Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
4. kvě 2009

ahoj holky tak cekame na velkou vizitu je az v 10 hodin reknu vam tahle noc to bylo neco ...Kata mi vecer nejedla proste odmitla ryzovej odvar s mrkvi a po 23 hodine se vzbudila s revem no a mela hlad a ja ji nesmela nic dat nebo nic presnidavku nebo opet nejakej odvar, ale vse odmitala a nechtela ani caj ani vodu..a tak zoufale uz plakaka...byla jsem 2x za sestrou a ona jako ze mi proste mliko nepovoli, ze ho proste nesmi a ze ma mit dietu..a ze si ji pry mam nejak uklidnit...a ja rikam no ale jako dr. tu bude az v 8 rano co s ni jako mam delat to ji mam trapit hlady? a ona proste at si s ni delam co chci ale ze mliko mi nepovoli a tak jsem rvala s Katou holky proste to nikomu nepreju tohle...ja chapu ze mam mit dietu ale ona ma prevazne mlecnou stravu a kdyz ji nesmi tak co ma jist..ona tomu nerozumi proc to nesmi..uplne chatra, porad spi je jak duch jsme tu den a pul a uz ma o 200 g mene ja jsem uplne hotova..to dite nema zadnou energii ona sni za celej den jeden platek veky, kterou jeste z pulky rozdrobi a to pritom ani lepek jeste nedavame jenze jsem rada, ze alespon neco ji teda muzu dat a pak sni trochu mrkve a necelou presnidavku za den... z ceho jako ma to dite vyzit? proste jen spi, protoze nema silu na normalni existenci trha mi to srdce a uz tu normalne bulim...v noci mi teda nakonec dr svolila ze ji mam zkusit dat mliko..no ja ji pripravila nemlecnou ryzovou kasi s jabl. presnidavkou to nechtela a tak jsem do ni pridala JEN 2 odmerky mlika a ona to hned vyzahla a spala bobecek..jenze mela toho malo takze ve 4 hodiny opet plac...musela jsem ji tu nosit nechtela ani spat se mnou na posteli..az pak usnula..jeste ji rostou zuby, takze proste hruza...k tomu ta jejich podelana kovova postylka, porad se v tom hazi a boucha se do hlavy a tak..uz to tu nedavam a sama pomalu nic nejim.. ☹

ada80
4. kvě 2009

Ahoj lis teda holky moc na vás myslím,a Kačence přeju at se jí co nejdřív uleví a je brzo zase takovej čertík jako na tom videu.Lis ti doktoři jsou fakt na ránu 😠 Doufám,že vás dnes nebo v brzké době pustí domů.Držte se holky naše moc na Vás myslíme a snad bude Kačka brzo v pořádku.

lisounek
autor
4. kvě 2009

adi diky moc oni si porad jedou ze ma dietu ale ze tu lezi a chradne protoze je hladova, to je jim jedno..porad spi a spi 😔 😔 nema proste ani silu mit otevreny oci ☹

ada80
4. kvě 2009

no jo dietu,ale něco přece jíst musí,je mi jí tak líto ☹ ☹

lisounek
autor
4. kvě 2009

no a oni mi tvrdi ze kdyby mela hlad, tak to sni...jenze ona treba jeste neni zvykla na samotny banan, piskoty a rohliky jak to tu berou pro ty vetsi deti ma stravu prevazne z mlika... ☹

dukie
4. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Myslím na Vás a držím pěstičky, ať už to máte brzy všechno za sebou. Sama nevím, jak bych si s tím poradila... holka, drž se, Kačenka Tě potřebuje. Určitě je to moc těžký, když prckovi nemůžeš dát nic pořádnýho na papkání. Chuderka malá, hladová... ☹

