky nech to super dopadne 😉 jadus ☹ zelam vam skore uzdravenie,bodka ako ide boj plan dufam ze to zvladate bez tatka , 😉 vavka neboj zvikne si na skolku ,bodka mame sa fajn zuzu star dcera je tiez zasoplena manzela strasne bolia priedusky , tak cakam ze lili bude tiez chorucka , ale co sa strasne tesim tak sa nam konecne uz hoji ockovanie po TBC co ju ockovali este v porodnici , takze budeme musiet dobehnut vsetke ockovania,unas je 😠 strasna kosa stale len mrzne 😠

dzio2
9. únor 2010

baby pozrite temu TAK TOTO MUSITE VIDIET.hned 2 link 😠 😢

dzio2
9. únor 2010

SORRY , TAK TOTO SI POZRITE tema

dzio2
9. únor 2010

volna diskusia 😢

dupinka
9. únor 2010

hm, silna kava...

Dzio: a to sa jej este stale nezahojilo? My sme s tym tiez mali problem, Adamko mal hnis, vytlacali mu ho na viackrat na plucnom.
Prve ockovanie sme museli odlozit na 4.mesiac a potom sa nam posunulo aj druhe kvoli stafylokokovi, takze teraz tretie ockovanie nas caka najskor az o mesiac-dva.
Adamko ma na ramienku jazvicku, len velmi pomalicky sa to hoji. V aprili ideme na kontrolu na plucne, tam nas objednali este vtedy v lete.

Aj tu je straaaasna kosa, nechce sa mi ani nos vystrcit von a na strane druhej, trcime aj tak doma, kvoli nasmu choremu pacientovi. Len ten sa tvari, ze mu nic nie je, hlavne, ked vidi vysavac 😀 😀

kavaapalma
9. únor 2010

velmi nemam prehlad co vsetko je tu nove,ale kazdopadne vsetkym detickam aj ich maminkam prajem vela zdravia...ja viem,ze sem nechodim tak casto,ani neslubujem,ze sa polepsim,ale ak sa potom podari babo,tak sem budem stale vypisovat,pytat sa,radit sa a to sa ma potom fakt uz len tazko zbavite 😀 😀 😀

dzio2
9. únor 2010

dupinka este len teraz sa to zacina hojit ☹ tiez sme chodili na plucne ale uz hadam bude dobre