Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
12. led 2009

ahoj holky, no tak vam reknu my uz treti noc naprosto super, ani se mi tomu nechce verit...Katulin spi od 19:30 do 6:30 hodin temer bez probuzeni...a vubec nemusim nahazovat dudel ty jooo 😲 ale urcite to zakriknu...za to ted mela asi hodinu totalni zachvat..od 8 rano nespala a dle meho byla ospala, nic nepomahalo, tak jsem s ni sla na mic, az tam se uklidnila a pak ji na chvili zabavila hracka a ted usnula, ale porad u toho rvala..nejak proste nemohla zabrat..vetsinou spi cca do tech 11 hodin a pak az odpo, ale ted uz je uplne narusena...no tak nevim...a jak nemuzeme ven - tady je proste porad nejakych -9 stupnu a to uz si fakt netroufam....v kocarku spi nejlip a doma s ni je to pak sileny...dnes se i komplet posunulo jidlo, takze vse jinak...rano to posouva vic a vic a jelikoz spim tak ji ani nebudim, bych byla hloupa no ne?? 😅 takze drive jedla v 5:30 rano a ted uz ji v 6:30 rano, ale zase nam to uz nevychazi jako driv to jidlo..hmm ale jak rekla jednou sama mudra rezim se vam do jednoho roku zmeni jeste mockrat 😉

Leni: hmm me dr. nikdy nerekla, ze jako by to mohlo krvacet, takze ted se tuplem bojim, taky jak to ma na zadech,tak aby ji to treba ve vanicce na lehatku nejak neprasklo nebo tak..dr. to taky kontroluje, ale nejak mi k tomu nic nerekne, ikdyz se ji zeptam..jen mi na to rekla, ze nektere miminko jich ma i vic a taky je v pohode... 😨

lisounek
autor
12. led 2009

laaala: dukie ma pravdu hazel negativisty za hlavu, ja to chapu clovek obcas je ze vseho namekko mame to fakt vsechny a to k tomu proste patri !! no a sestra ta by si mela s prominutim nafackovat za to jak blbe keca 😠 v tom pripade by asi moje dite nemelo jist napr. nic ne?? 😝 😲 holky to chce kliddd fakt - zivot jde dal a musime fungovat...ja jsem tu napr. ted K nosila pul hodiny a bez priciny rev a pak proste nejim a nic,protoze to nejde...a kdyz pak knoura a nevystaci si sama cely den krome spani, kdy jsem radeji tady 😀 nebo teda venku, kdyz to k tomu je, tak proste vse delam vecer a varim az potom a ono se to taky nepos**e! No a taky to obcas slysim, ze jako nestiham nic a ze bych si mela ujasnit priority no tak jsem si je ujasnila a jsem tady na koni 😀 😀

Dukie: tvuj popis Tonickovi otocky nemel chybu, jsem se alespon zasmala..pry kujon jeden nemohl alespon rict 😀 to je ale pravda alespon bys to mohla zdokumentovat a hodit nam to sem na konika 😅 😅 K se otocit jeste neumi jako snazi se ale jen malo a tak nevim, kdy s tim prijde..nejak ted stagnuje 😒

uci: me K po UM protahla noc tak o 2-3 hodiny, ale je fakt,ze musim byt dostatecne najedena jako pres cely den a ne jen na noc...tj. kdyz mela malo pres den, tak se i driv budila, protoze se to nejak nakupilo ci tak...ale nevim, zda to bylo diky UM nebo proto, ze je starsi...ona i pri kojeni vydrzela treba cca do tech 5 hodin 😨

