Plánujete vysadit HA v únoru a pokoušet se o miminko?

klara015
22. říj 2016

Taky nekdo planuje vysadit ha v unoru 2017 a pokouset se o miminko?Budete si davat pauzu, nebo zacnete hned po vysazeni?Je vhodne zacit brat uz nejake vitaminy ikdyz jeste beru ha? Mam plno otazek, obavy,strach, ale miminko si uz s manzelem prejeme.

janey007
22. říj 2016

Ahoj, sice teď nevysazuji HA, ale když jsem chtěla otěhotnět, vysazovala jsem HA cca půl roku předem. Pak jsme nějakou dobu používali jinou metodu ochrany (chtěli jsme ještě chvíli počkat, obecně prý nevadí, když člověk otěhotní hned po vysazení). Brala jsem kyselinu listovou, a později nějaké doplňky, které se prodávají pro "přípravu" těla na otěhotnění. Je tam kyselina listová už naštěpená a lépe se tak vstřebá.

klara015
autor
22. říj 2016

@janey007 a myslis ze uz muzu zacit brat vitaminy i ted kdyz beru jeste ha?

janey007
22. říj 2016

Nejsem doktor, ale nevidím důvod, proc ne... ale poptala bych se v lékárně, urcite budou vědět. 😉

klara015
autor
22. říj 2016

@janey007 dekuji

michelle_01
22. říj 2016

Ja nemam v planu delat po vysazeni nejakou pauzu. Hned to budem zkouset. Myslim, ze vitaminy ti urcite neuskodi, takze klidne je podle me muzes zacit brat i ted. Otazka je, jestli to bude mit nejaky efekt.

klara015
autor
22. říj 2016

Taky vysazujes v unoru?cetla jsem ze jsou dobre vitaminy s kyselinou listovou.

evilin
22. říj 2016

Vitaminy určitě neuškodí. Takže bych je taky určitě začala brát. 🙂 Já brala kyselinu listovou. Člověk nikdy neví. My jsme na otěhotnění čekali rok a půl. Je vtipné jak si člověk myslí a plánuje, že otěhotní nejlépe v ten měsíc, co vysadí HA(taky jsem myslela), ale tak nic není nemožné. Ale co ještě vzpomínám, tak asi 3 měsíce před pozitivním testem jsem poctivě brala bylinky jeřáb ptačí. Moc mi pomohly na mens. bolesti a kdoví, možná i na otěhotnění. Přeji hodně štěstí a ať se vám mimi vydaří. 🙂

klara015
autor
22. říj 2016

@evilin a nevis jake jsou nejlepsi vitaminy?chtela bych od listopadu zacit uzivat a v unoru vysadit ha, tak abych byla zdrava

evilin
22. říj 2016

No ja myslím, že hlavní je zdravě vyváženě jist a vitaminy si tělo vezme z toho. Ale u těhotenství se všeobecně nejvíc doporučuje ta kyselina listová, obsahuje ji např.hrách, fazole, játra, špenát, ovoce,.... Je to vlastně jeden z vitaminů B. Pomáhá právě hodně v těhotenství, aby se miminko správně vyvíjelo. A taky je super jako vitamin pred početím. Je dobré ho brát jako doplněk stravy, četla jsem, že pokud člověk chce mít kyseliny listové vyšší příjem tak jen v potravinách nestačí. Takže si kup v lékárně stoji kolem 60 Kč asi 100 tablet... Pohoda ... 😄 Pak je ještě Femibion ale ten je hodně drahý, zen mi doporučila gyn. až když jsem byla těhotná, ze začátku jedno balení a pak jsem zas přešla na tu levnější a brala ji celé těhotenství.

evilin
22. říj 2016

Jooo a vím, že se to tady často omílá ale hlavní je psychická pohoda. Ta je nejdůležitější. Těžko se to říká ale opravdu na tom něco bude. Sama jsem toho důkazem. Žádné ovulační testy a hlídáni teploty nepomůže. Prosim neukamenujte mě, jen mluvim z vlastní zkušenosti.

nikyta159
22. říj 2016

@klara015 a proč ha nevysadíš už teď? tělo by se trošku z toho vzpamatovalo, můžete se chránit jinak a v únoru na to vlítnout 🙂

klara015
autor
22. říj 2016

@nikyta159 manzek by asi nechtel jinou ochranu, a kdyby se nahodou povedlo mimco,tak ho taky tak rychle nechceme.

klara015
autor
22. říj 2016

@nikyta159 a take sem cetla ze po vysazeni ha jsou nejvice plodne dny,tak pak by nam to uz v unoru nemuselo jit

evilin
22. říj 2016

Myslím, že to moc řešíte. ☹ To s tou antikoncepcí mi přijde jako nesmysl. Tělu spíše naopak trvá než se z toho vzpamatuje. Je to hodně individuální. Já po vysazení otěhotněla za rok a půl. Pravděpodobnost početí zdravého páru v jednom cyklu je asi 20% možná méně. Abyste pak nebyli smutní, když to nevyjde hned v únoru. Dejte tomu volný průběh 🙂

evilin
22. říj 2016

U dítěte to přece nejde tak přesně plánovat teď se to ještě nehodí ale za par měsíců ano? To je trochu děsivý přístup takhle k tomu přistupovat a pak to náhodou nevyjde a začnou depky. ☹

nikyta159
22. říj 2016

Já si právě myslím, že po vysazení ha se to tělo musi vzpamatovat...samozřejmě je to individuální, ale nekdo treba po vysazení vubec nema ovulaci..az po par měsících...a chránit se nemusíte, jen si staci dat pozor...tak at vam to brzy vyjde, unor tu je za chvilku 🙂

klara015
autor
23. říj 2016

V listopadu si skocim pro ty vitaminy zkusim ten femibion, ktery doporucujete?