uci
4. kvě 2009

ahojda holky, po dlhsej dobe som sa sem konecné dostala - ta parhodinova praca ma teda riadne vycerpava a nic ine uz nestiham 😝 no ale co uz peniazky treba, este k tomu ked teraz manzovi zobrali premie - no vysvetlite sefovi, ze male dieta serie do plienok ci je kriza alebo nie 😠 - no takze namiesto toho aby sme si mojou pracou trochu prilepsili tak sme na tom zase tak ako doteraz - teraz konecne vidim vyhodu toho naseho kojenia co sme sa s nim tolko natrapili (akoze nemusime az tolko nakupovat zatial pre prdolku)
no ale ine som hlavne chcela - lis, kacenka drzte sa a rychlo sa uzdravte nech ste skoro doma, lebo v tej nemocnici to musi byt o drzku 😒 bola som sice v nemocnici iba raz (2 tyzdne pred porodom) ale obraz o zdravotnictve som si teda urobila celkom slusny, Kacenke bude urcite lepsie doma, pekne sa nabumba a naberie sil a ani sa lis nenazdas a bude zase ten maly certik 😉
a myslis lis, ze materske mliecko by jej dovolili? ved tam su zase protilatky na vselijake bacili - to by jej snad nemalo uskodit 😕 mozno by sa dalo zohnat nejake mm aby sa kata aspon trosku nabumbala ked ine nechce
inac videjko suprove a s tou hudbou je to bomba, ked som to pustila tak mala len ticho kukala s vypulenymi ocami a ked to skoncila spustila bohovsky rehot, takze uz viem co jej treba pustit ked chcem mat aspon 5 minut pokoj 😀
no idem vas holky poriadne docitat, co kde nove

honzulka
4. kvě 2009

Ahoj holky.. 🙂 Jsem nějaká nevyspalá,kluci mají rýmu,takže protivky jsme všichni tři.. 😠 Tom mi usnul přd chvílí a za chvíli zase vstává Jeník,tak jsem si ani lehnout nemohla jít..Tak jsem si dala kávu a jdu Vás dočíst.. 😉

honzulka
4. kvě 2009

dukie-to jak se chová tvůj manžel,je mi fakt líto..Je fakt,že co my máme kluky,tak se taky víc hádáme a to hlavně co se týče výchovy atd...Např. včera tomík zase usínal s křikem a MM si pro něj šel a přinesl ho do kuchyně..Tak jsem mu důrazně řekla,že nebudu chodit uspávat i Tomíka,že by brečel chvíli a pak se uklidní(je to sice pár minut a rve mi to taky srdce,když ho slyším,jak "řičí",ale chci to ustát a raději tam za ním několikrát jdu,než ho naučit jak jeníka a pak bych neudělala nic..A co se týče sexu... 🙄 U nás je to taky bída,zjistila jsem,že už jsme ho neprováděli tak měsíc a taky to už není takový jako dřív.. ☹ Zatím to není tak jako po 30letech manželství,ale taková ta radost vyprchá..Většinou to chci mít brzy za sebou,abych mohla jít zase spát.. 😀 To je lae hrozný.. ☹ Ale mi jak ještě spíme psolečně s dětma,tak se i bojím,kdy se někdo vzbudí..no a v obýváku to není ono.. 😉
No a to s tím úklidem.. ☹ Je to fakt dost možný,že M žárlí a spíš chce na sebe upozornit..Já měla u Jeníka s MM krizi,docela byl na mě hnusný a já dost brečela.Pak jsem to říkala kamarádce a ona mi řekla,že na něj možná zapomínám..Že před Jeníkem jsme žili pro sebe a teď je MM vlastně na druhém místě..Tak mi poradila ho chválit a pohladit a prostě mu dát najevo,že ho mám taky ráda..a kupodivu to tehdy hóódně moc zabralo,jen to,že jsem mu trošku polichotila.. 😉 Tak zkus taky tuto techniku a pokud ani to ani promluva otevřeně o tom,jak se cítíš a z čehomáš strach nezabere,tak pak mi je moc líto,pokud to bude pokračovat směrem k ex.tchánovi.. ☹

