Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

elkacka
5. lis 2009

ahojda, omlouvam se, ze jsem sem takhle vtrhla, chtela bych poprosit.. nasel by se tu nekdo, kdo dostal v porodnici b ruzovym kufriku do fotolabu a nevyuzije je????
Zakopupila bych je klidne... kdyby se nekdo nasel... IP.. dekuji moc moc

lisounek
autor
5. lis 2009

elkacka nejak nevim co myslis? a krom toho mame uz vic jak rok po porodu, tak nevim, zda tam bude to same 😨

dnada
6. lis 2009

elkacka - tak ani já nevím co máš na mysli.A´t to čtu jak to čtu absolutně nevím o čem je řeč 😒

dnada
7. lis 2009

holky,kde ste kdo??? Normálně včera koukám a koukám a najednou vidím,že malej má dole vylezlou stoličku,tak sem mu prohlídla pusinku,na druhé straně dole je už skoro taky prořízlá další stolička a nahoře už taky prosvítají další dvě stoličky. No slintá jak bernardýn,ale jinak to zvládá v pohodě,až se divým 😎

No a včera sem se byla podívat v Rokycanech v soukromé školce a jeslích. Od příštího týdne tam začnu s malým chodit,aby si zvykl na děti a učitelky(tety) a začnu ho tam nechávat na tak dlouhou dobu jak jen to snese malej. Je to sice docela drahé,ale nic jiného prostě není a přístup paní řiditelky se mi moc líbí,tak uvidíme. JInak tedy celodenní pobyt stojí 210na den... ale mají udělaný takový paušál(minimum co stejně zaplatím) 1600na měsíc(ten je dobré prochodit) a pak co je navíc se doplácí. Tady jsou jejich stránky www.ms-harmonie.com Tak jukněte a písněte please váš názor 😎

lisounek
autor
7. lis 2009

dnad ja tu jsem ale nejak nemam naladu..chlap ma rymicku a umira, takze doted spi a ja jsem nasrana, takze v tuto chvili bych byla radeji na tvem miste tomu ver... 😉

no ale nebudu unavovat kazdy ma neco ze? ale momentalne jsem max. nastvana...

dnad ta skolka - jeslicky vypada fakt dost dobre..klidne prostredi, optimalni pocet deti a spoustu zajmovych aktivit..urco to vyzkousej, vzdyt za to nic nedas...a odkdy chces Maroska davat ?? jo ctu ze od pristiho tydne, ale pak jako na ostro? asi podle toho jak se to bude vyvijet vid? jinak cenove ani nevim, zda je to malo ci hodne..nemam zkusenost 😕

lisounek
autor
7. lis 2009

jo a zoubky samozrejme super! takto jsem je nasla i ja a najednou uz ma 4 🙂

dnada
7. lis 2009

lis - neunavuješ,klíďo si postěžuj,však je občas lepší se vykecat 😉

no chci s ním začít od příštího týdne a když to bude dobře snášet,půjde tam naostro,ale zatím jen na pár hodin a pak se uvidí jak dál. No a cena? Státní školky stojí cca 1500na měsíc + asi 800 za jídlo, tahle soukromá vychází na 4400měsíčně,což je skoro jednou tolik co státní,ale když se tam bude Mářímu líbit,nechám ho tam. Jedinné co je tak trochu naprd je,že z domova do školky to mám 20km ,pak se budu vracet 15km zpět do práce,pak zese do školky a domů, takže denně najezdím víc jak 50km. Ale jak říkám,když se mu tam bude líbit,nechám ho tam 🙂

A ještě sem chtěla,ono čím dřív si začnou děti zvykat,že jsou ve školce,tím líp,starší děti si pak zvykají hůř a taky se hůř zabavují,takovýhle mrňata se zabavují mnohem snáze(prostě jednodušeji odvedeš jejich pozornost) 😉 Po pravdě se už moc těším,zajdu si na pedikůru,do bazénu a tak a pak se uvidí,jestli to malej zvládne a já začnu chodit do práce

dnada
7. lis 2009

jo a zoubků už má celkem 9 a 3se brzy vyklubají ... už aby to bylo,od slintání to má kolem pusinky samý pupínek

