Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

cipin
15. zář 2008

Ahoj holky, byli jsme o vikednu pryč, tak jsem se sem dostala až teprve teď 😅

Lis, já bych se taky minimálně na to noční buzení k jídlu vykašlala, neboj, ona si Kačka řekně 😉

Uci, já to cítila podobně jako Ty, když mi píchli epi, tak mě zkusmo štípali a já to pořád cítila, oni chvíli počkali, já cítila pořád, ale oni neva řežeme... A pak jsem cítila jenom jakoby mi škubali vnitřnosti z těla, hnus, vzpírala jsem se v popruzích a chtěla se jim vykroutit a utýct a pak si jen pamatuju, jak se blíží maska s celkovou anestezií, pak mi to asi na chvíli dali pryč, řekli mi ,že mám holčičku a zase mě uspali, pže jsem se vzbudila až na pooperáku s manžou...

kaciska
15. zář 2008

ahojky tak se přidám jestli můžu 😨 😉 dneska jsem dala do kočárku místo peřinky už fusak byla taková klendra,ráno tu bylo kolem 5 stupnů to je síla 😨 😒 to jsem zvědavá jaká bude zima....jinak verunka je zlatíčko,trochu nás trápí prdíky tak se vždycky kroutí jako žížalka 😒 😀 a pak takovej prdák z ní výjde 😀 spinká skoro celou noc jen jednou jí kojím...což je super,nebudím jí páč jí nebudu narušovat režim a když přibívá tak to není potřeba,pak si na to zvykne a bude se tak budit pravidelně což nechci,stačí že se pravidelně budí ve 4 a pak až ráno v 8.... 😵 holky jinak miminka jsou krásný...koukla jsem všem do albíček 😉 😵 tak at moc nezlobí a pěkně přibejvají a vy ste jen a jen spokojený 😵

ada80
15. zář 2008

kaci:Verunka je moc hezká holčička tk at vám dělá jn samou radost 🙂

lisounek
autor
15. zář 2008

uci a cipin no to teda mate zkusenost z porodu brrr 😖

ahoj kaci, je dobre ze jsi zasla, vsak k nam taky patris.. 😉 Verunka je taky moc hezoucka, proste jsou ty nase deticky k nakousnuti ze?? 😵 a me se libi, jak je spokojena u koupani ta Vase Verunka, to my nezname..zitra nas to zase ceka, ale asi ji tentokrat nakojim, pak chvili pockam a pak budeme koupat, protoze na radu z porodnice koupeme pred kojenim a ona je uplne hystericka...s tim rezimem mate pravdu, kdyz my prave nevime, zda optimalne pribirame, ale ja doufam, ze ano hezky se zakulacuje 😵 jsme dokojili a ted uz ji nechame usnout (jestli usne) a budit nebudu...

holky jak mam poznat, jak moc ji oblikat kdybysme sli ven?? fakt uz je to na fusak? a do nej jednu nebo dve vrstvy?? my jsme se konecne zbavili potnicek, je takova hezky sameteova, tak bych ji nerada zase zaparila nejak 😔 ale pokud bude takhle tak ven stejne nepujdeme, je na to moc mala asi 😨

lucky.lady
16. zář 2008

Ahoj holky 🙂 dobré ránko
Lis, já už fusak nejspíš taky vytáhnu. Ale do něj jen dupajdy a vzhledem k tomu, že bude vykukovat část ramínek mimča, tak asi i mikču. Ale já mám fusak tak extra teploučký, že opravdu stačí to, v čem je doma... Další vrstvy schovejme na zimu 😝 😀

lisounek
autor
16. zář 2008

ahojky vsem co prijdou 😉 tak mam chvili klidek, kdy mala usnula, vcera vecer jsme samozrejme uspavali asi 2 hodiny, ona vecer tak blbe usina, ze se to fakt neda, no ale nastesti do pulnoci se zadarilo a pak spala skoro do 4 hodin a byla samo vyspala, takze jsme cumakovali a tak...vzdycky ji necham i chvili past, hlavu sice nedrzi jeste, ale libi se ji to 😉 a ted me ceka zehleni, neb mala uz nema skoro co na sebe, jak mame tech malych veci malo 😅 tocime to porad dokola...no a jestli bude porad takhle hnusne, tak nevim, kdy se teda dostanu ven, je to vcelku nanic, byla jsem zvykla porad nekam chodit a zaridit si co potrebuju a ted to nejde ☹ a hlavne jsem mohla zdrhnout pred tchyni, ted jsme tu zavreny a porad na ocich, me to neba 😖