honzulka
4. kvě 2009

lis-jsem bohužel dětská sestra a fakt jste další případ,kdy se za to stydím... 😠 Já vím,že Káťa už je asi víc dehydratovaná,ale mě tehdy když Jeník průjmoval asi 14 dní(a mám dojem,že to bylo po piškotách,které mi tehdy radili všichni,aby spinkal.. 😠 ),tak jsem mu dávala třeba ten banán do mlíka,a tu rýži vařila s tou mrkví a taky mi doporučila sestřička tu frutapuru,že je to 100%ovoce...Ale co Ti budu radit,když ji dietoložka..Ale fakt mě štvou,že neřeší to,jak tý malý je..A tokdybys kojila,tak Ti nechají prsa upadnout?? 😠

honzulka
4. kvě 2009

Tak koukám,že nikdo nikde,tak já dám pár foteček do albíka a jdu budit Jeníka..Tak se holky opatrujte..A lis-držte se..a dukie-zkus to s manželem probrat.. 😉

dukie
4. kvě 2009

honzulka: Tak to mi - coby dětská sestřička - jistě zvládneš poradit, co s botičkama... jde mi o to, jestli mají mít měkou (ohebnou) podrážku nebo ne. Já všude čtu něco jinýho... a nevím si rady. Dneska jsme jedny koupily, ale kdovíjak ohebné nejsou (ale jsou se "žirafkou", české, testované, zdravotně nezávadné... tak nevím, no...). 😝

dukie
4. kvě 2009

konkrétně jsou to tyhle botičky http://www.tipaboty.cz/images/0455B.jpg 🙂

honzulka
4. kvě 2009

dukie- 😵 Já se v tomhle moc neorientuji a hlavně ve zdravotnictví už nějaký ten pátek nejsem.. 😉 Ale botičky já teď kupuju převážně ve zdravotnických potřebách.. 😉 Jednak je mám za barákem a je tam moc příjemná prodavačka,ale hlavně,ta cena se tolik neliší od ceny v obchodě(já kupuju převážně v Renu,výjmečně při akcích i jinde).Takže bych dala na radu odbornic..Já koupila teď Tomíkovi bačkůrky v Hypernově taky se žirafou a na tu koukám hlavně..Co si pamatuji od Jeníka,tak říkali,že je hlavní,aby měl zpevněný kotník.. 😉 Botky máte hezké a myslím,že na ty první krůčky nejsou špatný,ne? 😵

lencourek
4. kvě 2009

ahóóój holky, tak už jsme opět doma. A tak jsem vás s radostí dočítala, až mi začal tuhnout úsměv, když jsem četla, co potkalo Lis a Kačenku ☹ .

Lis: je mi to děsně líto, co zažíváte, ale hlavně jak se chovají v té nemocnici. Jen, kdyby to bylo jejich dítě, že? 🙄 Musí to být děs. Já nevím, jestli bych to vůbec zvládala. Asi bych fakt brečela od rána do večera. Moc moc vám přeju, ať jsou výsledky v pořádku a už můžete domů. Doufám, že vás po dnešní velké vizitě pustili. Doma bude dobře. Hlavně psychicky se uklidníš a Kačenka vycítí, že je doma a bude to dobré. Holky, držte se. 😵

Dukie: snad se tvůj manža brzy umoudří, protože takové chování se určitě těžko snáší. Zkus, co radila Honzulka, třeba manža opravdu jen žárlí, protože je zvyklý na tvou pozornost. 😉
Ohledně sexu není co dodat. Upřímně ho nepotřebuju a spíš se mu snažím vyhnout. Chápu, že muž má určité potřeby, ale proč se do toho nutit, že? Jen je problém, že si s manžou o tom nedokážu promluvit a on se mnou o svých potřebách taky ne. Takže asi tak... ☹
Jak jsi se ptala na tu stoličku, tak Lukýnek ji má takovou "mrkvovo-bramborovou" barvičku 😉 . Ale opravdu toho zatím moc nesní. Prostě zeleninku a vše ostatní celkem zdatně odmítá, takže do něj dostanu s velkým úsilým jen pár lžiček (možná ani to ne) 😒 . Fakt už nevím, jak ho naučit jíst. Nic nechce, jen moje MM, ale to mu už dlouho nebude určo stačit.
botky jsou super, já ještě žádné nepořídila. asi bych už se taky měla po nějakých kouknout.

