"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dulkagabulka
13. led 2012

@kvojtanikova raz som vešala pradlo a moj syn /vtedy asi tak 5-6 ročny / stal na balkone, tvar medzi tyčkami balkonu a ticho pozoroval ,čo sa deje vonku. Zrazu sa ma spytal: Mami a čo som ja?
kedže sme sa prave predtym rozpravali o znameniach, vravim mu : Ty si kozorožec.
Matej sa otočil na mna a vravi: Ale tak som to nemyslel ! Ja som myslel, že či som džentlmen, alebo iba taký ubohý debil . 😀 😀 😀

eaka
13. led 2012

@dulkagabulka Počul zdola hádku???

llluckaaa
13. led 2012

To jste mi připomněly některá zajímavá slovíčka, která Matýsek používal, když mu byly cca 2 roky. Schválně jestli uhádnete, co znamenají 🙂
1. mamišuk
2. kakadlo
3. čítač

Řešení: 1. znamenalo, že chce mašinku, ¨2. bylo letadlo a 3. počítač

yukki
13. led 2012

Kika mi dnes stále chcela ukazovať nejaký diamant cez mobil, boli u babky a volali mi,(nejakú ozdobu zo stromčeka asi) a stále volala Aha, vidíš? Pozri, ako sa trbliece..a som jej furt vysvetľovala že nevidím, tak že vraj priložila oko k displeju(vravela potom babka) a mne kričala Pozri, vidíš aspoň jedno oko?!

garzonka
14. led 2012

Sme Slováci, ale žijeme v ČR (niekolko rokov), takže naše deti vedia aj slovensky aj česky (to niekedy aj lepšie). Minule som im išla pustit rozprávku na DVD a v úvode som mala zvoliť jazyk ČR, SR , PL. Tak sa pýtam, že čo mám kliknúť a Dávid hovorí: " mama ,daj česky, .....aby sme rozumeli." 😀

llluckaaa
16. led 2012

Dnes ráno Matýsek cestou do školky: "Jé, padá snížek. Postavíme velikého sněhuláčka!"

evuska32
16. led 2012

Dnes ma pobavil syn, pisali sme diktat z vybranych slov po "p" a pri kontrole som zistila, ze napisal svyst miesto svist. Tak sa ho pytam, ze od akeho slova to je odvodene a on mi z fleku odpovie ze sysel 😀No a ked som sa pucila od smiechu, tak sa ma opytal "to asi nie je to ste ze?" skoro som sa pocikala od smiechu 😀

evkosca
16. led 2012

nase dieta 2,5 rocna dcerka vybehla ohromnou rychlostou okolo dvanastej v noci z izby, oci rozospate a krici na mna : MAMA, preco spime?

lucisa
16. led 2012

@evkosca no, to potěší, co jste jí odpověděli? 😀 😀 😀 😀

evkosca
17. led 2012

@lucisa 😀 klasicky, aby si telicko oddychlo a rano sa vladala na nas usmievat...celkom to zabralo 🙂

ivett1
17. led 2012

Čítali sme so Števkom "Hádanky pre predškolákov" a Viki sa hrala na pc. Po chvíli to Števka prestalo baviť, pribehol k Vikinke a začal ju "vytláčať" z kresla od počítača, že aj on sa chce hrať. Viki sa k nemu otočila a hovorí:" Števko, choď radšej k maminke. Budeš múdry a šťastný....!"

langkofel
17. led 2012

minule som s mojou dcerkou stretla jedneho znameho (mlady cca 25 rocny muz), vyzera aj na svoj vek dost mlado, zastavil sa pri nas autom, stiahol okienko, prehodil par viet...Ked odisiel moja dcerka sa pyta? Kto to bol? Vravim :Lucas...A mala: On je este dieta alebo je uz muz? a vzapati si odpovedala: Hm asi uz muz, ked ma vodicak 😅

