Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
24. lis 2008

Tak nejak se tu porad mijime...holky ja stejne nejak nemam naladu, porad bojujeme s tim kojenim a me uz to nebavi..a SIl: jak pises, tak rada bych to uz neresila, ale dr. to porad resi a kdyz jsem ji ted rekla resume, ze proste se to neda a ze nechce ode me pit, rve a je zpocena, pak kdyz se to podari, ze si prso vezme, tak ji treba i 50 minut (a za tu dobu si vytahne tak tech 100-130ml)...a pak vysilenim usne (tudiz dle meho porad vice energie vydava nez prijima, protoze treba 3x denne je to porad dokola)...dr. uznala, ze tohle nema cenu, tak pro zmenu jeji rada je, ze mam mliko odstrikavat a davat ji odstrikane, samo z predstihem, aby ho hned mela..no to teda fakt nevim, protoze to nebudu nic delat jinyho nez odstrikavat mliko a stejne ji nikdy tim plne nenasytim urcite ne 5x denne nebo kolikrat 😠 😠 odstrikavam treba pul hodiny a to napr. 70 ml nebo nekdy 100 ale boli me prsa a mam toho proste dost ☹ ☹ Uz to trva 4 tyden a ja uz nemuzu, Kata nemuze a besni..a po Nutrosi je klidna..normalne kojime v noci a tak jednou denne, kdy uz mam nalita prsa k prasknuti (neb predtim samo neji treba 2x)..takze asi tak u nas proste snad nic jinyho neresime..manza uz je taky z toho na nerv a myslim,ze jina matka uz by taky davno sahla po flasce a UM nebo fakt nevim.... 😝 😔 😢

silrej
24. lis 2008

Lis, já bych se na doktorku "vykašlala" a řídila se dle sebe, protože takhle ti z toho za chvilku fakt hrábne a místo toho, aby jsi si mateřské užívala, tak se budeš jen stresovat, takže se snaž uklidnit, přeci jen jsi kojila dost dlouho, tak nemusíš mít výčitky...hlavní je, abyste byly s Kačkou spokojené! 😉
Lencourku, já vánoce zatím moc neřeším, mám pořád pocit, že ty dny jsou nějaké hektické...uklízet nestíhám normálně, natož nějaký vánoční úklid, cukroví mi naštěstí napeče mamča a dárečky, tak ty nakoupím rychle v jeden den...já myslím, že nejdůležitější bude, že budeme na vánoce všichni spolu... 😀

lisounek
autor
24. lis 2008

Sil: mas pravdu, letos Vanoce taky moc neresim...proste pro Katu to bude stejny den a musi mit stejny rezim, takze asi tak...no a darecky to se vyresi operativne a pro K jen nejaka drobnost, proste to co bude zrovna treba... 😵

ada80
24. lis 2008

ahoj holky potřebuju poradit.Vandulka dneska po každém krmení kaká/jen trošku a vypadá to jako kousky/omlouvám se že to takhle popisuju/ta nevím jestli to je v pořádku nebo ne.Co myslíte?

ada80
25. lis 2008

Ahoj holky chci jen popřát Kačence od Lisounka všechno nejlepší k svátku,hodně zdraví,a at dělá rodičům jen radost. 🙂

lisounek
autor
25. lis 2008

jeee Adi dekujeme moc 😵 😵 a k tomu Tvemu vcerejsimu prispevku nemuze to byt treba zubama?? to pry deticky vic kandi 😕 a jak to vypada dnes?? Kata ma taky ve stolicce takove male kousicky, ale tezko rict co myslis ty... 😨

lisounek
autor
25. lis 2008

halooooooooooooooooooo

ada80
25. lis 2008

Lis tak jsem tady 😉 Možná to bude mít k těm zubům protože slintá víc a víc a taky je docela mrzutá.

lisounek
autor
25. lis 2008

ahoj no to je docela mozny..ty jo a nam asi taky roste zub, ja nevim porad si brousi rucicku v pusince..(no ale to delaji z pocatku vsechny deti, jak zjisti, ze je maji),ale ona ma dole normalne takovy bily mistecko 😕 , ale fakt se mi to zda brzy ty joo 😲

ada80
25. lis 2008

zas tak brzo to není,zuby se prý připravují dlouho dopředu tak se vám to třeba taky chystá.
Já bych byla nejradši kdyby už jí vylezly,protože takhle to je masakr 😝

lisounek
autor
25. lis 2008

hmm ale Kata mrzuta neni tak nevim... 😕 to prijde!!! 😝

ada80
25. lis 2008

Vandulka byla taky v pohodě,ale ted poslední dva dny to stojí za to.A co jsi dala Kačce k svátku?

