Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
16. zář 2008

honzul: My máme s odříháváním problém. ☹ Už od narození to neumíme... říhne si tak jedou z deseti případů... ale je fakt, že když saje, tak nemlaská, tak si říkám, že snad nepolyká žádný vzduch a odříhnutí nepotřebuje. Ale co já vím... 😕 Třeba je to blbost a říhat potřebuje, jen nám to nejde... a třeba ho taky díky tomu prdíčky trápí. 😒

Holky, máte některé předepsáno široké balení pro mimi? 😕

honzulka
16. zář 2008

Ahoj lis a dukie...to snad ani není možný,že jsem tu na někoho narazila.. 😀 😀
Nám to říhání taky někdy nejde a někdy naopak si tak odříhne,že se až minule manžel vzbudil a mě to až zabolelo za malýho,jak to bylo hlasité až bolestivé.Ale právě včera v noci si usnul a neříhnul a pak fakt celý dopoledne proplakal a kroutil se a až všechny metody (krom Sabu),nějak postupně poněkolika hodinách zabrali.Takže u nás je to říhání fakt důležitý a u Jeníka mi snad doktorka či kdo říkal,že je právě pak bolí bříško.No a já kojila přes kloboučky,v porodnici mi neřekli,že mu do něj mám nejdříve odstříkat,že vlastně tahá nejdříve vzduch,než do něj vsaje tu bradavku..My hlavně opět dost ublinkáváme,tak jsem z toho otrávená.. ☹
jinak balení nemám předepsaný,ale i přes to,že mi doktorka v porodnivi řekla,že nemusím,mu tu plenu někdy dávám.. 😖 Jeníkovi jsem jí nedávala a pak se trápil v dečce,tak snad Tomík nepůjde v jeho šlépějích.. 😉 Čeká nás kontrola za 14 dní,tak uvidíme.. 😒

cipin
16. zář 2008

Honzul a nepřejídá se Ti Tomík, když ublinkává? Jolanka to taky dělala, začala jsem kojit jen z jednoho prsu a jak začne usínat, tak jí ho seberu a pomohlo to...

Dukie, my máme široký balení - v porodce měl ortoped dovolenou, tak nás nezkontroloval a teď mázas obvoďák, takže nás jěště nikdo neviděl, takže do devíti týdnů balíme preventivně široce, ale jedeme na látkovkách, tak je to vlastně nonstop balení a ani to nijak neřeším...

dukie
16. zář 2008

Děvčata, já to široký balení řeším, protože nám jednak nikdo v porodnici neukázal jak na to... a když jsme to podle klasických rad (dvě plýnky na třetiny mezi nožky a do třetí zabalit...) zkoušeli, tak to byl jeden velkej uzel, kterej byl dvakrát větší než Toníček sám... 😕 Dětská lékařka nám ukázala jakési jiné balení, ale to se mi zdá zase že má nožky málo od sebe. 😕

Tady na koníkovi jsem si založila k tomuto tématu diskuzi a holky radí různé věci. Dnes nám přišly poštou Morávkovy ortopedické kalhotky (objednala jsem je minulý týden), zdají se mi lepší než používání látkovek (my běžně používáme jednorázovky), ale malýmu se to moc nelíbí 😕... a když mu je dám, tak tam ty nožičky tak tak nacpu, má je tak roztažený, že už mu to ani víc nejde. ☹ No a jedna holčena radila dvě jednorázovky na sebe, že jí to poradila doktorka a že to tak dávají. No a to se mi zdá pro mimi nejlepší způsob, páč v tom není jedna velká koule a přitom má nožky od sebe a kupodivu to drží (zkoušela jsem to). No tak nevím, no. Nejraděj bych to konzultovala s nějakým ortopedem... protože mi připadne škoda promarnit ty první týdny a pak ho trápit další dobu... ☹

honzulka
16. zář 2008

cipin-já nekojím,takže dostává dávku Nutrilonu podle předpisu.. ☹ U Jeníka to bylo to samé,ale ten si nechtěl odříhnout,tak pak blinkal..Já teď nechávám Tomíka odříhnout i tak v půlce flašky a někdy si ani neublinkne a třeba včera mi nahodil záda.Zkoušíme i jinou polohu na odříhnutí,tak uvidím..Mně ta na rameni vůbec nevyhovuje,jednak na něj nevidím a taky mě pak chytnou docela hnusně záda,až se mi kolikrát z toho chce zvracet. 🙄

lisounek
autor
16. zář 2008

my taky siroky baleni nemame, kycle jsou ok, tak jsem rada 😉 ...hmm ale neumim si to teda predstavit, co to musi byt...

