Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
9. říj 2008

Ahojte opět po ránku. 🙂

uci a lis: Já rourku pro všechny případy zakoupila včera. Je to malá trubička, průměr asi 4 mm, délka asi 12 cm, vyrobená z jemné gumy (tj. lehce ohebná) a jeden konec té trubičky (ten, co se strká do zadečku) je hezky "opracován", aby tam nebyla žádná ostrá hrana. No, přiznám se, zdá se mi, že to bude šetrnější než ten teploměr. Ale kdo ví, zatím jsme to nezkusili. Taky to beru jako "poslední" řešení (jak teploměr, tak rourku, to už je fuk), teď zkoušíme ten Sabík a manžela jsem poslala pro Baby Calm kapičky (ty se mi zdají dokonce ještě lepší, uvidíme, budu referovat, až to víc odzkoušíme - přes Sabík před každým kojením nám malej začal zase včera odpolko neuvěřitelně řvát... tak jsme dali ještě ten Baby Calm... a bylo O.K., ale může to být náhoda...). Jsou čistě přírodní, tak se toho člověk taky nemusí bát. No a rourka je pojistka... když mi propláče celej den, tak nebudu váhat a použiju ji, nenechám ho trápit se několik dní, na to bych neměla ani srdce... a asi ani nervy... 😝

dukie
9. říj 2008

Jo, jinak dnes odpolko máme kontrolu u ortopeda, tak jsem celá napnutá a doufající, že to bude O.K... 😕

silrej
9. říj 2008

Dobré ránko, dneska je venku pěkně mlhavo co...doufám, že se do odpoledne vyčasí! 🙂 Dukie, držím palečky ať na ortopedii dopadnete na výbornou! 🙂 Jinak nám Sabík pomohl když bylo třeba, ono záleží, každé mimčo reaguje na něco jiného...a tu rourku mám taky doma, ale zatím musím zaťukat jsme ji nemuseli použít, ale přesně jak píšeš, tak když bude třeba... 😉

dukie
9. říj 2008

sil: Začínám o vysněném výsledku kontroly pochybovat, zrovna se mi podařilo najít stránky vysvětlující věci kolem dysplazie kyčlí... http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/u...

My na zprávě z porodnice máme II C ... 😒 Takže nečekám nic dobrýho... ☹

silrej
9. říj 2008

Aha Dukie, tak to jsem fakt zvědavá co ti na kyčlích řeknou, protože my IIC máme taky... 😖 Tím tě nechci nijak strašit... 😉

silrej
9. říj 2008

Ale jak jsem se teď dočetla, tak třmínky se dávají od 6-8 týdne, takže jsme je stejně dostali tak jako tak brzo, přesně jak říkal náš dětský lékař... 😒

dukie
9. říj 2008

sil: Já jsem taky zvědavá. My máme těch 6 týdnů dnes... Tak moc ráda bych malýmu dopřála svobodný pohyb... dokud jsem nic netušila, tak jsem si říkala, že se třeba zbavíme i toho širokého balení a bude mít klid... a ejhle, teď jsem teda vystrašená až až... 😝 Máme tam být mezi 16 - 18:00 ... tak když mi vyjde čas, přijdu večer poreferovat...

honzulka
9. říj 2008

ahoj holky... 🙂 asi jdu v nesprávný čas a nikdo tu není,co?? ☹ Kluci mi spí a já mám chvíli než zase začne kolotoč.. 😕 Holky,necháváte spát děti na bříšku?je mi jasný,že ne přes noc,ale třeba mně teď tady Tomík spí na bříšku oo půlhodinovém křiku a přerušovaném spánku a kroucení a je spokojený.. 😉 Jenže doktorka mi řekla,že na bříšku spát nesmí..když on je takhle vždycky tak spokojený,že je mi líto ho otáčet na záda,páč se hned vzbudí.. ☹ já ho pořád hlídám,zda dýchá.. 😒

miruskaaa
9. říj 2008

honuilka me to doktorka zakazala aby malej spal na brisku ale jemu se tak spi dobre a dlouho po krmeni ho necham poradne odgrknout a i v noci mi uz spal na brisku ze zacatku jsem kazdou chvili za nim litala jestli dycha a dychal a kdyz se treba pretocil pusinkou dolu tak ze se mu spatne dychalo tak za chvili se pretocil zas nabok a moje mamka rikala ze mou sestru jako malou mela porad jen na brisku ze to tenkrat bylo i doporucovany a ze ji jinak lezet nechtela....
jinak holky jak se rika ze pri kojeni se dlouho nemenstruuje tak ja jsem to po mesici dostala a volala jsem doktorce a ona rikala ze je to normalni ze u nekoho to sestinedeli tak konci kdyz koji ale ze to treba ted pul roku nemusim vubec mit kdyz kojim ze si to ted odbiju a pak se dostavi treba az za pul roku tak jsem zvedava...

