"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

zlatickamoje
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fraufrt
24. črc 2013

Dcerka si nasadila novy klobuk a prisla za nami so slovami: "dnes je zo mna nova zena".

fraufrt
24. črc 2013

Dnes som vysvetlovala dcerke, ze po koberci sa jednoducho nekresli, na to ma papier, nech to uz viac krat nerobi. A ona na to: :"maminka, nehnevaj sa uz tolko, ja to uz neurobim, dufam."

yukki
24. črc 2013

Kika (7):"Mami a tá teta nám dala cukríky!! Také štipľavé.....temperové..."

asi pepermintové, si myslím. 😅

diniki
24. črc 2013

Moje Nikča už taky začíná mít prořízlou pusinku a říká třeba o paní, která jde proti nám: Ale mamííí, ta paní je opravdu ošklivá. No hrůza. Jak z toho vybruslit? Naštěstí to většinou vezmou ostatní s humorem.
Já když byla malá a byla jsem u své tety na návštěvě, tak jsem její kolegyni z práce řekla, že má příšerné uši (byly mi tři roky). Paní nelenila a nechala si je přišít 😀 Tak po kom tu pusinu ta Niki asi má 😉
Jedné mé kamarádce dcerka pravidelně tropí ve městě scénu. Když nechce maminku poslouchat, tak začne křičet: "Nechte mě, vy cizí paní" 😝
Jaké další zážitky máme s našimi dětmi se můžete dočíst:
http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/07/zazi...

edeltraut
24. črc 2013

Měla jsem tu dvouletého synovce a protože Adélka zrovna měla "nosící", tak jsem jí měla na zádech v nosítku a mezitím jsem honila Honzíka kolem stolu s jídlem, celá říčná, aby alespoň něco snědl... v tom přišel manžela dost zostra povídá: "Honzíku, tady si sedni a koukej pořádně jíst!" Jeník na něj hodil dlouhý, zkoumavý pohled a s ledovým klidem říká: "Děkuji, nechci" 😀 😀

lenoc
24. črc 2013

U nášho pomaly štvorročného šidla fantázia pracuje na plné obrátky a tak máme nielen imaginárneho kamaráta, ale aj imagiárnu žirafu pred domom. Raz som ho naháňala z terasy dnu a on sa tváril, že niečo nesie v ruke. Vraj seno pre žirafu (to som o nej počula prvý raz). Žirafa býva u nás pred domom, tak preniesol "seno" cez celý dom a vyhodi ho pred predné dvere. Potom ju chdileval krmiť a tak a keď sme pred dvoma týždňami odchádzai na chatu, kázal babke (mojej mame):
Babka, a nezabudni na žirafu, musíš ju krmiť, aj seno jej daj, aj trávu jej môžeš natrhať a dávaj jej aj vodu. Ale čistú! Nezabudni, dobre?! 😀
Keď sa ho babka spýtala, prečo nemôže žirafu zobrať na chatu, odpovedal, že ona sa síce už viezla na aute, ale je moc špinavá a hádam ju nemá teraz umývať.

Ešte ma napadá jedna vec: Keď je hladný, začína lišiacky: Maminkaaa, vieš na čo by som mal chuť...... a jedlo končí s polkou nedojedeného: Vieš, jak už si ja neprosííím.
Ale vždy lepšie ako keď ku koncu šk. roka (zrejme naučený zo škôlky) vykrikoval "my chceme jesť" a niekedy pritom aj búchal lyžicou o stôl. 😖

romcovaklarka
24. črc 2013

Tak náš dvouleťák začíná taky perlit... On už dlouho, když ho oblíkám, řeknu třeba "tááák, jedna ponožka", nebo ručička, nožička apod. a on už to zná a doplní "druhá".

No a teď se stalo, že dělal něco, co neměl, tatínek ho napomínal, malej ho ignoroval, no a tatínkovi ruply nervy a povídá mu (trochu nelogicky, takovému prckovi 🙂 ) přísným tónem: "Přestaň, než napočítám do tří, jinak si mě nepřej! Jedna, ..." a syn se na něj nevinně podíval a věcným tónem doplnil: "Druhá..."

A bylo po výchově 😀

missymici
25. črc 2013

Daníkovi říkam jen tak si občas střílime: " Dívej Dani, medvěd..." a on největší výtlem. O hodinu nato říka s tím nejhorším hereckým nasazením: " Mami, koukej nedvěd" 🙂 a já se smíchy zkutalela ze židle 🙂

missymici
25. črc 2013

Kluk mi říka : " Mami, mám sucho v bříšku! (místo v puse)"

nina233
26. črc 2013

Okolo drobca (3 rocneho) stale kruzi mucha, drobec ju nahana, hneva ho, ze ju nemoze chytit. Po chvili dojde nahnevane za mnou a hovori. Mami, nemozem tu muchu chytit, mozes ju prosim ta aspon opit? 😀

siska53
26. črc 2013

@nina233 ale to mal dobrz napad, vraj staci dat pohar s vodou a mucha sa ide napit a utopi sa. Minule ( to som o tom ani nevedela), som sa jednej nevedela zbavit a vyriesila to ta mucha - nasla som ju utopenu v nocniku, kde bolo trochu vody 🙂

martina1305
26. črc 2013

dnes bola moja mamina na masazi a nakukala tam aj nasa Viki a hned pani maserku oboznamila: "Vies, moja babina mava v noci návaly" 🙂

ruzicka383
26. črc 2013

syn, ked mal zhruba 7 rokov, prisiel zo skoly bez okuliarov na ociach, pytala som si slovnicek a tam bolo, bil sa so spoluziakmi,preto sa mu rozbili okuliare.Pozrela som nanho...cakal co bude... a ja nato,ked sa budes bit, tak si ich daj dole 😀 . Vraj obranoval spoluziaka.