kata posledni dobou taky casteji ublinkava, ale u ni si myslim, ze je to fakt prejidanim..ona saje i tech 20 minut a pospava..kdyz ji chci vzit prso jako ze zastrcim malicek do koutku, tak zacne urychlene sat jako ze teda jeste pokracuje 😀 je pekne vycurana holka jedna...kdyz my kojime s temi kloboucky, tak to asi taky spolyka dost vzduchu 😕

Jsme odpo na 2 hodky vytuhly spolu v posteli, tak jsem si i ja chvili pospala...snad ji ta nase postel moc nepoznamena...ale dnes beka po kazdem jidle, ale asi je to kvuli brisku, nejak min a min kadi ach joo a tak nam to slo 😢

dukie
16. zář 2008

lis: My to máme s Toníčkem to samý. 😵 Saje i 20 - 25 minut, po 10 minutách intenzivního sání zvolní a ke konci usíná... a když mu chci prso vzít, taky malíčkem, tak začne sát... 😀 Některý děti jsou všechny stejný. 😅

lisounek
autor
17. zář 2008

ahoj holky, tak my spime, jdu si udelat konecne snidani...vcera jsme krmili o pulnoci a pak az pred 5 hodinou, proste Kata byla uzasna... 😵

dukie
17. zář 2008

lis: No tak to Ti závidím. 😵 Ale abych byla spravedlivá, taky musím našeho Toníčka pochválit, protože mi už druhou noc za sebou vstával na krmení po třech hodinách a po každém nakrmení hned hezky spinkal, takže jsem se taky aspoň trošku vyspala. 😵

miruskaaa
17. zář 2008

ahoj lis tak vidim ze mala ti taky v noci spinka krasne ja jsem od vcerejska az do patku s malym sama doma pritel musel jet pryc ale v noci byl hodnej v 10 jsme krmili a pak az ve 4 rano a ted az 10 tak jsem se dneska po dlouhe dobe krasne vyspala lis s tim kadenim sinic nedelej malej je strasne linek kadit a kdyz uz je to nutny strcim tu rourku do zadecku ale ted v poslednich dnech se snazi tlacit sam dostane strasnej zachvat tak si ho vezmu on se vyprdi a pak mu zahejbu s nozickama promasiruju brisko a to jsou pak rany co strili do plynek 😀

lisounek
autor
17. zář 2008

no tak to my vubec neprdime, ona proste rovnou chlista do plinek, jak tomu s manzou rikame, vzdycky strasne zrudne a tlaci...holky chtela jsem se zeptat, co pouzivate za plinky myslim jednorazovky?? ja mam porad jeste Pampers Newborn a ono ji to porad proteka...vzdy se pokadi a mame to i na vecickach, to me vcelku stve, uz jsem to zkousela i vice utahovat a nic... 😕

Jinak vcera jsme zkouseli nakojit a asi tak hodku potom vykoupat...normalne na ferovku v umyvadle, protoze vanicka se ji proste nelibi...a asi vterinu bylo ticho a pak si uvedomila, ze je vlastne ve vode a zacala rvat jak tur - je to proste herecka 😀 , ale je fakt, ze uz mi to neprislo tak hrozny jako predchozi koupani, tak treba si nakonec da holka nase rict... 😉

mirus: kolik vazite?? my jdeme na prevazeni za tyden, tak jsem zvedava, ale uz ma takovy ty sysliky na tvarich, tak snad prospiva dobre 😉

ada80
17. zář 2008

Ahoj holky.
lis:já používám Pampers new born tu druhou velikost a někdy nám taky protečou,naštěstí je to jen málokdy.Jinak jsem s nima spokojená.

lisounek
autor
17. zář 2008

ja mam zatim porad jednicky, a dvojky uz mam taky doma, ale prijdou mi jeste veliky... 😝

lisounek
autor
17. zář 2008

jinak zdravim obe holky.. 😵

ada80
17. zář 2008

já mám jedničky ještě doma,Vanda už je nenosí,potože jí škrtí.Musím je někomu dát,ale nemám komu.Vanda ted spí tak můžu být tady.Manžel byl včera s malou na procházce a já zatím poklidila,protože jinak to nestíhám.Co ty?

lisounek
autor
17. zář 2008

no kdyz spi, tak mezitim vzdy neco udelam, pripravim vareni, zacnu zehlit nebo tak..ale vse je na etapy..jinak u nas uklizi prave manza, teda alespon co se vysavani tyce, jinak delam vse mezi kojo a kdyz spi...nebo pak vecer..vcera jsem sla s odpadky, kdyz prisel manza domu a mela jsem pocit, ze jsem venku konecne..uz jsem nebyla snad 3 dny...snad uz bude tepleji a budeme moci jit ven... ☹. Me se asi kazdou chvili vzbudi na kojeni..

ada80
17. zář 2008

to já taky něco stihnu udělat když spí,ale někdy mám pocit,že to není ono 😝 Já byla včera jen u našich právě když byli na procházce.Mě se na procházku moc nechce,protože je fakt zima a včera než jsem jí oblíkla to byl boj 😝 A co tchyně,když jste spolu doma?

dukie
17. zář 2008

lis: S plínkama my asi máme štěstí, používáme tak nějak "na střídačku" troje:

- Pampers newborn,
- Tesco plínky fialové,
- bella happy.

