• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pletení z papíru. Jak vám to šlo?

22. ledna 2016 
Chtěla bych vědět jestli to někdo zkoušel, jak mu to šlo a jakou trpělivost jste měli. :grinning: :wink: Nějaké rady a zkušenosti.... popř. nějaké foto. :wink:
24. říj 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. říj 2008 ve 20:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. říj 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, moje trpělivost je teda hrozná, ale tohle je bezva. Jde to relativně dobře, člověk si u toho odpočine, nemusíš přemýšlet... :grinning: Jsem teda začátečnice, ale zatím mě to hrozně baví :wink:
24. říj 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to na tom rajčeti super,ani sem nevěděla,že něco takovýho na netu je :slight_smile:
já pletu košíky z novin asi 3.měsíc a moc mě to baví,ale není to tak lehký jak se zdá,dnes sem poprvé i košík zdobila ubrouskovou technikou,tak sem zvědavá jak to dopadne!!! :unamused:
24. říj 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moje trpělivost je otřesná.... :angry: to je děs prostě mi to nejde ale strašně se mi to líbí tak vydržím :grinning: :wink:
Asi bude pro mě snažší když začnu dělat to dno s kartonu a ne hned motat všelijak se mi to rozjíždí a má to škaredý tvar.
Jak dlouho vám to trvalo než jste měli ten spravny grif a šlo to od ruky? :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. říj 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žanet, já dělám dno z kartonu :slight_smile: Tak možná proto :grinning:
24. říj 2008 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpelivost me zabije...mam namotano moooc rulicek, pripaveny dno ktery ne a ne zaschnout.... ja uz chci plest :grinning:
24. říj 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dělám dno taky z kartonu,je to lepší pro začátek a taky stabilnější :slight_smile:
zanetko - grif?,hahá nemám doted,co se týče pletení,nebo šití nebo prostě ručních prací tak sem perfekcionalista,takže sem furt nespokojená a chtěla bych aby to snad vypadalo,že to vyrobil stroj,....sem máklá na hlavu :sweat_smile: .....ale neodradí mě to od tvoření :grinning:
25. říj 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tk o tomhle slyším poprvé,ale úplně mě to nadchlo. To se musím naučit :slight_smile: A až se z mateřské vrátím zpět do školy, tak to hned zkusím testnout s dětma. :slight_smile:

liviki: chtěla bych se tě zeptat jakou máš zkušenost se zdobením ubrouskovou technikou? Já jsem zkoušela zdobit normální košík a ikdyž jsem na to měla návod, tak se mě to prostě nelíbilo. Daří se ti to? Jak postupuješ?
26. říj 2008 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to první nic moc konjo,ale ted ten druhý už jee fajn :slight_smile: ....člověk musí na to zdobení podle mě získat cit,at to není kýčovité nebo naopak přeplácané!! :slight_smile:
jinak postup mám takovýto....vystřihnu požadovaný obrázek,odstraním všechny vrstvy ubrousku,přiložím na vyčištěný povrch a štětcem namočeným do lepidla po tom obrázku pomalu tupkám až je obrázek celý přilepen :slight_smile: (jo a používám lepidlo na puzzle,je levnější a má stejný účinky jako ty drahý)
26. říj 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak už mám dva košíky vyfocené a dané v albu hadříky,tak kukněte :grinning:
26. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda ženská ty jsi šikovná. :wink: :slight_smile:
Mě se ten první teda nepovedl a dneska večer zkusím druhý ale už s kartonovým dnem. :sweat_smile:
26. říj 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no začátky sou těžký zanetko,já jich doted udělala asi 20kousků a pořád nejsem spokojená,na každém najdu alespoň jednu malou chybu,ale nevzdám se,těším se až mrknu na nějaký tvůj :wink:
no a víš co,mě se ten celopletený zdá lehčí než s tím dnem :sweat_smile:
26. říj 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. říj 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
liviky: díky za typ. No já mám s ubrouskovou technikou docela dost velkou zkušenost, ale pouze se zdobením hladkých povrchů. Chtěla jsem zkusit zdobit pletený košík a to se mě nedařilo. Vypadalo to na tom proutí ( vtomto případě papíru) příšerně. Potřebovala bych nějaký fígl. Ale určitě zkusím lepidlo na puzzle, to je dobrý nápad :slight_smile:
27. říj 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj,nemáš zač,a tobě se to daří?..to pletení myslím?? :slight_smile:
27. říj 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,dopletla sem dnes další košík,kukněte do alba hadříky :grinning:
27. říj 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem upletla svůj první košík. Teda jestli se tomu dá říct košík :grinning: :grinning: :grinning: dokonce je i namořenej nějakým mořidlem lihovým co mi dal mužíček, tak pak jenom lak :wink: . Uvidíme co z toho vznikne. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
27. říj 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem dneska dokončila svůj druhý :slight_smile: Ten první byl jen tak zkušební, nedala jsem si moc záležet :slight_smile: Ale to zakončování :frowning2: To mě asi zničí :frowning2: Mám upletenou rouru na věnec krouceným stylem a vůbec se mi do toho zakončení nechce :frowning2:
27. říj 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To zakončení je teda šílené :grinning: já jsem to tam jen tak nějak zasunula aby to nevypadalo nejhuř :grinning: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zanetko no super,doufám,že taky přihodíš fotky :slight_smile:

lucinko,jak se vlastně dělá ten věnec?j to viděla jen na obrázku a nedovedu si představit začátek ani konec,to uprostřed bych zvládla,je to podobný drhání nebo pletení ozdob ze slámy,teda obilí,nevíš kde bych našla postup?nebo nepopíšeš mi to nějak?? :grinning: dík
28. říj 2008 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co je babenky? :grinning:
jak se Vám vede pletení?
..Viktorka už je zdravá,tak zase běháme po venku a na pletení není moc času,ale poslední 3 košíky barvím a jeden je už hotový,....chtěla sem tenhle rok balit dárky do košíků,tak sem zvědavá jestli se mi podaří udělat jich víc a hlavně nerozdat :sweat_smile: :grinning:
30. říj 2008 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: :grinning: Ahoj Liviky.....to je dobrý nápad. No já absolutně nestíham plést. Náš Kubík trpí na zacpu ale tentokrat je to extrém :cry: asi zítra navštívim dr. Jinak lítam po obchodech , domacnost, dneska jdeme na lampionový průvod za školky.
Jinak v sobotu v Ostravké Zoo je taky lampionový průvod. :wink: :slight_smile:
Zatím pa a užívejte pěkného i když větrného dne. :dizzy_face:
30. říj 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lampionový průvod jéééé to už sem dlouho neviděla :grinning:
já dnes věnovala další košík se slonama :wink: :slight_smile:
30. říj 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se konečně naučila dělat pořádné trubičky. V úterý jsem nad tím seděla a málem mě už z toho ďahlo. Nejhorší bylo, že se do toho začla montovat tchýně a neustále se mě snažila radit, co dělám špatně. No málem mě piclo! Ale už mě to jde, hurá :grinning:
30. říj 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky zkouším... pletu svůj první. Trubičky mi celkem jdou, problém byl najít nějaké špejle doma :grinning:
Jsem zvědavá, až to dopletu, jsem hodně netrpělivá a to pletení jde celkem pomalu. To mi rychleji šly i ty trubičky :grinning: No, uvidíme. A pak ještě čím to napatlám...?
30. říj 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak to sem zvědavá,vyfotíte je ne?já ted jeden vyfocený mám,tak ho du zmenšit a přidám do alba hadříky :wink: :grinning:
30. říj 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
liviky: tak pokud to bude držet pohromadě a bude to aspoň trochu připomínat košíček, tak se pochlubím :grinning:
30. říj 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jooo,proč by ne :slight_smile: ...já je taky nemám nijak světoborný :sweat_smile: ,jo přihodila sem ten novej košík do alba :slight_smile:
30. říj 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co origami? :grinning:
30. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Tvůj příspěvek