Pletení z papíru. Jak vám to šlo?

zanetka82
24. říj 2008

Chtěla bych vědět jestli to někdo zkoušel, jak mu to šlo a jakou trpělivost jste měli. 😀 😉 Nějaké rady a zkušenosti.... popř. nějaké foto. 😉

zanetka82
autor
24. říj 2008
lucianka
24. říj 2008

Žanet, moje trpělivost je teda hrozná, ale tohle je bezva. Jde to relativně dobře, člověk si u toho odpočine, nemusíš přemýšlet... 😀 Jsem teda začátečnice, ale zatím mě to hrozně baví 😉

liviky
24. říj 2008

to na tom rajčeti super,ani sem nevěděla,že něco takovýho na netu je 🙂
já pletu košíky z novin asi 3.měsíc a moc mě to baví,ale není to tak lehký jak se zdá,dnes sem poprvé i košík zdobila ubrouskovou technikou,tak sem zvědavá jak to dopadne!!! 😒

zanetka82
autor
24. říj 2008

Moje trpělivost je otřesná.... 😠 to je děs prostě mi to nejde ale strašně se mi to líbí tak vydržím 😀 😉
Asi bude pro mě snažší když začnu dělat to dno s kartonu a ne hned motat všelijak se mi to rozjíždí a má to škaredý tvar.
Jak dlouho vám to trvalo než jste měli ten spravny grif a šlo to od ruky? 😀 😅 😅

lucianka
24. říj 2008

Žanet, já dělám dno z kartonu 🙂 Tak možná proto 😀

martek
24. říj 2008

trpelivost me zabije...mam namotano moooc rulicek, pripaveny dno ktery ne a ne zaschnout.... ja uz chci plest 😀

liviky
25. říj 2008

já dělám dno taky z kartonu,je to lepší pro začátek a taky stabilnější 🙂
zanetko - grif?,hahá nemám doted,co se týče pletení,nebo šití nebo prostě ručních prací tak sem perfekcionalista,takže sem furt nespokojená a chtěla bych aby to snad vypadalo,že to vyrobil stroj,....sem máklá na hlavu 😅 .....ale neodradí mě to od tvoření 😀

konja
26. říj 2008

tk o tomhle slyším poprvé,ale úplně mě to nadchlo. To se musím naučit 🙂 A až se z mateřské vrátím zpět do školy, tak to hned zkusím testnout s dětma. 🙂

liviki: chtěla bych se tě zeptat jakou máš zkušenost se zdobením ubrouskovou technikou? Já jsem zkoušela zdobit normální košík a ikdyž jsem na to měla návod, tak se mě to prostě nelíbilo. Daří se ti to? Jak postupuješ?

liviky
26. říj 2008

no tak to první nic moc konjo,ale ted ten druhý už jee fajn 🙂 ....člověk musí na to zdobení podle mě získat cit,at to není kýčovité nebo naopak přeplácané!! 🙂
jinak postup mám takovýto....vystřihnu požadovaný obrázek,odstraním všechny vrstvy ubrousku,přiložím na vyčištěný povrch a štětcem namočeným do lepidla po tom obrázku pomalu tupkám až je obrázek celý přilepen 🙂 (jo a používám lepidlo na puzzle,je levnější a má stejný účinky jako ty drahý)

liviky
26. říj 2008

holky tak už mám dva košíky vyfocené a dané v albu hadříky,tak kukněte 😀

zanetka82
autor
26. říj 2008

Teda ženská ty jsi šikovná. 😉 🙂
Mě se ten první teda nepovedl a dneska večer zkusím druhý ale už s kartonovým dnem. 😅

liviky
26. říj 2008

no začátky sou těžký zanetko,já jich doted udělala asi 20kousků a pořád nejsem spokojená,na každém najdu alespoň jednu malou chybu,ale nevzdám se,těším se až mrknu na nějaký tvůj 😉
no a víš co,mě se ten celopletený zdá lehčí než s tím dnem 😅