honzulka
9. říj 2008

miru-no právě..My tak spali tehdy snad všichni.. 😉 Ale právě ty naše výzkumy snad zjistili,že tahle poloha byla častou příčinou toho náhlého úmrtí kojenců,tak za Jeníka mi bylo doporučováno spát jen na boku a teď zase záda... 😒 on mi jinak spí spokojeně na zádech,ale odpoledne to prostě jistí bříško... 😉 A od té doby,co ho tak nechávám mi přijde,že ho tolik netrápí ty koliky a i víc kadí..Takže si myslím svým laickým rozumem,že mu to docela i pomáhá.. 😔
no a s tou MS to máš dobrý.. 🙂 Já nekojím a už jsem taky měla pár dní špinění..Docela mě to překvapilo,páč u Jeníka jsem taky nekojila a MS přišla až po někojika měsících(myslím,že až po půl roce)...Tak to jsem zvědavá.. 🙄

lisounek
autor
9. říj 2008

ahoj holky mame po kontrole, mame zatim teda jen (me to prijde malo, ale pry je to v pohode) 3560 gramu a 53 cm, takze snad je to ok..pro jistotu jdeme za 3 tydny opet na prevazeni, zda ji to staci...kdyz ona ted ma i delsi intervaly mezi jidli, je schopna spat i 4 hodiny v kuse pres den..no a od toho taky to nocni nespani, pry ma otoceny rezim a nemam ji nechat pres den tolik spat, ale v kocarku to jaksi teda moc nejde...:o)))

dukie: ja ti nevim, ale me dr. rekla, ze takhle kojene deti maji mit stolicku i treba 1x za 5 dni a ta rourka by se moc prave nemela pouzivat kvuli tomu, ze se tim narusuje to prirozene vylucovani... 😒, ale chapu Te, jde o to, jestli ma jen prdiky, tak by to mozna chtelo pomoct mu jinak..zkus davat po lzickach fenyklovej cajik, pry se tim nic nezkazi...ja uz dnes taky cajik koupila..ale nam ten Sab zabira, ale nesmime ho vynechat...jinak Baby Calm je pry fakt lepsi a pomaha taky lip, takze tim lepe pro Vas 😉

JInak uz se vycasilo, je fakt nadherne, my uz venku byly a jeste pujdem 😅 chce to vyuzit to nadherny pocasko..

Honzul: no na brisku by byt nemeli, ale priznam se, ze Kata na nas nekdy taky usne na brisku a to ji pak jen prendame a nechame ji tak...taky se ji to libi, ale ja ji nenechavam na nem spat...kdyz ho vidis a mas ho pod dohledem, tak bych se nebala...v noci je to horsi, ale to ti tak nespi, tak bud v pohode...ono jim to vyhovuje na prdiky a Kata pak pekne prdi a navic se ji libi byt takhle zkroucena, protoze je jako v brisku a nema moznost se pak lekat, jak to umi (rozhazuje rukama - a dr. rikala, ze je to zatim v norme, ze ji mame hodne zavinovat a kdyby to nepreslo, tak se udela neurologicke vys., ale zatim neni treba, tak jsem rada)..a maji se na brisko normalne davat, tak co - navic my vsichni jsme na briskach spali, ja vim blby argument, ale taky tu jsme 😉

Mirush: ja to asi taky normalne dostala, to je teda darecek fakt ☹ mam to same jak to popisujes, takze masakr!!