ada80
16. zář 2008

Ahoj lis mě malá včera v noci špatně spala,bolelo jí bříško tak se kroutila jak žížalka. ☹

lisounek
autor
16. zář 2008

jee ahoj adi a co jste s ni delali?? mazali brisko? ☹ to je sila, ja vzdycky nevim, jak ji pomoct, ona teda prdy asi moc nema (tezko rict, jak to poznat - nekdy se taky krouti, ale vetsinou ji uspime)...ja ji mazu kazdy den preventivne pupikem...ale nevim, zda to k necemu je a k tomu tak 1 litr fenyklovyho caje za den 😉

ada80
16. zář 2008

bříško mažu Pupikem,ale to moc nepomáhá,takže jí cvičím s nožkama a to drží a pomáhá jí to.Taky přes den piju ten fenyklový čaj a ten se osvědčil.Ještě jí pomáhá při koupání teplá voda na bříško.Někdy ale nepomáhá nic a to je pak hroznej řev a já jsem bezradná a nevím co s tím ☹

lucky.lady
16. zář 2008

Holky, já dávám malé sam simplex. To je zázračné. Bez toho ani ránu 😉

lisounek
autor
16. zář 2008

ty jo tak to si umim predstavit, ja preventivne koupila i ten Sab simlex, ale zatim nepouzila jeste nebyla tak velika krize a taky mam doma v zaloze ty tresnove pecicky maji je v DM a nahrivaji se a davaji detem na brisko... 😉

lisounek
autor
16. zář 2008

lucky: kolikrat denne to davas?? oni to tam nejak pisou, ale radeji se zeptam...a asi 15 kapek vid tam pisou?? no ja je mam zatim jen v zaloze...

ada80
16. zář 2008

Lucky:nám ten Sab moc nepomáhá ☹

lisounek
autor
16. zář 2008

adi: me jeste v lekarne dali takovou penu na prdiky jmenuje se Lefax taky i pro deticky, ale ucinna latka je myslim stejna... 🤐

ada80
16. zář 2008

lis nám nejvíc pomáhá ten fenyklový čaj. 😉

lucky.lady
16. zář 2008

Lis, v příbalovém letáku je 15kapek při každém kojení. To jsem dávala a bylo to vážně bezva. Teď nám doktorka předepsala další lahvičku a tam napsala 3x denně 15kapek, ale to prostě nestačí...
Jak píše ada... každé dítko je jiné, proto to některému zabere a jinému nee. Na koníkovi je i téma "sab simplex" a tam holky píšou, že třeba dávaly jen 5 kapek na večer 😕 ale to by u nás nestačilo...

Sab simplex je přírodní a vše z těla odchází, takže proč se neřídit tím příbalovým letákem, že?

Ada, zkusila jsi baby calm? Ten je prý taky bezva 😉

lisounek
autor
16. zář 2008

aha lucky diky, ja nevim, zda ho mam zacit davat nebo nee, zatim jako pri kazdem kojeni uspesne kadime, takze to snad ze sebe dostane... 😕

ada80
16. zář 2008

Lucky:nezkoušela,my měli ted dost dlouho pokoj až dnes v noci to byl masakr. 😝

lucky.lady
16. zář 2008

Lis, já nechci být pesimista, ale nám ty problémy začaly taky někdy až kolem toho 3. týdne 😒. No uvidíš. Ale dokud klidně spinká a papá, tak je vše OK 🙂 😉.

Natálka, jak jsem teď zkusila dávat jen těch 15 kapek denně, se u kojení tak šíleně kroutí, že se v klidu nenapapá. Kojíme až půl hodiny. Je to trápení... Takže dávku právě zase zvýším. Postupně, abych našla dostatečné dávkování. Nebudu dávat za každou cenu 15 kapek při každém kojení. Nejdřív zkusím třeba 10 kapek. Ale kdo ví, třeba se k těm 15ti kapkám dopracujeme.

ada80
16. zář 2008

jo dávala jsem do alba další fotky,ale jsou většinou z porodnice,protože ty co máme z fotáku jsou větší a do alba se nevejdou ☹

lisounek
autor
16. zář 2008

lucky: no tak uvidime, vsak je mam doma, tak jsem v klidu a kdyztak zacnu podavat...takze pred kazdym kojo..