hanap
26. říj 2008
konja
27. říj 2008

liviky: díky za typ. No já mám s ubrouskovou technikou docela dost velkou zkušenost, ale pouze se zdobením hladkých povrchů. Chtěla jsem zkusit zdobit pletený košík a to se mě nedařilo. Vypadalo to na tom proutí ( vtomto případě papíru) příšerně. Potřebovala bych nějaký fígl. Ale určitě zkusím lepidlo na puzzle, to je dobrý nápad 🙂

liviky
27. říj 2008

jj,nemáš zač,a tobě se to daří?..to pletení myslím?? 🙂

liviky
27. říj 2008

baby,dopletla sem dnes další košík,kukněte do alba hadříky 😀

zanetka82
autor
27. říj 2008

Tak jsem upletla svůj první košík. Teda jestli se tomu dá říct košík 😀 😀 😀 dokonce je i namořenej nějakým mořidlem lihovým co mi dal mužíček, tak pak jenom lak 😉 . Uvidíme co z toho vznikne. 😅 😅 😅

lucianka
27. říj 2008

Tak já jsem dneska dokončila svůj druhý 🙂 Ten první byl jen tak zkušební, nedala jsem si moc záležet 🙂 Ale to zakončování ☹ To mě asi zničí ☹ Mám upletenou rouru na věnec krouceným stylem a vůbec se mi do toho zakončení nechce ☹

zanetka82
autor
27. říj 2008

To zakončení je teda šílené 😀 já jsem to tam jen tak nějak zasunula aby to nevypadalo nejhuř 😀 😉 😝

liviky
28. říj 2008

zanetko no super,doufám,že taky přihodíš fotky 🙂

lucinko,jak se vlastně dělá ten věnec?j to viděla jen na obrázku a nedovedu si představit začátek ani konec,to uprostřed bych zvládla,je to podobný drhání nebo pletení ozdob ze slámy,teda obilí,nevíš kde bych našla postup?nebo nepopíšeš mi to nějak?? 😀 dík

liviky
30. říj 2008

tak co je babenky? 😀
jak se Vám vede pletení?
..Viktorka už je zdravá,tak zase běháme po venku a na pletení není moc času,ale poslední 3 košíky barvím a jeden je už hotový,....chtěla sem tenhle rok balit dárky do košíků,tak sem zvědavá jestli se mi podaří udělat jich víc a hlavně nerozdat 😅 😀

zanetka82
autor
30. říj 2008

🙂 😀 Ahoj Liviky.....to je dobrý nápad. No já absolutně nestíham plést. Náš Kubík trpí na zacpu ale tentokrat je to extrém 😢 asi zítra navštívim dr. Jinak lítam po obchodech , domacnost, dneska jdeme na lampionový průvod za školky.
Jinak v sobotu v Ostravké Zoo je taky lampionový průvod. 😉 🙂
Zatím pa a užívejte pěkného i když větrného dne. 😵

liviky
30. říj 2008

lampionový průvod jéééé to už sem dlouho neviděla 😀
já dnes věnovala další košík se slonama 😉 🙂

konja
30. říj 2008

Tak jsem se konečně naučila dělat pořádné trubičky. V úterý jsem nad tím seděla a málem mě už z toho ďahlo. Nejhorší bylo, že se do toho začla montovat tchýně a neustále se mě snažila radit, co dělám špatně. No málem mě piclo! Ale už mě to jde, hurá 😀

parybka
30. říj 2008

taky zkouším... pletu svůj první. Trubičky mi celkem jdou, problém byl najít nějaké špejle doma 😀
Jsem zvědavá, až to dopletu, jsem hodně netrpělivá a to pletení jde celkem pomalu. To mi rychleji šly i ty trubičky 😀 No, uvidíme. A pak ještě čím to napatlám...?

liviky
30. říj 2008

holky tak to sem zvědavá,vyfotíte je ne?já ted jeden vyfocený mám,tak ho du zmenšit a přidám do alba hadříky 😉 😀

konja
30. říj 2008

liviky: tak pokud to bude držet pohromadě a bude to aspoň trochu připomínat košíček, tak se pochlubím 😀

liviky
30. říj 2008

ale jooo,proč by ne 🙂 ...já je taky nemám nijak světoborný 😅 ,jo přihodila sem ten novej košík do alba 🙂

nobody
30. říj 2008

a co origami? 😀