A všechny nám jsou, nikudy neprotékají. 🙂 A co je fakt, tak mi připadne, že kvalitou jsou všechny srovnatelné, dokonce bych řekla, že mám nejraděj ty Tesco plínečky. Těžko to vysvětlit, ale zdá se mi, že nejlíp vsakují. Ale možná se mi to jen zdá. 😕 Možná je to tím, že jsou trošku volnější a nepřiléhají tedy těsně na tělíčko, tj. je tam víc prostoru pro "větrání"... a zadeček i pindíčka má vždy po rozbalení krásně suché... 🙂 Těžko říct. Prostě to střídáme, aby měl barevnej život. 😀

lencourek
17. zář 2008

ahoj holky, tak už jsem do nové diskuse našla taky cestu. Když malý spí, tak se snažím doma něco udělat a tak nebyl vůbec čas sem zavítat. Občas mám pocit, že je prcek rozmazlený. Po kojení ho položím spícího do postýlky a za chvíli je vzhůru. U mě v náručí spí klíďo 2 hoďky. Prostě se rád tulínkuje. Já to mám taky ráda, ale to pak nic neudělám. 😅

lisounek
autor
17. zář 2008

dukie: ahoj no bella happy mi prijdou taky dobry, ale meli jsme jen jedno baleni a ted jsem se mezitim nedostala k tomu je sehnat..Pampers vcera koupil manza, takze mame jen tyhle...nam sedi dobre, ale proste kdyz kadi hodne jako ze po kojeni, tak ji jdu hned prebalit a uz to ma na bodycku nebo tak... 😒 a Tesco plinky u nas nesezenu...Tesco tu nemame a ani nejak blizko, ale slysela jsem prave, ze jsou kvalitou hodne podobny jako Pampers...a ty bella maji hezke obrazky, ty se mi libi 😀

adi: no tchyne je vicemene u sebe, obcas se jde na malou podivat, ale my vicemene porad kojime, pak mala vydrzi tak hodinku cumakovat, to prebalujeme, nufame se a paseme chvili vzdycky a pak zase vytuhne, takze jsme dost porad v loznici a tam za nami nastesti nechodi...ale mela minuly tyden takovy zachvat, ze jako ji malou nepujcujeme ven na vozeni, tak jsem ji rychle vratila do reality, ze jako takhle maly dite vozit proste nebude, ze s ni budu cele sestinedeli - vzdyt by si s ni ani neporadila, ona si mysli, ze ji bude snad celou dobu vozit a ze bude jak panenka..to taky neni pravidlem...nekdy i nam brecela v kocarku, ze jsme museli domu... 😕 navic tchyne ted se laduje nejakejma praskama proti bolesti nohou a tak je vecne jak zfetovana, proste ji neverim, abych ji sverila ven takhle maly dite.... 😠

lisounek
autor
17. zář 2008

ahoj leni, no to si radeji vubec nezavadej tohle chovani, protoze oni jsou vycurany a hned to poznaji..pak nam neusnou uz jinak, tohle u nas zavedl manzel po vecerech..me pres den krasne spi v postylce a kdyz se vzteka, tak ji jen zvednu, nekdy si krkne nebo skyta, ale kdyz ji nic neni tak ji max. dam dudlik a konec..a vetsinou usne, ale vecer je to horsi, to ji vetsinou udindavame nebo spis manza se s ni houpe na kresle a cumi na telku... 😨 ja bych ani nevydrzela ji mit na rukach treba dve hodky - kdyz usne na me, tak ji opatrne neseme do postylky a ona se vetsinou nevzbudi - nekdy teda taky jooo, hned zacne mzourat a vidi, ze uz neni na rukach 😀

lencourek
17. zář 2008

Lis, ale já nevim co s nim. Přes den prostě v té postýlce nechce spát. V noci naštěstí jo. Ráno po kojení tam ještě usne, ale pak už ne. Občas to vyjde na 15 min, ale hned začne protestovat. S dudlíkem začínáme až teď, tak snad to pomůže.