lisounek
autor
25. lis 2008

dostala kousatko, ale jeste ho nedrzi, a manza ji priveze kyticky dudliky tady se nedaji sehnat..a tchyne ji dala rybu cervenou do vody (no ale vodu nesnasi ze, tak nevim)...ale tak casem snad si zvykne... 😨

ada80
25. lis 2008

kousátko u nás je ted nejoblíbenější hračka.Pořád se nechce koupat?A co to kojení jak na tom jste?

lisounek
autor
25. lis 2008

noo ale ty zuby asi porostou pekne dlouho, takze si neumim predstavit jake to bude.. a jak Vandulku zabavis kdyz je mrzout?? 😔

lisounek
autor
25. lis 2008

s kojenim blbe ☹ mame to ted tak pul na pul - kojim ji v noci to mam prsa nalita, pak rano ale nekdy se uz vzteka a pak vetsinou jednou odpo 😢 ..dnes jsem zkusila behem dne odstrikavat a proste odstrikam ji tak jednu davku behem dne..a to uz ji pak samo nenakojim...nejak to nechapu, pry cim vice odstrikavani tim vice mleka...no a ja to mam naopak 😕

ada80
25. lis 2008

já si to taky neumím moc představit,ale budem to muset vydržet 😝 Pomáhá jí to kousátko a někdy bohužel nezabírá nic tak knourá a chce být u mě.

lisounek
autor
25. lis 2008

a to kousatko chladis?? 😕

ada80
25. lis 2008

to je prostě pořád něco vid?Já se musím přiznat,že někdy toho mám fakt dost,doufám,že nejsem sama.Dáváš Kačce Vigantol a Kanavit?Já dávám Vigantol každý den jednu kapku a Kanavit jednou měsíčně jednu kapku už od příchodu z porodnice.

ada80
25. lis 2008

jj to kousátko má být v lednici tak ho tam dáváme.

lisounek
autor
25. lis 2008

jj taky tak davame 😉 joo a je to pravda, prestanou prdy a zacnou zuby atd. a az zacnou lezt a stat, pak chodit tak to bude strasnyyy 😅

lisounek
autor
25. lis 2008

uz ted mam pocit, ze by vylezla z lehatka kdyby mohla 😀 😀 uz normalne zveda hlavu z lehu a sedu a taky se pritahuje za ruce je to dablik 😉

ada80
25. lis 2008

přesně tak taky mám ten pocit,že by nejradši už chodila,už to nejsou ty ležící mimina jako zezačátku vid?Jsou to divoši,zvedání hlavičky a přitahování znám taky.

lisounek
autor
25. lis 2008

no kazdy den je videt pokroky u nas jen to koupani je na prd ☹ a jinak kdyz je najedena, tak je to pohodicka jak je hodna 😉 jen nekdy toho mam uz taky plny zuby, clovek ma v hlave jen deti, kadeni, kojeni a uspavani ty joo co bych dala za jediny den bez mimina 😀 😝 (ikdyz ji samozrejme miluju a pak bych se na ni mooc tesila 😉 )

lisounek
autor
25. lis 2008

kolik hodin dohromady Vandulka spi??

ada80
25. lis 2008

jj taky bych jí někdy s radostí někomu půjčila na hlídání 😀 a pak si jí vyzvedla 😀 .Když jí tuhle tchyně vozila tak místo abych odpočívala tak jsem byla celá nesvá,že není doma/jsem praštěná 😀/A koupete každý den?Těším se ale na Vánoce jsem zvědavá jak bude koukat na světýlka na stromečku. 🙂 Můžem být rády,že jsou jěště malý a nemůžou si říct co by chtěly koupit.Počkej až si bude Kačka poroučet co ji má Ježíšek donést 😀

ada80
25. lis 2008

v noci spí tak od 21 hod do půl pátý pak jí nakrmím a spí do půl devátý někdy do osmi.Přes den moc nespí jen dopoledne chvilku a odpolko taky jen chvíli,ale ted co jí trápí ty zoubky tak spí odpolko dýl.Co vy?

uci
25. lis 2008

holky - u nas je masaker ☹ uz dva dni my place od rana do vecera 😖 v noci nastastie nie, ale cez den je to stale, teraz mi konecne trosku zaspala po hodine hojdania v hacke 😝 ja neviem, mozu to byt tie zubky? len hryzatko moc nechce lebo si ho este nevie trafit do pusy, ja len dufam, ze to nebudu tie uska ako mala dukie 😕

uci
25. lis 2008

boze, nie my ale mi 😔 co som na materskej tak som uplne zblbla

lisounek
autor
25. lis 2008

jee uci a z ceho? tak to je mi lito teda 😔 drz se holka!!!

holky a musim se pochlubit Kata uz ukazkove prdi a to i bez kapek, tak snad uz ji to jde, podle tech zvuku urcite 😀 😀