anelehka
17. led 2012

ahoj,asi pred 2 tyzdnami som bola s malym u lekarky,bol chory,deti a rodicov v cakarni plno,tak sme cakali a cakali,zrazu niekto vosiel do cakarne a ako otvoril dvere,strasny puch tam nastal a ja mudra,ze asi islo okolo auto,co taha zumpu,alebo smrdi kanalizacia,a nas maly,nie potichu,ale na celu cakaren zahuci,nie mama,to som si ja prdol...ludia,ja som bola cervena az za usami,tie pohlady ☹ ☹ no hanba,nikdy by ma nenapadlo,ze taky smrad,moze ist z tak malej riti... 😉 a presne sadlo na mna,ze trafena hus zagaga 😀

ivett1
17. led 2012

@anelehka 😀 😀 😀

garzonka
17. led 2012

Náš najmenší (2 roky) je pekný záškodník, za posledný polrok narobil doma škody za tisíce...stačí keď ho chvíľku nesledujem a hneď sa stane nejaká lumpárna 🙂
- hodil lyžičku do PC monitoru ktorý manžel horkoťažko zohnal , už je tam ryha na ploche
- niekoľkokrát nám počmáral perom našu bielu koženkovú sedačku, najnovšie graffiti je z oranžovej fixky
- vložil do mikrovlnky ovládač od rádia a zapol.....už nefunguje
- to isté ale so zapaľovačom...našťastie som rýchlo zasiahla 😅
- manželovi rozstrihal nožničkami tričko
- čmáranice na stene už neriešim, stávajú sa aj horšie veci 😵
- manžel nachystal drevo do krbovej piecky, že ráno zakúri a my vstaneme do teplúčka... no nevšimli sme si že malý "odložil" môj mobil medzi tie drevá, ráno sa zakúrilo a ja som celý den márne hladala telefón ...až na druhý den keď som zhrabávala popol, som si v ňom našla obhorené zvyšky 😀
- určitú dobu som musela mať v kuchyni stoličky zamknuté o stôl zámkom na bicykle, inak by mi vyliezol hádam až na vrch skriniek kuch.linky

Aj vaše deti majú niečo narováši, či to len my sme mimozemšťania ??? 😀

lea132
17. led 2012

Dnes som sa vonku smykla,len len,že som nespadla,mala (2,4) na mňa pozrela a hovorí " moje nervy maminka čo si pila vodku a vínko? " 😀 odkiaľ na to prišla fakt neviem,vodku sme tuším doma este ani nikdy nemali😀

dulkagabulka
18. led 2012

@garzonka zaživala som so synom podobne
- zapol žehličku a postavil ju na koberec a ja som to zistila až ked koberec začal horie
- nalial vodu do iduceho magnetofonu- uplne doplna
- našla som ho v poslednej cvhili,ako ide skočit z okna s ruksakom na chrbate /parašutista/
- nalial vodu do televizora
- otrhal tapety na stene, počmaral steny
- ked detom i ihriska vletela na naš balkon bejzbalova loptička , nie aby im ju hodil-on im ju odpálkoval pálkou takze rozbil sklo na balkonovom zabradli /to už bol vačši/
- tiež sme museli mat zaviazane stoličky o stol, lebo stale liezol na vrch nabytku

a tak dalej 😀

ivett1
18. led 2012

@garzonka ja som zažila pár podobných situácií ... s dcérkou 😉
- hodila mi mobil do bazénika ...ale naštastie po vysušení sa dalo naň dovolať (volať z neho sa už nedalo...)
- poškriabala obrazovku na tv...(nedávno pribudli ďalšie malé škrabančeky...od syna)
- pokreslené steny už neriešim...máme umývateľnú farbu 😅 (ale fixka ide fakt ťažko...)
- u nás experiment so strihaním dopadol tak, že si vystrihla celú ofinu svojimi malými nožničkami na papier...
Ešte by sa toho našlo...aj, keď teraz už skôr "experimentuje" synček🙂

lalus
18. led 2012

u nás dnes ráno:
"tato a načo Ti dal Pán Boh nohy? tak poď sem...." 😅

anelehka
18. led 2012

@garzonka ahoj aj nas je velky expert,odkedy sa narodil mam uz 3 vysavac,pokazil na nove dvd,zhodil mi novy mixer,samozrejme,ze tak blbo,ze mi tam zlomil taku poistku,tak je nefunkcny,vsetky sufliky mame uz lepene,lebo ich tak besno otvoril,ze ich povytrhaval,sak tie dnesne drevotriesky 😝 mali sme take plastove posuvacie dvere,uz nemame,lebo ich maly cele pokazil,rozpadli sa...kupili sme mu pekny vlacik,po ceste v aute ho pokazil 😢 😢 a tak milion hraciek jemu horia pod rukami,potreboval by asi take ako boli dakedy z Ruska-nerozbitne... 😀