dnada
8. lis 2009

a zase nikde nikdo 😖

dnada
10. lis 2009

koukám že tady je fakt šílená absence ... s kýmpak si mám povídat????? 😅

dukie
11. lis 2009

dnada: No nežije to tu, co? 😕 Ale třeba to dneska bude lepší... jestli je počasí jinde stejný jako u nás, tak budem všechny sedět celej den u komplu, páč u nás je teda venku fakt hnusně. 😝 Chtěla jsem jít s malým podat přehledy na pojišťovny a OSSZ, ale prdlačky, v tom dešti se odmítám drkocat po městě s kočárkem... 😝

dnada
11. lis 2009

ahoj dukie - no tady je celkem slušně,venku,ale jelikož sem to ráno dostala,tak není moc nejlépe mě 😒 Kdybych mohla,prospim celej den. Do toho malýho pořád bolí zoubky,už á prořízlé obě spodní stoličky ,teď má nateklý (a to fakt hoodně) horní,tak čekám kdy se mu proříznou.Ráno se vzbudil s hrozným pláčem,plácala se do tvářičky,jak hot obolelo,až mi ho bylo strašně líto. I teď přes den chodí a chvílema brečí nebo křičí a ukazuje si nahoru na tu dáseň do pusinky. Už aby to měl za sebou.Předtím ty zoubky zvládal v pohodě,tohle je horší☹

lisounek
autor
12. lis 2009

ahooj no tady to vazne tedy...ale dnes je u nas slunecno,takze jsme i dopo byly chvili venku..odpo se uvidi, ted spinka, tak dle toho, kdy bude budicek 🙂

lisounek
autor
12. lis 2009

dukie hele a kdyz je skarede no ja bych i u compu sedela, ale K ma na nej radar, kdyz si sednu okamzite zacne prudit anebo chce ke me na klin a montovat mi klavesnici, mys apod. a kdyz nevstanu nebo si ji nevsimam, tak řičí jak čuně na porázce, takze nemam moc sanci nic...pokud chci klid a ticho 😀

dukie
12. lis 2009

lis: No Toníček taky prudívá... ale párkrát měl prostě smůlu, nechala jsem ho ječet, až se chudáček vztekal... nemohl skoro ani dýchat... ale to jsem ho stejně na klín nevzala, jen jsem nechala počítač počítačem a šla si za ním hrát. Takže možná trošku pochopil, že si to jako nevyřve... teď to praktikujem tak, že on si hraje, nosí mi ke stolu všelijaký míčky a hračky, já ho za to vždycky pochválím, dělám udivenou, jakou to má krásnou hračku, pohladím ho, pomuckám... a on zase jde. 🙂 Ale abych nedělala ramena... funguje to tak zhruba v půlce případů... jindy mě nechá sedět u komplu max. 3 minuty a už se mu to nelíbí, že si ho nevšímám... 😀

Dneska jsme byli na 3. dávce Prevenaru. Holky, kdo to ještě nemáte za sebou, tak mi doktorka říkala, že tuším od příštího roku má být nějaký "lepší" Prevenar, jakože s nějakým novým složením... a se třetí dávkou se dá čekat do 2 let (jestli jsem to dobře pochopila...), takže kdo ho nemáte a ještě jste nevyzvedly (a nezaplatily...), tak se na to zkuste zeptat a kdyžtak si to posunout až na leden nebo ještě na později. My to, bohužel, nevěděli... koupili jsme dneska a jeli si to nechat píchnout, byli jsme objednaní už od léta, vůbec mě něco takovýho nenapadlo.

Tolik jen pro info, třeba se Vám to někomu bude hodit. 🙂

dnada
12. lis 2009

dukie - no já musím zavolat Dr,kdy malému píchne 3tí dávku.Co mi říkala Dr,tak se dá 3tí dávka píchnout ve dvou letech,ale na stránkách o prevenaru mají očkovací lhůtu pro poslední dávku mezi 11-18měsícem,tak se na to chci zeptat Dr. Ještě má dostat 4dávku hexavakcíny,ta se takypíchá mezi 11-18tým měsícem.Ráda bych,aby je zase neměl dohormady,ale za sebou,i když zatím všechny vakcíny zvládl téměř bez reakce,jen jednou měl zvýšenou teplotu. A mooc díky za info,to víš že se to hodí 😉

ahoj lis - už sem myslela že jste snad umreli 😎

dukie
13. lis 2009

Holkýýý.... tady je modrá obloha a sluní svítíčko! 😵 Mažu s Toníčkem ven, ať si to užijem a nasbíráme trošku energie - teda já, on jí má pořád až až... 😀

dnada
13. lis 2009

no tak tady je hnusně ale neprší,ale my stejně jedem kouknout po autosedačkách a pak k našim a ke známým.Zítra se vracíme..tak zatím 😎

lisounek
autor
13. lis 2009

ahojky u nas pod mrakem, ale teplo...fakt jako se dalo chodit venku prijemne..

