Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
5. bře 2010

hojte....
baby to aj vaši muži si museli kupovať nové digitálne maskáče? mňa skoro porazilo, keď mi MM povedal cenu 😠

dzio2
6. bře 2010

Jaduska a nekupuje to za body?MMmusi tiez kupit ☹ , dupinka ja pojdem tiez do PO na velku noc tesim sa ako male decko, lebo som tam nebola 2roky , ak teda lili nebude mat tie ovcie k 😠 ☹

roasha
6. bře 2010

ahojte dievčatá. 🙂
baby,ale vaši sú u pozemákov?vzdušáci zatiaľ "nemusia",ešte ich vraj nemajú ani na skladoch. 😕
a koľko stoja? 😕

dzio2
6. bře 2010

stoja 6000TISIC bodov si myslim , asi tak ak nie tak ma kludne opravte 😉

jaduska
6. bře 2010

dzio - dá sa za body, len by ich musel ten môj chlap mať...teda nejaké ešte mal, ale málo, tak to musí doplatiť v €

dzio a ty koho máš v PO? 😕

dupinka
6. bře 2010

dzio: a nasi M ich na misiu nedostavaju nahodou pridelene automaticky????

dzio2
6. bře 2010

oprava 4tisic 😀 , jaduska a sak dostanu teraz nie?body, jaduska ja som z PO aj MM 😀 , dupinka dostanu , ale na utvare si ich aj tak musia kupit

jaduska
6. bře 2010

dzio neviem, či dostanú alebo nie, mne MM povedal, že stoja 4200, 1200 bodov mal, zvyšok musí doplatiť a ešte kanady za 3750 si kupoval.....
dzio aj môj MM je Prešovčan 😀 😀 😀 😀 ja tam mám babku s dedkom, aj tetu, aj na strednú som tam chodila, aj na vysokú tam chodím, dokonca som sa v PO aj narodila 😀 😀 😀 😀

dzio2
7. bře 2010

Takze tu sme sama vychodniarka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dupinka
7. bře 2010

Ahojte!

hehe, aký je svet malý. Východniara nájdeš všade.

terry23
8. bře 2010

Ahojte všechny, máte některá taky "před termínem" odjezdu chlapa na misi?

dzio2
8. bře 2010

terry ahoj ja sice nie , A ty mas?

mima595
8. bře 2010

holky, prepacte, že vam skacem do debaty, ale mame ist s MM Siravu na tyzden vramci jeho rehabky - nedate mi nejake bližšie info - mame aj maleho drobca, a vobec netusim, ako to tam vyzera.
Totiž som sa MM vyhrazala, že ja to sama s 3 detmi 2 tyzdne doma nezvladnem 😉 - tak ideme na tyzden s nim.

Ma zaujima - ci sa tam da nieco podnikat aj s 3,5 rocnymi detmi,či je tam herna, ci je tam aj kadernicka -žeby som sa tam konecne dala ostrihat 🙂
ake je tam ubytko, ci tam su rychlovarne konvice na izbe, ake je jedlo... atd.

diky

terry23
8. bře 2010

dzio, mám. A taky před termínem porodu. Obojí vychází na polovinu května, tak jsem z toho trošku nervózní...

jaduska
9. bře 2010

mima - ja som v tom hoteli na Šírave ešte nebola, ale MM tam bol pred 2 rokmi na PR, tak vraj celkom v pohode. Ale dupinka tam tuším bola aj na dovolenke, tak ona ti dá lepšie info, ako sa to tam dá zvládnuť s deťmi. Ale do MIchaloviec nie je zo Šíravy ďaleko a tam určite kaderníctvo bude.... 😉

My tento rok možno konečne využijeme vojenskú dovolenku, ale ja chcem ísť radšej do hôr ako na Šíravu....

dzio2
9. bře 2010

BABY aka to je ta vojenska dovolenka? 🙂 terry mas IP 😉

dupinka
9. bře 2010

Ahojte!

Mimi, na Sirave je vela aktivit pre deti, priamo v zotavovni toho organizuju pre rodiny s detmi dost. Je tam moznost zapozicat si sportove nacinie, rozne spolocenske hry, vonku je minigolf, detske ihrisko, takze s deckami je to tam v pohode. Do Michaloviec to tiez nie je daleko.
Nam tam vyhovoval aj kryty bazen, kde sa da ist denne na hodinku si zaplavat.