laaala
12. led 2009

Ahoj holky, moc děkuju za povzbuzující řádky 🙂 Manžel má teď týden dovolenou, tak jsem moc ráda, že si to taky zkusí. Chtěla jsem ho vyhnat ven s kočárem, aby mi na chvilku zmizeli oba z očí, ale je tam fakt velkej mráz, tak jsem ho poslala alespoň do Tesca, ať je trochu užitečnej 🙂
lis, si mě rozesmála, jak sis hezky ujasnila priority 😀 😀
k tomu hemangiomu , máme ho na boku cca průměr 1,5 cm a dr. mě tady nikdy neupozornila, že může být nebezpečný se do toho škrábnout, má to dost vystouplý, takže musím fakt ádvat pozor. Jen mi dr. řekla, že je to normální a že to do roka zmizí 😨
Dukie, Toníček je šikulínek 😀 😀 Adélce se to povedlo jen jednou a taky jsem to neviděla, prostě z ničeho nic přestala kňourat, tak jsem se na ní šla kouknout a ona pásla koníky a byla celá vykulená 😀 😀 ale od tý doby nic, jen občas se převalí a leží na boku
dítě na mě ječí, tak se jdu snažit nakojit

uci
12. led 2009

ahoj holky, tak si aj ja teda ujasnujem priority a vyzera to asi tak, ze dnes som este v pyzame, bez obeda, okolo bordel ako v tanku kedze vianocnu vyzdobu davame dole uz treti den a ja si tu v klude konikujem 😀 😀 😀 a asi dnes z toho pyzama ani nevyjdem - no oplati sa to este takto navecer? 😀
ja inac nepoznam jedinu zensku co by na materskej stihala, takze ak taku poznate dajte mi vediet, budem ju uznavat ako mj idol 😉 a chlapi nech si trhnu nohou, ked su taki natvrdli 😠 mali by sme ich sem raz zavolat vsetkych naraz, nech si navzajom pokecaju a postazuju a ked zistia, ze su na tom vsetci rovnako tak im to snad dojde, ze ako ten nazov materska "dovolenka" to musel vymysliet nejaky velmi vtipny clovek (teda zrejme si to o sebe myslel) a stopercentne to bol chlap 😠
co sa tyka pretocenia tak to sa zase musime s prdolkou pochvalit, lebo to nam uz celkom ide, zacala s tym hadam tak pred mesiacom a tiez to bolo tak, ze som sa na chvilu otocila a ked som kukla naspat tak uz si veselo pasla na brusku - holky bez jedineho zvuku, bez akehokolvek varovania a stihla to snad za 3 sekundy 😅 akoze ved normalka mama, no nie? teraz sa jej to uz ale moc nechce trenovat, lebo sa rovno snazi posadit, ono to asi nie je moc dobre takto skoro ale co mam s nou robit? len jej podavam hracku a ona sa chyti ako kliest a jak sa taha tak sa taha a len sadnut a sadnut

uci
12. led 2009

holky, tiez vam prckovia robia to, ze stlacia bradavku medzi dasnami a tahaju o dusu? mne to mala teraz zacala robit skoro po kazdom kojeni, ked uz jej staci, tak mi tu bradavku tak stisne a zacne tlacit ako na velku 🙂 no a bohovsy sa zabava ked vrieskam od bolesti 😠

lisounek
autor
12. led 2009

uci: a ja se citim trapne kdyz snidam v 11 hodin 😀 😀 to uz se z pyzama vubec nevslikej 😅 jo a jinak se nam taky libi sedani a pritahovani za ruce...no a taky proste porad vlehu zveda hlavu a uplne to tahne brichem (mimo jine ma mnohem lepsi brisni svaly nez ja 😀 )a k tomu zveda i nohy..a momentalne jsem ji musela oprit do pololehu, protoze tu strasne pistela..a ted je spokojena a cumi na telkku 😠 no necham ji tak jen abych to napsala 😨

JInak holky pomoc, moje dite, ktere spalo pres den klidne 3 hodky (cca 40 minut dopo a zbytek v kocarku) tak dnes spala jen asi 1,5 hodiny...naprosto sileny, je pretazena a rve jak na lesy, pak teda usnula ale jen na tu hodku..no a kolem 2 hodiny se strasne pokandila...tak strasne ze sla do vany a mela koupani misto virivky 😉 no a pak se porad smrdlala, takze jsem pockala asi 40 minut az vychladne a sli jsme teda na chvili ven...potrebovala jsem ji koupit to udajne nejhorsi mliko 😒 😝 a ona normalne hodinu koukala v kocarku a usnula az kdyz jsme zajizdeli domu 😖 no tak jsem jeste jednou objela blok, aby se trochu prospala a dala jen slabou pul hodinku..hmm jsem zvedava jak vecer, vcera usinala na pytel teda 🤐

