Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
3. pro 2008

noo ja bych to teda nedala na to tahani pusou fakt neee 😕 😔

laaala
3. pro 2008

hmmm, zdálo se mi, že je to na prd ... no nic, zítra poběžím pro jinou odsávačku

lisounek
autor
3. pro 2008

kup si znacku Ariana ta je na vysavac a super 😉

laaala
3. pro 2008

jo , děkuju .... jdu uspávat, nějak poplakává 😖

lencourek
3. pro 2008

ahoj holky, opět jsem vás dočítala, jelikož jsem byla s prckem u druhé babičky v Deštné. A kdo má rád lyžovačku, tak je tam sněhu pomálu.

Dukie: mohu se zeptat, kde se prodává ta tvarovací hmota, jak jsi o ní psala? Docela by se mi to líbilo koupit pro naše k vánocům.

bobinna
3. pro 2008

ahojda a kde se dá koupit ta odsávačka na vysavač? a není to moc drastický? nedokážu si to představit já mám tu klasickou ale moc to s ní nejde...

lisounek
autor
4. pro 2008

bobi: odsavacku jsme koupili normos ve zdravotnickych potrebach a taky jsem se bala, ale mnohem drastictejsi mi prijdou ty hadicky a jak to sajes usty 🙄 🙄 fujjj....tohle je takova rychlovka, ze ditko ani nestaci zamrkat 😅 a Kata u toho vetsinou ani nebrecela,ale nastolila oblicej "ja hrdina" 😀 😀

ada80
4. pro 2008

ahoj holky jak je?

ada80
4. pro 2008

Tak jsme právě dorazily od doktorky byla jsem dát malou zvážit,tak má 6.48.Doktorka říkala,že hezky přibírá tak jsem ráda.Jinak snad nic nového.

silrej
4. pro 2008

Nazdárek holky, tak jsme zpět z tříměsíční kontroly a Kája váží 5550g a měří 63cm...no, jsme už velká holka! 🙂 Hexu jsme zatím nedostaly, prý až po kontrole na neurologii, takže si musíme počkat do šestnáctého...ale aby nebylo vše v pořádku, tak tam začala doktorka zkoumat Káje očička (na základě zprávy z neurologie) a začala řešit, proč těká očičkama (do té doby si toho nevšimla) a i když dle očního máme očka v pořádku, tak to Mudry pořád řeší, tak jdeme pro kontrolu na oční toho šestnáctého znovu... 🙄

uci
4. pro 2008

ahoj holky, tak sme sa vratili od dokiny a ockovanie sa nekonalo, lebo to tbc vraj este nie je zahojene a asi este len praskne 😖 takze musime cakat, horsie vsak je, ze sme skoro vobec nepribrali ☹ za posledny tyzden len 40g 😕 takze buduci tyzden musime na prevazenie, ale ked to zoberiem v priemere za posledne 2 tyzdne (ten minuly zas pribrala super) tak to vychadza nejakych 150g/tyzden a to je ok, no nie? to bude asi tym, ze
posledne dni mi mala nechce skoro kazde druhe kojenie papat lebo ju strasne boli brusko - a to som dufala, ze v 3 mesiacoch to uz bude ok 😖
laaala: lis ma skoro pravdu - arizonky su vlastne burizony len sladke 😉

dukie
4. pro 2008

Ahoj holky. 🙂

lencourek: Mrkni na www.babyotisk.cz . 🙂 Mají několik různých verzí - v krabičce či s rámečky - různé možnosti. Třeba se Ti něco zalíbí. 🙂

sil: Tak pořád lepší, když to MUDry řeší, než kdyby neřešily a bylo něco špatně... 😉 Náš Toníček si pro změnu už tři dny mne hrozně často levý očičko... a jednou mi asi 20 minut na to očičko totálně šilhal (ale fakt fest), ale pak to přešlo a od tý doby dobrý, tak snad to nic nebylo. Ale mne si ho dál. Ale zdá se mi, že dnes už trošku míň. Tak uvidíme.

uci: 150 g za týden je O.K. Alespoň podle toho, co mi říkala naše doktorka. V každém případě... nám prdíky taky úplně neustoupily, zrovna teď jsme si je cca týden užívali... ale je fakt, že to nejsou tak děsný stavy jako dřív. Teď to mívá tak cca od čtyř odpoledne do večera. Dřív to bylo non-stop. A včera, musím Toníčka pochválit, byl úžasně spokojený miminko celej den, večer usnul v osm, v devět se vzbudil na papkání a pak spinkal až do čtyř, zase se napapkal a ještě do sedmi si zdřímnul. Prostě jsem si to po tom týdnu včera fakt vychutnávala a vrněla jsem jako kotě. 😵

