icon

Pavouci v domě

avatar
cizinkaa
4. lis 2016

Ahoj všem,
mám takovou jednu věc, která mě dost trápí. Bydlíme v rodinném domě a za boha z domu nemohu vymýtit pavouky. Už nevím co s nimi. K přítelovi jsem se nastěhovala začátkem června, do té doby bydlel on u mně, takže byl dům většinou prázdný, jasně něco sem nalezlo, ale vybíjim je na denní bázi už od června a pořád nic a už nevím co s tím.
Máme sítě v oknech. Žádné dveře nenechávám otevřené, na domě neroste žádný břečťan, zvíře také nemáme, aby to nosilo dovnitř, pravidelně luxuju a vytírám, na půdu vedou jedno zavřené protipožární schodiště, takže tudy taky nelezou, sklep nemáme, nepoužívané špunty k odpadu (např. vana, když používáme pouze sprchu) jsou neustále zavřené.
V polovině října jsem předělala kompletně ložnici, vyházela jsem všechny skříňky, skříně a nechala tam jenom postel, pod kterou snadno vysaju a palmu, kterou jsme koupili až v září. Dveře pro jistotu vždy zavírám a stejně jsem tam od tý doby zabila už dva.
Už prostě nevím co s tím, nenapadá mně jediná možnost odkud by mohli lézt. Neřešila bych drobný pavoučky, ani je neřeším, ale jsou to takový ti velcí černí pavouci s větším tělem, ne johanky. Máte někdo zkušenost? Zkusím všechno. Jen už z toho začínám být trochu zoufalá. 😢

P.S.: Neraďte mi prosím podpálit barák, to by asi neprošlo. 😒 🙄

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 38 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Pavouci se na podzim stahují do tepla a mohou se v rodinném domě objevovat i přes nainstalované sítě v oknech.
  • V diskuzi uživatelé uváděli jako účinná řešení pravidelné vysávání (konkrétně zmíněn vysavač Dyson), profesionální postřik/deratizaci (zmíněn přípravek K-Othrine) a utěsnění škvír kolem palubek akrylem.
  • Jako doplňkové domácí metody byly zmiňovány komárovače do zásuvky (prodávané v Möbelixu), lidové repelenty (skořice, citron) a pořízení kočky; hodnocení jejich účinnosti se v diskuzi lišilo.


Nejčastější otázky

Q: Jak zabránit pavoukům vstupu přes okna a rámy?
A: Doporučuje se ošetřit rámy postřikem proti hmyzu, konkrétně byl v diskuzi zmíněn K-Othrine jako produkt, který se aplikuje kolem oken a dveří; zároveň je efektivní utěsnit škvíry kolem trubek a palubek akrylem.

Q: Pomůže profesionální deratizace proti pavoukům?
A: Ano; v diskuzi byla zmínka, že profesionální postřik kolem oken poskytl až rok klidu a pravidelná deratizace půdy a sklepů u jednoho domu zabránila výskytu pavouků.

Q: Které běžně dostupné chemické prostředky lidé používají a jak často?
A: V diskuzi byly zmíněny Biolit a Raid; Raid byl popisován jako stříkaný každé tři týdny na sítě a dolní rohy oken; Domestos byl zkoušen naředěný bez úspěchu u některých uživatelů.

Q: Fungují elektrické odpuzovače a kde je koupit?
A: Několik uživatelů uvádělo, že „komárovač do zásuvky“ pomohl i proti pavoukům, a byla zmíněna koupě v Möbelixu za „pár kaček“.

Q: Jaké nechemické metody se osvědčily?
A: Pravidelné vysávání (konkrétně zmíněn vysavač Dyson) s následným vyhozením obsahu ven, přiklopení pavouka sklenicí a vynesení ven, utěsnění škvír akrylem a pořízení kočky byly v diskuzi uváděny jako účinné metody.

Q: Pomáhají lidové repelenty jako skořice nebo citron?
A: V diskuzi byly skořice a citron uváděny jako babské rady a někdo je používal k postříkání rohů vodou s citronem, ovšem účinnost těchto metod nebyla v diskuzi jednotně potvrzena.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Pavouci se na podzim stahují do tepla a v bytech či domech se jejich výskyt zvyšuje.
  • Utěsnění škvír a ošetření obvodů oken a dveří postřikem nebo profesionální deratizací vede k výraznému snížení výskytu podle několika zkušeností.
  • Pravidelné vysávání s následným odnesením obsahu ven snižuje počet pavouků v interiéru.