Jadus: tak si ziadajte Tatranske Zruby. Maju to tam volne. Teda, aspon my sme nemali problem, poukaz ziadal MM uz zaciatkom roka a teraz sme presuvali termin, kvoli misii a vysli nam v ustrety, dali nam termin, ktory sme my chceli a p. Papsikova na VUSZ vravela, je tam je to volne s poukazmi.
Vraj viac su ziadane PR-ky, lebo tam ma vojak zadarmo, len ostatni clenovia doplacaju. No ani cena klasickej dovolenky na poukaz nie je zla.

Treba zavolat priamo na VUSZ tej pani, kontakty su na nete a dohodnut sa s nimi, oni potom poslu muzovi poukaz a ten si potvrdi na utvare u velitela a financakov.

www.vusz.sk

mima595
9. bře 2010

jaduska - aj my sme prisli k tomu preukazu ako slepe kura k zrno - preto som nic dopredu nezistovala, ani neviem, kolko nas to vyjde - hadam nezbankrotujeme 😉
ja som chcela vyuzit tu kadernicku - tak medzi recou, kym MM bude kocikovat 🙂 🙂

dupinka
9. bře 2010

Mima, ked vam pridelia poukaz, poslu vam ho domov. Okrem ineho je tam tabulka, podla ktorej si vypocitas cenu, kolko budete platit. POukaz sa uhradza najneskor do 30 dni pred pobytom, lebo dovtedy treba kopiu postovej poukazky o uhradeni + jeden diel poukazu zaslat na Zotavovnu.
Instrukcie su v tom poukaze....

jaduska
9. bře 2010

Dupi - manžel tam už volal, len ešte musel zistiť kedy presne bude mať dovču. Teraz neviem, či vybavil Zruby, alebo Matliare a všeho všudy by nás to malo výjsť na 400 €, a MM ide aj na PR v apríli, tak on bude mať dovolenky dve. Asi mu pribalím prostrednú princeznú so sebou, nech sa tam nenudí 😝 😝 😝 😝 😝

mima595
9. bře 2010

dupinka - diky za info - u nas to bude asi troska inak, lebo MM menil PR - povodne dostal na jun, ale kedže sa mu to kryje s terminom letnej dovci, tak to vymenil na termin od 29.3. - a k tomu este my na tyzden 😉

dupinka
9. bře 2010

Jaduška: všetko naj... k narodeninám!!!

dzio2
9. bře 2010

hej jaduska ...... tak aj ja blahozelam vsetko naj naj 😉

bodka13
9. bře 2010

Jaduš...ešte raz všetučko najlepšie 😵 😵 😵

lenkamt
10. bře 2010

ahojte.

Mima - aj náš dostal PR na jún, ale vtedy ideme na dovolenku, takže teraz mení, asi pôjde v máji do zrubov.

žeby som šla aj ja s dvojičkami? 😀 nech si nemyslí že bude dovolenkovať štyri týždne 😀
mohli by sme sa tam stretnúť s niekým z koňa 😀

a pre veľký úspech má ponuku do blavy 😝 už ten trenčín nie je výhra a teraz toto 😅

mima595
10. bře 2010

no Lenka - presne, MM mal PR na Siravu v juni a vtedy ideme k moru, tak tiež menil....ale do Zrubov by sme skocili, tam by mohla byt stretavka..... nech vojaci vidia, ako im rastu buduce manzelky prof. vojakov 😀 😀 , resp. ako u nas aj vojaci 😀

jaduska
10. bře 2010

dupi, dzio, bodka ďakujem 😀 😀 😀 😀

Mima - pozerám, že si z okr.Prešov, kde slúži tvoj manžel? A tiež máme doma Barborku 🙂

jaduska
10. bře 2010

lenka - môjmu ponúkli miesto v Nitre, tiež ho odsúvajú čím ďalej na západ. Tak som povedala, že keď skončí niekde v Blave, tak sa aj presťahujeme 😀 😀 😀

bodka13
10. bře 2010

jaduš...to bude u nás 😉 ale pre teba a dievky to nie je ktoviečo ☹ ...aj to zobral?

ahoj Leni 😵 😵 😵 už má mm polovicu za sebou 🙂 a z MT posielajú bývalí kolegovia tvojmu drahému podrav 😉

mima595
10. bře 2010

jaduska - on je v PO na letisku a my byvame priamo v PO.Ja som inak zo SL.
Aj mm posielali do Blavy, bola som tehu s Vladkom, tak to este ustal, ale ako dalej, neviem, neviem, Blava hrozi znova, tak zvazujeme, že da army ahoj.....len keby to bolo s pracou lahsie...
lebo byt sama doma s 3 dtmi- eviem, neviem...