Jinak holky... manžela předevčírem chytlo to, co já měla těsně po porodu po návratu z porodnice... vzpomínal, na "staré dobré časy bez miminka". 😀 Jaký to byl klid a pohoda, mohli jsme dělat kdykoli cokoli... a teď se všechno točí kolem děťátka. Já si tedy taky myslím, že předtím jsem byla víc v pohodě, odpočatá a tak... takže ho chápu - vydatně mi pomáhá, takže si to "vychutnává" se mnou a vzdává se filmů a volného času vůbec společně se mnou. Ale je fakt, že já už jsem se pomalu dostala do stavu, kdy si ve chvílích, kdy Toníček třeba dlouho pláče a je k neutišení, uvědomuju, že to zase bude dobrý, a vím, že bude stačit jeden úsměv a zase budu celá šťastná a všechno pro to miminko ráda obětuju. Do tohohle stavu se manžel zatím moc nedopracoval. Když je Toníček v pohodě, tak si s ním rád hraje, říká, jakej je to mucánek a jak je úžasnej a celej se nad ním rozplývá... a často i ten pláč statečně vydrží a snaží se ho uchlácholit... ale někdy mu ty nervy taky ujedou... Jak to máte Vy? Co Vaši chlapi, jak tu ztrátu "svobody" s dítětem zvládají? 🙂

uci
4. pro 2008

dukie, tak u nas je to skor naopak, ja tu "stratu slobody" dost nezvladam 😒 je to hlavne aj tym, ze sa citim velmi obmedzena napr. v tom co mozem jest (kedze sa mala zo vsetkeho vyhadze alebo ju boli brusko) a tiez sa citim cele dni len zavreta doma (tu na dedine sa nejak velmi medzi ludi normalne nedostanem) a dost mi to lezie na mozog lebo som v podstate odkazana len na muza - trebars co donesie nakupene (ci nezabudne na nieco co som mu nakazala), co povybavuje ... a tak
no a manzo to otcovstvo berie super, maj aj viac trpezlivosti s malou, ked sa neda utisit cely vecer, ale to zas ja mam uz dost po celom dni, takze aj to sa da pochopit, no nie? ale myslim ze zatial mu este nikdy nedosli pri malej nervy - v tomto je proste super (niekedy asi az moc flegmos), az na to teda, ze dost casto pouziva na malu ako ukludnujuci prostriedok telku, co teda neznasam 😠
len keby bol castejsie doma - chodi dost neskoro z prace, takze ja som uz vecer uplne hotova a nedokazem si uzit ani tie chvilky slobody, co mi manzo poskytuje, vrhnem sa na varenie, pranie a upratovanie a vystavim sa este viac 😒

dukie
4. pro 2008

uci: Mně to vadí taky... to, že jsem omezená dítětem. Ale připadne mi, že si začínám trošku zvykat, už mi to nepřipadne tak zlý. Nějak jsem se s tím asi smířila. Teď mi to třeba vadí jen kvůli Vánocům, že bych ráda zašla v klidu nakoupit dárky... ale s dítětem (s kočárkem) se všude nedostanu, tahat sebou autosedačku je taky dost vopruz (i s dítětem se člověk dost nadře...), když už ji dám s malým např. do nákupního vozíku, tak děsně řve, nevydrží v ní... a chodit po obchodě s dítětem v jedné ruce a druhou tlačit vozík s autosedačkou... to taky není nic moc. 😝 A nechávat sedačku v autě se mi nechce, páč je dost zima a nějak si neumím představit, že společně s autem "vymrzne" a já do ní pak posadím prcka, byť festovně oblečenýho. 😕

Takže třeba z tohodle pohledu mi to taky fakt dost vadí. A to bydlíme skoro uprostřed Brna. Ale zase už jsem si za ty tři měsíce vytipovala pár obchůdků v okolí, kam se s kočárkem dostanu, takže se tu i onde občas stavíme, když jdeme na procházku. Ale není to nic moc. Když už tam je fajn přístup, tak je málo prostoru uvnitř (už jen pro lidi, natož se tam motat s kočárkem...), Toníček obvykle začne plakat, jakmile se zastavíme, takže nemám klid na výběr toho či onoho... atp. Ale uznávám, že na vesnici to máš s tou "zábavou" o něco těžší, to jo.