Sporné názory

  • Někteří tvrdí, že pavouci dokážou projít i přes sítě v oknech (malí jedinci), zatímco jiní považují průnik sítí za nepravděpodobný a viní spíše škvíry kolem trubek a palubek.
  • Některé osoby hlásí účinnost komerčních sprejů jako Raid nebo Biolit, jiné je považují za málo účinné nebo příliš zapáchající.


Otevřené otázky

  • Kudy přesně se dostávají větší pavouci do dobře zabezpečeného rodinného domu (okna, škvíry, technické průchody)?
  • Jak dlouho obvykle vydrží efekt profesionálního postřiku proti pavoukům a jak často ho opakovat?
  • Jaká je reálná účinnost elektrických odpuzovačů určených pro komáry proti pavoukům v praxi?


Zmíněné značky a firmy

Biloit, Biolit, Raid, Dyson, K-Othrine, Domestos, Teta, Möbelix, Bauhaus

Zmíněné produkty a metody

Biolit, Raid, K-Othrine, Domestos, vysavač Dyson, komárovač do zásuvky, deratizace/profesionální postřik, postřik kolem oken, sítě do oken, skořice, citron, akrylování palubek (utěsnění), pořízení kočky, přiklopení sklenicí/pixlou, pravidelné vysávání

Místa a osoby

žádné

Strana
z2
avatar
sirka1
6. lis 2016

Tak už to mám - je to K-Othrine.

avatar
cizinkaa
autor
6. lis 2016

@sirka1 si zlata. Dekuju moc! ☺️

avatar
edgana
6. lis 2016

Hlásím se do klubu arachnofobiku. Kdyby nebyl doma manžel jsem s či okna volat souseda na odstranění obludy. Máme sítě,ale i tak dokážou vlézt dovnitř. Proto Raidem strikam co tri týdny tyto sítě a dolní rohy oken. Máme kolem domu oblazkovou drsná a to je jejich sídliště. Zkoušela jsme naredený Domestos,nějaký růžový prášek z drogerie Teta a stejně bez úspěchu.

avatar
cizinkaa
autor
7. lis 2016

@edgana myslis, ze lezou skrz site? 😳 to by mne ani nenapadlo. 😁

avatar
dandaa
7. lis 2016

@cizinkaa lezou skrz sítě malinkati a uvnitř domu vyrostou ;)

avatar
cizinkaa
autor
7. lis 2016

@dandaa to se mi nezda 😁 doma u nasich jsme meli klid, jak je cely rok dlouhy...
Furt hledam, odkud lezou ti nasi obri. 😁

avatar
mialagia
7. lis 2016

@dandaa to se mi taky nezdá.. Tady se občas (vždy na podzim)prostě objeví nějakej obr a nevyrostl tady určitě.. To bysme ho vídali dřív..☺

@cizinkaa nám tu dělal ten postřik kdysi taky deratizér a říkal, že stačí kolem oken ptž lezou hlavně okny..a byl fakt klid..ale ty sítě tedy muselo vám něco uniknout..třeba kolem trubek topení?nebo tak něco..

avatar
cizinkaa
autor
7. lis 2016

@mialagia prosimte. Vcera sel pritel do hospody vecer. Ja se v klidu ucila a nejdnou v rohu opet pavouk. Chlapovi jsem se nedopsala, protoze se mu vybil telefon, takze jsem si pekne pavouka pozorovala, mam zaleze. A ten osminohej smejd zalezl pod palubky, kde se nam kosi zed a konci palubky. Kdysi to bylo presne, ale asi jak teplem sesychaji udelaly se tam skviry. Takze krom 40 minut hruzy z pozorovani pavouka, jsme si dnes akrylovali vsude kolem palubek. Jeste jsem taky vyhazela pro jistotu kytky a doufejme, ze bude klid. Jinak uz proste nemam tuseni kudy. 😁😁

Strana
z2