dukie no ta nova vakcina se jmenuje Synflorix tj. vakcina nove generace, ale mam takovy pocit, ze kdyz je rozockovany Prevenar, tak uz se treti davka jina dat nemuze, proto jsem se dr. ani neptala, ale jdeme tam za par dni, tak to zkusim...jenze v tehle jsou jine kmeny ci co 🙂

dukie
13. lis 2009

Lis: No já tomu prd rozumím... ale jestli jsem to dobře pochopila, mělo jít normálně o Prevenar, protože se mě ptala, kde jsem ho kupovala... načež se se setřičkou zamýšlely, jestli tam v té lékárně už mohli mít ten nový - teď plácnu, páč si to nepamatuju... "osmimocný" (nevim, jaký číslo to bylo, třeba třináctimocný, fakt netuším...)... takže jsem pochopila, že by se to dál mělo jmenovat Prevenar, jen už by to prostě mělo mít nějaký nový složení. Pak kamsi volaly a pak mi doktorka řekla, že to má prý být až od ledna... tak nevím, no. 😕 Kdybych si to aspoň zapamatovala přesně, že? 😀

Jinak u nás už taky není teďka tak nádherně, ale dopoledne vydrželo celý sluníčkovatý. Byli jsme s Toníčkem venku a moc jsme si to oba užívali. 🙂

Jo, holky, chtěla jsem se zeptat, jak Vám spí prckové během dne? Jakože od kolika a do kolika? Já mám totiž strach, že nám Toníček dost brzo přestane během dne spát úplně... 😝 Teď jsou dvě a je furt veselej a hraje si tu a je spokojenej... včera šel spát ve až ve tři. Spal do půl patý (tj. 1,5 hodiny), a to se mi ještě v půlce probudil a já ho musela přemlouvat, že to jako bylo ještě málo.... V devět večer usnul a v šest ráno vstával (tj. 9 hodin). A tím je jako se spánkem vyřízenej. 😝

lisounek
autor
13. lis 2009

dnad neumreli, ale nejak nebyla nalada...ve stredu jsme jeli s kamoskou do Phy a daleko nedojely, K se po ceste cela zeblila a nemela jsem pro ni nahradni obleceni a nic...jako parada...ten den dlouho spala dostala mlicko a asi za hodku jsme jely, takze ji asi to mliko uplne nesedlo a k tomu ta jizda a bylo vymalovano..jako nikdy se nam to jeste nestalo a fakt mi teda staci a reknu vam, ze jako je to pekne debilni, kdyz dite sedi vzadu a ted treba kdyz jeste neni kde zastavit, no mazec...fakt si neumim predstavit, kdyz by se dite nedejboze dusilo nebo tak co jako muze clovek delat a co kdyz jedete po dalnici..hnus ani nemyslet 😖 😲 a pro priste beru nahradni snad vsechno, ale stejne uz bych pak nemela na dalsi cestovani naladu, byla jsem rada, ze jsme se vratily domu a ze uz ji pak nic nebylo...

ale jako reknu vam vyrobce autosedacek ty teda posvetit...je sice pekne, ze sedacka nejak vypada a ma prijemny semisovy potah (ktery barvi mimo jine 😠 ), ale prakticnost veskera zadna...abych to mohla vyprat, museli jsme celou autosedacku doslova rozebrat, odsroubovat ruzna madla a drzatka, ktera jsou temer k nicemu a rozebrat vsechny pasy, reminky a pod tim jeste byl takovy hnusny potrhany molitan samozrejme nasakly blindenim, takze fakt parada..jako rozebirali jsme to snad pul hodiny, po vyprani to vypada, jako kdyz je to uplne pouzity nevim kolik let, barva oprana, potah seprany...no jako proc neni sedacka nejak snadno omyvatelna? Na vetsine je takova blba latka, semis nebo tak a jako to se nepocita, ze to dite umaze nebo poblindi jako se to napr. stalo nam? Fakt jako hruza..takze na cesty uz asi jedine vybavena a stejne ted uz se bojim s nin cestovat, nechci ji zbytecne delat zle...nebo to byla proste jen nahoda, ale fakt jako nic moc 😒 😔