Jinak na nákupy (takové ty velké - jednou za týden) taky posílám manžela, vždycky mu napíšu dlouhý seznam a on všechno nakoupí a obvykle ještě doveze něco navíc. 😀 Musím ho pochválit, páč tohle zvládá báječně. Někdy teda třeba aktivně nakoupí maso, aniž bych ho na seznamu měla, a pak ho nemáme kam dát, páč mrazák je plnej... 😀 No ale to jsou takový maličkosti, který se vždycky nějak vyřešej. 🙂 Já mu vždycky říkám "Bylo maso na seznamu?" 😀 A on na to "Četl jsem to mezi řádky." 😀 😀 😀

Úklid a vaření... holka, úplně Tě chápu. Já taky, když má malýho manžel nebo třeba i moje mamka, tak se místo odpočinku vrhám do práce... ale spíš takový ty "větší" věci... mytí oken, praní záclon atp. Běžný úklid obvykle děláme tak nějak napůl s manželem. On třeba vysaje, já hlídám prcka, pak ho převezme on a já utřu prach... prádlo dá prát a věší ho vždycky ten, kdo má zrovna volný ruce... a se žehlením se střídáme. V každým případě říkám otevřeně... mám raději, když ty práce můžu dělat já, zatímco on se stará o Toníčka. Jsem na tom stejně jako Ty... mám toho, ač to dítko miluju 😵 , za celej den plný kecky... takže když si ho vezme on a já můžu konečně dělat něco (cokoli) jinýho, tak si u toho odpočinu, ať už je to jakákoli práce. 😵

Jinak můj manžel taky malýho dost často uspává při televizi. A taky mi to vadí. Ale zase si říkám... furt lepší než kdyby ho vrazil do rukou mně s tím, že on se chce dívat, tak ať si to dítko uspím sama... 😀 Zkus to tak taky brát... 😉

uci
4. pro 2008

dukie: tak to mas pravdu - robit cokolvek ine ako kojit, prebalovat a robit tutulimutuli je po celom dni ako sladka odmena 😀
ta telka by mi ani az tak nevadila, len sa bojim, aby si mala trebars nepokazila ocka hned od mala a potom mi to raz bude vycitat, ze co som jej to dovolila, neviem ako skodlivy to moze mat vplyv ale napr. svokra tak ta nechce byt s malou dokonca ani v jednej miestnosti kde je pustena telka, takze to mame vzdy kazanie 😖

dukie
4. pro 2008

uci: Já to chápu a můžu Ti říct, že to vidím dost podobně, taky chci malýho od těchto "moderních vymožeností" uchránit co nejdýl... je mi jasný, že to nepůjde kdovíjak dlouho, prostě je to dnes součástí života... ale nechci, aby čučel na telku celej den, páč si myslím, že malý děti, který se na ni celej den koukají, jsou v podstatě obětí lenosti matky, která je ráda, že od nich má pokoj... 😝 😝 Teda... kdoví, jak budu mluvit za dva roky... 😀 😀 😀 Ale o ty očíčka mám taky strach. Vždycky manželovi říkám, když už uspává u televize, tak ať si s Toníčkem sedne co nejdál od obrazovky, páč Toníčka televize podivně přitahuje, civí na ni moc rád. 😀 A souhlasím s Tvou "svokrou" (marně přemýšlím, jestli svokra je tchýně nebo švagrová, slovenština už po těch letech fakt občas s člověkem zamává... 😝 😀 ), páč jsem přesvědčena o tom, že všechny přístroje vydávají určitý typ záření, takže stačí přítomnost v místnosti... (a to vím stopro, páč můj strýc dělal u radarů a bývalý kolega dokonce byl jedním z vynálezců Tamary a oba o těch různých typech záření a jejich vlivu na zdraví vědí své...) Otázkou ovšem je, jak moc je možno to považovat za škodlivé... 😕 Jestli zrovna záření z televize je takové intenzity, aby mohlo nějak samo o sobě ovlivnit zdraví... jestli se v těle "hromadí" nebo zase uniká... Tomu vůbec nerozumím. Ale televizi jsme s manželem neměli skoro 3 roky a bylo nám bez ní dobře. 😀