lisounek
autor
9. říj 2008

holky ona uz spi pres 4 hodiny to snad neni normalni - uplne je mi lito ji budit, ale bude mit hroznej hlad a utrhne mi prsa 😀 - me se ted nejak nalejvaji a v noci se to uz neda, jak pnou a to jsem pak stastna, ze uz pije a ze me toho zbavi..nejak se nam tvori mliko 😨 , ale tak jsem rada na druhou stranu...porad nevim, zda odsavacku, pak se to bude tvorit porad vic, ale zase by nebylo marny mit nejaky mlicko pro sichr v mrazacku... 😝 rucne to asi neodstrikam, ale odsavacka je vcelku zase investice jak hrom a co potom, kdyz se nevyuzije... 😒

tak ji asi jdu vzbudit, protoze musi prece jist 😲 (jedli jsme v 10hodin) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤐

lisounek
autor
9. říj 2008

dukie: me taky Kata rve pred kojenim, to je hlady ne????? a stacite deti pred kojenim prebalit?? my vetsinou nee, chce honem jíist...tak prebalujeme pak, ale to zase ublinkava 😒

honzulka
9. říj 2008

lis,tak to je dobře,že jste přibrali.. 😉 jinak já ho tak prostě nechala a spinkal hodinu.. 😉 A s tím odsáváním...já myslím,že když se ti ty prsa tak nalívají,tak by měli jít dobře odstříkat.. 😉

lisounek
autor
9. říj 2008

Honzul kdyz oni se mi nalivaji vetsinou v noci a to se mi fakt odstrikavat nechce no... 😝 😔

cipin
9. říj 2008

Lis, taky gratuluju k přírůstku 😅

Já teda MS zatím nedostala, tak doufám, že se mi bude ještě aspoň chvilku vyhýbat, ušetříme na tamponech 😀 😀 😀 No, to sice taky, ale hlavně mi nijak zatím nechybí... 🤐

Jinak mi teda na bříšku nepsíme vůbec, ale hlavně kvůli tomu, že to Prdísek nijak nevyhledává...

A k těm kyčlím, my je máme podle ortopeda v pořádku, až mě to trochu udivilo, pže rehabka říkala, že si myslí, že tam něco bude a i vzhledem k tomu, že malá byla KP, tak to prý bývá. Tak jen doufám, že to vyšetřil pořádně a nezanedbal to, abychom se pak později nedivili. ☹

dukie
10. říj 2008

Ahojte holky. 🙂

S nadšením jsem Vám přišla říct, že se mi po včerejší kontrole u ortopeda moc ulevilo. 🙂 Oproti porodnici, kde jsme měli nález II C... máme nyní I B, pan doktor pravil, že se to hezky spravilo a můžeme zvolnit a dávat široké balení už jen na noc. 🙂

Takže... silrej... držím pěstičky, pečlivě balte... a snad taky dopadnete dobře. 🙂

lis: No my s prdíkama zkoušeli už všechno, nahřívání bříška, masáže, cvičení nožkama, dávat ho na bříško (ale spávat ne, to jsem si zatím netroufla, jen když je bdělý... prostě často pást koníčky 🙂 ...)... normálně to zabíralo, ale tento týden prostě přišla asi ta pravá kolika a nezabralo nic... takže to musel prostě vyřešit ten teploměr do prdýlky (páč tu rourku jsem ještě neměla...). Křičel fakt v jednom kuse od rána až do noci, bylo mi ho moc líto. ☹

Teď dáváme Sabík i Baby Calm... Zdá se mi, že ten Sabík moc nezabíral, takhle dohromady to včera bylo nic moc, ale rozhodně lepší než před 2 dny... ale v noci krásně prděl... a hezky spal... a dneska spí zatím v podstatě stále, jen se budí na papkání. 🙂 A v mezičase vždycky prdí. 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli je to náhoda nebo jestli fakt kapičky pomohly. Uvidíme za pár dní... Ale zdá se mi, že ten Baby Calm je fakt lepší. V podstatě je to výtažek z bylinek (fenykl, anýz...), takže to, co já piju jako čaj... a doufám, že se to přes mlíčko dostane k němu... dostává přímo. No prostě uvidíme, snad ho to bříško nebude tolik trápit.