lisounek
autor
13. lis 2009

dukie K vstava obvykle kolem 7-7:30 hodin nekdy ji jeste ukecame a pak po mliku cca na hodku usne, ale to uz je malokdy...kdyz vstane takhle rano, tak obvykle kolem poledne az pul 1 usina a spi nejmene tak tu hodku a pul...nekdy dve, nekdy i tri (vetsinou mi prijde podle toho jak je venku posmourno)...a pak se snazime aby kolem 20 hodiny usnula, ma to proste danny a je to, ale posledni dobou se ji vecer nechce moc spat..je to asi tyden a proste poskakuje v postylce a blbne..chce s nami porad byt, ale tomu se branime, proste se snazime udrzet ji rytmus, aby to respektovala....no nekdy tam i pobečí, ale vetsinou usne...taky jsem ale zrovna premyslela, zda bude jeste dlouho spat odpo nebo ne, ale kdyby nesla, tak zase do vecera nevydrzi...a taky zalezi, jak moc jsme aktivni, kdyz jsme doma je unavena mene nez kdyz tapeme venku a vic toho nachodi...tak se snazim ji pak odpo venku nejak utahat, ale tady ve meste je to tezky...ale my mame opravdu space v noci spi opravdu 11 hodin a 2 hodiny urcite jeste pres den, takze dohromady tak tech 13-14 hodin 😉

dukie
13. lis 2009

lis: Kdyby se mi dítě dusilo, tak klidně zastavím i celou dálnici. 😀 😀 😀

A k autosedačkám... my jsme s tím Römerem celkově spokojení, akorát zase můj postřeh - strašně mi vadí, že ty sedačky vlastně posadí dítě strašně vysoko oproti běžnýmu sedadlu... a já jezdím s Felicií, a to není zrovna úplně "připlácnutý" auto, ale už teď mám docela problém tam Toníčka dostat. Když ho prostrkuju dveřma, tak potřebuju mít jeho zadek níž než je sedačka (kolem nožiček je vyvýšená, že jo...), abych ho netrefila futrama dveří do hlavy... jenomže tam je prostě ta sedačka, takže ho tam pohodlně nedostanu, ani kdybych se na hlavu postavila a odrážela se přitom ušima. Musím si ho v náruči skoro jakoby položit, nohama ho šupnout do auta napřed, pak zbytek těla a nakonec hlava... a teprve až je celej uvnitř, tak ho pořádně usadit do sedačky. Prostě se mi zdá, že jsou ty sedačky dělaný na auta, co mají vysokou střechu (Jeepy atp.)... jinak to fakt nechápu. A rozhodně nevím, co si počnu později... když je ta sedačka do 18 kilo... to asi ještě vyroste... 😝

lisounek
autor
13. lis 2009

jj dukie to mas pravdu s tim se taky peru a uz se mi i stalo ze K jsem majznula do hlavinky...nastesti vzdy jen letmo ale je to presny...a ta nase jde i desne blbe polohovat spis teda dostat se k te pacce co polohuje..jako clovek to stejne vidi az ted kdyz se pouziva...ale rikam budeme kupovat jeste jednu jen nevim jakou...hledam ted i pouzitelny potah, coz je fakt tezky... 😒 😨

dukie
13. lis 2009

lis: Já mám pocit, že si člověk prostě nevybere, vždycky bude něco špatně... 😝

laaala
13. lis 2009

AHoj holky,
jééé, vy tohle témátko ještě udržujete ... to jste holky šikulky 😵 ...
... dočíst vás asi nezvládnu, ale na fotky jdu číhnout hned 😉

laaala
13. lis 2009

kouzelný batolátka 😵 😵 ... neuvěřitelný, jak nám ten 1. rok utekl ... když si vzpomenu na ty debaty před rokem ... jak nám nešlo kojení apod. ... se tomu musím dneska smát 😅

dnada
13. lis 2009

kuk holky, nakonec sme se ještě dnes vrátili.