dukie
4. pro 2008

Holky, ještě se chci zeptat... jak jste na tom s erotikou? Nechci po Vás žádné podrobnosti... ale fungujete? Myslím tak nějak... že jste spokojené Vy i manžel? Vrátili jste se k frekvenci, která byla před těhu? Nebo "padáte na hubu" a tohle jde zatím spíš nějak mimo...? U nás to totiž nějak vázne... 😝 Nejdřív mi to nevadilo, páč jsem stejně díky Toníčkovým kolikám byla naprosto vyfluslá... a manžel teda taky, takže jsme se v tomhle docela sjednotili... prostě nic a hotovo. 😀 Ale teď, když už je to o něco lepší a Toníček občas usne třeba i v devět... a my stále nic... 😖 ... a já už bych třeba jako i jo... 😅 Ale i když jsem "aktivní" (páč jsem si myslela, že mi manžel dává prostor, až se na to budu cítit...), tak nic... 😖 Tak už tak nějak ztrácím skoro odvahu, páč si teda sama zrovna dvakrát sexi nepřipadám (bříško je plné strií, povadlé, ačkoli jsem už začala cvičit, jizva už tolik nebolí, ale chce to asi čas..., ještě mi zůstala 3 kila... před těhu jsem taky nebyla kdovíjaká štíhlice...), už cítím takové ty myšlenky... jakože jestli ho ještě vůbec přitahuju a tak... a ani díky tomu tak nějak nenacházím odvahu si o tom s ním promluvit - asi se bojím pravdy... a měla bych pocit, že ho nutím do něčeho, do čeho se mu třeba nechce... Je mi to strašně hloupé to takhle říct, ale když už se tu probírá taková spousta věcí...

uci
4. pro 2008

dukie: svokra = tchyne 😉 s tou telkou a s mnohymi dalsimi podobnymi pristrojmi to asi nebude take ruzove - tak ako pises toho ziarenia je okolo nas uz velmi vela a ked sa clovek pozrie kolko chorob je v sucasnosti (ako napr. vo velkom prepukuje rakovina) tak mam pocit, ze by sa malo minimalizovat aspon to co sa da

uci
4. pro 2008

tak s erotikou je to u nas dukie celkom v pohode, teda nie ze by sme sa rozbehli tak ako pred tehu (lenze to sme sa dost zamieravali na tulenicko, kedze sme sa snazili o mimco) ale ked mala skor zaspinka, tak to radi vyuzijeme 😉 v tomto smere sa nemozem stazovat - pripada mi to tak akorat na 3 mesiace po porode
a tvoj manzo si mozno len potrebuje zvyknut, ze si okrem zeny uz aj matka ale ze sa to nijako nevylucuje 😉

laaala
4. pro 2008

ahoj dukie, jéééé, to jsem ráda, že to konečně někdo nakousnul 🙂
Já to shrnu ..... my prostě v tomhle směru nefungujeme 😢 Přesně jak říkáš ty - byly doby, kdy mi to zas až tak nevadilo, ale teď už bych to docela přivítala 😅 a taky furt nic. Jediná možnost, kdy by to šlo, je večer, když Adélka usne, ale to on zase padá na hubu .... chodí pozdě z práce ... prostě se nějak nesejdeme 😖
Dukie, já mám podobný myšlení .... připadá mi, že se toho trochu bojí, furt jsem brečela, jak mám ošklivou jizvu po nástřihu a tak si myslím, že toho se děsí ( ačkoliv to mám už zahojený ) ... já prostě nevím, a docela mě to trápí, ačkoliv nejsem žádnej sexuální maniak.

laaala
4. pro 2008

holky , já zase sežrala čokoládu a teď mě bolí žaludek ....

bobinna
4. pro 2008

ahojda holky no to my s taťkou sexujeme jako za mlada říká náš taťka 😀 já bych teda řekla ještě líp.. 😅
vždycky když malá usne tak si vlezu k němu no a tak nějak to pak je no... 🙂
ale zrovna včera jsem řvala jak želva přesně jak píše dukie: břicho povadlý, samá jizva a mám snad celulitidu i na čele nebo co do toho se mi příšerně lámou nehty a padají vlasy fakt depka jako hrom... 😢
dneska začala linda příšerně kašlat úplně se dáví a to jdeme zítra na kontrolu mám strach že zase nic nepřibrala a tak nějak vše do hromady...