lisounek
autor
12. led 2009

uci: a uz jsi snidala?? 😀 😉

uci
12. led 2009

lis: mas pravdu, uz sa nevyzliekam, len som zvedava co mi zas na to povie manzo, ked ma uvidi tak isto ako ked rano odchadzal 😀
no a s tym spanim, to uz bude asi len horsie, ti nasi prckovia uz budu spat stale menej a menej 😒 nasa kari to ma na striedacku jeden den kludne aj cely prebdie a dalsi zas spi od rana do rana - to napr. dnes bola hore snad dokopy nejake 3 max. 4 hodky a vidis, napriek tomu nestiham, lebo do spanku ratam vzdy aj tu polhodku co ju hupem v hacke a dalsiu ked sa prebudza co sa ju snazim este ukecat aby spala dalej 😉

lisounek
autor
12. led 2009

jo a nevite proc deti prudi a pritom si nechteji ani hrat, ani spat ani nic 😠 😠 😠 to je nas kazdodenni odpoledni program 😲 🤐

uci
12. led 2009

lis: jj ranajkovala ale az okolo obeda 😀 takze vlastne neranajkovala ale obedovala
jo holky, uz prichadza manzo, tak ho idem s malinkou dusickou uvitat, som fakt zvedava co na to povie? 😕 ale mozno mu to ani nedojde 😀

lisounek
autor
12. led 2009

jj uci mas pravdu bude to uz jen horsi, ale to je poprve co mi spala takhle malo, no ale kdyz spi skoro 12 hodin v noci, tak co chci ze? 😕 ted tu zase jeci ach jooo 😠

uci
12. led 2009

tak manzo si to nejako nevsimol 😕 alebo si mozno myslel, ze som uz v pyzame a nie este 😀
lis to je fakt, ked ma krasnu 12 hodinovu noc, tak to by si po nej asi chcela moc aby mala este aj taky prespany den 😉

laaala
12. led 2009

Ahoj holky, tak manžel spí, Adoušek spí a já nemůžu zabrat 😠
Tak jsem vám alespoň projela albíčka - máte krásný dětičky 😵 😵

uci
13. led 2009

holky tak ja zase ponocujem 😕 a teda ako dobrovolne, vlastne cakam kym sa mala zobudi, ze ju nakrmim a az potom pojdem spat, akorat, ze takto budem rano uplne vyflusnuta 😝 ale nejako sa neviem nabazit tychto chvil co mam len pre seba, ked vsetci spia, ale asi to takto dalej nepojde, musim si dat zavazok, ze zajtra (teda vlastne uz dnes) pojdem spat pred polnocou 😠

lencourek
13. led 2009

ahoj holky, tak koukám, že jsem dneska první. Tak opět příšerná noc se stejným scénářem. Fakt nevím, co se s ním děje. Teplotu nemá, zuby to nejsou a dokonce se včera večer i vykadil. Protože stále kadí tak jednou za týden až týden a pů. Najedený byl a to 2x. Takže dnes ráno jsem úplně hotová a opravdu se těším až příjde manža domů a já si půjdu aspoň na hodinku zdřímnout. Snad mi můj plán nic nezhatí. Fakt se těším, až bude počasí, abychom mohli vzít prcky ven do kočáru.
Ohledně toho hemangiomu, tak jsem vás nechtěla vyplašit, ale Lukášek to má hodně vystouplé, tak proto nás upozorňovali na to škrábnutí. A má to na obličeji, kam si děti hodně šahají. Na koníkovi je dokonce i na to téma. Maminky tam psali, že někomu to zmizí a někomu ne. Tak se uvidí.
Uci: občas mám dny, kdy se z pyžama taky nedostanu. A můj manža to pozná, ale spíš se tomu směje.
Už mě volá to zlatíčko, tak jdu zkusit ho uspat.