garzonka
18. led 2012

@anelehka 😀 😀 ... no poteš 😀

garzonka
18. led 2012

Prišla mi sms, tak beriem mobil a čítam. Malý sa pýta: To je tato? Hovorím, nie Bubinko, to mi len prišla esemeska z Vodafonu. On sa zadíva na mobil a celý udivený sa spýta: To je vodaaaa?

langkofel
19. led 2012

Dnes som chcela dcerku nejako obalamutit...fakt uz si nepamatam co to bolo...a ona na mna: Klames ako ten kapitan !!!
😕 😕 😕 Najskor som nechapala, az potom mi doslo ze u nas za posledne dni dost casto sledujeme spravy o Costa Cocordia a "klamarovi kapitanovi" 😝

majatob
19. led 2012

@garzonka
@dulkagabulka dekuju za prodlouzeni zivota aspon o pet let, takhle jsem se nezasmala uz dlooouho 😀 😀 😀

u nas zatim nejvetsi perly
-kdyz si dcera vyhodila uplne novy sandalky do kose a my to zjistili az kdyz popelari odjeli
-nejstarsi syn chtel podpalit jednu svicku od druhe a pomohl si izolaci na podlahy, ktera horela rychlej nez cekal a propalil koberec
-splachl splachovadlo do wc 😀

majatob
19. led 2012

a jeste jedna hlaska z tohoto tydne 🙂
Bibca si hrala a "vrcela" u toho, Tobik ju chvili pozoroval a pak ji rika: "Bibco, nevrc! Nejsi velky zly tygr, ale mala hodna holcicka!" 😀

zuzkag2
20. led 2012

aj ja pridam jednu perlicku...vcera som hrala s nasim Oliverkom (5) Clovece...a zahlasil, aj ked neviem, kde to tak mohol pocut..." hodim jednotku, a si v keli" 🙂...

frick
22. led 2012

Dneska ma náš Dominik (6) riadne strapnil.Zobrali sme boby a kúsok od domu sa išiel bobovať a ja s kočíkom som sa prechádzala.Hral sa tam s kamarátom ten tam mal mamu a kamarátkou tá tam bola s veľmi sympatickým pohladným tatinom 🙂 kričím na Domina " poď sem na chvľlku " a on "čo je?" Vravím "veď poď ku mne nebudem kričať cez pol sídliska."Hovorím mu "poď so mnou postrážiš pred vchodom kočík ja si behnem na vécko". A on na plné ústa "Počkajtééé hneď prídem mama ide cikáaaaať. Ja červená a sympatický tatino sa otočil a rehnil sa jak kôň a ešte mi ukázal palec hore akože "super" Za trest sme sa tam už nevrátili 🙂

zuzkag2
24. led 2012

a mam znova jednu krasnu perlicku...vcera sa maly kupal, a pocula som az do obyvacky ako spliecha vodu na zem...tak som prisla do kupelne, a zalamovala som rukami, ze " panenka skakava" ...a maly na to: " Zuzka, ja som ti uz davno hovoril, ze som panenka skakava " 🙂

jarunka111
24. led 2012

@frick veselééé 😀 😀 😀 tiež mám niečo podobné: u nás doma návšteva, ja som išla na záchod a Šimonko: maminka ideš kakať? Potom ti utrem ritku 😀 😀 😀

ivett1
24. led 2012

Včera sa moje deti, keď som im večer dala po hlavnom jedle ešte zákusok, začali medzi sebou baviť, že či to je "ďaľší level" (toto zaujímalo Števka) alebo už "posledný a hra sa skončila"....(a toto zasa Viki)... 🙂

PS:...ale inak, celkom to s tým slovíčkom "hra" vystihla, lebo jedenie v ich prevedení je fakt "hra"...