miruskaaa
10. říj 2008

lis-jo je to naúprd ja uz myslela ze se prestanu cistit a dostanu kramy 😠 s tou rorkou mas pravdu ja ji mam doma a pouzili jsme ji asi tak 2-3 protoze ze zacatku kakal treba po 5 dnech a bylo videt ze ho boli brisko tak nam doktorka rekla at si koupim glicerynovy cipky a davam mu je po ctvrtkach kdyz nebude dlouho kakat ale on od te doby zacal dali jsem mu ho jen jednou a ted nam kadi uz obden a v tom kocarku nam malej spi taky dlouho a pres jak kdy.......
malej je na brisku spokojenej lip se mu pak aji prdi to jen slysim z postylky jak se ozyva prdeni takze ho hlidame a nechavame ho prevazne spat na brisku 😉 dneska jsme byly na kontrole a uz mame 3600 a 16.10 jdem na nozicky po 6nedeli tak jsem zvedava
a jinak na prdiky piju matovej caj a nam to pomaha protoze kdyz jsem ho na par dni vynechala tak to bylo znat jeste bych si ho pry mela redit odvarem z kminu ale to jsem zatim nedelala mam taky fenyklovej ale ten jsem jeste nezkousela jsem u matovyho

silrej
10. říj 2008

Ahojky holky, tak to Dukie gratuluji, to je super zprávička, tak doufám, že my příští pátek taky dopadneme dobře! 🙂 Chci se zeptat, když jsi balila na široko, tak jsi dávala jen dvě plíny? Ptám se jen proto, že já dávám dvě plíny přes dupačky a přes to kalhotky, aby držely, tak jen aby to stačilo... 😅 Jinak dnes jsme byly na převážení a hádejte kolik máme? Po týdnu dokrmování a kojení máme neuvěřitelných 4475g z původních 4010g, takže jsme za týden přibraly skoro půl kila... 😝 takže doktorka řekla, že máme přestat pomalu přikrmovat, že je možné, že Káje bude stačit mé mlíčko, protože za ten týden jsme zase přibraly až moc...docela se mi po tom měsíci nepřibírání ulevilo, tak uvidíme jak nám to půjde... 😕 Je ale fakt, že po UM hůře kakáme a taky nás trápí bříško, takže asi zase nasadíme Sabíka nebo přemýšlím nad tím Babycalm když ho tady tak vychvalujete! 😉

lisounek
autor
10. říj 2008

ahoj holky, to je krasne co ?? se kocarkuje jedna basen 🙂 my ted mame za sebou tak nejak pohodovy 3 dny, tak jsem rada..malou stejne nechavam spat pres den, kdyz chce, protoze ona je pak odpocata a ma dobrou naladu..prece ji nebudu branit ve spanku..je fakt, ze v noci asi pak neni unavena, ale tak vcera jsme ji asi do 22hodin snazily zabavit, pak jsem nakrmila a po krmeni usnula sama v postylce ve 23 hodin a spala az do 4 hod do rana 😲 pak teda usnula nejak po 5 hodine, ale bez caviku a spala asi do 8hodin, takze i ja jsem se citila fajn..ona ma ted teda delsi intervaly mezi jidly, snad ji to staci..ted mi taky jeste spi v kocarku a uz to budou 4 hodiny po jidle...no tak snad to nevadi, ze ji nebudim, ale nechce se mi, kdyz si tam chrupka 😀

Dukie: super zprava s kyclickama...a Sil drzime pesti taky pri kontrole a taky pri kojeni, aby mala pribyvala, tak jak ma...jinak taky jsem jednou pouzila ten teplomer do zadecku, vsak jsem to tu psala..no ale je fakt, ze clovek udela cokoliv, aby se mimiskum ulevilo :o))

Mirush: mate skoro stejnou vahu jako my 😎

honzulka
10. říj 2008

sil-to je dobře... 🙂 tos dopadla jak já...Tom tehdy přibral za týden 350g.. 😕 Jen ty naše hvězdy mi neřekli na to ni a já blb než abych ho překrmovala,tak přestala kojit... 😢 😠

dukie
10. říj 2008

Sil: Ano, používali jsme 2 plínky poskládaný na třetiny a přes to plenkové kalhotky - tj. totéž, prostě aby to drželo. 🙂 Budu na Vás myslet, abyste dopadli dobře. 🙂 A k přibírání... asi to potřebovala dohnat, když se dlouho nedařilo... a teď najednou dostala spoustu papkání. 🙂

lisounek
autor
10. říj 2008

Holky taky se Vam nekdy stane, ze ditko odmita po par minutach jedno prso (vzteka se) a u druheho je klidne a ji?? Kata to ted zacala delat, tak si rikam, co blbne..taky se u toho odpichuje nohama a tak ji to porad vypadava...no a pak se vzteka...je to ale sranda