opět autosedačky 😀 Byla sem se dnes podívat v krámu s tím úmyslem,že vyzkouším dítě do sedačky a tak,aby do ní hezky zapadl no a malej se mnou pěkně vyběhl,usnul 😀 Takže opáčko bude asi v pondělí 😀 Jinak,byla sem dnes ve 3krámech a ptala se,jakou sedačku by mi doporučili a tak, no a odpověď byla,Römer King plus(ta je krásná,ale strašně široká,malej by v ní mohl plavat kraula,takže ta nepadá v úvahu),pak STM ströchemühler Sterhling SP(ta se mi líbí už dlouho,má tu zmenšovací vložku) a pak Recaro Yung Sport( ta se mi líbí ještě víc,jelikož má nehořlavé potahy)JInak tedy pro přesné info Recaro a STM jsou jedna a tatáž firma,jen STM je firma v německu a Recaro je v Rakousku 🙂 Ptala sem se na tu Kiddy(ani nevím,jestli sem ji tady zmiňovala),no a jak sem si tedy myslela,tak to i je,ta nemá své vlastní pásy,je dítě je připoutáno jen pásem od auta které je vedeno přes sedačku,tedy dle mého selského názoru nic moc pro takové špuntíky. Takže tu sem už zavrhla. KOupím s největší pravděpodobností tu Recare,ty nehořlavé potahy se totiž i dobře udržují(čistí).

lis - ne všechny autosedačky jsou takové jak píšeš. Stačí opravdu hledat a hlavně se ptát.Nevím,já jsem na tohle asi hrozná,ale když už něco mám pořídit a není to zrovna zboží které budu užívat pár dní,tak se zajímám o vše všude kde to jen jde.Ptám se,hledám,porovnávám,zkoumám a tak.Prostě musím mít jistotu,že nebudu litovat,že sem něco pořídila.Kdykoli sem totiž něco pořídila nahonem,nikdy sem nebyla tak spokojená jak bych chtěla. Asi sem trochu puntičkář 😅 Jinak sem sama zvědavá,ajk malej bude snášet najednou cestu po směru a hlavně,jak se mu bude spát v sedě,když do teď je v pololeže. Uvidíme.

spánek - malého večer ukládám cca v 7hod,vztává v 6(musela sem to šoupnout,chci s ním začít chodit do školky),pak ho dávám spát mezi půl12 až půl1( po poledni se dává spát ve školce,tak aby byl zvyklý) a spí cca 1-1,5 ,víc jen když si ho vemu na sebe a sedím s ním v křesle,to chrní i |3 hodiny 😀 ALe jinak mu hodina a půl stačí bohatě. Jo a už (musím to zaklepat ťuk ťuk) chodí hezky sám i v poledne spinkat.

Ještě čtu o tý dálnici.TAms e dá zastavit veeelmi snadno,snad líp a rychleji než ve městě,horší je pak vrátit se z dstavného pruhu mezi ty šílence 😀 😀

dukie - tak to sem zvědavá s tím nasedáním do autosedačky,malej je teda zvyklej,že si do auta vleze sám,zapne rádio a vleze si o do autosedačky,takže já ho nenakládám,on se prostě naloží sám 😀 Ale jak to bude s tou novou sedačkou netuším 😎

laaala - my se asi neznáme nebo si nepamatuji,ale to nevadí. Máš kouzelnou princezničku,má nádherný očička(takový modroučkou jako ten můj uličník) a moc fešné rtíky. Povedla se vám 😎

laaala
14. lis 2009

Ahoj holky¨,
koukám, že řešíte autosedačky ... my máme Recaro s isofixem a řeším to samý, co ty, dukie. Lahůdka obzvlášť v zimě, kdy jsme obě nabalený jako pumpy .. se mi tak nějak blbě manipuluje s Adlou 😕 .
Rozhodně nemůže být řeč o samostatném nastupování jako u tebe, dnada. Malej je šikulínek 😵

Manžela celý týden bolely záda ... furt tady hekal a dneska se zázračně uzdravil ... a jde si hrát hokej ... mimochodem s těma zádama si hnul minulou sobotu .. jak jinak než na hokeji. Achjo.

Holky, jso tulivé vaše děti ?? Adéla ani trochu, tak mě to mrzí ... snad se to časem naučí 😅

dnada
14. lis 2009

laaala - tak malej se ještě před dvěma měsíci taky netulil a teď na mě; visí jak prápor pořád a pořád by se mazlil,lumpík.Hlavně když má jít spinkat,vysápe se na mě do křesla a udělá hají aby nemusel do postýlky 😎 Tak ho chvilku nechám a jak začne usínat,tak mu řeknu že jde spinkat do postýlky tak pak ochotně odcapká do pokoje,dám ho do postýlky ještě mě obejme a pak si lehne a spinká. ALe je to fakt úžasný jak se děti umějí mazlit 😎 😵 A ještě ka autosedajdě,já mít isofix nemůžu,ke mě do auta to nejde.

A to s tím manželem,takový jsou všichni chlapi.Vždycky se zázračně uzdraví když musí někam kam sem jim mooooc chce 😎