klara015
autor
23. říj 2016

Cetla jsem ze jich je vic.

evilin
23. říj 2016

Před otěhotněním stačí bohatě jakákoliv kyselina listová (asi 100 tablet za 50-80 Kč). Femibion je zbytečně drahý stoji kolem 500 Kč 30 tablet a bere se až v těhotenství. I když i tak si myslím, že by stačilo brát celou dobu tu levnou variantu. Stejně pokud je žena v pohodě a zdravá, tak otěhotní i bez vitaminů.

chelsi
23. říj 2016

@klara015 po vysazení antikoncepce je to hodně individuální, mrkni tu na fóru na různé diskuze, kde se dozvíš asi dvě nejčastější varianty. Buď je to po vysazení jak když pohnojíte, nebo úplně naopak. Tělo se po vysazení dává i rok dohromady, dlouhé cykly bez ovulace a mestruace apod.
Možná bych HA vysadila s dobráním současného platíčka a začala měřit BT, abys poznala, jak funguje tvé tělo. Myslím, že kdyby se stala nehoda, tak rozdíl 4 měsíců do února už je fakt nepatrný 🙂 Nevím, jaký máte důvod čekat zrovna do února, ale to už mi nepřijde moc, to je za chvíli. Naopak abyste se pak nedivili, že to nebude hned..
Na měření BT doporučuju pročíst stránku http://merenibt.xf.cz/index2.html

Mimochodem, já vysadila HA v září 2015 a doteď nic. Takže asi tak s nějakým plánováním..

klara015
autor
23. říj 2016

@chelsi mozna je to bkby duvod,ale mam doma jeste cele jedno bal. ha ktere mi prave vyjde do toho unora. Tak jsme se rozhodli abych to dobrala,a pak hned se pokusime o miminko, navic ted take zaciname na mimco setrit,tak abysme mu mohli doprat to nejlepsi. Dalsi duvod mam jit jeste na vytrzeni moudraku vsech 4 a posledni dobou jsem i nejaka bez imunity zrovna ted lez s 38teplotou, tak se chci i trochu zregenerovat. Mooc duvodu mozna zbytecne,ale mi si myslime ze rozumne.

bredda
23. říj 2016

Radím ti vysaď HA už dřív. Ono to nemusí jít hned 😒

klara015
autor
23. říj 2016

@bredda nj,ale kdyby vyslo tak co s moudrakama nechat?

bredda
23. říj 2016

@klara015 Na to vytržení moudráku musíš protože tě bolí nebo jen tak? Můžete se chránit i jinak. Já takhle taky přemýšlela jakože nejdřív musím tohle a tamto, ale teď si říkám, že jsem je měla vysadit už dřív. Holt po 11 letech užívání HA nemůžu chtít zázraky, jako třeba dítě hned 😒

klara015
autor
23. říj 2016

@bredda nemusim,ale doporucila mi to zubarka a jeste prestrizeni nejake uzdicky v ustech.

chelsi
23. říj 2016

@bredda asi tak, mně trvalo 3/4 roku, než mi naskočil normální cyklus..

pajinka_mil
23. říj 2016

@klara015 ahoj, určitě jsou výjimky, kterým se povede hned, ale je fajn nechat tělo trochu se z ha vzpamatovat, otěhotnět hned měsíc nato nemusí být úplně nejlepší nápad.. a hlavně neznám moc lidí co si řekli že otěhotní v únoru a otěhotněli v únoru :D fakt to chvilku trvá, určitě jsou výjimky, ale 90% lidí co po světě chodí se to hned nepovede a zkouší to třeba 3 až 6 měsíců a to jsou úplně zdraví a plodní.. samozřejmě je dobré dořešit si zuby před miminkem protože zuby můžou těhotenství dost ovlivnit, ale jestli nejsi úplně fit a ready tak chvíli si prostě dávejte pozor 🙂 jste manželé co dítě chcou, takže i kdyby tahle technika nevyšla, tak jsi holt šťastně těhotná 🙂

klara015
autor
23. říj 2016

Tak jeste o tom popremyslim 😁mimco si prejeme

bredda
23. říj 2016

@klara015 Někteří zubaři to doporučujou všem. Já teď utekla z ordinace kterou máme ve městě protože se tam střídaj zubaři jak na běžícím pásu a teď tam zrovna nastoupil nějaký ukrajinec a ten mi chtěl vytrhat všechny moudráky + další dva zuby. Tak jsem přestoupila k manželově zubařce a ta mi řekla, že to vůbec není potřeba mám je v pořádku 😉

pajinka_mil
23. říj 2016

Btw taky jsem nedostala cyklus 6 měsíců po vysazení, a ve 25 letech, po třech letech bez ha nám trvalo otěhotnět asi 8 měsíců..