lisounek
autor
10. říj 2008

A taky si predstavte, ze nase Kata ma normalne uplne ten nejlacinejsi dudlik, co je na trhu - takovou tu kyticku za 25,-...ma ji od porodnice a jiny dudlik nechce... 😝 ty skosene vubec a silikon taky ne..dnes jsem posledni moznost koupila od Aventu, protoze ma podobny tvar jako ta kyticka nicmene je silikonovy takze nema sanci..(no a to jsem si myslela, ze kdyz kojime pres kloboucky, ze to bude v pohode)..me je jako jedno jaky ma dudlik, ale myslela jsem, ze jako kvuli zoubkum do budoucna... 😨 Ale vypada to, ze s kazdym jinym dudlikem jsou to jen vyhozene penize... 😝

Manza privezl Kate takovou velkou plysovou kravu, ma veliky oci a Kata az dnes na ni zacala valit oci a dotykat se ji rucickama...a usmiva se, je to fakt sranda 😀 😀

miruskaaa
10. říj 2008

lis mas pravdu s vahou jsme na tom podobne a s toho dudliku si nic nedelej malej ma od porodnice taky jen jeden dudlik koupili jsme uz i jiny ale ty on nechce je na nich psany ze jsou od 0-3 mesice ale jsou mu velky a ten co porad cumla je pro predcasne narozene nebo malej deti a ten se mu nejlip cumle...a malej mi to taky obcas dela ze se u jednoho prsa zlobi a u druhyho ne

honzulka
10. říj 2008

Ahoj holky... 🙂 tak jsem doma s klukama sama,Tomík spinká už od 19 hodin a jeníčka zkoušim neuspávat,tak jsem zvědavá,zda usne a v kolik.. 😒 Jinak s dudlíkama se já nečapu u Tomáška vůbec..žádnýho nechce...NUK mu tlačím do pusinky místo ručičky,kterou by si nejraději vysál.. 😀

lisounek
autor
10. říj 2008

jj Honzul taky si Kata nekdy cpe do pusy rucicky... 😀 a nekdy i spolecne s dudlikem... 😅 nam ted usina v postylce..je po koupani a zase vyrizena...proste zacne uz rvat, co vlezeme do koupelny, ona uz to pozna 😲 😲 ..uz nevim co s ni...budu muset pockat az mi skonci krvaceni a pak si s ni snad vlezu do vany, jestli to pomuze...ona je vzdy tak zoufala, ze vzlyka jeste i u kojeni 😢 😢

honzulka
10. říj 2008

jee lis,konečně jsme se potkali.. 😉 No on mi dudlíka nechce a cumlá si jen pravou ručičku a jen když je na bříšku.. 😉 Hlavně od té doby co zjistil,že jí má ani nepase koníky,ale jede si po ní.. ☹ Dneska jsem ho naštvala,páč jsem mu jí omotala do bryndáčku a ono mu to nešlo cumlat.. 😀 Jsem tyran,co?? ☹ U nás koupání bylo taky s křikem,ale chtěl jen teplejší vodu.. 😉

silrej
11. říj 2008

Dobré ránko holky, tak co se týče dudlíků, tak jsme na tom stejně...Kája si zvykla na od Aventu a jiné nechce! 🙂 A ručičku si cumláme taky... 😀 Jinak zkoušíme nedokrmovat, tedy dostane příděl jen na noc, a to pak vydrží spát od 21h do 2h do rána, ale zatím se jí to včera moc nelíbilo, že není dokrm a že jí krmím jen z jednoho prsa...no, vyzkoušíme, uvidíme! 😅 Lis, s tím koupáním se fakt netrap, ono se to časem podá a tak mě tak napadlo, nechceš taky vyzkoušet plavání ve vaně doma s instruktorkou...třeba by ti poradila...a trochu tě uklidnila! 😉 No,jdu dosnídat a vrhnu se na přípravu oběda...tedy taky bych potřebovala prát, žehlit, uklízet...to jsou činnosti, které poslední měsíc zrovna moc nezvládám, a to dnes čekáme návštěvu, tak se uklízet bude muset! 🙂

miruskaaa
11. říj 2008

dnesni noc byla super sem se vyspala malej sel spat v pulnoci sice ale vstaval az 5 a pak az 9 tkze super dneska je krasne tak se jdem projit preji vsem krasny vykend 😉