Holky, je rozdíl mezi dudlíkem a šidítkem?

lisounek
autor
17. zář 2008

hmm leni ono je to asi tezky, me kdyby tam nechtela spat, tak taky zkusim vsechno mozny... 😝 nam dudlik pomaha, ona je nekdy pred spanim nervni, ze nemuze zabrat, tak ji ho dam a ona ho pred usnutim vyplivne a je klidek...kdyz nase mala je na dudlik jak delana...dudlik je to same co siditko ne?? 😕 nevim, jak jinak si predstavit to siditko 😨

cipin
17. zář 2008

Ahoj holky🙂
Já taky myslím, že dudlík a šidítko je to samý, jen obecněji řečeno 😉

Leni, s tím, že Ti malej spí u Tebe a pak se vzbudí, když ho chceš dát fuč taky znám🙂 Ale pokud mi zrovna nic nehoří, jakože třeba akorát nevařím nebo tak něco, tak si vezmu časopis, nebo noťas k ruce a držím, užívám si to, že jsme spolu a rozplývám se jaký jsme si pořídili krásný dítě 😵

lencourek
17. zář 2008

tak jsem zrovna po krmení a světe div se, spíme v postýlce 😀 sice nevím na jak dlouho, ale dobrý. takže mám chvilku času. jupííí. však mi to nějak nacvičíme.
cipin: mě se taky líbí, když se tulínkuje, ale nesmí to být nestále. občas bych si ráda zašla na WC 😀 nebo se najedla... 😅

dukie
17. zář 2008

Holky, malej dnes pláče asi 15 minut po nakojení... takže to vypadá tak, že kojím v čase nula, kojím do dvaceti minut, pak je chviličku klid, v třicátépáté minutě začně plakat, tak ho nechávám chvíli křičet, ale nepřestává, tak ho chovám, cvičíme nožkama, měníme polohy... kdyby to byly prdíky... a po hodině vyměknu a kojím zase...

Myslíte, že by to mohl být ten "růstový spurt" v třetím týdnu? 😕 Já už dneska padám "na ústa"... 😝

uci
17. zář 2008

ahojky
cipin: no ty si si tiez uzila zabavny porod 😀 mne uz to teraz nastastie pride tak strasne davno 😉
poradte mi ako robite to "pasenie konikov"? my mame najnovsie hysaky po asi 5 minutach kojenia, ze mala vyzera, ze sa strasne chce prisat - usta dokoran a funi okolo bradavky o106- ale ani za svet nechce sklapnut tu pusinu a potom chyti hysak a uz nechce papat, takze vydrzime kojit max. tych 5-7 minut ☹ vobec neviem co to ma znamenat

lisounek
autor
17. zář 2008

dukie: rustovy spurt je pry az koncem sesteho tydne ne?? 😕 spis to budou prdiky, co u toho dela? vzpina se a je neklidny??
nebo ze by mu nestacilo mlicko?? ach jo, to jsou starosti a clovek se porad uci co??

uci: kdyz takhle blbne Kata, tak ji snazim porad stimulovat a aby se prisala, tak ji porad nabizim prs, ale kdyz se ditko vzteka, tak se tezko prisaje..ja to delam tak, ze ji na chvili strcim do pusiny malicek (ucili nas to uz v porodnici) a ona ho zacne sat az se tim sklidni...a pak ji rychle nabidnu prs...ona taky takhle sili, ale nastesti se vzdy prisaje znovu..ale me spis stve, ze tak rychle pije, ze se obcas dusi a uplne se vzdycky lekneme obe...

lisounek
autor
17. zář 2008

a paseni koniku, no proste ji opatrne prendam na brisko a ona sice spis lezi a cuci, ale libi se ji to ... akorat hlavicku teda vubec nezveda jeste.. 😕 a tak se jako odpichuje nozkama, takze ma tendenci past, ale jeste nema silu na tu hlavicku... 😔

dukie
17. zář 2008

lis: Růstový spurt se prý dostavuje cca ve 3. a v 6. týdnu a pak ve 3. a v 6. měsíci. Můžeš mrknout např. na http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt ... My dnes totiž celý den baštíme tak po hodině, někdy i po 50 minutách (od začátku jednoho kojení k začátku druhého kojení...). Tak mě napadlo, jestli už nás to nepotkalo... Sedí i to, že vydrží sát třeba jen 10 minut... akorát Toníček se nevzteká, ale usne u toho. A sotva ho položím do postýlky, do 15 minut je vzhůru a křičí...

Já si právě myslela, že to budou prdíky... Ale kaká a prdí docela dobře, tak nevím. A bumbání ho vždycky utiší... u prdíků by to asi nefungovalo, nebo jo? Teď jsme se koupali ve vaničce... a taky byl klid. Jen co jsem ho oblíkla, tak už zase křičel... ☹