Mám nějakou silnou rýmu, bolí mě klouby, ale bez teplot. Už to mám pár dnů, tak jen doufám, že prcek to nechytne taky. 😨

Holky, mějte se krásně a držte se. 🙂 🙂 🙂

honzulka
5. kvě 2009

Ahoj holky.. 🙂
já se přišla podívat co ty naše holky,a ony nikde.. ☹ Tak snad brzy budem vědět víc.. 😉
lencourek-Tomík má právě pořád tu stoličku do zelena..někdy tmavší,někdy světlejší,ale mrkvovou už neměl hodně dlouho..Tak si říkám,zda nemá hlad a není to ta hladová?Nechci hned plašit u doktorky. ☹ Tak se ptám nejdříve právě okolo,abych měla co srovnat.. 😉 Ale možná že jí nakonec zavolám a zeptám se..
Tomík mi dnes zjistil,že se dá postavit v postýlce a jakmile ho tam dám spát,tak furt stojí.. 😠

bobinna
5. kvě 2009

ahojda holky, jakpak se daří našim marodům snad je to lepší... 😅

jinak jsme se byli převážit a máme7220g jupííí tak se mi kapku ulevilo takže za deset dní máme o 220g víc 😵

honzul: Linduška to měla dneska ráno taky zelené až sem se lekla a přitom včera nejedla nic po čem by to mohlo být tak nevím uvidíme... a s tím stavěním v postýlce to znám po obídku jdu hajt s ní než usne pže ve svojí by pořád stála a spaní nikde 😎

lenc: kdy vyrazíme na procházku? a ještě jsem se chtěla zeptat kam chodíš k dětské dr...

uci
5. kvě 2009

ahojda holciny, tak ako sa maju nase lis s kacenkou? 😕 snad su uz doma a coskoro nam daju vediet, ze uz je z kacenky zase maly neposedny certik 😉
honzul: my mame stolicku tiez taku mrkvovu a z toho potom jasne ze aj celu ritulu oranzovu 😀 hele ale ja myslim, ze ked uz davate aj ine papanie ako mm tak by ta zelena farba snad uz nemala znamenat hlad, to je snad len cisto pri mm, nie? 😕 to skor asi potom nejake tie chybajuce mineraly ci co som to tu citala

honzulka
5. kvě 2009

uci-děkuji za další názor na stoličku.. 😉 Já si taky myslím,že to hladovina nebude,(i když on toho fakt moc nejí),ale taky jsem četla,že některý mlíka obsahují hodně železa..tak asi raději půjdu k tý doktorce..Ach jo..U Jeníka si právě taky pamatuji,že měl spíš podle jídla..Někdy i kousky mrkvě a kukuřici..ale on nee.. ☹ Tak snad to nic nebude.. ☹
Jinak lis jsem vyšmírovala v srpnovkách,kde psala,že už je doma a mají karanténu-nesmíjen mezi děti a snad sem dneska zajde víc říct.. 😉
Tak já zase jdu..tak pa a díky za komentáře.. 😉