nina233
27. črc 2013

@siska53 Veru, dobry napad, vyskusame to s vodou 🙂 Pripadne mozno aj s pivom, ked ju uz mame opit 😀 Neviem, ako ho to vobec napadlo, u nas doma nie ani kvapka alkoholu 😉

xabri
27. črc 2013

Marko choď ďalej od tej telky!-znie príkaz mm.
Marko :,,Aha,lebo tam špliechajú?"
/práve bežali skoky do vody🙂))))))/

xabri
27. črc 2013

Máme knižku o mackovi čo sa volá Viktor.Zistila som, že je to preklad z Belgicka.Tak som Markovi vysvetlila, že Viktor hovorí francúzsky a treba ho zdraviť Bonjour 😉
Dnes nás na diaľnici obiehali francúzi tak som zvolala :bonjour !
A Marko:,,,To auto šoféroval Viktor?!" 🙂

speedygon
27. črc 2013

Leniččina večerní perlička:přítel řekl Leni, že se může dívat za čokoládu na film Scooby-Doo...a Leni za mnou přišla s tím, že se bude dívat na pejska a táta jí dá mňam 😀 😀 😀

voskovaeva
27. črc 2013

Ja poslala mojich chalanou do obchodu pre paradajkovy pretlak a ked sa vratili tak na mna moj 4 rocny syn krici mami kupili jsme ti ten paradajkovy otlak 😀

pingu1
27. črc 2013

susede dvihla na ulici zasteru a tetula bola na ostro 😅 😅 😅

chanthall
27. črc 2013

@ruzicka383 tak toto by som povedala asi aj ja 😀 😀 super, že ti to v tej chvíli napadlo 😀

kolinia
27. črc 2013

Sofi zavelila tatovi: Tato čaj, hop! ;D

ratatooy
27. črc 2013

mi jsme byli na nakupu v jysku a u vchodu mely sádrový trpaslíky maly a velký,najednou malej že chce čurat tak že pujdem ven a on si v tom vzpomel že u vchodu byli trpaslíci maly a velky takže náš rozhovor byl
šimon:chce se mi čurat
já:tak jdeme ven
šimon:já ti ukážu velkýho
samozřejme myslel toho trpaslíka,ale prodavači hold koukaly co že mi to 3letý díte ukáže??

ulu465
30. črc 2013

Ked sa mi narodila dcerka a prisla som domov z nemocnice tak syn ku mne dosiel a vyzveda, ze ako sa Natalka narodila. Tak ja mu, no vies Natalka vysla cez pipinku (vraj sa ma aj malym detom povedat pravda tak som sa toho drzala) A syn sa stale vypytoval, ze ako odtial vysla tak ja mu ze tam je taka dierka a cez tu vysla ale on sa stale vypytoval ze ako cez tu dierku vysla tak ja uz v snahe sa ho zbavit mu hovorim ze vysla odtial a hotovo a syn ze tak mi ukaz tu dierku, ja sa kuknem 😲 😀 😀 Asi by bolo jednoduchsie mu povedat ze Natalku doniesol bocian a hotovo 😀 😀 😀

ulu465
30. črc 2013

A dnes na zemi bola hodena biela sietka na kocik a syn mi to doniesol a pyta sa "to su koho saty?" 🙂

rossalinda
30. črc 2013

Keď mala Zojka 2 roky, bola som v nemocnici a často za mnou chodila, akurát sa jej rozvezoval jazyk ---- keď zbadala biely plášť kričala jeeeeej kokod !!! mama pozri kokod ide 🙂)))) teraz je to smiešne ale vtedy sme sa riadne hambili

littlejane
30. črc 2013

Syn 3 a půl roku už nechce moc po obědě spát. Když máme doma tatínka, jde s ním do pokojíčku, syna "zalehne" a uspí. Většinou teda oba 🙂. Včera ale syn usnul, tatino vylez z pokojíčku a šel k pc. Asi po hodině vyleze syn z pokojíčku, postaví se rozkročmo před tatínka, zdvihne varovně prst a výhružně povídá: jaktože ještě nespíš??? 😀 😀

cervena_vila
30. črc 2013

Leuška si vybrala zelenou zmrzlinu (mátovou). Ochutnala a zeptala se: „Mami, jaká je to? Pastová?”

romcovaklarka
30. črc 2013

Takhle si ležíme na dece venku - já dvouletý Sam a půlroční Sára, a koukám, že Sára je samý smetí. Tak jí povídám: Sárule, ty jsi špinavá!" A Sam na to: "Ty jsi špinavá..." zamyslí se, "...jako z růže květ!!!"

romcovaklarka
30. črc 2013

A ještě jedna. Sam v kuchyni jak čtvrtodenní zimnice omílá, že chce ještě rohlík. Přitom doma žádné rohlíky nemáme. Tak se ho ptám: "Jakej rohlík, prosím tě?" Načež Sam se vážně zamyslí a pak odvětí: "Moukovej."