laaala
13. led 2009

Ahoj holky,
uci , mně je taky líto spát, když ostatní spí, ale včera jsem to zkusila jít si lehnout brzy, ale plácala jsem sebou, takže jsem nakonec stejně vstala, pak jsem usnula něco málo po půlnoci, teď ráno jsem úplně hotová. Protože Adélka se vzbudla ve 3 na kojení, ale jakmile jsem jí dala do postýlky , začal řev, tedy nejdřív žvatlání a smála se na mě, takže byla evidentně vyspalá, řev jí s krátkýma pauzama vydržel do 5.30. A manžela to nevzbudilo 😖 , takže je vyhajinkanej opět do růžovoučka. Ještě se včera večer nudil, tak mi tubičku Bepanthenu složil do krásné piďi velikosti, takže když jsem šla ve 3 přebalovat, vyjelo mi snad kilometr Bepanthenu, který jsem neměla ani do čeho utřít, no vjel do mě vztek 😠 😠 ( holky, mě už dokážou rozházet fakt maličkosti )... no tak mám aspoň krásně promaštěný kolena 😀 😀 to aby se mi dobře vstávalo po nocích k Adélce 🙂
Mám "vynikající" náladu hned od rána, protože vím, co mě zase čeká za šichtu. Manžel má dovču, takže musím vařit, když jsem sama doma, tak se kolikrát ani neobědvám ...
no, jdu si udělat metlu, pa zatím

laaala
13. led 2009

meltu.... jsem blbá 😀 😀

laaala
13. led 2009

lencourek, koukám, že je nás víc ... jestli fakt nebyl nebo není nějakej úplněk 😖
přeju ti, ať se zadaří si na chvliličku zdřímnout, já vím, že mě nebude dopřáno ... mám tu haldu prádla na žehlení už několik dní, a Adla nemá co na sebe 😕

dukie
13. led 2009

Ahoj holky.

Laaala: S tou tubou Bepantenu jsi mě pobavila. 😀 Manžel mi to samý provedl asi 14 dní po návratu z porodnice. 😀 😀 😀 Taky jsem nevěděla, jestli ho nezabiju. 😝 😀 😀

lisounek
autor
13. led 2009

holky tak rychle pisu nebot milostive usnula za hrozneho revu..nechapu, ted tak usina, kdyz nejsme u ni...tak jsem ji musela houpat v lehatku a drzet za rucku,aby zabrala..no myslim, ze se brani tomu spani, ale pritom se ji chce...no mazec...dnes je krasne, u nas teplota mezitim na nule,tak se moc tesim ven a dnes budu korzovat treba 3 hodiny jupiíííí 😀 Jinak noc luxusni opet spala prdolka 10 hodin, no usinani je teda horsi, ale co se da delat noo...a zase to netrva hodiny, ale treba jen 15 minut pak zabere a spi..jdu vas docist zeny na materske 😀 😀

lisounek
autor
13. led 2009

laaala: jo kolena mazany Bepantenem fakt dobry a metla na piti taky 😀 holka potrebujes se vyspat 😉 nevim cim to je ale ani ja nemohu jit spat driv nez po 23 hodine..proste nezaberu, asi je to i tim, ze jsem posledni dobou vcelku vyspana (Tuk tuk tuk) a staci mi min nez drive...a manza je vetsinou na pc a me to nebavi..ty vecery jsou nudny..no mohla bych zehlit nebo tak, ale me se nechce, tak se valim na kanapi, zeru a hudram, ze neni se mnou.. 😝 no ale tak bychom se tak valeli dva..ty joo musim s tim neco delat...alespon jednou tydne nejakou aktivitu na vecer - chystam se na aquaaerobik a ten je az od 20 hodin, tak pujdu pekne cvicit a ne se valet doma jak lemra 😖 😠

dukie
13. led 2009

lis: Toníček řve i v případě, že jsme s ním. A v poslední době je to čímdál horší, teď už nejen že pláče, ale když ho chci uspat, tak se mi v náruči přímo vzteká, mrská sebou tak, že ho skoro nemůžu udržet. 😝 A když ho položím do postýlky se slovy "no jak chceš, je mi to jedno, jestli pláčeš v náruči nebo v postýlce, tak co já bych se namáhala" 😀 , tak řve tak, že celej zrudne, slzičky mu tečou a skoro se nemůže nadechnout. 😝 Takže ho zas beru do náruče a uklidňuju a snažím se ho přes to jeho vztekání uspat. Je to o nervy...