dožehlila jsem metrák prádla a už mám vypranou další pračku ... jsem zralá na psychiatrii

lisounek
autor
4. pro 2008

hola hola jdu vas docist 😉

lisounek
autor
4. pro 2008

co to tady resite 😉 😀 ?? jeste jsem to nedocetla, jen jsem si vsimla sluvka sex 😀 😝

laaala
4. pro 2008

bob ... celulitida na čele 😀 😀
já mám pocit, že ty naše dětičky mají nějaký svý divný období, včera mi Adéla baštila celkem normálně, ale dneska se zase předvedla ( saje tak 3 min a pak brečí ).... taky jdeme zítra na kontrolu a mám pocit, že mi snad Adélka zhubla .... nějak jí ubývají faldíky 😒

laaala
4. pro 2008

lis 😀

uci
4. pro 2008

holky, tak ta nasa cica je leniva tahat 😕 kedze dnes uz druhy den strajkuje a nechce cucat (musim vymyslat divoke polohy alebo pri tom chodit aby sa aspon na chvilu chytila) tak som si odsala mlieko (a malo ho nebolo, takze tym to nebude) a dala jej ho z flasky a tahala ako diva 😠 a to som si myslela, ze nechce jest kvoli brusku kedze sa kruti a place a potom si poprdka a zase chvilu taha, ale teraz to vyzera, ze sa jej asi jednoducho nechce
holky co mam robit? nepolavit, trapit ju hladom a snazit sa jej davat len prsnik alebo jej davat z flasky? ale to sa bojim, ze uz by potom prsnik nechcela vobec 😖

bobinna
4. pro 2008

ahojda lis

tak jsem vyzkoušela dát ten nástavec z té obyč odsávačky na vysavač a krása celý den ani nekýchla 🙂 akorát mi tu odsávačku vysavač málem vcucnul takže jsme měli s Petříkem záchvaty smíchu...🙂

už máte zahojená ouška? nám to pořád trošku hnisá hlavně po ránu to má z druhé strany zaschlé..☹

holky ještě jsem se chtěla zeptat... netrpí vaše dítka na plísně pod plínkama? jsou to takové červené mapy s bílým okrajem... my to máme už zase nevím čím to je ... přitom přebaluju myslím si že dost často a vetráme min.20min při každém přebalování

a ještě k tomu očko... prevenar... no já nevím ale asi spíš ne... přeci jenom jen tak splašit skoro deset tisíc vím že je to to nejlepší a na celý život ale Petřík to taky neměl a dr nám to ani nenabízela takže asi ni ale prý je to do 5-ti let takže možná až dýl to jsem krkavčí matka co???

bobinna
4. pro 2008

laaala: taky mi přijde že máme míň faldíků... zítra se uvidí... minulý týden nic nepřibrala a to jindy skoro 250g/týden

lisounek
autor
4. pro 2008

hmm tak ja zase nevyzehlila a zase taky prala dalsi pracku...ty jo a sexik nejak taky nic (a dukie je super resit i tyto otazky)....my porad cekali, ze jako az budu v pohode a to jsem teda odsouhlaseno lekarem ten tyden - 14 dni, takze to uz by slo, jenze ja jsem proste skoro porad grogy a to Kata nam skoro pravidelne usina do 20 hodiny, takze cas by i mohl byt, jenze ja nez vse poklidim a ted se porad stridame u pc a manza vetsinou na nem pak skejsne a ikdyz bych chtela, tak jak tu nekdo pisal proste se nesejdeme...a navic spi porad vedle v pokoji (ac uz se k nam stehuje asi mesic nebo dva, tak vzdy ma nejaky duvod, proc se jeste potrebuje vyspat atd..)..no a ja to nejak neresim, jeden pokus totiz byl a silenyyy - jsem si myslela, ze mi to tam nejak presili nebo co 😅 😔 ale asi to chce proste zkouset a zkouset, jsem na to zvedava, no proste u nas se o tom vic mluvi nez konna asi tak 😒

laala: ja se zase chystam na coko kornout taky si nemuzu pomoct 😝

My byly dnes na TBC kontrole a je to v poradku, takze zitra je mozne ockovani, no obavam se toho teda trochu ☹ , no tak ale uvidime...ty jo holky ale tam byly deti ve stejnem veku a to bylo jedno tak 6 kg a jedno dokonce 7,4 kg ve 3,5 mesicich 😲 Tusim ze my nemame ani tech 5 kg, takze Kata vypada porad jako mimous v jednom mesici nooo