lisounek
autor
5. kvě 2009

holkyyyyyy jo jsme doma od vcera a Katulka je hned o 100% lepsi, no staci se jen ridit jejimi pocity, coz v nemocnici nestihaji a zrejme jim to nic nerika..nase mudra to chape lip a dnes ji skoukla a rikala, ze jsme si doma poradili mnohem lepe a tak ma uz o 100 g vice no a doma nam uz plemeni byt, takze zacina byt ve sve kuzi 😀 😝 a jak psala Honzul jen mame karantenu, ale jako ven muzeme, tak se tesim uz dnes jsem se s ni prosla po kontrole a bylo mi hned fajne 😉 a teplota je pryc a prujem vypada ze taky...a Honzul dej vedet, jak to dopadlo...me zelena stolice vzdy desi, protoze mi prijde ze to neni ok, ale treba se pletu zalezi asi i na metabolismu..jenze kdyz byla ted nemocna tak to bylo zeleny, ridky vodnaty a smradlavy...to jest infekcni a ja to rafla za par dni a to byl mazec taky...lec u me pomohl endiaron...diteti se to dat nesmi... ☹ a dnes jsme Kate odchytavali moc docela to byla sranda 😀 a v nemocnici se prvne vycurala do nocniku, tak jsme ji ho poridili i domu, ale zatim nedavame ona do nej zapadava 😀 😀 😝 tak pa zitra zajdu

lisounek
autor
5. kvě 2009

a vsem moc dekujeme za vasi podporu 😵 😵 😵

lisounek
autor
5. kvě 2009

k botickam urco je dulezite, aby byly pevne a to hlavne kotnik..nemely by byt na zip a kdyz se zkusi tak by se mel pry dozadu vejit jeste strcit prst...u zimnich pry dva prsty...vyskolila nas prodavacka primo ve specializovane prodejne Sholl a myslim,ze by ta podrazka urco nemela byt ohebna..neco jineho je boty na okuk do kocarku..jako jen nasazovaci a neco jineho na prvni krucky..ja ty pevne jeste neporizuji stoupa si ale mezitim leze, takze by ji to mohlo vadit pri lezeni si myslim a ted uz vazne jdu tak paaa 😅

honzulka
6. kvě 2009

Ahoj holky..jdujen na skok,než to Tomíka přestane bavit v postýlce.. 🙂
Lis-vítáme Vás zpět a moc jsme rádi,že je líp.. 😉
Já se nakonec ještě včera večer koukala na Nutrilon linku a tam zeplenou stoličku řešili-je tam dost železa a to co se nevstřebá odchází stoličkou..Takže jsem klidnější..hodím Vám sem odkaz.. 😉

honzulka
6. kvě 2009
honzulka
6. kvě 2009

Tak a zase mizím,už nás to nebaví a je vzhůru i Jeník..tak se snad kouknu na Vás až zalehnou po obědě..Papa a hodně zdravíčka všem.. 😉

lisounek
autor
6. kvě 2009

Honzul tak to je dobre jsi prece jen odbornik, tak proc se plasit... 🙂 Katulin uz ma dnes tuzsi bobik, takze doufam, ze rotavirus je na ustupu.. 😉

honzulka
6. kvě 2009

lis-já nejsem vůbec žádný odborník.. 😨 Ale už jsem o tom někde četla a hlavně tro není záležitost náhlá..on to má snad od narození..Asi kdyby to měl pár dní,tak budu plašit víc,ale asi to tomu Nutroši náleží.. 😉 Gratulujeme k tuhosti.. 😉 😉 😵 Jdu dát kluky spát.. 😉

lisounek
autor
6. kvě 2009

no jenze Kata kandila snad uz 4x no rikam si ze vcera nic nebylo tak dnes se musi vycistit..nastesti to neni prujem, tak si rikam, ze snad ok... 😲

jakto jsi prece detska sestra? to uz o necem vypovida 🤐

honzulka
6. kvě 2009

No,lis,to sice jsem,ale nevypovídá to o ničem.. 😵 Možná pár základních věcí mám,ale v plno věcech jsem horší jak kdokoliv bez této školy.. 😉 Už v tom nedělám hodně let.. 😉 A i tak..po škole jsem dělala na dětský psychiatrii a od povodní se závilsákama-toxíkama-takže od miminek fakt hodně daleko.. 🙄

lisounek
autor
6. kvě 2009

no tak to joo i ja uz si pripadam, ze nic neumim a to jsem mela detskou vyzivu zmaknutou, ale mit vlastni dite je jiny fakt o dost 😝 😵