Tak mi, děvčice, poraďte, co s tím. 😕 ☹

lisounek
autor
13. led 2009

porad spi uz skoro hodinu hmm divny ne ?? 😕 co bude delat venku, zrovna kdyz se chystam na dlouhou prochajdu 🤐 a normalne jedla v 6 rano a pak jsem ji davala v 9 hodin a vubec nechtela jist, blbnula kousala flasku a vypila stezi 80 ml tak to bude ted hlad asi 😨 dukie presne jak pises tohle dela taky hlavne je ruda a vztekla, vzpina se a tecou ji slzy ze skoro ani nedycha lumpove mali teda 😠 a pomaha jen balon ale ona na me neusne je zvykla sama, ale ted chce abych byla u ni...sakris...

no a taky mi porad chyta ruce, sranda je kdyz mi je chytne a zacne okusovat..no ma radost jak kdyz nechyti velkou rybu, ale primo zraloka :o)) a ted se s tou rukou pere a rve si ji do pusy 😀

lisounek
autor
13. led 2009

uz delam i kraval a porad spi 😕 😕 no jsem z toho jelen vam reknu teda.... 😲 uci: jakobys to vcera nepsala, ze jeden den bdi a druhy den spi...ha to je jak u nas najednou dneska 😉

dukie
13. led 2009

Holkýýý... Toníček je ze zádíček na bříšku a neví, co s tou ručičkou pod sebou... 😀

dukie
13. led 2009

To je švanda... 😀

uci
13. led 2009

ahojda holky, jj lis, my dnes mame zase den bdenia - to mam za to, ze tak dlho ponocujem 😀 dnes asi padnem do postele uz o 20:00 😝
laaala: tiez som sa moc pobavila na bepanthene 😀 😀 ale holky budte radi, ze sa ti vasi manzovia aspon snazia nejako zapojit 😉 i ked ten moj teda tiez nie je uplne na zahodenie lebo ked je doma tak dost casto prebaluje, takze sa tiez snazi 😉
a uplne ta laaala chapem s tymi malickostami, mna teda dokaze rozhdodit aj to, ze mi manzo zavrie internet so vsetkymi zalozkami, ktore som si pootvarala a krvopotne vyhladala 😠 no a potom mozem zacat odznova

dukie
13. led 2009

Přidala jsem pár foteček do albíčka, hlavně jednu "přetáčecí" z dnešního dopoledne. 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

silrej
13. led 2009

Holky, zdravím...chcete se pobavit nad naším českým zdravotnictvím??? Dnes jsme jeli na příjem do Motola (něco přes hoďku v pražské ranní zácpě) a tam nám s ledovým klidem sdělili, že jim jaksi zapomněli z očního sdělit, že u nich budeme nastupovat, takže pro nás nemají místo, takže buď přijedeme až zítra už rovnou na tu rezonanci nebo se to bude muset zrušit a přesunout na jindy...myslela jsem, že mě klepne a co teprve manžu! ☹ Takže den D nás čeká až zítra, a to ke všemu musí být Kája nalačno a naposledy jí můžu nakojit před sedmou hodinou a pak musí vydržet až do dvanácti o hladu, tak to jsem na to tedy zvědavá... 😨 A ke všemu jsem v tom ranním šílenství v Motole ztratila někde občanku a průkaz pojišťovny...fakt úspěšný den! ☹ Jinak děkuji holky za podporu... 🙂

lisounek
autor
13. led 2009

uci s tema zalozkama na netu je to u nas to same to je sranda..mam tam vzdy konika a jen co zasedne uz je konik pryc, tak hned hudram 😅 😀 jo a Kata dnes mela spaci den..klasicky dala sve 3 hodky a ted je v lehatku a radi..je to divoch...

dukie: jeeee otocky musi byt super Katulin jeste nic neumi ☹