lisounek
autor
16. zář 2008

juj uz me vola prdolka musim jit zatim pacek 😉

lucky.lady
16. zář 2008

Ada: Vanda je krásňoučká 😵 a moc vám to spolu sluší 😉. Jo, a ty fotky z foťáku můžeš zmenšit, ne?
Já mám přímo na to prográmek. Zadám tak jen složku (ve které mám vybrané fotografie) a velikost, na kterou se mají zmenšit, a prográmek začne pracovat 😉

cipin
16. zář 2008

Ahoj holky, přeju hezký den. Chci se zeptat, v čem máte oblečené mimoušky doma a nevíte kolik máte asi stupňů? Mám pocit, že tu máme docela chladno, tak aby se Jolanka nenachladila... A že má rýmu se pozná tak, že už jí to teče z nosánku?

lisounek
autor
16. zář 2008

ahoj cipin: my mame doma asi 24 stupnu a co jsem cetla, tak ma byt rozmezi 21-25 stupnu a pri koupani vic, protoze se dite vice prochladi...jinak jsme jen v overalku a prevazne porad v zavinovacce, takze si myslim, ze to staci..ochladilo se teda pekne a ven si s malou vubec netroufam.... 😒 jinak s tou rymou myslim, ze jim to i vadi v nose, ze jako frfnaji a spatne se jim dycha..tim padem i hure jedi - vadi jim to pri sani...

dukie
16. zář 2008

cipin: Taky to řeším... 😝 My máme teďka právě 23 stupňů (včera to šlo k 21, tak jsme trošku přitopili...) a malýho mám v dupačkách (bavlněných středně silných), resp. se tomu, myslím, říká overal či co. Prostě má to dlouhý nohavičky včetně šlapek a dlouhý rukávek. 🙂 No a lehkou čepičku jsem mu dala na hlavičku, páč tudy prý uniká miminku nejvíc tepla. Ale my jsme o půlku mladší než vy... tak nevím. Malej se zdá takhle spokojenej, přikrývám ho lehkou dekou, když zjistím, že má chladnější tvářičky a tlapky, tak mu přidám ještě druhou, když spinká. Tak snad je to dobrý, no... 😕

cipin
16. zář 2008

Holky díky🙂

Dukie, já o té čepičce právě taky uvažovala, jak jsme se přestěhovali, tak jsou tu ještě starý okna a děsně jima táhne, už se těším, až tu budou plasťáky, manža se jede dneska zeptat, jaký mají dodací lhůty atd, tak snad se jich co nejdřív dočkáme.

O té rýmě právě vím, že je to u kojených miminek dost průser, tak bych nerada abychom ji chytily...

lisounek
autor
16. zář 2008

cipin: no prave rymu bych taky nerada, protoze by se vubec nenajedla, uz takhle kolikrat je to boj...ona je tak nedockava, ze se vzdycky nemuze chytit a to jsou grimasy, pak se zacne vztekat a chvili ji trva nez pochopi, ze musi sama zapracovat nebo ze se jinak nenaji... 😉

holky ja doma cepicku nedavam 😕, ale je fakt, ze od vcera topi a mame plastaky, takze izolace dobra...

honzulka
16. zář 2008

Ahoj holky..koukám,že řešíte prdíky.. 🙂 Tak u nás pupík taky nezabírá,dávám SAB jen občas a je fakt,že teplá plína na bříško nám zabírá a hodně se nám ulevilo do té doby,co před každým jídlem Tomíka trápím s pasením koníčků.. 😉 jednak nám to řekla sestřička,že musím alespoň 5 minut trénovat,by se to těžiště přesunulo a že je to právě i na to bříško dobrý a fakt Tomík prdí jak o závod.. 😀 Dneska tedy snad každý druhý prdík obrečí,ale dobrý..Hlavně je u nás hodně znát,když odflákneme odříhnutí.. 😢 to mi pak brečí a kroutí se fakt hodně,že dochází na strřídání metod i přes cvičení s nožičkama.. 😒
Jinak my máme 25 stupňů a malýho mám přes den v bodýčku a dupačkách a v zavinovačce..Máme v obáváku starý okna,kterýma fakt dost táhne,takže je zima i mně..

lisounek
autor
16. zář 2008

ahoj Honzul, jeste mam chvilku pred kojenim 🙂 taky uz jsme najeli na paseni koniku...docela se ji to libi prdolce, ale prdiky ven nejdou a to rihani je taky mizerie.. 😒 hazeme si ji skoro jako pytel na pres rameno, ale cumakuje a nic..jen obcas...mam porad v zaloze nahrivani tech pecicek..ale asi zbytecne otalim a mela bych neco preventivne delat...piti fenyklu asi nestaci ufff 😔